Pontos idő: 2024.06.07. 00:47





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő
 motorolaj! de milyen? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.06. 08:47
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Sziasztok!
Gondolom már mindenkinek tele van a puttonya a témával, de szeretném a segítségeteket kérni olaj kérdésben :smile1
Nekem egy 2004-es 1.4-es benzines Ibizám van, ami nyáron került hozzám. Akkor megnéztem az olajat, nagyon szép sárgás áttetsző volt, szóval nem foglalkoztam a cserével.
Lassan viszont esedékes lesz a csere. A Midlanddal kapcsolatban meggyőztetek. Már csak az a kérdés, hogy hol mennyiért lehet beszerzni? Hány literre lesz szükségem 4-re? Ilyenkor ha jól tudom szűrőt is kell cserélni ugye?
A váltóolajjal mi a helyzet?
Első autós kocsitulajdonod vagyok, azért ostobák a kérdéseim :rolleyes
Köszi előre is segítséget!


2009.12.06. 09:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.03. 21:23
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Szóval ma megrendeltem a Midland Avanza 10w40-es olajat,rögtön kettő adagot,jövő hétvégén lecserélem és megkezdem a Midland-al való autózást!Eddig írtam a fogyasztást ami 5.8-6.5 l/100km
között szokott lenni mindennapi használatkor,ha igaz akkor ennél több nem lehet csak kevesebb.Persze ami igazán számít az a motor kenése és egyéb nem látható dolog ami talán még fontosabb mint holmi minimális üzemanyag csökkenés!
Én innen rendeltem,ma dec.6-án megrendelt termékeket ingyenesen szállítják és most jó ára van a Midland-nek:http://www.olajshop.hu/


2009.12.06. 10:03
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Nézd csak ott fent villog a "KLIKK".
Minden egy helyen.
sendrew írta:
Sziasztok!
Gondolom már mindenkinek tele van a puttonya a témával, de szeretném a segítségeteket kérni olaj kérdésben :smile1
Nekem egy 2004-es 1.4-es benzines Ibizám van, ami nyáron került hozzám. Akkor megnéztem az olajat, nagyon szép sárgás áttetsző volt, szóval nem foglalkoztam a cserével.
Lassan viszont esedékes lesz a csere. A Midlanddal kapcsolatban meggyőztetek. Már csak az a kérdés, hogy hol mennyiért lehet beszerzni? Hány literre lesz szükségem 4-re? Ilyenkor ha jól tudom szűrőt is kell cserélni ugye?
A váltóolajjal mi a helyzet?
Első autós kocsitulajdonod vagyok, azért ostobák a kérdéseim :rolleyes
Köszi előre is segítséget!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2009.12.06. 16:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.06. 08:47
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Tényleg jó áron van! A 10w-40-ből 4 litrov gondolom elég lesz...
Milyen olajszűrűt nézzek?


2009.12.07. 19:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:28
Hozzászólások: 241
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Mann szűrőt

sendrew írta:
Tényleg jó áron van! A 10w-40-ből 4 litrov gondolom elég lesz...
Milyen olajszűrűt nézzek?


2009.12.08. 18:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.20. 10:22
Hozzászólások: 150
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Sziasztok! 2000-es évjáratú 1.0-es Ibizához milyen olajat ajánlotok? Ja és Midland ha lehet és hol tudom beszerezni? köszi


2010.04.20. 10:52
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Avanza 10w-40w 1171.Bp. Zrínyi u.234.
Boo írta:
Sziasztok! 2000-es évjáratú 1.0-es Ibizához milyen olajat ajánlotok? Ja és Midland ha lehet és hol tudom beszerezni? köszi

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2010.04.20. 18:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.20. 10:22
Hozzászólások: 150
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
M.A.Team írta:
Avanza 10w-40w 1171.Bp. Zrínyi u.234.
Boo írta:
Sziasztok! 2000-es évjáratú 1.0-es Ibizához milyen olajat ajánlotok? Ja és Midland ha lehet és hol tudom beszerezni? köszi


Köszönöm szépen! Árat is tudsz nekem mondani? Bár azt még nem tudom sajnos h. hány liter kell bele! 4?


2010.04.20. 18:12
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
4L 8500-.
Boo írta:
M.A.Team írta:
Avanza 10w-40w 1171.Bp. Zrínyi u.234.
Boo írta:
Sziasztok! 2000-es évjáratú 1.0-es Ibizához milyen olajat ajánlotok? Ja és Midland ha lehet és hol tudom beszerezni? köszi


Köszönöm szépen! Árat is tudsz nekem mondani? Bár azt még nem tudom sajnos h. hány liter kell bele! 4?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2010.04.20. 20:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Fellendíteném a topikot! Új olaj került a látómezőmbe, ráadásul az eddigi tapasztalatok nagyon jók. Biztos többen hallottak már róla, ő az ENEOS névre hallgató japán piacvezető olaj.
Vélemények?

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.05.26. 12:27
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
:shrug Még soha nem hallottam erről a márkáról.
Igaz ugyan, hogy ameddig itt nem találkoztam a MIDLAND-dal, addig azt is készséggel elhittem volna bárkinek, hogy az a legszuperebb permetszer krumplibogár ellen :princo .
Herqles írta:
Fellendíteném a topikot! Új olaj került a látómezőmbe, ráadásul az eddigi tapasztalatok nagyon jók. Biztos többen hallottak már róla, ő az ENEOS névre hallgató japán piacvezető olaj.
Vélemények?

_________________
Kép


2010.05.26. 15:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Egy ismerősömtől hallottam az Eneos-ról először. Állítólag Japán piacvezető olaja, és a legtöbb japánból érkező kocsiban ez van, vagy legalábbis előszeretettel ajánlják bele (http://www.eneos-olaj.hu/index.php/eneos). Mi otthol két autóban is próbáltuk: az szüleim Aveo-jában nem sokat éreztünk, de az rettenetesen keveset használjuk, viszon az előző autómban, ami havi 1500-2000-et ment, és állandóan fullra tankolással figyeltem a fogyasztást, egy egész literrel lecsökkent a fogyasztásom, és olyan dinamikus lett az autó, mintha ketten kiszáltak volna belőle. Mivel nagyon olcsón tudok hozzájutni, lehet hogy kipróbálom ebbe is, mondjuk első körben egy 10w-40-es lehet, hogy jó lenne, mivel már 8 éves a gép, esetleg egy 5w-40-es :evil , bár az lehet, hogy fogyogatna. Majd megkérdezem a szerelőt is, hogy ő mit szól hozzá.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.02. 10:58
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Herqles írta:
...lehet hogy kipróbálom ebbe is, mondjuk első körben egy 10w-40-es lehet, hogy jó lenne, mivel már 8 éves a gép, esetleg egy 5w-40-es :evil , bár az lehet, hogy fogyogatna...

Nekem 5W40 Midland van az autóban és 3000km után - maximális elégedettségemre - egyetlen huncut csepp sem hiányzik a betöltött mennyiségből!!! Bezzeg a 10w40 Castrol Magnatec-et szerette csipegetni, nem is beszélve az 5w30-as Castrol Edge-ről, ott 9000km alatt zokszó nélkül benyelt 1 litert :beer , ami ugyan nem kóros, de nem is kevés.
Úgyhogy ha tényleg jó a "japáner olaj", akkor az 5w40-est sem fogja enni, csak kenni. :grin

_________________
Kép


2010.06.02. 15:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Most, hogy kicsit utánnaolvastam az olajoknak, kiderült számomra, hogy az 5-40-est sem fogja jobban enni, mint a 10-40-est, mert üzemi hőfokon egyformák, viszont indításkor az 5-40-es hígabb, így előbb odaér a kenési helyekre, így jobban óvja a motortort. A lényeg, hogy szintetikus olaj legyen, mert az az elhasználódással nem hígul. Most, hogy megjött a fizu :greedy , először kifizetem a számlákat, aztán ha marad elég, hamar lecserélem az olajat.
Aztán ha még mindig marad, akkor jöhet a légszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő. :evo

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.04. 07:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.09. 23:24
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: VP megye, Pápa
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Hókornél írta:
Herqles írta:
...lehet hogy kipróbálom ebbe is, mondjuk első körben egy 10w-40-es lehet, hogy jó lenne, mivel már 8 éves a gép, esetleg egy 5w-40-es :evil , bár az lehet, hogy fogyogatna...

Nekem 5W40 Midland van az autóban és 3000km után - maximális elégedettségemre - egyetlen huncut csepp sem hiányzik a betöltött mennyiségből!!! Bezzeg a 10w40 Castrol Magnatec-et szerette csipegetni, nem is beszélve az 5w30-as Castrol Edge-ről, ott 9000km alatt zokszó nélkül benyelt 1 litert :beer , ami ugyan nem kóros, de nem is kevés.
Úgyhogy ha tényleg jó a "japáner olaj", akkor az 5w40-est sem fogja enni, csak kenni. :grin



5W-30-at ne is csodáld, hogy megette.... ez még nem az a technika, ami ne csipegetné el azt a vékony olajat.....
én 5W40 castrolt tettem bele másodjára, nem azért mert a midland nem tetszett volna, hanem másodjára ezt tudtam olcsóbban szerezni. olajfogyasztásban mind a kettő ugyan az... 8 ezer km és - jó lenne azt mondani, hogy nem hiányzik belőle, de ez nem lenne igaz!!! hát pörgött egyszer kétszer 5000 körül :wink - nagyon max fél deci és megtett már pár kilómétert a kicsikém...
most nyárra szerintem bevállalom a 0W40-et... pillanatok alatt üzemi hőfokon van a lelke, nem hinném hogy jobban fogyna a 0w nyáron mint az 5w télen.... valakinek tapasztalat??? 16. 16V (BCB) 0W40-el ???

_________________
Toledo Signo 1.6 16V BCB || N0: 161

NOT SPONSORED BY MOMMY & DADDY


2010.06.15. 22:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.01. 17:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Tarpa
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Helló!
DIVINOL-Germany 0w40 Divinol Syntholight
API SL/CF, VW 502.00/505.00(01/97), ACEA A3-98/B3-98, BMW LONGLIFE 01, MERCEDES BENZ 229.1, PORSCHE :geek :sly
Valaki tud valamit erről az olajról ,márkáról ? vagy van tapasztalata ezell kapcsolatban ?

üdv.


2010.12.20. 16:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.04. 11:50
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
na végigolvastam az egészet.
khmm... :)
számomra féligazságok halmazának tűnik.

egyrészt a totalcar-os olajdoki szerint quaker state nem= midland.
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070125f/ google első találat.
a quaker state az usa-ban továbbra is ezen a néven forgalmaz olajat. ráadásul jó minőségűt, elég végigolvasni a bobistheoilguy fórumot.

ez a midland számomra már majdnem eneos kategória (ami full mendemondákon alapul). messziről jött ember ugye azt mond amit akar ;)

a saját 1,6 16v AZD motorkódos Leon-omba Castrol Edge 5w-30 van, VW504.00/507.00 szabványnak megfelelő (tudom, hogy 502.00 kell bele, utánanéztem).
10k HUF a 4 literes kanna, hasonló tudású midland http://midland.hu/termek/crypto-3_5w-30 ... rolaj.html 16k HUF
igazából minden olaj ami 504.00/507.00 az olcsóbb, mint a midland ... és akkor egy okot mondjatok, hogy ne újra castrol-t tegyek bele? ne azt, hogy "nekem az van benne, és nem eszi az olajat" mert az enyém sem eszi - valami komoly, szakmai indokra várok.
http://www.bobistheoilguy.com/forums/ub ... er=2077382
ilyen, vagy hasonló olaj analízis elfogadható válasz lenne.

bónusz: ilyen szöveg a weblapon: "Az SAPS (Sulphated Ash, Phosphourus, Sulfur) technologia..." hogymi?! hamu, foszfor és kén technológia? érdekes lehet. úgy tudtam, hogy a SAPS az egy érték, egy jellemző, az olaj tulajdonságára utal, nem úgy, hogy az egy technológia.

az meg, hogy sokan az 5w40-et "vékony"-abbnak tartják, mint a 10w40-et több, mint fura. tekintve, hogy hideg oldali viszkozitásról beszélünk. ha a HTHS értékeke alapján hasonlítanátok össze az olajakat, akkor esetleg lehetne azt mondani, hogy "vékonyabb"

szerintem.

edit: eladásnál azt mondom a vevőnek: "végig castrol volt benne" vagy azt, hogy "végig midland volt benne" akkor az első nem szorul magyarázatra. a másodikat elkezdhetem magyarázni, hogy "egy autószerelő ismerősöm esküszik rá mert állítólag taxisok meg futárok is ezt használják" - az emberek általában szkeptikusak az ilyen mendemondákkal.


2011.01.04. 12:28
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
f4lcon!

Mindenekelőtt leszögezném, hogy az én autómban Midland olaj van és a legmesszebb menőkig elégedett vagyok vele.

Viszont...

...érdekesnek találom a felvetéseidet, ezzel itt még senki nem foglalkozott!
Jómagam, mint olaj témában járatlan autós feszült érdeklődéssel várom M.A.Team vagy olajszaki fórumtársunk reakcióját, amivel - feltevésem szerint - tényszerűen eloszlatja majd a felmerült kétségeket. Meglátásom szerint egy szakszerű magyarázatot mindenképpen megér a kommented, hiszen ide javarészt olyan emberek járnak, akik valóban karbantartják az autóikat és a "hogyan-mit-miért" egyáltalán nem lényegtelen kérdés számukra.

Arra a témára pedig, hogy " a taxisok és a futárok is ezt használják" csak annyit mondanék halkan, hogy marketing is van a világon...

_________________
Kép


2011.01.04. 13:40
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Szerintem itt senki sem akar téged meggyőzni ,hogy Midland-ot használj!!!
Vegyél csak Castrollt!
De a Castroll se gyárt olajat, BP van benne!!!! :hihi
f4lcon írta:
na végigolvastam az egészet.
khmm... :)
számomra féligazságok halmazának tűnik.

egyrészt a totalcar-os olajdoki szerint quaker state nem= midland.
http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070125f/ google első találat.
a quaker state az usa-ban továbbra is ezen a néven forgalmaz olajat. ráadásul jó minőségűt, elég végigolvasni a bobistheoilguy fórumot.

ez a midland számomra már majdnem eneos kategória (ami full mendemondákon alapul). messziről jött ember ugye azt mond amit akar ;)

a saját 1,6 16v AZD motorkódos Leon-omba Castrol Edge 5w-30 van, VW504.00/507.00 szabványnak megfelelő (tudom, hogy 502.00 kell bele, utánanéztem).
10k HUF a 4 literes kanna, hasonló tudású midland http://midland.hu/termek/crypto-3_5w-30 ... rolaj.html 16k HUF
igazából minden olaj ami 504.00/507.00 az olcsóbb, mint a midland ... és akkor egy okot mondjatok, hogy ne újra castrol-t tegyek bele? ne azt, hogy "nekem az van benne, és nem eszi az olajat" mert az enyém sem eszi - valami komoly, szakmai indokra várok.
http://www.bobistheoilguy.com/forums/ub ... er=2077382
ilyen, vagy hasonló olaj analízis elfogadható válasz lenne.

bónusz: ilyen szöveg a weblapon: "Az SAPS (Sulphated Ash, Phosphourus, Sulfur) technologia..." hogymi?! hamu, foszfor és kén technológia? érdekes lehet. úgy tudtam, hogy a SAPS az egy érték, egy jellemző, az olaj tulajdonságára utal, nem úgy, hogy az egy technológia.

az meg, hogy sokan az 5w40-et "vékony"-abbnak tartják, mint a 10w40-et több, mint fura. tekintve, hogy hideg oldali viszkozitásról beszélünk. ha a HTHS értékeke alapján hasonlítanátok össze az olajakat, akkor esetleg lehetne azt mondani, hogy "vékonyabb"

szerintem.

edit: eladásnál azt mondom a vevőnek: "végig castrol volt benne" vagy azt, hogy "végig midland volt benne" akkor az első nem szorul magyarázatra. a másodikat elkezdhetem magyarázni, hogy "egy autószerelő ismerősöm esküszik rá mert állítólag taxisok meg futárok is ezt használják" - az emberek általában szkeptikusak az ilyen mendemondákkal.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 13:53
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Az érdekes számomra az,hogy a Bárdi-nál az 5w-40w Edge 3900.-L ,annak a szerelői ára 2100.- körül van.no comment!
A tévhitek ellenére a Midland-ból a legdrágább PdTdi olaj kerül 3700.-/L. Ami a Leono-kba jó, 1.6 16v-be az 2250.-/L,
akkor nemértem azt a 16000.-ot sem!!!!!!
Én már szedtem szét Castrollos motor annyi olaj sárral,hogy hihetetlen!
A Midlandal sose volt ilyen gond!!!
A barátomnak a 320cdi Mercije 5w-40w Synova-val ment,amíg az összes víz el nem folyt belőle a pályán 220km/h-nál,
a hengerfej elolvadt,ahogyan a szívósor is,DE A FŐTENGELY FOROG és forgott még akkor is mikor kigyulladt az olaj a blokkba pedig annnak 380c a gyulladás pontja!
Na ezt überelje a Castroll EDGE.

Mindenekelőtt leszögezném, hogy az én autómban Midland olaj van és a legmesszebb menőkig elégedett vagyok vele.

Viszont...

...érdekesnek találom a felvetéseidet, ezzel itt még senki nem foglalkozott!
Jómagam, mint olaj témában járatlan autós feszült érdeklődéssel várom M.A.Team vagy olajszaki fórumtársunk reakcióját, amivel - feltevésem szerint - tényszerűen eloszlatja majd a felmerült kétségeket. Meglátásom szerint egy szakszerű magyarázatot mindenképpen megér a kommented, hiszen ide javarészt olyan emberek járnak, akik valóban karbantartják az autóikat és a "hogyan-mit-miért" egyáltalán nem lényegtelen kérdés számukra.

Arra a témára pedig, hogy " a taxisok és a futárok is ezt használják" csak annyit mondanék halkan, hogy marketing is van a világon...[/quote]

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 14:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.04. 11:50
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
láttam, hogy van 504.00/507.00 specifikációjú olajuk is, ami feltételezi, hogy nem szarral gurigáznak.
de csak józan paraszti ésszel végig gondolva:
ha a castrolnak belefér a fentebb emlegetett "nagy árrés" meg a marketing a 10 ezres 4/5 liter olajba, akkor a midland 16 ezres olajába egyik sem fér bele?

a másik amin megütköztem, hogy ez van felhozva érvként: a castrol nem gyárt olajat
nem a gyártás a lényeg. a dell sem gyárt tft panelokat, mégis az egyik, ha nem a legjobb monitorokat gyártja. a specialized sem gyárt kerékpárokat (a merida gyártja nekik) mégis a specialized biciklik az egyik legjobbak a világon. millió meg egy példa van még ugyan ilyenre. nem a gyártás maga, hanem az R&D a lényeges.
a castrol "csak" egy márka, a BP group tagja. igy nem megepő, hogy a BP finomítóiban születik a castrol olaja is... ami nem a PAO IV alapolajtól, hanem az adalékanyagoktól lesz az, ami. és ehhez kell az R&D
nem vagyok a castrol embere, nem dolgozok az olajiparban, vagy annak kiszolgálójában, autószervizben, benzinkúton, vagy kereskedésben. nem célom a castrol márka image-ének javítása. csak azt írom le amit tudok.

azt viszont nem tudom, hogy a midland "gyárt"-e, ha már ez felmerült érvként. és ha igen, hol, mekkora R&D mellett?
mivel sok úgynevezett butique-oil azaz butik-olaj van, akik csak cimkézik más gyártó olajait.


2011.01.04. 14:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.04. 11:50
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
M.A.Team írta:
Az érdekes számomra az,hogy a Bárdi-nál az 5w-40w Edge 3900.-L ,annak a szerelői ára 2100.- körül van.no comment!
A tévhitek ellenére a Midland-ból a legdrágább PdTdi olaj kerül 3700.-/L. Ami a Leono-kba jó, 1.6 16v-be az 2250.-/L,
akkor nemértem azt a 16000.-ot sem!!!!!!

linkeltem, nézd meg.
midland crypto-3 5w30 http://midland.hu/termek/crypto-3_5w-30 ... rolaj.html 16611 HUF / 4 liter
castrol edge 5w30 http://www.motorolajbolt.hu/termekek.php?szt=39 10400 HUF / 4 liter
mindkettő a VW csoport 504.00/507.00 szabványa szerint van hitelesítve.
ezen nincs mit magyarázni.


2011.01.04. 14:24
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Crypto NEM KELL BELE,NEM ÉRTED?
Avanza 5w-40w TÖKÉLETES BELE!!!
Ez a dolog le van sarkítva,de ahogy mondtam NEM AKARLAK MEGGYŐZNI!!!!!
Van akit nem lehet! De az akkor is BP. :hihi
Inkább járok ezzel a "sz.a" Midland-al 2250.-ért,mint British Petrol-lal 3900.-ért
http://www.olyslager-lubricants.nl/oelb ... x?lang=eng


f4lcon írta:
M.A.Team írta:
Az érdekes számomra az,hogy a Bárdi-nál az 5w-40w Edge 3900.-L ,annak a szerelői ára 2100.- körül van.no comment!
A tévhitek ellenére a Midland-ból a legdrágább PdTdi olaj kerül 3700.-/L. Ami a Leono-kba jó, 1.6 16v-be az 2250.-/L,
akkor nemértem azt a 16000.-ot sem!!!!!!

linkeltem, nézd meg.
midland crypto-3 5w30 http://midland.hu/termek/crypto-3_5w-30 ... rolaj.html 16611 HUF / 4 liter
castrol edge 5w30 http://www.motorolajbolt.hu/termekek.php?szt=39 10400 HUF / 4 liter
mindkettő a VW csoport 504.00/507.00 szabványa szerint van hitelesítve.
ezen nincs mit magyarázni.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 14:54
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
Na azért még csak annyit,hogy a MIDLAND-nál NEM létezik a CRYPTO-tól drágább olaj!!!!
Ez kell bele.http://midland.hu/termek/avanza_5w-40_4l_motorolaj.html 9585.-/4L

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.04. 14:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.04. 11:50
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: motorolaj! de milyen?
tudom, hogy a gyártó előírása szerint milyen olaj kell bele.
502.00/505.00-t teljesítő. ez nem volt kérdés.

én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a termék aránytalanul drágább, és még marketingre sem futja?
a PAO IV alapolajat (ami a teljesen szintetikus olajok alapja) nagyjából mindenki ugyanannyiért veszi/állítja elő
ennyi eltérés lenne az adalékokban? kétlem.

amit mondasz avanza 9585 HUF a 4 liter
random gugli első találat a C3-mas, 502.00/505.00 szabványnak megfelelő Magnatech-re:
http://www.olaj24.hu/T/castrol-magnatec ... laj-4l/826 (8850 HUF / 4 liter) lehet lenne olcsóbb is, ha keresném.

azt meg nem tudom mire vélni, hogy ezt írod: "a Crypto-nál nem létezik drágább midland olaj." és? ez mire érv? a drágaságára? két egyforma terméket hasonlítottam össze. mint ahogy most is. az avanza 5w40-et a magnatech 5w40-el.

elhiszem, hogy leszerződtetek a forgalmazóval, és nyomni kell az olajat, de semmi konkrétumot nem tudsz felmutatni, azon kívül, hogy az autó NEM ROMLIK EL azzal, amit beletöltesz. de ezt sok minden más olaj is tudja....

azt is elhiszem, hogy autószerelőként az embernek jobban hisznek. hiszen ez a legjobb érv ami ezzel kezdődik: "szedtem már szét..." meg "láttam már olyat..." de tudom nagyon jól a saját szakmámból: mindenki azt ad el, amit szeretne, nem azt, ami a legjobb a vevőnek. ha csak tökéletes dolgokat árulnál te is meg minden más forgalmazó is, ki vinné szervizbe az autóját ha az utána emiatt soha nem romlik el? :wink

az meg, hogy egy olaj felesleges, vagy nem:
itt van egy link, ami segít néhány tulajdonsága alapján diagramon kirajzolni az olajok közti különbséget.
http://sas-origin.onstreammedia.com/ori ... index.html
beikszeled az 502.00-t és az 504.00-t és egyből látod, miért nem azt használom, amit a gyártó eredetileg ajánlott.
azért, mert később kiadta az az olajspecifikációt, ami még jobb, és ráadásul ez az olaj visszafelé kompatibilis.

és a logikai csavar itt jön a történetbe:
ha ugyanannyiért (9800 HUF midland /10400HUF castrol) van egy jobb szabványnak (504.00) megfelelő olaj, akkor mi történik? akkor hirtelen az 502.00 szabványú avanza 5w40 áll szemben az 504.00 specifikácijú edge 5w30-al.
akkor hogy van ez? az avanza hiába nem teljesíti az 504.00-t, mégis JOBB mint az 5w30 edge?

és még egyszer: a midland nem quaker state. a midland a svájci oel-brack ag saját márkája. le is van írva a weblapjukon.
a quaker state a shell tulajdona.


2011.01.04. 15:48
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség