Pontos idő: 2024.03.29. 11:32





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 233  Következő
 Technikai gondok, problémák 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.13. 10:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok segítséget szeretnek kérni adott egy Seat alhambra 2010 es 2000 tdi brt motorkodos auto a probléma az lenne hogy az olaj hőmérsékletet nem mutatja élő adatba meri.Minden gyújtás adaskor ki adja az olaj kannás sárgán az olaj szenzor cserélve volt de az ujjal is ugyan azt csinálja előre is köszönöm


2018.05.13. 11:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.03.28. 07:57
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szombathely, Kőszeg
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv Cartársak!
egy kérdés, 2004. Seat Cordoba 1.4 75 LE stella cool, első fékeket tennék az autóra (fékbetét + féktárcsa), mert kicsit kopottasak a betétek, meg a tárcsa is fogy. ki mit ajánlana? hallottam olyat is ,hogy brembo-t el kell felejteni,
mert brembo , textar kombót néztem, de akkor nem tudom milyen legyen, ferodo? ATE?
vagy maradhat amit elsőre gondoltam :)

mód: olajcsere is lesz, Eneos 5W40 mehet a gépsárkányba? :D

köszönöm



üdv Szassza

_________________
Üdv: Szassza
Seat Cordoba 2004 1.4 Stella Cool
skype: szassza84


2018.05.14. 08:43
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szia.
A Bardinal en nem vennek semmit a helyedbe!
Unixnal van Zimmermann fek cucc, az jo!
Olaj 5w-40w kell bele. Eneos jo lehet....
Szassza írta:
Üdv Cartársak!
egy kérdés, 2004. Seat Cordoba 1.4 75 LE stella cool, első fékeket tennék az autóra (fékbetét + féktárcsa), mert kicsit kopottasak a betétek, meg a tárcsa is fogy. ki mit ajánlana? hallottam olyat is ,hogy brembo-t el kell felejteni,
mert brembo , textar kombót néztem, de akkor nem tudom milyen legyen, ferodo? ATE?
vagy maradhat amit elsőre gondoltam :)

mód: olajcsere is lesz, Eneos 5W40 mehet a gépsárkányba? :D

köszönöm



üdv Szassza

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.05.14. 16:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.04.25. 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv mindenkinek. 99 decemberi cordoba, mpi motoros, benzines 1.4 -es , akk motorkódos autóm van. Beindítom, jár majd pár másodperc múlva leáll. Megismétlem, jár majd megint leáll. Szerelők tanácstalanok. Benzin-levegő keverési hibát ír ki a műszer. Benzinnyomás mérve, jó. Benzinszűrő cserélve. Vákuumszivattyú csöve repedezett volt, cserélve. A hiba megmaradt. Ha tudná valaki a megoldást ,hálás lennék. A kísérletezgetés sokba lenne. Előre is köszönöm a tanácsokat, de a megoldásnak örülnék.


2018.05.14. 20:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.03.28. 07:57
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szombathely, Kőszeg
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
A Lánghoz járok :)
ott meg nincs zimmermann :D
az olaj akkor oké legalább ;)
köszöntem, üdv Szassza

M.A.Team írta:
Szia.
A Bardinal en nem vennek semmit a helyedbe!
Unixnal van Zimmermann fek cucc, az jo!
Olaj 5w-40w kell bele. Eneos jo lehet....
Szassza írta:
Üdv Cartársak!
egy kérdés, 2004. Seat Cordoba 1.4 75 LE stella cool, első fékeket tennék az autóra (fékbetét + féktárcsa), mert kicsit kopottasak a betétek, meg a tárcsa is fogy. ki mit ajánlana? hallottam olyat is ,hogy brembo-t el kell felejteni,
mert brembo , textar kombót néztem, de akkor nem tudom milyen legyen, ferodo? ATE?
vagy maradhat amit elsőre gondoltam :)

mód: olajcsere is lesz, Eneos 5W40 mehet a gépsárkányba? :D

köszönöm



üdv Szassza

_________________
Üdv: Szassza
Seat Cordoba 2004 1.4 Stella Cool
skype: szassza84


2018.05.15. 06:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.15. 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Most vettem egy 2002- Alhsmbrát és nem mér akilométeróra. A ford.szám mérő müködik. A jeladó vagy a z óra a híbás. Esetleg valaki tudja hogy lehet kiszürni melyik a rossz. Köszönöm elöre is a segítséget.
Üdv.: ,Laci


2018.05.15. 22:14
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szia. Szerintem a jelado kabel eltort valahol a motorterben.
Laci77 írta:
Sziasztok! Most vettem egy 2002- Alhsmbrát és nem mér akilométeróra. A ford.szám mérő müködik. A jeladó vagy a z óra a híbás. Esetleg valaki tudja hogy lehet kiszürni melyik a rossz. Köszönöm elöre is a segítséget.
Üdv.: ,Laci

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.05.16. 07:06
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ertem. A brembo akkor is rossz valasztas!!! Esetleg meg Galfer...
Szassza írta:
A Lánghoz járok :)
ott meg nincs zimmermann :D
az olaj akkor oké legalább ;)
köszöntem, üdv Szassza

M.A.Team írta:
Szia.
A Bardinal en nem vennek semmit a helyedbe!
Unixnal van Zimmermann fek cucc, az jo!
Olaj 5w-40w kell bele. Eneos jo lehet....
Szassza írta:
Üdv Cartársak!
egy kérdés, 2004. Seat Cordoba 1.4 75 LE stella cool, első fékeket tennék az autóra (fékbetét + féktárcsa), mert kicsit kopottasak a betétek, meg a tárcsa is fogy. ki mit ajánlana? hallottam olyat is ,hogy brembo-t el kell felejteni,
mert brembo , textar kombót néztem, de akkor nem tudom milyen legyen, ferodo? ATE?
vagy maradhat amit elsőre gondoltam :)

mód: olajcsere is lesz, Eneos 5W40 mehet a gépsárkányba? :D

köszönöm



üdv Szassza

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.05.16. 07:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.15. 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
Szia. Szerintem a jelado kabel eltort valahol a motorterben.
Laci77 írta:
Sziasztok! Most vettem egy 2002- Alhsmbrát és nem mér akilométeróra. A ford.szám mérő müködik. A jeladó vagy a z óra a híbás. Esetleg valaki tudja hogy lehet kiszürni melyik a rossz. Köszönöm elöre is a segítséget.
Üdv.: ,Laci

Köszönöm!


2018.05.16. 13:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.04.25. 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
barna63 írta:
Üdv mindenkinek. 99 decemberi cordoba, mpi motoros, benzines 1.4 -es , akk motorkódos autóm van. Beindítom, jár majd pár másodperc múlva leáll. Megismétlem, jár majd megint leáll. Szerelők tanácstalanok. Benzin-levegő keverési hibát ír ki a műszer. Benzinnyomás mérve, jó. Benzinszűrő cserélve. Vákuumszivattyú csöve repedezett volt, cserélve. A hiba megmaradt. Ha tudná valaki a megoldást ,hálás lennék. A kísérletezgetés sokba lenne. Előre is köszönöm a tanácsokat, de a megoldásnak örülnék.


2018.05.16. 19:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.15. 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Laci77 írta:
M.A.Team írta:
Szia. Szerintem a jelado kabel eltort valahol a motorterben.
Laci77 írta:
Sziasztok! Most vettem egy 2002- Alhsmbrát és nem mér akilométeróra. A ford.szám mérő müködik. A jeladó vagy a z óra a híbás. Esetleg valaki tudja hogy lehet kiszürni melyik a rossz. Köszönöm elöre is a segítséget.
Üdv.: ,Laci

Köszönöm!

Szia.
Még azt szeretném kérdezni, hogy hol találom a jeladót? Le kell szerelnem a haspáncélt vagy felülről is megtalálom. Akitől vettem azt mondta hogy a valamilyen jeladót cseréltek neki a válton azután hogy nem mért az óra!
Laci!


2018.05.17. 21:03
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hűtővizhömérséklet jelado is lehet.
Ha nem,akkor gyere el...
barna63 írta:
barna63 írta:
Üdv mindenkinek. 99 decemberi cordoba, mpi motoros, benzines 1.4 -es , akk motorkódos autóm van. Beindítom, jár majd pár másodperc múlva leáll. Megismétlem, jár majd megint leáll. Szerelők tanácstalan :smile1 ok. Benzin-levegő keverési hibát ír ki a műszer. Benzinnyomás mérve, jó. Benzinszűrő cserélve. Vákuumszivattyú csöve repedezett volt, cserélve. A hiba megmaradt. Ha tudná valaki a megoldást ,hálás lennék. A kísérletezgetés sokba lenne. Előre is köszönöm a tanácsokat, de a megoldásnak örülnék.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.05.22. 00:39
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Felurol is lehet.....a kabelt mindenkepp.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.05.22. 00:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.15. 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
Felurol is lehet.....a kabelt mindenkepp.

Köszönöm
Laci


2018.05.22. 10:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.05.15. 22:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Laci77 írta:
M.A.Team írta:
Felurol is lehet.....a kabelt mindenkepp.

Köszönöm
Laci

Szia.
Azt szeretném még kérdezni, hogy olyan negyedig van a üzemanyagtank és minden fékezésnél a mutató lemegy nullára és kiírja hogy tankoljak, ez a műszer vagy a tankba a szintjelző hibája. Kicsit zavaró a sípolás.
Köszönöm!
Üdv Laci


2018.05.27. 08:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.04.25. 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
Hűtővizhömérséklet jelado is lehet.
Ha nem,akkor gyere el...
barna63 írta:
barna63 írta:
Üdv mindenkinek. 99 decemberi cordoba, mpi motoros, benzines 1.4 -es , akk motorkódos autóm van. Beindítom, jár majd pár másodperc múlva leáll. Megismétlem, jár majd megint leáll. Szerelők tanácstalan :smile1 ok. Benzin-levegő keverési hibát ír ki a műszer. Benzinnyomás mérve, jó. Benzinszűrő cserélve. Vákuumszivattyú csöve repedezett volt, cserélve. A hiba megmaradt. Ha tudná valaki a megoldást ,hálás lennék. A kísérletezgetés sokba lenne. Előre is köszönöm a tanácsokat, de a megoldásnak örülnék.

178.000 km-nél cserélve, most 192.000km van benne. Csak hideg indításnál csinálja ezt velem. Harmadjára beindul mint akinek semmi baja. Alapjárat ingadozás is van. Szerelő megnéz még rajta valamit,csak nem tudom mikor.


2018.05.31. 18:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.04.28. 04:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni olyan okból, hogy egyik pillanatról a másikra megszünt a ventillátorom! Egyik fokozat sem megy. Az infocenteren off kiírás látszik és nem reagál semmire! A biztosítékokat megnéztem, azok jók. Mit nézzek még meg? Seat Cordoba 1.4 mpi 2000 évj.


2018.06.06. 08:39
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Tobb dolog lehet. Ha volt piszkalva akkor ott a baj,
ha nem akkor lehet a kilometerora kabele elszakdva....
Laci77 írta:
Laci77 írta:
M.A.Team írta:
Felurol is lehet.....a kabelt mindenkepp.

Köszönöm
Laci

Szia.
Azt szeretném még kérdezni, hogy olyan negyedig van a üzemanyagtank és minden fékezésnél a mutató lemegy nullára és kiírja hogy tankoljak, ez a műszer vagy a tankba a szintjelző hibája. Kicsit zavaró a sípolás.
Köszönöm!
Üdv Laci

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.06.06. 17:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22. 21:36
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok Seatosok!
Lányomm vett egy Leont. Nem tudom mikor volt gyertyacsere, és sajnos a "gépkönyvben" sem találom milyen gyűjtógyertya van benne. Tud valaki segíteni, hogy mit vegyek? Én a Cordobámban a hárompólusút használom, de nem tudom mi van a Leonban. 2003-as gyártmány, 1,4-es 16 szelepes, 75 LE. Nekem a gyári típús bevált, ebbe is szeretne jó minőségűt tenni. Előre is köszönöm a segítséget.


2018.06.27. 19:12
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
NGK BKUR6ET-10
Seatmagic írta:
Sziasztok Seatosok!
Lányomm vett egy Leont. Nem tudom mikor volt gyertyacsere, és sajnos a "gépkönyvben" sem találom milyen gyűjtógyertya van benne. Tud valaki segíteni, hogy mit vegyek? Én a Cordobámban a hárompólusút használom, de nem tudom mi van a Leonban. 2003-as gyártmány, 1,4-es 16 szelepes, 75 LE. Nekem a gyári típús bevált, ebbe is szeretne jó minőségűt tenni. Előre is köszönöm a segítséget.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.06.29. 09:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Helló sziasztok!
Felteszem kérdésem hátha már más is találkozott ezzel a jelenséggel. :rolleyes
1-2 napja egy hosszabb úton(200km) voltam a szekérrel és menet közben néha ugy egész úton tán 2-3 szor egy másodpercre megtorpant mintha köhintett volna eggyet és egy pillanatra felvillant az izzitás jelző lámpa is szinte alig észlelhető sebességel történt ez a jelenség .
Helyben rövid úton eddig nem jelentkezett.
az uto egy 2002 es 1.9 TDI 110 le Cordoba
kint jo kis 29 fok ,az út fele elég döcögős utviszonyok 60-90 km/h tempó
mi okozhatja ezt.
válaszotok,ötletetek előre is köszöntem üdv.

ja és néha bejön ez a hibakód " 17571-Fuel Temp Sensor(G81):Open or Short to Plus P1163-35-10---Intermittent "

rossz minőségű gázolaj-tól lehet?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kopy 2018.07.15. 09:44-kor.

2018.07.14. 21:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2018.07.14. 03:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 2003-as Toledo 1.6 16v BCB. Visszatérő probléma az autómnál (egyre gyakrabban), hogy az autó menet közben hirtelen elveszti az erejét, hiába váltok vissza, padlózom le, leáll. Második-harmadik indításra tudom csak újraindítani,/viszont az autó mindig indul rendesen, pöccre/ ezután teszi a dolgát rendesen. Korábban csak pár másodpercre elment belőle az erő, majd visszatért, nem állt le, és hetekig nem ismételte meg. Mára szinte mindennapos. Ha reggel indulok dolgozni, általában ugyanazon az útszakaszon jön elő a hiba, kb 23 km megtétele után. Az első leállás után teljesen random, van hogy egész nap nem jön elő, van hogy negyed óra alatt 2-3szor is. Megteszi városban, főúton és akkor is ha csak állok a lámpánál. A műszerfalon nem jelez semmit, gépet rátették, hibakódot nem dobott. Főtengely jeladó cseréjét ajánlották, majd lefújószelep tisztítását. Mindkettő megtörtént, de egyik sem talált.
Előfordult már, hogy előzés közben történt meg, így elég fontos lenne elhárítani a problémát.

A segítséget, ötleteket előre is köszönöm! Üdv.


2018.07.15. 03:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Kopy írta:
Helló sziasztok!
Felteszem kérdésem hátha már más is találkozott ezzel a jelenséggel. :rolleyes
1-2 napja egy hosszabb úton(200km) voltam a szekérrel és menet közben néha ugy egész úton tán 2-3 szor egy másodpercre megtorpant mintha köhintett volna eggyet és egy pillanatra felvillant az izzitás jelző lámpa is szinte alig észlelhető sebességel történt ez a jelenség .
Helyben rövid úton eddig nem jelentkezett.
az uto egy 2002 es 1.9 TDI 110 le Cordoba
kint jo kis 29 fok ,az út fele elég döcögős utviszonyok 60-90 km/h tempó
mi okozhatja ezt.
válaszotok,ötletetek előre is köszöntem üdv.

ja és néha bejön ez a hibakód " 17571-Fuel Temp Sensor(G81):Open or Short to Plus P1163-35-10---Intermittent "

rossz minőségű gázolaj-tól lehet?



Megoldódni látszik a jelenség :smile1 a minap a pillanatnyi kimaradás 2x ötperces pihenőbe ment át később meg már az ajtó becsapására is leállt a gép :grin így hát a műszerfal alatt kezdtem kutakodni és rátaláltam az utolagosan beépített rablásgátló feketedobozára :rolleyes melynek mozgatására szintén megállt a vas és mint kiderűlt az egyik bemeneti tű forrasztása lazult ki az okozta a galibát :danceboy
már csak az a kérdés, hogy a hibakód is e miatt generálódott e?
tervek szerint töröltem pár nap próba út után kiderül visszajött e a hibakód.


2018.07.15. 21:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ez a hibakód csak visszajön törlés után "" 17571-Fuel Temp Sensor(G81):Open or Short to Plus P1163-35-10---Intermittent ""
erős gyorsításkor érezhető remegés lehet ebböl kifolyólag ?
őő lenne az a üzemanyag hőmérséglet szenzor??
Csatolmány:
DSC00144.jpg
DSC00144.jpg [ 129.44 KiB | Megtekintve 70 alkalommal. ]


2018.07.16. 18:02
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Talalkoztam mar ezzel a gondal, meg is javitottam,de nem emlekszem mi volt a konkret gond,mert sokmindent csinaltam rajta! Ha nem boldogultok keressel meg.
Barnus írta:
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 2003-as Toledo 1.6 16v BCB. Visszatérő probléma az autómnál (egyre gyakrabban), hogy az autó menet közben hirtelen elveszti az erejét, hiába váltok vissza, padlózom le, leáll. Második-harmadik indításra tudom csak újraindítani,/viszont az autó mindig indul rendesen, pöccre/ ezután teszi a dolgát rendesen. Korábban csak pár másodpercre elment belőle az erő, majd visszatért, nem állt le, és hetekig nem ismételte meg. Mára szinte mindennapos. Ha reggel indulok dolgozni, általában ugyanazon az útszakaszon jön elő a hiba, kb 23 km megtétele után. Az első leállás után teljesen random, van hogy egész nap nem jön elő, van hogy negyed óra alatt 2-3szor is. Megteszi városban, főúton és akkor is ha csak állok a lámpánál. A műszerfalon nem jelez semmit, gépet rátették, hibakódot nem dobott. Főtengely jeladó cseréjét ajánlották, majd lefújószelep tisztítását. Mindkettő megtörtént, de egyik sem talált.
Előfordult már, hogy előzés közben történt meg, így elég fontos lenne elhárítani a problémát.

A segítséget, ötleteket előre is köszönöm! Üdv.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2018.07.20. 07:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 233  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség