Pontos idő: 2024.04.27. 08:24





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Hókornél írta:
Ejnye! :smile1 :smile1 :smile1
Ne bántsuk Nagy Piros Cordobás testvérünket!
Ő szerelni szeret, mi meg puckerálni, van ez így.

Eszem ágában nem volt bántani őt, :no inkább vígasztalni akartam, :thumbup hogy nem az autója a hibás!
Egyébként érdekes, mennyi mindent olvasni ezekről a gumikról. Van aki ajánlja a szilikont, van aki tiltja, mert állítólag keményedik és repedezik tőle a gumi. Egy biztos, nekem a régi autómon, amikor kicseréltem a gyújtókábeleket szilikonosra, egy sokkal puhább, hajlékonyabb gumit kaptam, mint előtte. Ja és a gumigyárban is szilikontejjel kezelik a gumikat (nehéz, sőt lehetetlen beszerezni, de csodát tesz az abroncsgumival is!).

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.18. 12:03
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
"Valahol egy messzi távoli galaxisban... még az örökkévalóságnak gyártották a gépeket."
Ó azok a régi szép idők, már az autószerelők is visszasírják, amikor még nem laptoppal javították a kocsikat!
Mutassatok má' a mai autókon egyetlen huncut zsírzógombot!
cordobasportline írta:
A régi átkos rendszerben, volt olyan, hogy TMK, " tervszerű megelőző karbantartás" és roszminőségű, házigyártású gépsorok sem romoltak el soha, mert még előtte kicseréltek, minden fogyó kopó alkatrészt...
...mert fejlett technika hiányában csak így volt tartható az 5 éves terv teljesítés(ének látszata). De ez már az érme másik, árnyoldala.

_________________
Kép


2010.06.18. 14:42
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Idézet:
egyetlen huncut zsírzógombot!


Ez már más történet? de vettünk a teszkóba, egy 20 " gyerekbringát 6990-ért. ( meg kellett harcolni a vevőszolgálattal, mert az összes azonosítót leszedték róla, és egy 23 ezres táblát akasztották a nyakába, nehogy elvigye valaki 9900,.- Ft-ért, mert az akciós újságban ez szerepelt, végül, hogy ne legyen balhé, ideadták kevesebbért, egy kockás paírra írtak egy számsort amit a kasszához vittünk)

Ezen ám, meg van a kinai ipar összes gyöngyszeme, a ritkamenetes csavarokról lecsúszik az anya, fele eleve már hiányzik, a varratok csuda, és sző szerint ritka szépek, a műanyagok gagyik sorjásak, gyarilag lefóliázott vázon, a kibontás után tele van alapozóig érő karcolásokkal teljesen sértetlen nem átlátszó csomagolás mellett, de itt jön a gyöngyszem, a hátsó fék, még az 1800-as évek végéről való fémszalagos dobfék, egy házba burkolva, amin kívülről kettő zsirzógom is van:-)

Igazából szárazon is nulla a fékhatás, mi lenne, ha élnék a zsirzógomb adta lehetőséggel, utoljára még a zuk-kon láttam, úgy-hogy örültem neki.

Isten óvjon minket a kinai autóktól!!!!


2010.06.18. 15:07
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Fejlemény van. Index fórumon autóápolás témában olvastam gumiabroncsra meg egyébb gumi részekre a glicerint. Ma ki is próbáltam! Naggyon dúúúrva! :yikes :thumbup
Azért kíváncsi leszek holnap mire hazajövök vele, akkor is így fog-e kinézni?

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.06.27. 21:29
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Jut eszembe, a Leonom belterét még nem mutattam!
Kukkantsátok meg hát a leánykám kalauzolásával, aki - mint apuka - szintén lelkes SEAT-fan.
Ha megkérdezem, hogy milyen autója van apának?, rögvest jön a válasz: Lenon! :grin


Csatolmányok:
1 179.jpg
1 179.jpg [ 219.53 KiB | Megtekintve 89 alkalommal. ]

_________________
Kép
2010.07.02. 09:28
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Megvertem fogyasztásban a régi egyhármas swiftet:

Péntek reggel tankoltam kétronygyé' kemény 5.8 litert, irány munka, onnan hazafelé, somszéd falu oda vissza főút 8-90-es tempó. Utánna egy kis város lámpákkal, másnap, Munka, hazafelé, Lidl , Tesco, Aldi, ( ez nem a reklám helye) vasárnap, reggel egy kicsi város, utánna vidék, fűnyírásügyben, 4* 20 km, két út alatt. Hazafelé elfogyott a benzin, kb 110 km + plussz 5% a gumi méret miatt.

30 fok melegben országúton jól fogyasz a "dög", hüvösben városban, meg megzabálja a tizet is:-)


2010.07.05. 10:16
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Most mértem én is egy eddigi rekord fogyit: vegyes használat mellett, telitanktól telitankig átlag 6,6 L :happy2 Ez megint minden várakozást felülmúl! Imádom! :kissing2

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.07.05. 10:43
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Majd télen, hóban kaparva rosszabb lessz:-)

( egyébként, a tulajok elmondáse szerint a suzukik akkor is 5 liter körül esznek:-D ......)


2010.07.05. 12:02
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
cordobasportline írta:
Majd télen, hóban kaparva rosszabb lessz :-)
( egyébként, a tulajok elmondáse szerint a suzukik akkor is 5 liter körül esznek :-D ......)

Ha 8 L alatt marad télen, az még bőven jó.
Egyébként én ezekben a télen - nyáron 5 L-es stiftekben nem hiszek. Ilyet az mond, aki valójában soha nem méri a fogyasztást. A fizika ugyanis fizika marad, azaz a téli hidegben senki ne mondja nekem, hogy a minusz 5 fokos autója ugyanolyan hamar felmelegszik 90 fokra, mint a nyári 20 fokos. Egyébként csak a régi stiftek ettek ilyen keveset, igaz nem is mentek nagyon és a kasztnijuk se ért sokat (stabilitásra főleg), mert az újak, amik már dinamikusak is, azok azért bedobják a 8 lityit (nem én találtam ki, valahol, valamelyik tesztben olvastam)!

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.07.05. 13:31
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Már leírtam a "jószibácsi " esetét a swifttel:-)

De én sem találtam már meg...

Az a lényeg, majd 50 éves fejjel, levizsgázott friss BM-es nyugdíjasként, és meg vett, egy jó éve csak neki tartogatott egyhármas gls-t 1,5 milkáért. ( másikat kapott volna harmadáért)

Ő mondta:

" Már bánom, hogy nem ezrest vettem, mert ez megeszi városban a három litert, az elmenne kettővel....."

??????????????

Ez kb másfél kettő éve esett meg.

A helyzet:

Akkor eladta 30 éves simson motorját (szerintem az sem ment el három literrel), hogy itt a kánaán, autóval megyünk mindenhová. Most így biciklivel járkál, mert azt mondja drága a benzi! (3 liter ) bm-es nyugdíjjal, pedig az szerintem több mint a fizetésem, és nékem még is telik ( még egyenlőre ) benzinre...


2010.07.05. 14:35
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Fáj a fejem az idegességtől.



Belém jöttek hátulról egy órája. ( No anal, az autóba)


Nagyot csattant, kiszállok, a Renault Lagunának, hiányzik a "fél eleje"....


Lökhárítója "V" alakban összehajolva, a szélein több helyen mélyen betörve kétoldalt leszakadva, 30-30 cm-re elált, Lámpája szilánkosra törve, Hűtőrácsa, üvegszálas composit, három drabba tört, lógott, motorháztető behajolt, folyt belőle a hűtóvíz...


Alig mertem hátra fordulni, hogy megnézzem a Seat-ot.


Bátorságot meríttem, lement a por a lökhárítóról, jobban megnézve jobb oldalt egy tenyárnyi részen, horzsolt a festék, kb egy ötforintosnyi darab le is pattant, bal oldalán, meg megkarcolta, és kipattan a nrendszám a tartóból, vissza kellett pattintani....

( itt látszik, mennyi múllik, azon, hogy a gyártók, milyen minőségű anyagokat használnak, olcsó szépen lefestve ugyan olyan jól mutat, de törik, mint a jég)

Szerencséje, hogy nem öt éve történt, mert akkor szép "új" autó miatt meg is vertem volna.

Nem rossz autó a Seat, egy Suzuki "totálkárosra" tört volna, ezen, meg meg sem látszk, mert ha nem mondom, észre se veszikl rajta...


Csak biztonságot ad az embernek, ez meg jó dolog



Mákom is van, egy a biztosítónk, nem kell egyezkedniük:-)


2010.07.09. 08:09
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.21. 10:32
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
cordobasportline írta:
...Renault Lagunának, hiányzik a "fél eleje"....

Lökhárítója "V" alakban összehajolva, a szélein több helyen mélyen betörve kétoldalt leszakadva, 30-30 cm-re elált, Lámpája szilánkosra törve, Hűtőrácsa, üvegszálas composit, három drabba tört, lógott, motorháztető behajolt, folyt belőle a hűtóvíz...

...Seat-ról lement a por a lökhárítóról, jobban megnézve jobb oldalt egy tenyárnyi részen, horzsolt a festék, kb egy ötforintosnyi darab le is pattant, bal oldalán, meg megkarcolta, és kipattan a nrendszám a tartóból, vissza kellett pattintani....

...Nem rossz autó a Seat, egy Suzuki "totálkárosra" tört volna, ezen, meg meg sem látszk, mert ha nem mondom, észre se veszikl rajta...


Azt a mindenit! Én meg kishíjján ilyen Lagunát akartam venni! :slap
Tetszett, hogy kicsit nagyobb, meg 5*-os törés, meg sima 1.8-as motorral vagy diesellel, és több lóerővel, meg még jobban felszerelve adták ugyanennyiért. Mondjuk az első lámpák és a hűtő kialakítása sosem tetszett, de leginkább a szerelők véleménye és a népítéletekben olvasható sok idegesítő elektronikai hiba tántorított el a "vas3,14nától". azóta több dolog kiderült mind a Leonról álltalában, mind az én konkrét kocsimról, de eddig mind pirospontot érdemelt. Ez a Te mostani eseted, meg még több pirospontot is megér. Egyik szemem sír, de a másik nevet, mert szomorú, ha valakinek megkarcolják a kocsiját, de ha közben a másik totálkáros lesz, ráadásul neked semmi bajod sem lett, akkor csak nevetni tudok. :evil

_________________
Seat Leon 1.6 adRenali 2002, BCB


2010.07.09. 09:18
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Idézet:
mert szomorú, ha valakinek megkarcolják a kocsiját, de ha közben a másik totálkáros lesz


Lepattant a festék, egy ötforintosnyi drabon!!!!!!!!!


A Laguina is csak gazdasági totálkár, de megcsinálják azt okosba bontóból olcsóbban.

(Leirtam a tört részeit a " technikai problémák" topikban)


De bukott a "bónusz" az sem jó dolog.


Én tíz éve láttam Gyöngyösön egy pirpslámpánál, egy szép új ezüst civic sedám, két idősödő úriemberrel, német rendszámmal belecsattan egy ezekettes zsigába, a csávó előre gurult, lecsukta a csomagtatót az felpattant, rálépett a lökhárítóra, kihózta kézzel, lecsapta és elment, a Honda ott maradt a fél orra hiányzott, teljesen megsemmisült, csak a hűtóviz gőzölgött, a németek, meg fejvakarva járkáltak körülötte.

Nem baj ha az autó nem csak műanyagból van, iletve ha van benne, azért, az is a jobb fajta, nem a rideg törös féle...


2010.07.09. 09:36
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Remélem nem te voltál a hunyó, hanem a Lagunás aludt el.
Ahogy Herqles kolléga is írta, - mint minden ilyen - nagyon szomorú az eset (ezúton fogadd részvétem), de öröm az ürömben, hogy lehetőséged nyílik talán a hátsó sárvédőt horpadását is rendbe rakatni! Gondoltál erre? (Anno amikor a parkoló Leonom motorháztetőjébe platós kisteherrel beletolattak, szépen "elradíroztak" jónéhány csúnya karcot a lökhárítóról úgymond gratis, ha már úgyis kézben volt a szórópisztoly a kikevert festékkel, miért is ne? :thumbup .)

Update: most olvasom a kommented, 5forintos festékhiány?!?!
Küldök Neked egy matricát a hátsó szélvédőre ezzel a felirattal: HUMMER KILLER
De aztán felrakd ám! :grin

_________________
Kép


2010.07.09. 09:45
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Kép


A szívem szakad meg miatta:-)

Meg mennyi macera utánjárás lessz...


2010.07.09. 11:02
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
cordobasportline írta:
A szívem szakad meg miatta

Totálisan megértelek! :sad
Ha lehetek pofátlan, kérlek csatolj nagyobb képet, mert így nekem hibátlannak tűnik, pedig rajtam van az okuláré.
cordobasportline írta:
Meg mennyi macera utánjárás lessz...

Nem akarok élcelődni a fájdalmadon, de a "macera" szó helyett majdnem "matrica" szót olvastam, ami helyet adna egy korábbi felvetésemnek (ld. HUMMER KILLER). :wink

_________________
Kép


2010.07.09. 11:13
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Kép

Kép


A renó a valóságban rosszabbul néz ki, árnyékban lett fényképezve, meg a mobilitás érdekébel gyorsjavítás gyanánt helyrerugdosta a lököst is amennyire tudta:-)


Én voltam a hibás, mert egy csajt elengedten egyik kereszteződésben, akkor ő lett volna a sor végén:-)

Nem tudom, mit szól majd a biztosító, de számitok legalább 50 rongyra, hogy beleférjen a többi is.

Legfeljebb te Photshoppal megcsinálod:-)


De gondolkodom, egy "H" betűs matricán is:-)

Hozzám csak a lökhárító ért , mert a lámpa magasságában egy karc sincs az autón, a renó saját magát törte össze e benyomódó lökhárítóval, kemény rossz anyagok, mert minden el volt törve


2010.07.09. 11:26
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Most látom a nagyításon, hogy még a vonószem takaró fedél is ki van pattanva, vissza kell nyomni nehogy elvesszen.

Meg alól a fekete részen összenyélazta a hűtővizével:-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cordobasportline 2010.07.09. 11:59-kor.

2010.07.09. 11:29
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
én sem, láttam semmit rajta:-)

Nagyítottam annyit amit birt a 73 Kb-es samsung telefonos kép:-)


2010.07.09. 11:31
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.11. 12:20
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
cordobasportline írta:
Én voltam a hibás, mert egy csajt elengedten egyik
kereszteződésben, akkor ő lett volna a sor végén:-)

és ha nem engeded el, ő porolta volna le a rönó hátulját? Ugye-ugye, mindenről a nők tehetnek! :shifty :grin
cordobasportline írta:
Legfeljebb te Photshoppal megcsinálod:-)

Az szerintem effektíve nem segít, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá...
cordobasportline írta:
De gondolkodom, egy "H" betűs matricán is:-)

meg utána azt hogy UMMER :thumbsup

_________________
Kép


2010.07.09. 11:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.20. 10:22
Hozzászólások: 150
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
Hát neked sincs szerencséd ezzel a kocsival! :no
Sajnálom nekem is a szívem szakadna meg érte, pedig az enyém még a fele állapotban sincs sztem!


cordobasportline írta:
Kép


A szívem szakad meg miatta:-)

Meg mennyi macera utánjárás lessz...


2010.07.09. 11:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
"Én voltam a hibás, mert egy csajt elengedten egyik kereszteződésben, akkor ő lett volna a sor végén:-)

Nem tudom, mit szól majd a biztosító, de számitok legalább 50 rongyra, hogy beleférjen a többi is."

Bocsánat, de én képzavarban vagyok ! Ha a Te kocsid hátulról van összetörve, akkor miért Te vagy a hibás? Ha csak nem tolattál!?


2010.07.09. 18:53
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
He nem engedem el a hölgyet udvariasságból, akkor ő utánna jött volna a renault.........

( mondjuk ő meg nem tartotta volna be akövetési távolságot a körforgalomnál, és egyből három autó tört volna, mert beléml ökik, előttem volt kettő, de én hagytam helyet, és nem tolt nekik....)


2010.07.10. 07:44
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
cordobasportline írta:
He nem engedem el a hölgyet udvariasságból, akkor ő utánna jött volna a renault.........

( mondjuk ő meg nem tartotta volna be akövetési távolságot a körforgalomnál, és egyből három autó tört volna, mert beléml ökik, előttem volt kettő, de én hagytam helyet, és nem tolt nekik....)


Oké! De a kresz azt írja elő, hogy mindig a hátulról jövő a hibás, függetlenül attól, hogy Te miért álltál meg! A leírásodból pedig azt vettem ki, hogy Te vagy a hibás, különben miért neked kellene kipótolni a javítás összegét?!


2010.07.10. 11:13
Profil
Hozzászólás Re: Az én SEAT-om, avagy virtuális clubtali
nem jogilag!


"lelkigyötrelem"



mert ha nem, akor......... de már túltettem rajta magam


2010.07.12. 07:13
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség