Pontos idő: 2024.03.28. 12:08





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Kedves Cartárs!

Bizonyára minden autóját szerető (= autofil) ember szívesen beszél féltett kincséről, ezért ebben a topicban – ha kedved van hozzá – mindnyájunk örömére leírhatod, hogy mi is a véleményed a SEAT-odról. Itt szabadon lehet dicsekedni, de bátran leírhatod azt is, hogy mi nem tetszik az autódban (ha van ilyen egyáltalán). Meséld el nekünk, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik az autód, vagy hogy mi történt a Te SEAT-oddal eddig (minden SEAT-tal kapcsolatos érdekes történetet vagy frappáns sztorit szívesen látunk), vagy ha tuningoltad, akkor milyen „fejlődési folyamaton” ment át a gép, vagy mivel kényezteted szemed fényét, milyen benzint tankolsz, milyen extrák vannak vagy lesznek a kocsiban, és még sorolhatnám vég nélkül...
...egyszóval: ezt egy virtuális találkozónak szánom, ahol mindenki – akárcsak egy Clubtalin – bemutathatja a többieknek saját SEAT-ját, amire méltán büszke! Felívnám a figyelmed arra, hogy képekkel illusztrálva méginkább érdekes és látványos a komment! Természetes módon szívesen látunk írásokat SEAT-CLUB tagságon innen és túl!

Tehát: akinek kedve van, nosza! ragadjon klaviatúrát, én is ezt teszem!

_________________
Kép


2010.06.11. 08:41
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Hókornél története
Akkor nyitom a sort, ahogy megígértem...

Becsületes neve:
SEAT LEON STELLA 1.4 16V.
Született: az Úr 2001. esztendejének tavaszán Martonell gyártósorán.
Színe: cukorfehér (a kis édes) :smile1

A kezdetek
Én először Skoda Fabia-t, aztán később VW Golf IV-et akartam venni. Használtan, de nem elhasználtan. Hirtelen rámtört a felismerés: jé, a SEAT ugyanaz mit a VW, csak más az embléma az elején és persze – nem elhanyagolható szempont – kedvezőbb áron megkaphatom! Kutakodtam is az internet bugyraiban a megfelelőt keresve. Akkor már LEON-ra vadásztam. Régóta tetszett a formája, a sportos és egyben elegáns vonalvezetése, a mérete, a presztízse, a minősége. Találtam is egyet Nagykanizsán, egy autókereskedés mészköves placcán nyújtózott, szikrázott fehér dukkóján a napfény és a rengeteg mikrokarc. - Húúúú! Ez aztán a zautó – gondoltam, körbejártam, megnéztem és megnézettem (hozzáértővel), beültem, kipróbáltam és kipróbáltattam (hozzáértővel). Volt egy-két szépséghiba kívül (fényezésen javarészt javítható és nem javítható apró karcok), de összességében nézve korrektül egyben volt a gép, amije volt, az működött rendületlenül. STELLA felszereltség, ami ebben az esetben nem sörmárka fél neve, hanem: légkondi, ülésfűtés, első ködfényszóró, elektromos tükör meglétét hiába is keresed, mert nincs. Valószínűleg éppen ezért az ára is barátinak mondható volt, a futásteljesítménye emlékeim szerint 66000km-nél járt, vezetett szervizkönyv, alles super. A kényelmi felszerelések hiánya (azaz „fapados” mivolta) ellenére nincs mit tagadni, tetszett. Ugyan! Mit hogy tetszett! Beleestem, mit ló a gödörbe! Pláne, amikor kiderült, hogy az előző (s egyben első) tulajdonos egy 1934-ben született úr volt, akit úgy hívnak: Hollai Kornél. Nézem a rendszámtáblát, csak bambulok és közben az agyamban sercegnek a neutonok... teúristen! ez az ember anno egyedi rendszámot gyártatott az új LEONjához, majd 4 éves korában becserélte egy másik (mint utóbb megtudtam jobban felszerelt) modellre... nem volt kérdés, szerették ezt az autót, s ha ez így van – márpedig utólag kiderült: így van – akkor ezt meg kell venni!
Így lett enyém Hókornél 2005. őszén. A nevet édesanyám adta, amikor először megmutattam neki, felkiáltott: - jé, hókornél! – a rendszám és a szín asszociációja.
Csatolmány:
tájkép.jpg
tájkép.jpg [ 213.06 KiB | Megtekintve 176 alkalommal. ]


:: FOJT. KÖV. ::

_________________
Kép


2010.06.11. 09:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Bár a legújabb tagok közé tartozok, mégis mivel erősen "autofil" vagyok, megragadom a lehetőséget.
Május végén, 30. születésnapomon fizettem be a foglalót első saját finanszírozású autómra. Eddigi első Trabimat, és második Samarámat szüleim finanszírozták, mivel tanulmányaim mellett szükségem volt autóra is, de keresetem nem volt, ők húztak ki a bajból.
Már az év legelején elkezdtem vadászni újabb autóra, de csak kb március táján véglegesült, hogy a kiválasztott csakis egy Seat Leon I lehet, lehetőleg 1.6-os motorral, Sport vagy adRenaline felszereléssel, és ha lehet piros színben. Elvileg nyár végére terveztem a vásárlást, mikor sokadik autó után ráleltem errre, ami hihetetlen módon minden kritériumnak megfelelt.
A lényeg, hogy május 28-án el is hozhattam az autót, és elmondhatom, hogy soha még autót nem szerettem meg ilyen gyorsan, mint ezt. :danceboy Azóta túlvagyunk egy teli tank kihalytásán, és az eddigi autóimhoz képest elképesztő menettulajdonságok mellett számolt 6.90 L-es fogyasztás újabb piropontot érdemel. Emellett túlvagyunk 2 mosáson és egy polírozáson, illetve a minap sikerült lecserélni az olajat, kitisztítani a folytószelepet, és lecserélni a szoftvert.
Vannak apró sérülések, például repedt az akkumulátort rejtő burkolat, töröttek a lökhárítórácsot tartó 2-részes pöckök, és műanyaghegesztések tartják a bal első lámpát (jól tartják, de nem igényes munka), illetve van egy két felszini horzsolás az első lökhárítón (csak a fényezés sérült a festés nem). Ezeket igyekszem sorban kijavítani, de mivel még nem tudtam eladni előző autómat és a tervezettnél előbb, azaz kevesebb tartaléktőkével vettem az autót, egyenlőre nem futja. Ha sikerül kicsit összeszednem magam, ki akarom cserélni az egyéb szűrőket is, lehetőleg a légszűrőt sportra. Egyenlőre ennyi. Köszönöm a lehetőséget.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.11. 09:12
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Herqles írta:
Köszönöm a lehetőséget.

Ellenkezőleg! Én köszönöm, hogy megosztottad velünk e pár gondolatot! :smile1
Először én is Trabival rémisztgettem az utca népét... zsírság :punk
Ha van kép az autódról, akkor légyszíves töltsd fel, szívesen megnézném, ezzel szerintem jópáran egyetértenek!

_________________
Kép


2010.06.11. 09:15
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Mi van?

Már gyóntató pap lettél ????? :-)

Én már nagyban gondolokodom, mivel tegnap eltörölték a maradék luxus adót, venni "kéne", egy jacktot, vagy valami repülő alkalmatosságot.

Ezzel a gavallér lépéssel a kormányunk eltörölte az előttem álló akadályokat, itt a kánaán, minek foltozgassam már a seatot?

Hókornél írta:
Herqles írta:
Köszönöm a lehetőséget.

Ellenkezőleg! Én köszönöm, hogy megosztottad velünk e pár gondolatot! :smile1


2010.06.11. 09:26
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Bentley-t vegyé'!!!!! Azt mongyák itt a cimbik, az jóóó. :w000t
Nem vagyok gyóntató pap :nono , nem is célom, csak tudom, hogy aki szereti az autóját, az szívesen beszél róla :ike , vagyunk ezzel itt egypáran. Azt is tudom, hogy nagyon sok Clubtag nem jut - nem juthat el találkozókra, nem ismeri a többieket, ezen próbálok változtatni.
Ez a topic egy lehetőség mindenkinek, de semmiképp sem szükségszerű. Ha egy olvasó megtiszteli a többieket a saját SEAT-os történetének közreadásával, az mindenképpen figyelemre méltó.
Az offolás helyett kedves Cordobasportline, Te is leírhatnád itt a saját sztorid, biztosan tanulságos lenne jópár autóstársunk számára!

cordobasportline írta:
Mi van?

Már gyóntató pap lettél ????? :-)

Én már nagyban gondolokodom, mivel tegnap eltörölték a maradék luxus adót, venni "kéne", egy jacktot, vagy valami repülő alkalmatosságot.

Ezzel a gavallér lépéssel a kormányunk eltörölte az előttem álló akadályokat, itt a kánaán, minek foltozgassam már a seatot?

Hókornél írta:
Herqles írta:
Köszönöm a lehetőséget.

Ellenkezőleg! Én köszönöm, hogy megosztottad velünk e pár gondolatot! :smile1

_________________
Kép


2010.06.11. 09:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Hókornél írta:
Ha van kép az autódról, akkor légyszíves töltsd fel, szívesen megnézném, ezzel szerintem jópáran egyetértenek!

Most először még ki akarok próbálni egy újfajta polírozó szert, amit már ketten is ajánlottak. Annyit tudok róla, hogy "technós"-béka :grin van a flakonon, és állítólag nagyon tuti. Ezzel még lekezelem a gépet, aztán ha lesz egy kis időm, és szépen süt a nap nyomok pár fotót!

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.11. 09:56
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Thurtle Wax? Az jó, a piros flakonost használom én is, ajánlom a kisebb-nagyobb karcokhoz, csodát tesz vele, a kilincsbenyúlókban a gyűrű- és körömnyomokat codálatoszan eltakar(ít)ja! Teszkóban occóé' kapható (volt még legutóbb).
Herqles írta:
Hókornél írta:
Ha van kép az autódról, akkor légyszíves töltsd fel, szívesen megnézném, ezzel szerintem jópáran egyetértenek!

Most először még ki akarok próbálni egy újfajta polírozó szert, amit már ketten is ajánlottak. Annyit tudok róla, hogy "technós"-béka :grin van a flakonon, és állítólag nagyon tuti. Ezzel még lekezelem a gépet, aztán ha lesz egy kis időm, és szépen süt a nap nyomok pár fotót!

_________________
Kép


2010.06.11. 10:15
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Idézet:
offolás helyett


Hová lett az a jó humorérzéked? :-(

Csak vicceltem....

Én már sokszor leírtam, hogy jártam, a kereskedővel....

De sajnos, ő is csak kihasználta, hogy minimálbérre bejlentve, nincs nagy választék, örüljünk ha áttolnak a hitelbírálaton...

Egyébként a multheti forintbedöntő akció után, megkínáltam a bankom,. egy email-el, hogy mi a módja harmadik devisaban kifizetni a fenmaradó tartozást, ez milyen vonzatokkal,jár...stb

kaptam is válszt, hogx nem tudják értelmezni a levelem, küldjem el az ügyfélszámom, és adataim...

Megköszöntem, s kértem, próbálják már meg, más kollégával is elolvastatni, hátha sikerül, és semmi titkos adatot nem küldök emailban, továbbá, ha mégsem sikerülne, akkor az a kérdés, hogy egyösszegben konkrétan usa dollárban kifizethetném, é', merrt az lenne , ha nagyon kellene..., semmit nem kérek, csak egy igent, vagy nemet, és utánna konkrétan tárgyalunk.

Egy hétig tanakodhattak, és közölték csak is szogorúan ft-ban, de ha nagyon muszály esetlerg chf-ben...

Ha nem sikerül bedönteni a forintot, akkor meg így nem éri meg, mert a többszöri váltogatásnak is szép ktg vomzata lenne..

Úgy-hogy marad a Seat, még legalább egy évet...késő ősszel, műszakis lessz, addig meg kelljavítani a gyüjtögetett hibákat, utánna meg ,majd lessz valami...

Az a szerencsélye a "dögnek" , hogy olyan szép:-) ... hiába áll mellé, a parkolókban új autó, esetleg Mercedes coupé, ő sokkal szebb, konkrétan a mercit nézegettem az Aldi parkolójában, ezüstmetál színben összeért az orrunk,de olyan kinai bóvli volt, a kidolgozása, kívül belül, hogy egyáltalán nem értettem, hogy tudják,pusztán a név miatt egyáltalán eladni...


2010.06.11. 10:38
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Mondom én, Bentley-t kő venni e! :laugh :laugh :laugh
Már a régi a humorérzékem :thumbup
cordobasportline írta:
Az a szerencsélye a "dögnek" , hogy olyan szép:-) ... hiába áll mellé, a parkolókban új autó, esetleg Mercedes coupé, ő sokkal szebb, konkrétan a mercit nézegettem az Aldi parkolójában, ezüstmetál színben összeért az orrunk,de olyan kinai bóvli volt, a kidolgozása, kívül belül, hogy egyáltalán nem értettem, hogy tudják,pusztán a név miatt egyáltalán eladni...

_________________
Kép


2010.06.11. 11:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Na, megvettem a Teccsóba a Turtle Wax-ot. A hagyományos zöld dobozost vettem, bár az volt pont a legdrágább is, viszont abból volt a legkevesebb a polcon, úgyhogy gondoltam, biztos nem ok nélkül vitték azt a legtöbben. Színesítettre is gondoltam, de mivel a család autói mind más színüek, inkább a simánál maradtam. Amin leginkább tétováztam az a "Plus PTFE" feliratú, ami elvileg teflont is tartalmaz, csak azt nem értettem, hogy ha jobb, akkor miért olcsóbb?
Illetve vettem még egy szintén turtle üveg tisztító és polírozó szert, ami az ablakokra és lámpákra való. Alig várom, hogy kipróbálhassam! Remélem tündökölni fog a drága! :happy2

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.15. 08:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
És igen! Ő az új kedvenc! :danceboy


Csatolmányok:
Kép 002b.JPG
Kép 002b.JPG [ 348.51 KiB | Megtekintve 169 alkalommal. ]

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB
2010.06.16. 15:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.20. 10:22
Hozzászólások: 150
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Nagyon szép verda gart. hozzá! :thumbup Jó lenne ha már én is a fényezgetésnél tartanék! :rolleyes


2010.06.17. 07:27
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Utálom a dögöt!!!!!!!!!!!!!!!


Össze van törve a bal toronycsapágy, szombaton leszakadt a kipufogó, a csonknál a talpról, relatíve messziről kellett haza jönni...

Vasárnapra beázott a jobb első, ( " örűűhecc geczóó, necsal aleón ázik máá be....")

Vasárnap, vasas embert hajkurásztam, hétfő estére sikerült bevállaltatni. Jó drótos tót módjára megkötöztem, elég pofás lett:-), még a hangja sem volt rosszabb, mint valami lakótelepi sport dob. A réz drót kevésbé lehet teherviselő, mint a gyári hegesztés, mert estére már sokat romlot a haqngaszín...., lényeg, hogy megcsúsztak, "nem került kerék a yarisra" így nem tudták aknára vinni, otthagytam. Kedden este mentem érte, szerencsére kedd esőmentes nep volt, utánna elmentem a boltba a toronycsapágyért, mert közben telefonáltak, hogy megérkezett. Nyolcra értem haza. Szerdán,. nem volt már semmi extra program, így ilebontottam a borítást a tűzfal és műszerfal lemezei által határolt területről a motortérben. Volt benne kettő vöödör falavél, meg egyébb szemét, föld stb...Kitarkarítottam vizzel átmosta,m a doblemezben futó lefolyócsatornákat, összeraktam, próba pöcre indult. Széles mosoly irány aludni.
Reggel gyerek helyére , becsatol, indit semmi, még egyzser semmi, harmadszor semmi, hallom hátulról, : ajjaj, pedig még csak három éves, de már ő is tudta, hogy most nem gömbölyű valami, máskép szoktuk csinálni...
Motorház kinyit, egy-két burkolat eltávolít, pipák, elosztó, trafós záraz, némi benzinszagot is éreztem, de csak beázott valami. Idő kevés, irány gyalog a bölcsi utánna tovább munkába...

Egyenlőre szép napos az idő remélem estére kiszárad, vagy kereshetem tovább a hibát...

Utálom!!!!!!, a héten már kétszter gyalogoltam, ilyenkor szokot az emberben olyan bűnös gondolat fogganni, hogy el kellene adni:-)


2010.06.17. 07:37
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Több fórumban utána olvastam, és sokan dícsérik, de kb ugyanannyian hatástalannak tartják a Turtle Waxot, méginkább az ablak és szélvédő polírozót. Nos elmondhatom, hogy ma reggelig én sem éreztem jelentős külömbséget, a kisebb esőknél kb ugyanúgy töröl az ablaktörlő. Ma reggel viszont igencsak megéreztem a külömbséget, ugyanis heves zivatar közepette jöttem be Pécsre dolgozni, és a "jó" minőségű óton összegyűlő, nagy mennyiségű vizzel a szembejövők jócskán betakarták az autót, és itt jött az eddig még sosem látott hatás: eddig ha ilyen "fröccsöt" kaptam, rögtön heves törlésbe kellett kezdenem, különben semmit sem láttam, ma viszont maradhatott a szakaszos törlésen (!), ugyanis a víz gyakorlatilag egy szempillantás alatt csoportokba rendeződött és lepergett a szélvédőről. :happy2 További indoklás azt hiszen innentől felesleges. Ami működik az jó. Gondoltam megírom a tapasztalomat.

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.18. 07:14
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Herqles írta:
Több fórumban utána olvastam, és sokan dícsérik, de kb ugyanannyian hatástalannak tartják a Turtle Waxot, méginkább az ablak és szélvédő polírozót...

Érdekes amit írsz!
Én még a Trabit Turtle viasszal kezeltem, pompás és tartós fényt hozott mindig, ez természetesen a Leonra hatványozottan igaz. Egyszer szülinapomra a család - tudván hogy betegesen kényes vagyok az autó fényére - meglepett egy komplett WS Platinum szettel, már nagyon vágytam rá, csak jókat hallottam róla. Volt abban a lakk protektoron kívül még minden földi jó. Kipróbáltam sokszor a lakkprotektort a saját lakkozatlan fényezésű Leonomon, majd egyszer-kétszer apósom Cordobájának lakkos metálfényét is "felhúztam" eme szerrel. Az eredmény: a Leonon a kezdeti csodálatos fény jó ha 1-2 esőt kibírt, míg a Cordi metálfényén még fél év (!) múlva is érezhető volt a kezelés. Egyszóval kénytelen voltam átállni a "Thurtle oldalra", az még políroz is, naggyon jó! :thumbup
A WS Platinum szettben még kaptam valamilyen "antirain" szélvédőkezelőt is. Szakszerűen felvittem, de sajnos a tapasztalatom az, hogy egy nagy határ :shit . Hálisten le tudtam róla szedni, nagyon homályos volt tőle az üveg, szerintem disznózsírral hasonló hatás érhető el - jóval barátibb áron.


Csatolmányok:
SC041.jpg
SC041.jpg [ 356.52 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]

_________________
Kép
2010.06.18. 08:55
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Herqles írta:
És igen! Ő az új kedvenc! :danceboy

Gratula, szép munka, szalonfény!

_________________
Kép


2010.06.18. 08:58
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Nem semmi a sztori!
Nekem is leszakadt már 1× a kipufogó, ráadásul pont a zalakarosi SEAT-CLUB találkozó alkalmával adta meg magát. M.A.Team vicceskedett is, hogyaszongya: "megjött a Hókornél a hathengeres egynégyessel". :smile1
cordobasportline írta:
Utálom a dögöt!!!!!!!!!!!!!!!


Össze van törve a bal toronycsapágy, szombaton leszakadt a kipufogó, a csonknál a talpról, relatíve messziről kellett haza jönni...

Vasárnapra beázott a jobb első, ( " örűűhecc geczóó, necsal aleón ázik máá be....")

Vasárnap, vasas embert hajkurásztam, hétfő estére sikerült bevállaltatni. Jó drótos tót módjára megkötöztem, elég pofás lett:-), még a hangja sem volt rosszabb, mint valami lakótelepi sport dob. A réz drót kevésbé lehet teherviselő, mint a gyári hegesztés, mert estére már sokat romlot a haqngaszín...., lényeg, hogy megcsúsztak, "nem került kerék a yarisra" így nem tudták aknára vinni, otthagytam. Kedden este mentem érte, szerencsére kedd esőmentes nep volt, utánna elmentem a boltba a toronycsapágyért, mert közben telefonáltak, hogy megérkezett. Nyolcra értem haza. Szerdán,. nem volt már semmi extra program, így ilebontottam a borítást a tűzfal és műszerfal lemezei által határolt területről a motortérben. Volt benne kettő vöödör falavél, meg egyébb szemét, föld stb...Kitarkarítottam vizzel átmosta,m a doblemezben futó lefolyócsatornákat, összeraktam, próba pöcre indult. Széles mosoly irány aludni.
Reggel gyerek helyére , becsatol, indit semmi, még egyzser semmi, harmadszor semmi, hallom hátulról, : ajjaj, pedig még csak három éves, de már ő is tudta, hogy most nem gömbölyű valami, máskép szoktuk csinálni...
Motorház kinyit, egy-két burkolat eltávolít, pipák, elosztó, trafós záraz, némi benzinszagot is éreztem, de csak beázott valami. Idő kevés, irány gyalog a bölcsi utánna tovább munkába...

Egyenlőre szép napos az idő remélem estére kiszárad, vagy kereshetem tovább a hibát...

Utálom!!!!!!, a héten már kétszter gyalogoltam, ilyenkor szokot az emberben olyan bűnös gondolat fogganni, hogy el kellene adni:-)

_________________
Kép


2010.06.18. 09:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Hókornél írta:
...betegesen kényes vagyok az autó fényére...

( :hihi Akkor nem vagyok egyedül ilyen fanatikus!)
Úgy látom, akkor a Turtle cuccokban Te tájékozottabb vagy nálam. Azt meg tudod nekem mondani, hogy érdemes-e az elvileg Teflont is tartalmazó "Plus PTFE" feliratú waxot megvenni, (esetleg valamilyen más verziót,) vagy elég a hagyományos, amit most vettem? Köszi! :bow

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.18. 09:26
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Idézet:
Nem semmi a sztori!


Azért csak rendes autó ez, mert igaz kétszer hagyott cserben a hétan, de mind két nap, szép nyári idő volt, a köztes napokon, meg szakadt az eső, most is:-(

Egyébként, telefonon kértem leki vigaszt, meg tanácsot a kábelköteg levételéhez, az ECO-ról.

Jól is jött, mert rosszabb, mint egy ördöglakat, de nagyon jó pofa:-)

A vezérlő, illetve a csatlakozó, felénk lévő végén, kilóg kettő egyymásnak hátatfordító ló betű szerű muanyag, ezeket kell összenyomni, közben húzni, és szépen le is tolja magát a " PIN "- ekről.

Okos megoldás, mert nem tud véletlen fellazulni, meg állandó nyomást fejtki aszigetelő gumicsikra, több-kevesebb sikerrel, nálam az utóbbi érvényesült...

Hajszárítóval 3 perc, kontaktspré, vissza felé meg tolni kell, még a két fül ki nem pattan. és be is húzza magát a helyére.

De magamtól, soha, vagy is inkább sok idő után jöttem volna rá , hogy jön le:-)

negyedfordulatra indult...


2010.06.18. 10:01
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Most nem ezért vagy azért, de ennyiből vehetsz a Bentley-t is, és akkor is ki leszel téve az ilyen dolgoknal, mert ameddig a fákon van levél, és esik az eső, illetve amíg ki nem fejlesztik a soha el nem öregedő gumit, addig ilyen gondok bármilyen autóval megtörténhetnek!

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.18. 10:08
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
quote]...betegesen kényes vagyok az autó fényére...[/quote]

Amióta, valami barom, benyomta a hátsó sárvédőt, és csak ki lett nyomva, már nem szivesen mosom fényezgetem, mer akkor jobban látszik. Porosan meg észre sem venni:-(

Az auspuffal, egy profi karosszériásnál voltam, szép ígényesen megcsinálta, és nem csak a csövet, hanem a hóvédő lemezre is hegesztett alátéteket, átfurkálta a csavarok meneteit, a motorszerelőm ezt előtte összegányolta tizes anyákkal ne esenek at a csavarok a lyukon, meg felfeküdjenek, mert nem lehetet rendesen betekerni őket....

Kérdeztem a korróziórl, mert a főnököm switjéről tízévesen azt mondta "az egész alja x@rrá van rohadva", pedig az elsőgazdás, garageban tartott autó.

A Seat, meg kivert kóborkutya, és no korrózió volt a válasz...

Kérdeztem a törésről is de elhárította, hogy nem, akar elszomorítani...egyébként, meg ma mo-on nincs olyan autó, amit valamennyire már ne törtek volna.

Azt mondta ezt szépen megcsinálták, mert laikus, és gyengébb mesterembe észre sem veszi, és szakszerűen is mert sehol nem rozsdásodik, s ennek örüljek:-)

Mutattam a horpadás helyét, ő sem látta a portól, tenyérrel megtapogatta, azt mondta ez csak festő munka, már kár kalapálni mert csak nyúlna, kb 25-30 rongy, mert nagy az elem, és egyben kell fényezni..Megbeszéltük, még nem rozsdásodik, addig marad, utánna, meg úgy is meg kell javíttatni..


2010.06.18. 10:16
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Idézet:
ilyen gondok bármilyen autóval megtörténhetnek!


Az a baj, hogy már annyira jó a technika, hogy erről el is feledkezünk...

A régi átkos rendszerben, volt olyan, hogy TMK, " tervszerű megelőző karbantartás" és roszminőségű, házigyártású gépsorok sem romoltak el soha, mert még előtte kicseréltek, minden fogyó kopó alkatrészt...

A volánnál, húsz éve is hiba nélkül mentek a buszok , de minden nap átnézték őket...

Ha komolyan vennénk a szervízkönyvben leírt karbantartási javaslatokat, mit mikor ellenőrini, cseréni, stb, ezek az autók gyakorlatilag soha nem romlanának el, éhhez , pusztán 15 000 km-enkénti, vagy évi egy átvizsgálás elég lenne...


2010.06.18. 10:22
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Elképesztően tudom gyűlölni a méhek által a fényezésen hátrahagyott sárga pöttyöket, pedig szerem a mézet :princo :jump
Háát, a látszat ellenére nem vagyok nagy spíler a waxok területén, de úgy gondolom, a teflonos inkább konzerválásra való. Ha lepolíroztad egy teflon nélküli "valódi" polírral (értem ezalatt: a szakanyag apró csiszolószemcséket és oldószereket tartalmaz, ami kezelés során finoman eltávolítja az előregedett/oxidált/sérült lakkréteget - ne félj, nem fogy el a festék!), utána érdemes egy konzerváló (akár teflonos) polírt bevetni, megelőzendő a keserves munka mielőbbi kárbamenetelét.
Na, ha ez megvan, jöhetnek a fotóriporterek heggesztőmaszkban :laugh
Nem kicsit vagyok beteg mi? :w000t

Herqles írta:
Hókornél írta:
...betegesen kényes vagyok az autó fényére...

( :hihi Akkor nem vagyok egyedül ilyen fanatikus!)
Úgy látom, akkor a Turtle cuccokban Te tájékozottabb vagy nálam. Azt meg tudod nekem mondani, hogy érdemes-e az elvileg Teflont is tartalmazó "Plus PTFE" feliratú waxot megvenni, (esetleg valamilyen más verziót,) vagy elég a hagyományos, amit most vettem? Köszi! :bow

_________________
Kép


2010.06.18. 11:47
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Ejnye! :smile1 :smile1 :smile1
Ne bántsuk Nagy Piros Cordobás testvérünket!
Ő szerelni szeret, mi meg puckerálni, van ez így.
Herqles írta:
Most nem ezért vagy azért, de ennyiből vehetsz a Bentley-t is, és akkor is ki leszel téve az ilyen dolgoknal, mert ameddig a fákon van levél, és esik az eső, illetve amíg ki nem fejlesztik a soha el nem öregedő gumit, addig ilyen gondok bármilyen autóval megtörténhetnek!

_________________
Kép


2010.06.18. 11:51
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség