Pontos idő: 2024.04.24. 23:27





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 874 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
 Klub Élet 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
Köszönjük!
tibcsi_san írta:
Mihamarabbi gyógyulást kívánok neki!
M.A.Team írta:
Szurkolunk!!!
Nekem meg az Apukám vár szívműtétre és bent Karácsonyozott. :cry
Hókornél írta:
Nagyon Boldog, Békés Karácsonyt Kívánok, Seatosok!
Bár nekem nem boldog, 7 hónapos picifiam kórházban betegeskedik... szurkoljatok neki, hogy mihamarább felépüljön és megláthassa élete első karácsonyát!
THX! :wavecry

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2010.12.26. 18:52
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
Szetenék beszámolni 1 érdkességről.
Talán mindenki tudja,hogy a motorolaj de milyet topicba betévedt f4alcon ""barátunk"" aki beálította a negatív rekordot ugyan is 11h óra leforgása alatt kiírta magát a fórumból. Délkörül regiszrált ,22.30h kor elköszönt.
Szerimtem ez is jól példázza ,ha valaki új tag 1 közösségebe akkor probáljon simulékonyabban kezdeni mert ez lesz a vége.
Hiába írta Ő csak vitatkozni szeretett volna ,meg "mindketten tanultunk volna belőle" azt gondolom neki minek ,részemről meg kihagynám eme nemes lehetőséget!
Eléggé elszomrító dolog,hogy egyes emberek nem sajnálnak időt energiát végigolvasni számtalan hozzászólást csak azért ,hogy vitát generálhasson,és akkor még Én vagyok a rossz!?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.06. 10:16
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Ha valaki bele akar kötni a másikba, az bele is fog kötni.
Így tényleg nem lehet nyitni sehol. Ha én arcoskodva megyek be a falusi kocsmába, abból szinte biztosan verekedés lesz (vagy verés).
M.A.Team, meg ne sértődj kérlek, tudom nehéz megállni, de talán nem kellene minden arcodba vágott kesztyűt felvenned, a gyakorlatban már bizonyítottál, a messziről jött ember pedig mondjon csak amit akar! Elvégre van bannolás is a világon, vagy mifene...
Ne feledd Konfúciuszt: "Az üres búzakalász tartja csak az ég felé a fejét; amelyikben van valami, az lehajtja."
M.A.Team írta:
Szeretnék beszámolni 1 érdekességről.
Talán mindenki tudja,hogy a motorolaj de milyet topicba betévedt f4alcon ""barátunk"" aki beálította a negatív rekordot ugyan is 11h óra leforgása alatt kiírta magát a fórumból. Délkörül regiszrált ,22.30h kor elköszönt.
Szerimtem ez is jól példázza ,ha valaki új tag 1 közösségebe akkor probáljon simulékonyabban kezdeni mert ez lesz a vége.
Hiába írta Ő csak vitatkozni szeretett volna ,meg "mindketten tanultunk volna belőle" azt gondolom neki minek ,részemről meg kihagynám eme nemes lehetőséget!
Eléggé elszomrító dolog,hogy egyes emberek nem sajnálnak időt energiát végigolvasni számtalan hozzászólást csak azért ,hogy vitát generálhasson,és akkor még Én vagyok a rossz!?

_________________
Kép


2011.01.06. 11:12
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
Na ezt nézzétek meg!!!!
http://www.autonavigator.hu/popup/galeria/23951/3454#3

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.11. 17:22
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
A Bocanegra a multé!

HOKornél , valami használható ötlet a használhatóságával kapcsban??!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.11. 17:24
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
M.A.Team írta:
A Bocanegra a multé!

HOKornél , valami használható ötlet a használhatóságával kapcsban??!

Én nem szeretnék villanyautót. A belsőégésű motor büdös, környezetszennyező, pazarló, szervizigényes, bonyolult, ráadásul kőolaj is egyre kevesebb van a föld alatt, de mit csináljak, ha imádom a brümm-brümm hangját?! :w00t
Komolyra fordítva a szót: amíg 1 hordónyi nyersolaj lesz az egész világon, addig az olajlobby szorításának köszönhetően ne várjunk mindennapi igényeknek megfelelő, használható villanyautókat, a többi csak marketingduma! Arról nem is beszélve, ha létezik is használható technológia elektromos hajtásra, az úgyis még jó sokáig hétpecsétes titoknak számít, az ára pedig csillagászati.
Előbb lesznek újra lovasszekerek, de azt mi már nem fogjuk megérni, legalábbis úgy remélem.

_________________
Kép


2011.01.13. 11:45
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
Itt valami félreértés van!
Én arra gondoltam mint design-t használni a forumunkban!
Hókornél írta:
M.A.Team írta:
A Bocanegra a multé!

HOKornél , valami használható ötlet a használhatóságával kapcsban??!

Én nem szeretnék villanyautót. A belsőégésű motor büdös, környezetszennyező, pazarló, szervizigényes, bonyolult, ráadásul kőolaj is egyre kevesebb van a föld alatt, de mit csináljak, ha imádom a brümm-brümm hangját?! :w00t
Komolyra fordítva a szót: amíg 1 hordónyi nyersolaj lesz az egész világon, addig az olajlobby szorításának köszönhetően ne várjunk mindennapi igényeknek megfelelő, használható villanyautókat, a többi csak marketingduma! Arról nem is beszélve, ha létezik is használható technológia elektromos hajtásra, az úgyis még jó sokáig hétpecsétes titoknak számít, az ára pedig csillagászati.
Előbb lesznek újra lovasszekerek, de azt mi már nem fogjuk megérni, legalábbis úgy remélem.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.01.13. 12:36
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
M.A.Team írta:
Itt valami félreértés van!
Én arra gondoltam mint design-t használni a fórumunkban!


:slap Ezt rendesen benéztem!

Meglátom mit tehetek...

_________________
Kép


2011.01.13. 13:56
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Nem akarok senkit hergelni, hiszen ez egy Seatos fórum, de ezt látnotok kell!
Ez a Skoda VisionD koncept, idén Genfbe megyen:
Kép
Ezt írják róla:
"A konzervatív stílust szemlátomást sportosabb váltja a jövőben, elölről és hátulról is bátornak tűnik a tanulmány. A VisionD egy nagyjából Golf-méretű, kupés tetőívű ötajtós, akár az Octavia utódja is megszülethet belőle." (origo.hu)

Jó.

Most pedig nézzük meg a következő képet a kocsi faráról kicsit hunyorítva:
Kép

Szerintem ötös a forma. :thumbup
Node: kinek - mi jut eszébe róla?
Nekem a saját autóm, és nem a színe miatt!

Könyörgöm, ilyen forma a Seat-nál miért nem tud még egyszer születni?!? :wall
Most már tiszta számomra, hogy konszernen belül a Skodát hova kívánják pozicionálni, illetve a Seatot hova nem! :sad

_________________
Kép


2011.03.01. 14:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Nem csak neked..
"Az összkép ráadásul kifejezetten sportos – olyan érzésünk van, mintha az első generációs Seat Leon karakterét élesztették volna újjá, csak élesebb kivitelben."- totalcar

Hókornél írta:
Szerintem ötös a forma. :thumbup
Node: kinek - mi jut eszébe róla?
Nekem a saját autóm, és nem a színe miatt!

Könyörgöm, ilyen forma a Seat-nál miért nem tud még egyszer születni?!? :wall
Most már tiszta számomra, hogy konszernen belül a Skodát hova kívánják pozicionálni, illetve a Seatot hova nem! :sad


2011.03.01. 15:44
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
De érdekes! Pedig nem is olvastam a TC-os cikket... gyorsan pótlom.
tszab (030) írta:
Nem csak neked..
"Az összkép ráadásul kifejezetten sportos – olyan érzésünk van, mintha az első generációs Seat Leon karakterét élesztették volna újjá, csak élesebb kivitelben."- totalcar

Hókornél írta:
Szerintem ötös a forma. :thumbup
Node: kinek - mi jut eszébe róla?
Nekem a saját autóm, és nem a színe miatt!

Könyörgöm, ilyen forma a Seat-nál miért nem tud még egyszer születni?!? :wall
Most már tiszta számomra, hogy konszernen belül a Skodát hova kívánják pozicionálni, illetve a Seatot hova nem! :sad

_________________
Kép


2011.03.01. 16:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél írta:
...Node: kinek - mi jut eszébe róla?...


Teljesen igazad van. Ez vérlázító! :rant Kár, hogy ez a remek forma a funkcionalitás zászlaja alatt (skoda) egy kényelmes, ámde gyengécske futóművet és sportosnak koránt sem nevezhető karakterisztikát fog kapni. Ha ez a forma a Seat-hoz került volna, és megkapná a márka jellemzően sportos kiegészítőit, már tudnám, milyen autót vegyek legközelebb...

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.03.01. 23:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2011/0 ... octaviaja/
Olvassátok! Íme a cikk, melyből tszab is idézett. Nagyon igaz, hogy az első generáció volt a Leonnál a legsportosabb megjelenésű. Bocsi az újabb verziók tulajdonosaitól, de a jelenleg is futó Seatok annyira egy kaptafára készültek, és nekem inkább családi egyterű jut róluk eszembe, mint sportautó.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.03.01. 23:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.30. 19:41
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Herqles írta:
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2011/03/01/skoda_visiond_a_jovo_octaviaja/
Olvassátok! Íme a cikk, melyből tszab is idézett. Nagyon igaz, hogy az első generáció volt a Leonnál a legsportosabb megjelenésű. Bocsi az újabb verziók tulajdonosaitól, de a jelenleg is futó Seatok annyira egy kaptafára készültek, és nekem inkább családi egyterű jut róluk eszembe, mint sportautó.

Én ezzel nem értek egyet. A típusok eleje egyezik, és? Ettől már nem sportos? Sztem nincs összefüggés a kettő között. Mások véleménye? Nem jól látom?
Üdv. ottocars


2011.03.02. 06:31
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Herqles írta:
...Ez vérlázító! :rant Kár, hogy ez a remek forma a funkcionalitás zászlaja alatt (skoda) egy kényelmes, ámde gyengécske futóművet és sportosnak koránt sem nevezhető karakterisztikát fog kapni. Ha ez a forma a Seat-hoz került volna, és megkapná a márka jellemzően sportos kiegészítőit, már tudnám, milyen autót vegyek legközelebb...


Én inkább szomorúságot érzek, hogy a Seatot valahogy soha nem engedik közelebb az önmegvalósításhoz. Levezetem, miért is.

Egyszer már alkottak egy időtlen formát (Leon I.), ami tagadhatatlan sikert aratott. Szerintem ezzel az állítással kár vitatkozni, hiszen annyira sportos és kompakt - mondhatnám többcélú -, hogy sokan újra és újra visszanyúlnak a formához és dimenzióhoz, átgyúrják, éleket vasalnak bele, átemblémázzák, majd eladják újnak és sajátnak. Mindezzel semmi baj nincsen, ilyen az élet.

A szörnyű nagy hibát abban látom, hogy a Seat nem ismeri fel, hogy egy sikeres modellt, egy bevált és kipróbált koncepciót nem szabad elfelejteni, különösen akkor, ha az egybevág a sportos imázzsal. Inkább behozták a Dinamic Line stíluselemet, majd ráerőltették az összes új fejlesztésű modellre, hisz egységben az erő! Csak most tudatosult, hogy mekkora bukta volt ez, az eladási statisztikák legalábbis ezt mutatják. Emlékezzünk csak arra, mekkora formai pofáraesés volt a legutolsó egyen-krumpli-Toledo!

A Seat érezvén a rossz irányt a design-ban, valamint a gazdasági válság hatásait, megvásárolta az Audi gyártósorát, hogy S emblémás A3-asokat gyártson, occóbbé' (Exeo). Újra egy stílusidegen elem a palettán, az Audi letagadhatatlan köntöse bizony szemet bántóan elő-elővillan.

Most ugye itt van a Skoda ezzel az új koncepcióval, ami - alapjában véve - nem hoz semmi újat, csupán egy már létező modellt pofoztak ki a saját arculatukra. Megtehették, az alap házon belülről jött, úgyhogy a lopás "családban marad".
És a lényegi szót kimondtam: ARCULAT. Mert a Skoda design-jának bizony van ilyenje: folyamatos, egységes, vállalható és jövőbe mutató. Ezt valahogy a Seat-nál nem látom, inkább kényszermegoldások halmazát. Van egy-két "megvillanás" ugyan, de nincs folytatása. Ez az új Skoda koncept pedig méltó folytatása lehetett volna a Leon I. diadalának, de a csehek meglátták a ziccert és lecsapták ezt a labdát.

Így lesz "gyökértelen" az imádott márka. :sad

_________________
Kép


2011.03.02. 09:32
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
ottocars írta:
Herqles írta:
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2011/03/01/skoda_visiond_a_jovo_octaviaja/
Olvassátok! Íme a cikk, melyből tszab is idézett. Nagyon igaz, hogy az első generáció volt a Leonnál a legsportosabb megjelenésű. Bocsi az újabb verziók tulajdonosaitól, de a jelenleg is futó Seatok annyira egy kaptafára készültek, és nekem inkább családi egyterű jut róluk eszembe, mint sportautó.

Én ezzel nem értek egyet. A típusok eleje egyezik, és? Ettől már nem sportos? Sztem nincs összefüggés a kettő között. Mások véleménye? Nem jól látom?
Üdv. ottocars


Szerintem most mindkettőtöknek igaza van, csak más-más tekintetben.
Persze mindenki olyan autót választ, ami tetszik és amit megengedhet magának, ezt vitán felül tiszteletben tartja itt minden fórumozó.

Ottocars Leonja kétség kívül sportos megjelenésű, de őszintén megvallva a Leon II. sziluettje előbb emlékeztet engem is egy családi kompaktra, mint sportautóra. Ez különösen igaz, ha a Leon I.-et mellé állítjuk és úgy próbálunk objektíven ítélni. Ha a Seat marketingje szerint a Leon II. sportos karakter, akkor nincs más teendőnk, mint azt meglátni benne, függetlenül attól hogy sikerül-e.

De kár is további összehasonlításokba bocsátkozni, hiszen a két generáció két egymástól határozottan elkülönülő korszakot, szemléletet, stílust prezentál.

Egyébként a Toledo II. is a Leon I. "puttonyos" verziója (mint rönyóéknál kliónak a tália :ras :smile1 ), úgyhogy a modellek közti hasonlóság valójában nem újkeletű téma.

_________________
Kép


2011.03.02. 12:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
ottocars írta:
...Én ezzel nem értek egyet...

Ennek örülök. Unalmas is lenne, ha mindenkinek mindig ugyanaz tetszene. Mindazonáltal kitartok azon véleményem mellett, hogy a Leon I. a legsportosabb megjelenésű Seat.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.03.02. 20:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél írta:
... őszintén megvallva a Leon II. sziluettje előbb emlékeztet engem is egy családi kompaktra...

Azt hiszem ezzel megfogalmaztad, ami bennem is motoszkált. Pontosan azzal kelt kompakt meglenést, hogy a motorháztető és a szélvédő vonala szinte egy vonallal meghúzható. Leszögezném, hogy ez nem baj, csak nekem hiányzik az a töréspont.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.03.02. 20:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.23. 11:44
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pest megye
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél figyelmébe :yikes :

http://www.autonavigator.hu/gepjarmu_ta ... bx-4437?hk


2011.03.05. 16:03
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Toledo_1.8T írta:


Röviden, tömören ennyi: :yucky
Azé' köszi! :happy2

_________________
Kép


2011.03.07. 10:18
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Kedves Seatosok!

Véleményekre lennék kíváncsi nyári gumi ügyben (amiben eléggé járatlan vagyok), nemsokára be kell újítanom egy komplett nyári abroncsszettet a gépre, biztonsági okok miatt használt gumit nem szeretnék...
...szóval. Olvasgattam az ADAC tesztjeit, valamint ismervén a pénzügyi lehetőségeim, az alábbi 2 típus között vívódom, 195/65 R15 méretben:

1. Hankook Optimo (K715) - 15eFt/db körül
Kép

2. Maloya Lugano - 17eFt/db körül.
Kép

Még annyit, hogy szeretek dinamikusan közlekedni, fontos számomra a jó fékhatás is, mivel a kocsimban nincs ABS, viszont a hátsó ülésen rendetlenkedik 2 gyerkőc, emiatt lényeges szempont a biztonság. :grin

Ki- melyiket választaná a helyemben?
A tanácsokat előre is köszönöm!

_________________
Kép


2011.03.17. 12:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: Klub Élet
A tesztek alapján szűkítetted le erre a 2 gumira a listád?
Én most rákerestem erre a méretre, és 16990-ig volt a listában Goodyear, Dunlop, Continental, Pirelli. Pirelliből egyébként pont a 2010 tesztgyőztes P6 cinturato. ("Teszteredmények:
Auto Zeitung (195/60 R15): különösen ajánlott
Német Autoklub, ADAC (185/65 R15): különösen ajánlott, tesztgyőztes. A teszt szerint a P6 Cinturato száraz úton különösen kiegyensúlyozottan teljesít, vizes úton verhetetetlen, miközben élettartama is nagyon jó.")
Itt a lista egyébként.

Nem akarok lebeszélni semmiről de én "márkásabbat" választanék, ha ugyan annyiba kerül.

Hókornél írta:
Kedves Seatosok!

Véleményekre lennék kíváncsi nyári gumi ügyben (amiben eléggé járatlan vagyok), nemsokára be kell újítanom egy komplett nyári abroncsszettet a gépre, biztonsági okok miatt használt gumit nem szeretnék...
...szóval. Olvasgattam az ADAC tesztjeit, valamint ismervén a pénzügyi lehetőségeim, az alábbi 2 típus között vívódom, 195/65 R15 méretben:

1. Hankook Optimo (K715) - 15eFt/db körül
Kép

2. Maloya Lugano - 17eFt/db körül.
Kép

Még annyit, hogy szeretek dinamikusan közlekedni, fontos számomra a jó fékhatás is, mivel a kocsimban nincs ABS, viszont a hátsó ülésen rendetlenkedik 2 gyerkőc, emiatt lényeges szempont a biztonság. :grin

Ki- melyiket választaná a helyemben?
A tanácsokat előre is köszönöm!


2011.03.17. 12:47
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
tszab (030) írta:
A tesztek alapján szűkítetted le erre a 2 gumira a listád?
Én most rákerestem erre a méretre, és 16990-ig volt a listában Goodyear, Dunlop, Continental, Pirelli. Pirelliből egyébként pont a 2010 tesztgyőztes P6 cinturato. ("Teszteredmények:
Auto Zeitung (195/60 R15): különösen ajánlott
Német Autoklub, ADAC (185/65 R15): különösen ajánlott, tesztgyőztes. A teszt szerint a P6 Cinturato száraz úton különösen kiegyensúlyozottan teljesít, vizes úton verhetetetlen, miközben élettartama is nagyon jó.")
Itt a lista egyébként.

Nem akarok lebeszélni semmiről de én "márkásabbat" választanék, ha ugyan annyiba kerül.

:hmmm Tééényleg... az általad említett gumi is 17e körül megáll! (Megaztán még alkuszok is a gumissal egyet, anélkül nem megy.)
Igazándiból 15eFt köré tehető a "fájdalomküszöböm", de ha valós műszaki többletet kapok (jobb tapadás, üzemanyagtakarékosabb futás, csendesebb - ez a három, ami fontos nekem), akkor talán hajlandó leszek egy kicsit többet áldozni érte.
A márka nekem viszont nem számít semmit, az én környezetemben legalábbis nem szokás 195/65R15 gumival "villogni".

Kösz a tippet! :happy2

_________________
Kép


2011.03.17. 16:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.12. 17:37
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Bpest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Nincs mit! 15-ért van Goodyear Excellence ingyen kiszállítással is. Nem azért mondtam, hogy márkásat válassz, mert azzal lehet villogni, hanem mert szerintem megbízhatóbb mint egy ismeretlen. Elvégre a nagyobb márkák letettek már valamit az asztalra, jobban tudnak fejleszteni, stb... Persze ez nem zárja ki, hogy a kicsik is tudnak jót gyártani.
Érdemes a neten nézelődni, mivel most sok helyen vannak akciók!
Aztán majd lehet írni a fórumra a választás eredményét és a tapasztalatokat ;-)!
Egyébként Pirelli P6000 és P3000 gumikról van tapasztalat nyári fronton. Nálunk eléggé kopnak és mások is szoktak ezekre a Pirellikre hasonlóan panaszkodni. A P6 cinturato-ra azt írja az oldal, 25%-kal tovább bírja, mint a régiek. Erről nincs személyes infóm.

[/quote]
:hmmm Tééényleg... az általad említett gumi is 17e körül megáll! (Megaztán még alkuszok is a gumissal egyet, anélkül nem megy.)
Igazándiból 15eFt köré tehető a "fájdalomküszöböm", de ha valós műszaki többletet kapok (jobb tapadás, üzemanyagtakarékosabb futás, csendesebb - ez a három, ami fontos nekem), akkor talán hajlandó leszek egy kicsit többet áldozni érte.
A márka nekem viszont nem számít semmit, az én környezetemben legalábbis nem szokás 195/65R15 gumival "villogni".

Kösz a tippet! :happy2[/quote]


2011.03.17. 17:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:28
Hozzászólások: 241
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hali,

Ezen az áron már prémium márkát is kapsz az adott méretben.Tavaly vettem 15,5K-ért Bridgestone Turanza ER300-at.Arra amire neked v nekem kell,maximálisan megfelel,semmiben nem kellett kompromisszumot közni(prémium/minőség/ár/tetszett a mintázat:) ).
De kérdésedre válaszolva a lenti 2-ből és Hankook-ot választanám
Hókornél írta:
Kedves Seatosok!

Véleményekre lennék kíváncsi nyári gumi ügyben (amiben eléggé járatlan vagyok), nemsokára be kell újítanom egy komplett nyári abroncsszettet a gépre, biztonsági okok miatt használt gumit nem szeretnék...
...szóval. Olvasgattam az ADAC tesztjeit, valamint ismervén a pénzügyi lehetőségeim, az alábbi 2 típus között vívódom, 195/65 R15 méretben:

1. Hankook Optimo (K715) - 15eFt/db körül
Kép

2. Maloya Lugano - 17eFt/db körül.
Kép

Még annyit, hogy szeretek dinamikusan közlekedni, fontos számomra a jó fékhatás is, mivel a kocsimban nincs ABS, viszont a hátsó ülésen rendetlenkedik 2 gyerkőc, emiatt lényeges szempont a biztonság. :grin

Ki- melyiket választaná a helyemben?
A tanácsokat előre is köszönöm!


2011.03.17. 22:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 874 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség