Pontos idő: 2024.04.19. 07:05





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 874 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő
 Klub Élet 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
A Seat kapott egy utolsó esélyt:
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2011/03/29/negy_ujdonsagra_szamithat_a_seat/

_________________
Kép


2011.03.29. 10:36
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 10:35
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Pest megye
Hozzászólás Re: Klub Élet
Én is olvastam! Elnézést kérek az érintettektől de szerintem is itt van a kutya elásva:

Idézet:
Szintén jövőre cserélik le a Leont, várhatóan egy kevésbé egybeszabott – vagy rosszmájúbban fogalmazva végre autóformájú – és sportosabb karakterű modellre.

_________________
Kép

2003. Leon Sport R 1.8 20V Turbo Powered by M.A.Team


2011.03.29. 13:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet

Kíváncsi leszek! Egy biztos, nem lesz egyszerű feladat, főleg az autópiac jelenlegi helyzetét figyelembe véve! Én azért szurkolok!

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.03.31. 13:22
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Szomorúan jelentem, hogy tegnap szép fehér Kornélkám átállt a "sötét oldalra". :cry
Íme a sztori, csak erős idegzetűeknek!

Munkám végeztével beszálltam a Leonba, hogy hazamenjek a családomhoz. Hazafelé útba ejtettem egy virágboltot, mert tegnap volt a házassági évfordulónk, mégsem állíthatok be üres kézzel. A virágbolt előtt leparkoltam, odabattyogtam az üzlethez, ahol csalódottan konstatáltam, hogy az zárva van - micsoda tragédia! Hehe. Na ami ez után történt, az volt csak a nemsemmi!!!
Megyek vissza az autóhoz, aholis észrevettem, hogy az aszfalton jó nagy hosszon és szélességben olajcsík éktelenkedik. Mondom is egy pillanatra, hogy "na, valamelyik roncs folyat", aztán látom ám, hogy a nyomok az én autóm alatt érnek véget!!!!
Rettegve alánézek... marha nagy olajtócsa a Leon blokkja alatt, kb. 1perc leforgása alatt!!!! Csöpög!!! Folyamatosan, ütemesen!!!! Akkor és ott olyant káromkodtam, hogy Spanyolországban Martonelli környékén több százezer tisztességben megőszült matróna kezdett el tragikus hirtelenséggel csuklani.
Virág projekt stornó, telefon a 18km-re lévő szerelőmnek - aki jó fej volt és mondta hogy ha tudok menni akkor menjek hozzá tüstént - , majd telefon az asszonynak hogy állati nagy a baj, mostanában ne várjon haza.
Fogalmazásgátlásom sem volt, hogy honnan és milyen olaj folyik, a motorolaj nívószintje normális, a motor és a váltó futása normális, sebességeket simán és csendesen veszi, MI A TÚRÓ VAN?!?! Nekivágtam hát a 18km-es útnak, aminek a végén a szerelőm állt. Volt tarcsiban kb. 7dl 5W40-esem, mondom hajrá csak okosan, fülelve, nem pörgetve, nehogy megsüssek valamit.
A szerelőm Lakhegy nevű településen dolgozik. Mint a helyiség neve is elárulja, egy jó nagy dombra kellett felkapaszkodnom a haldokló autómmal, hogy megmeneküljünk... a domb tetején már állati "szárazan szólt" a technika, úgyhogy ott leállítottam a motort, kiraktam üresbe, kormányzár ki, aztán a hátralévő 3km-t - egy kiadós lejtőnek köszönhetően - a gravitáció segítségével tettem meg, szerelőm háza előtt leparkolva.
Jött a szakim ki a ház elé csodálkozó tekintettel, hiszen ő szervizeli a Leont és ezt még ő sem hitte el, a műszaki vizsgát is ő csinálta bő egy hónapja. Géptető kinyit, ránéz, alánéz, csóválja a fejét, sóhajtozik. Wazze, most megszívtam... de meg ám, vastagon! Diagnózis: ez nem a motorból jön, hanem ez hajtóműolaj. Kérdezte szakim, hogy odacsaptam-e valahova az alját? Persze hogy nem, tudnék róla bakker, soha, ez nem terepjáró, hanem tükörflaszteros babakocsi! Akkor csak az lehet, hogy a váltóműben valami elszállt. Alternatívák:
1. csapágy besült és elnyírta a házat, vagy
2. elment egy fog az egyik fogaskeréből az ütött rést az olajnak a külvilág felé, vagy
3. ugyanaz mint 2. verzió, csak a differenciálmű tányérkerekén lévő szegecselés szállt el és az lyukasztott (ha jól tudom típushiba - de már 113000km-nél?!?! Nooormális Maaargit?).

Mondom, a 2. verzió nem valószerű, mert nem észleltem az égadta világon SEMMI rendellenességet az olajfolyásig.
Akármelyik hiba is lesz, az tutti hogy nem lesz olcsó és gyors a javítás, úgyhogy tudom már hogy mire költöm a gumikra félre tett pénzt. :wavecry

Azért nézzük a jó oldalát is meg a történteknek! Szerencse hogy így esett, mert:
- ha feleségem alatt fossa el magát a kocsi, akkor drága párom biztos megsüti az egész cuccost, mert nála az autó addig hajtva van, míg meg nem áll alatta és nem szokása nézegetni az aszfalton a sötét csíkokat, pláne hogy miben végződnek (ő nem autóbuzi, ennyi),
- a lyukadás/folyás kezdetét követően 2km-en illetve 5percen belül észleltem a bajt, úgyhogy nem kellett sem tréler, sem húzatás, lábon elértem a "kórházba",
- egész véletlenül nem messze-távol, gyermekekkel megpakolva történt meg mindez, abba bele sem merek gondolni.

Szerelőm ígérete szerint ma megemelik / szétszedik és megnézik mi a hibatika okozója pontosan. Egy biztos, nem lesz egy ideig autóm...
:no

_________________
Kép


2011.05.06. 08:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.14. 20:21
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Klub Élet
[quote="Hókornél"]Szomorúan jelentem, hogy tegnap szép fehér Kornélkám átállt a "sötét oldalra". :cry
Íme a sztori, [b]csak erős idegzetűeknek!

Szegény Kornélka. Fogadd mély együttérzésem! :wavecry
Én ilyenkor még szoktam neki mondogatni, hogy lecseréllek egy újra, hátha összekapja magát, de ez eddig még sosem segített! :slap
Kíváncsian várjuk a fejleményeket. Remélem, hogy olcsón megúszod, és a gumik is meglesznek!


2011.05.07. 14:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél írta:
Szomorúan jelentem, hogy tegnap szép fehér Kornélkám átállt a "sötét oldalra". :cry

Ez azért még nem a sötét oldal! Főleg, hogy vontatni sem kellett. Egy kis megbetegedés bárkinél előfordul. Amit használnak az kopik, és ami kopik, azt néha cserélni kell. Kitartás! :smile1

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.05.09. 21:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:28
Hozzászólások: 241
Hozzászólás Re: Klub Élet
Ez így van,de szerintem 113-nál egy váltó azért még ne adja meg magát.....
Kitartás Hókori!


Herqles írta:
Hókornél írta:
Szomorúan jelentem, hogy tegnap szép fehér Kornélkám átállt a "sötét oldalra". :cry

Ez azért még nem a sötét oldal! Főleg, hogy vontatni sem kellett. Egy kis megbetegedés bárkinél előfordul. Amit használnak az kopik, és ami kopik, azt néha cserélni kell. Kitartás! :smile1


2011.05.10. 06:41
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Köszönöm mindenkinek az együttérző szavakat! :bow
Napok óta tiszta lelki beteg vagyok, olyan, mintha egy darabot kitéptek volna belőlem. :weep Aki ismer, az tudja hogy mennyit jelent nekem EZ A LEON... ami relatíve egy alulmotorizált füttyfürütty, de eddig még soha nem hagyott cserben! Ez a probléma is a lehető legszerencsésebben merült fel és óriási mázli kellett hozzá, hogy időben észrevegyem az olajfolyást. Minden reggel amikor a munkába megyek (busszal :wall ), látható az úttest aszfaltján az olajcsík nyoma, amit maga után hagyott - a szívem összeszorul! :sad Nem mellesleg 3 éves kislányomnak is nagyon hiányzik (aki egyébként IMÁDJA!), folyton kérdezgeti hogy "hol van a szejátleom?", én meg szomorúan mondom hogy doktorbácsinál.

tibcsi_san írta:
... szerintem 113-nál egy váltó azért még ne adja meg magát...

Pont ez az, ami számomra is értelmezhetetlen! A km futás halálbiztos, szerencsétlen párát mindig ápolgattam mint egy haldokló beteget, olajat 7-8ekm-enként cseréltem, mindent megkapott ami szükséges, sőt... valószínű ez pech kategória, ezt pörögte ki a kocka. Kb. 1hónapja, amikor szerelőm elvitte műszakira, vezette egy 30km-es távon és elismerően nyilatkozott a gépről (szó szerint idézem: "Józsikám, ez egynégyes létére megy mint rakéta!").

Elméletileg ma szedik szét és nagyon bízom benne, hogy menthető a váltó, mert ha újat kell bele vennem, akkor nem is tudom mi lesz... Az a sanda gyanúm, hogy a differenciálmű tányérkerekének szegecselése szállt el és az ütötte ki a váltóházat, legalábbis ebben reménykedem. Ezt abból gondolom, hogy a váltó MINDVÉGIG simán és akadás nélkül működött, még akkor is, amikor már egy uncia olaj sem volt benne.

_________________
Kép


2011.05.10. 08:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél írta:
...relatíve egy alulmotorizált füttyfürütty...

Ezt beírom az aranyköpések című gyűjteményembe. :slap :laugh

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.05.10. 20:41
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Végéhez közeledik a Leon-váltó-saga! :happy2

Szétkapták az egész sebváltót mint Foki kutya a lábtörlőt, kiderült hogy a váltószinkronból törött le és szállt el egy - számomra megjegyezhetetlen nevű - alkatrész, ami embörös lyukat ütött a váltóműház alján, amin keresztül a hajtóműolaj közel 100%-a szélsebesen a külvilágba távozott. Az elszabadult alkatrész nem akadt be sehova, szerencsére további kárt okozott. A Mester szerint még időben értem el hozzá, mert - ugyan csak fél deci olaj maradt a rendszerben - a fogaskerekek és a csapágyak nem sínylették meg a kenés rövid ideig tartó hiányát.
Kár volt olyant mondanom, hogy amit az új nyárigumira félreraktam, az most a váltóra megy el!
Előzetes számítások szerint 50-60eFt-ba fog kerülni, munkadíjjal, anyaggal, heggesztéssel, olajjal, tömítésekkel... azaz mindennel együtt.
:hmmm Hogy ez sok-e vagy kevés azt nem tudom, de mégis kívánatosabb számomra, mint egy bontott váltó. Szerelőm szerint olyan jó lesz, mint azelőtt... ebben bízom. Jövő hét közepén-végén már kész.

Ígéretet kaptam arra, hogy a javítás közben készült fényképeket rendelkezésemre bocsájtják, azokat - amennyiben igény van rá - elrettentő példaként itt közzé fogom tenni (legyen mivel ijesztgetni a rosszalkodó gyerekeket :evil ).

_________________
Kép


2011.05.12. 12:41
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hurrá! Pénteken elkészült az autóm váltója!!!
Hivatalos diagnózis: egyik fogaskerék mellett lévő acél távtartó gyűrű eltörött, ami kiválóan készített egy lyukat a váltóházon, amin keresztül elment az összes váltóolaj.
Hogy milyen lett a generálozott váltó? Korrekt mint a doxaóra, jobb mint új korában, de komolyan! Katonás, határozott és finom. Régen volt egy kis löttyenés a váltókaron amikor elvettem a gázt, most ez teljesen megszűnt. Szerelőm mondta, hogy a VW előírás szerinti illesztési tűrésekkel rakták össze. Mindez 15 napi autómentes életbe és 65ezer konvertibilis magyar valutába került.

És ez még mind semmi!

Szakim rendelkezésemre bocsátotta a javítás folyamatában készített képeket (összesen 24db kép), amiből most a legjobbakat megosztom Veletek. Egyrészt mert műszakilag mindenképpen figyelemre méltó beavatkozás egy ilyen javítás, másrészt kiválóan lehet ezzel ijesztgetni az új seatos klubtagokat :evil :evil :evil :laugh . Én elégedett vagyok az eredménnyel, ráadásul kíváncsi volnék, hogy hol van még olyan szerelő az országban, aki nemcsak lelkiismeretesen és elviselhető áron dolgozik, de az érdeklődő ügyfélnek digitálisan meg is örökíti a javítási folyamat egyes mozzanatait? Én ideírnám a szakim nevét (minimum ennyivel tartoznék), de csak azért nem teszem, mert:
1. fórumon nem reklámozunk és a világért sem akarnám kimoderálni saját magam,
2. hiába reklámoznám, mert úgy tele van munkával, hogy új ügyfelet nem tud már fogadni, csak "kihalásos alapon" lehet az ügyfélkörbe kerülni,
3. biztos van még 1 ilyen szakember az országban (ugye M.A.Team, ismered Te is... :thumbup ).

Nem is hányom tovább balettozva a rizsát, lássuk a képeket!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Kép


2011.05.23. 14:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Klub Élet
Úgy látom nem valami aktív a klub élet. Ami azt illeti én sem vagyok hiperaktív, mint régen. Azt azért elmondom, hogy még megvan a gép, de mostanság alig megyek vele, mert végre örököltem a cégnél egy vasat, így abba tolom a kilóméterek ezreit. Nem szentségtörésként mondom, de egy Mazda3 1.6 105LE nem egy vacak vas. Viszont kissé lusta és a futóművét sem érzem annyira stabilnak. Komolyan mondom, hogy a Leonom ugyanannyi kilóval és ugyanolyan erős mocival sokkal fürgébb. Eleinte nem értettem, de rá kellett jönnöm, hogy a japán váltója kicsit hosszú a 105 Lóhoz. Ebben a vasban 40.000 km van, és még jól tartja magát, de elmondom, hogy átmenetileg hajtottam egy ugyanilyet, ami egy évvel volt csak öregebb és 95.000 km volt benne, na annak a futóműve már eléggé rottyon volt, hogy úgy mondjam billeget az úton. Ezt úgy kell elképzelni, hogy például hirtelenebb előzésnél vagy határozottab kanyarvételnél eléggé emelkedett a belső íven haladó fele. Mondjuk aláfekve nem is lehetett olyan jó kis megnyugtató erősségű alkatrészeket látni. :thumbsup
Úgyhogy jelenleg a párom hajtja a gépet, akit meg nem lehet azóta kiimádkozni a kormány mögül. Mondjuk egy 900 cm3-es Micrából átülve kicsit más a feeling... :dancing
Azt mondja nekem, azt szereti benne, hogy 150-nél még simán húz, ha odalép neki... :slap
Elmondtam neki a véleményem: :rant , de nagyon nem hatottam meg, mondjuk én sem 80-al szoktam menni, :shutup de a 150 az azért sok.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2011.07.28. 21:22
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Kommentár nélkül. :grin :grin :grin :grin :grin


Csatolmányok:
SAM_05040.jpg
SAM_05040.jpg [ 1.74 MiB | Megtekintve 168 alkalommal. ]

_________________
Kép
2011.08.11. 14:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.21. 18:27
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Hókornél írta:
Kommentár nélkül. :grin :grin :grin :grin :grin


Na én azért tudnám kommentálni. Mi kell még kocsi-sör-csajok /na jó az asszonyok :laugh /!!! Ez mind meg volt sőt a vadpörkölt is. Remélem lesz még pár ilyen hétvége, ahol egy kicsit lelazulhatunk. Igérem akkor jobban fogom bírní, mert az elóző este egy kicsit megviselt. :thumbsup


2011.08.13. 21:25
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
Barátom, két dologgal kiegészíteném az elhangzottakat:

1. A gyerekeket kihagytad a "szaknévsorból", pedig tudva lévő, hogy leányom elvakult Seat-rajongó. Arról ne is beszéljünk, hogy Péter fiam szabályosan "lenyalta" mindkét kocsi kerekéről az összes lekopott ferodont, győztük kisuvickolni.
2. Lesz még ez durvább is :drunk (és ez nem fenyegetés).

szivacs írta:
Hókornél írta:
Kommentár nélkül. :grin :grin :grin :grin :grin


Na én azért tudnám kommentálni. Mi kell még kocsi-sör-csajok /na jó az asszonyok :laugh /!!! Ez mind meg volt sőt a vadpörkölt is. Remélem lesz még pár ilyen hétvége, ahol egy kicsit lelazulhatunk. Igérem akkor jobban fogom bírní, mert az elóző este egy kicsit megviselt. :thumbsup

_________________
Kép


2011.08.13. 21:58
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Klub Élet
Csak most látom a bujtatott reklámot!!! :laugh
HOKori már megint sok szabad időd volt a kevésből!!!
Hókornél írta:
Kommentár nélkül. :grin :grin :grin :grin :grin

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2011.08.14. 10:42
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Klub Élet
M.A.Team írta:
Csak most látom a bujtatott reklámot!!! :laugh

Bízom a moderátor kolléga jóindulatában, hogy ejnyebejnye nélkül megúszom ezt a fiaskót. :smirksweat :smile1

M.A.Team írta:
HOKori már megint sok szabad időd volt a kevésből!!!

Kedves Barátom, Te is azon nagy többség tagja vagy e bolygón, akiknek szabadidő kérdésében nem tartozom számadással. (Ha poénkodunk, akkor az oda-vissza jó... :devil2 :smile1 ). Egyébként el kell szomorítsalak, kb. 5 perc összedobni egy ilyent, nem több.

_________________
Kép


2011.08.15. 15:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Mindenkinek Áldott Békés Boldog Karácsonyt!!!!!!!!!!! :mbounce


2011.12.23. 22:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.02. 18:21
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Boldog, Békés, Szeretetben Gazdag, Karácsonyt kívánok mindenkinek!!!


2011.12.24. 16:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.13. 09:34
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Wesseling
Hozzászólás Re: Klub Élet
Szeretnék én is Minden Seat tulajdonosnak BOLDOG,BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET és SIKEREKBEN GAZDAG,BÉKÉS ÚJ ESZTENDŐT! kivánni. :brownie :wave


2011.12.24. 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.09. 23:24
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: VP megye, Pápa
Hozzászólás Re: Klub Élet
Békés Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves márkatársnak!

_________________
Toledo Signo 1.6 16V BCB || N0: 161

NOT SPONSORED BY MOMMY & DADDY


2011.12.24. 22:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.17. 16:07
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Surány
Hozzászólás Re: Klub Élet
Boldog békés ünnepeket mindenkinek :clap


2011.12.25. 11:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.20. 16:47
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Re: Klub Élet
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!!


2011.12.25. 20:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.02. 18:21
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Klub Élet
Sziasztok!
Igaz új vagyok még itt és Attilán kívül nem ismerek még senkit se személyesen.
Ezúttal szeretnék nektek Boldog Új Évet Kíváni!
Idei évben 9253km-t mentem és 615,93 litert tankoltam.
6,65654 liter lett az átlag fogyasztásom,zömmel városban.


2011.12.31. 17:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.08. 20:11
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Klub Élet
FaZon írta:
Sziasztok!
Igaz új vagyok még itt és Attilán kívül nem ismerek még senkit se személyesen.
Ezúttal szeretnék nektek Boldog Új Évet Kíváni!
Idei évben 9253km-t mentem és 615,93 litert tankoltam.
6,65654 liter lett az átlag fogyasztásom,zömmel városban.


Helló!
Neked is Boldog új évet!
Egész jó a fogyasztásod. :thumbsup


2012.01.01. 14:17
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 874 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség