Pontos idő: 2024.09.20. 10:51





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 233  Következő
 Technikai gondok, problémák 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.14. 20:00
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
beciboy írta:
Sziasztok!

Seat leon 1.8t auq, olyan problémám lenne hogy menet közben hirtelen nem érzi hogy nyomom a gázpedált (ilyenkor ha lepadlózom se reagál a gázpedálra)
de ha felengedem a gázpedált és ismét lenyomom akkor mint ha mise történt volna. És elég gyakran csinálja mostanába :S
Érdeklődni szeretnék nem e találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel, és ha igen mi okozhatja.
Előre is köszönöm a segitséget!

Nekem is volt ilyen gondom,nálam a lambdaszonda volt rosz


2015.06.01. 18:37
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Én ezt a hibát gázpedál cserével javitottam,két alkalommal! de bármi lehet!
beciboy írta:
Sziasztok!

Seat leon 1.8t auq, olyan problémám lenne hogy menet közben hirtelen nem érzi hogy nyomom a gázpedált (ilyenkor ha lepadlózom se reagál a gázpedálra)
de ha felengedem a gázpedált és ismét lenyomom akkor mint ha mise történt volna. És elég gyakran csinálja mostanába :S
Érdeklődni szeretnék nem e találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel, és ha igen mi okozhatja.
Előre is köszönöm a segitséget!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.06.02. 22:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Láttam videókat youtubeon, hogy a tükörmozgató gombot az utasoldalira állítják majd hátramenetbe kapcsolva a váltót, lebillen a tükörlap automatán.
Kutakodva a neten ehhez elvileg elektromosan állítható tükör és motoros/memóriás ülés kell legyen az autóban.
Gondolom ekkor van valami plusz elektronika ami memóriával rendelkezik az üléspozíciók tárolásához és a tükörpozíció eltárolásához is.

Viszont írtak olyat, hogy nem kell feltétlenül a memóriás/motoros ülés, elegendő elektromosan állítható vagy el. állítható/behajtható tükör és aktiválható a funkció.
Jobbra tekerve a tükörmozgató gombot majd hátramenetbe kapcsolva egy gyári értékre áll be a tükör. Ez valóban így van, tudom aktiválni VAGCOM/VCDSben?
Vagy ne is keresgessem ezt a beállítást csak újabb típussal megy vagy memóriás üléses autóval.

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.06.04. 23:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.15. 12:18
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Hatvan
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

Régi Seatos vagyok (nem az első Seatom), de csak most regeltem közétek. Sajnos egyből ebbe a topikba írok, mert nem jutok megoldásra az alábbi problémáimmal.
2006-os Toledom van. 2.0 16V Pdtdi (Bkd) 213000 km-el. Problémáim a következők, amik egyre jobban bosszantanak.
- központi zár távirányítóról (nyitásnál és zárásnál is) csak nagyon közelről teszi a dolgát, kb a kocsitól 10-20 centiről. Elem jó.
- mostanában bizonyos fordulatnál és sebességnél letiltogat az elektonika (elveszi a turbót). Újraindítás után minden a régi.
- az öv visszajelző néha csipog, bekapcsolt öv esetén is
- utasoldali légzsák mióta ki volt kapcsolva azóta folyamatosan világít a visszajelzője (már vissza van kapcsolva) Hibakódot tartósan nem tudom törölni.
- klíma (automata) van hogy indulásnál egyből kapcsol. De van, hogy 10-15 perc is kell neki hogy hűtsön! (ha hűt jéghideg)

Ötletek? Javaslatok?
Esetleg megbízható szerelő elérhetőségét is szívesen venném!

Elnézést, hogy nem olvastam vissza.


2015.06.15. 12:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.15. 12:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon,és rögtön egy műszaki kérdésem lenne hozzátok!Egy 2003-as 1.9 pd tdi ARL-es Toledo tulajdonosa vagyok!Mostanában feltűnt,hogy terhelés alatt kb.2000-es fordulatig "becsörög"motor!!(vagy a PD elem(ek)?)Rögtön hidegindítás után nem hallani annyira,a melegedéssel arányosan jön a csörgés!Kb.olyan a hangja mint egy 1.6 tdci/hdi-nek!Nyilván senkitől nem várok 100 százalékos diagnózist látatlanban,valami helyes irány érdekelne,hogy merre tovább?Nem kannázok,Maxx Motion-t tankolok!Az autót tavaly vettem egy német márkakereskedésben,óra szerint 160000 km-rel!(ez is bármennyi lehet ettől függetlenül:)Bármilyen tippet szívesen fogadok,és köszönöm előre is!SEAT-os üdvözlettel:PD TDI 150


2015.06.15. 18:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.31. 08:03
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Van egy 2000-es évjáratú Cordobám, amiben elszakadt a jobb első ajtónyitó bowden.
Tudja valaki, hogy hol tudok venni újat, vagy mi a gyáriszáma?
Köszönöm előre is!


2015.06.17. 07:29
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Leheta a szar gázolajtól,és a lendkeréktől, attól függ milyen a csörgés!

ote="pdtdi150"]Sziasztok!
Új vagyok az oldalon,és rögtön egy műszaki kérdésem lenne hozzátok!Egy 2003-as 1.9 pd tdi ARL-es Toledo tulajdonosa vagyok!Mostanában feltűnt,hogy terhelés alatt kb.2000-es fordulatig "becsörög"motor!!(vagy a PD elem(ek)?)Rögtön hidegindítás után nem hallani annyira,a melegedéssel arányosan jön a csörgés!Kb.olyan a hangja mint egy 1.6 tdci/hdi-nek!Nyilván senkitől nem várok 100 százalékos diagnózist látatlanban,valami helyes irány érdekelne,hogy merre tovább?Nem kannázok,Maxx Motion-t tankolok!Az autót tavaly vettem egy német márkakereskedésben,óra szerint 160000 km-rel!(ez is bármennyi lehet ettől függetlenül:)Bármilyen tippet szívesen fogadok,és köszönöm előre is!SEAT-os üdvözlettel:PD TDI 150[/quote]

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.06.17. 18:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.14. 20:00
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sakic írta:
Sziasztok!
Van egy 2000-es évjáratú Cordobám, amiben elszakadt a jobb első ajtónyitó bowden.
Tudja valaki, hogy hol tudok venni újat, vagy mi a gyáriszáma?
Köszönöm előre is!

Autóbontóba tudsz venni


2015.06.18. 18:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.06. 11:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

A hozzárértőktől kérdezném, hogy 2005-ös Alteára (BSE motorkód) a GVY kódú váltó helyett fel lehet e tenni más kódut, esetleg más konszern autóból való váltót?
Előre is köszönöm!


2015.06.19. 08:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.20. 13:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok :)

Lenne egy Seat Cordoba 1.4 mpi Aud motorkodos 2002 es autom

Lehet hogy valaki találkozott már e-fajta jelenséggel

Alapjárat ingadozás 820- 940 ig kb élő adatba ezeket produkálja .. Folytoszelep kitakaritva beálitva
Lambda szondák cserélve gyujtás is
3. meg még valamelyik henger égés kimaradás és nem pörög ki rendesen a motor sem
Csöveken nem látok anomáliát vagyis repedést meg ilyenek
Jah és azt vettem észre h elsö inditásnál amikor rajta a szivató akkor nagyjábol egyenletesen jár .. nagyjábol ..tudom ilyen kor jobban dusit is ..


Valakinek ötlete vagy hasonlo probléma volt már ?:)


2015.06.20. 13:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.27. 18:33
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Fura, AZD kódú 2002-es Toledom van (benzines) de én is hallok egy fura csörgést mióta megvettem, de inkább olyan hang, mintha két (relatív vékony) fémlemez érne össze úgy, hogy legalább az egyik rezeg.. nem igazán tudom megemelni a kocsit.. de megnézem majd hogy a kipufogó/katalizátor hővédő engedett-e el valahol és pont ezen a fordulaton (jellemzően kettesben gyorsításkor) úgy rezeg hogy hozzáér valamihez, talán pont legelöl a tűzfalnál.. vagy valahol hátul, jól vezeti a hangot a bódé.. nem tulajdonítottam neki eddig különösebb figyelmet de remélem nem keverem a kopogó gyújtással.. már nem is hallom csak 1900-2100 fordulat közt, ott is csak néha, és ha a gázt egy hangyaf#&znyit elveszem és megint nyomom tovább (ahogy kell : ) ) akkor már nem ''csörög" tovább, abbahagyja. Ezért nem is figyeltem rá nagyon - eddig.


pdtdi150 írta:
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon,és rögtön egy műszaki kérdésem lenne hozzátok!Egy 2003-as 1.9 pd tdi ARL-es Toledo tulajdonosa vagyok!Mostanában feltűnt,hogy terhelés alatt kb.2000-es fordulatig "becsörög"motor!!(vagy a PD elem(ek)?)Rögtön hidegindítás után nem hallani annyira,a melegedéssel arányosan jön a csörgés!Kb.olyan a hangja mint egy 1.6 tdci/hdi-nek!Nyilván senkitől nem várok 100 százalékos diagnózist látatlanban,valami helyes irány érdekelne,hogy merre tovább?Nem kannázok,Maxx Motion-t tankolok!Az autót tavaly vettem egy német márkakereskedésben,óra szerint 160000 km-rel!(ez is bármennyi lehet ettől függetlenül:)Bármilyen tippet szívesen fogadok,és köszönöm előre is!SEAT-os üdvözlettel:PD TDI 150


2015.06.22. 22:00
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Bármit felrakhatsz ami olyan autón volt! esetleg golfon.
KisBors írta:
Sziasztok!

A hozzárértőktől kérdezném, hogy 2005-ös Alteára (BSE motorkód) a GVY kódú váltó helyett fel lehet e tenni más kódut, esetleg más konszern autóból való váltót?
Előre is köszönöm!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.06.27. 16:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.03. 18:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! :smile1

Ibiza 6k1 1.3i AAV; fordulatszámmérő, benzinszintmérő és a vízhőfokmérő együttesen néha működik - néha nem. /MOTOMETER típusú műszeregység/ A kilométeróra meg igen. Szétszedtem, átnéztem (áramkörben esetleg van-e valami gubanc), összeraktam, ugyanaz a baj. Valószínűleg kontaktos, mert kesztyűtartó felől nyomkodásara / enyhe ütögetésre néha meg-megjavul. :no

Segítségeteket szeretném kérni. Szerintetek mi lehet a baja? Mindenképp cserés a dolog? Vagy esetleg valami autóelektronika-szakit tudtok Miskolc vonzáskörzetében? Vagy valami egyéb javaslat?

Válaszokat nagyon köszönöm!


2015.07.03. 20:19
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
A kmorapanel sarkán lévő 3lábú tranyót kell átforrasztani!
tamas1338 írta:
Sziasztok! :smile1

Ibiza 6k1 1.3i AAV; fordulatszámmérő, benzinszintmérő és a vízhőfokmérő együttesen néha működik - néha nem. /MOTOMETER típusú műszeregység/ A kilométeróra meg igen. Szétszedtem, átnéztem (áramkörben esetleg van-e valami gubanc), összeraktam, ugyanaz a baj. Valószínűleg kontaktos, mert kesztyűtartó felől nyomkodásara / enyhe ütögetésre néha meg-megjavul. :no

Segítségeteket szeretném kérni. Szerintetek mi lehet a baja? Mindenképp cserés a dolog? Vagy esetleg valami autóelektronika-szakit tudtok Miskolc vonzáskörzetében? Vagy valami egyéb javaslat?

Válaszokat nagyon köszönöm!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.07.06. 10:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.05. 19:22
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hali. klímaproblémával mentem el a szerelőhöz. gáztöltés után klímacső hideg úgy ahogy kell neki. kb. 10 km után visszavittem hogy hát ez csak nem hűt. vissza lett dugva a gépre nyomás megtartott. A klímacső már nem hideg és olyan akadozott gázkeringés érezhető a csövön. Klímás szerint kompresszor csere. Létezik ilyen??? Egyik percről a másikra elromlott a kompresszor?? Kissé értetlen illetve hitetlen vagyok, ha valaki jártas a témában ill. járt már hasonlóan akkor írja már meg legyen oly kedves.
Köszi


2015.07.06. 15:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.06. 20:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne:

Van egy 1.9 sdi Ibizám 2003-as.
Vonóhorog lett szerelve rá. Meg tudná valaki mondani, hogyan lehet a vontatásvisszajelzőt aktiválni benne?
Fontos lenne!

Előre is köszi mindenkinek!

Üdv


2015.07.06. 20:57
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Nézesd meg mással is!
Waky87 írta:
Hali. klímaproblémával mentem el a szerelőhöz. gáztöltés után klímacső hideg úgy ahogy kell neki. kb. 10 km után visszavittem hogy hát ez csak nem hűt. vissza lett dugva a gépre nyomás megtartott. A klímacső már nem hideg és olyan akadozott gázkeringés érezhető a csövön. Klímás szerint kompresszor csere. Létezik ilyen??? Egyik percről a másikra elromlott a kompresszor?? Kissé értetlen illetve hitetlen vagyok, ha valaki jártas a témában ill. járt már hasonlóan akkor írja már meg legyen oly kedves.
Köszi

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.07.06. 22:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.03. 18:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
A kmorapanel sarkán lévő 3lábú tranyót kell átforrasztani!


Köszönöm a gyors választ, holnap megnézem. :thumbup

_________________
- Seat Ibiza 6k1 1.3i


2015.07.07. 22:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.03. 18:02
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
A kmorapanel sarkán lévő 3lábú tranyót kell átforrasztani!


Üdv! Szétszedtem a panelt amennyire lehet, jelenleg itt járok (képek) és elakadtam. Merre találom azt a szóban forgó tranzisztort? Még jobban szét kell szedni a panelt? :laugh Összes csavart amit láttam kicsavartam, de a "hátlapja" nem igazán akar megmozdulni.

Meglehet így is oldani az átforrasztást? Vagy ha nem, akkor hogy kell jobban szétszedni a panelt?

Válaszát köszönöm
Tamás


Csatolmányok:
20150708_122403.jpg
20150708_122403.jpg [ 136.61 KiB | Megtekintve 44 alkalommal. ]
20150708_122345.jpg
20150708_122345.jpg [ 137.97 KiB | Megtekintve 69 alkalommal. ]

_________________
- Seat Ibiza 6k1 1.3i
2015.07.08. 11:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.23. 12:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok,

Tud valaki olyan boltot Debrecen környékén vagy webshop-ot esetleg ahol lehet 2001-es Cordobához külső vízlehúzót venni? Elkezdett fölfelé kunkorodni a sarka és befolyik a víz.

Üdv,


2015.07.09. 13:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.19. 14:12
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Kérdésem az lenne, hogy hogyan működik az elektromos tükörkapcsoló? Az autó Seat toledo 1.9 tdi signo!
A jobb bal szimbólum között van egy I jelölés, ha ezen hagyom akkor mi történik?
Esetleg valakinek nincs egy olyan kapcsolója ami elektronikailag rossz, de mechanikusan épp?Mert nekem csak az állító gomb törött le és azt lehetne cserélni!
Még egy kérdés, a tempomat karon mi az a p betű?


2015.07.12. 13:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.19. 14:12
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
A p betűre van egy sejtésem: Ha balra rakom az indexet akkor a bal oldali helyzetjelző világít elől hátul, ha jobbra, akkor a jobb igaz?
Másik: Van aki be tudná nekem állítani az elektromos ablakfelhúzást távirányítóról? Olvastam itt, hogy valaki egy boci csokiért megcsinálta valakinek...

Még egy: gépre kötve a kilométeróra teszten, amikor középre kellett volna minden műszernek állnia, akkor a sebességmérő egy tízessel kevesebbet mutatott ez a valóságban is megmutatkozott, mikor az ibizával mentem elől 50 el és mögöttem a toledo 40 et mutatott!
A kérdés az lenne, hogy géppel ezt lehet állítani vagy az órát kell szétszedni és a mutatót arrébb rakni?


2015.07.13. 17:41
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Igen a P a park-ot jelenti.
A felhúzást Tszab csinálja.
Az órat meg csak szetszedve lehet alrébb tenni!
zolyomika írta:
A p betűre van egy sejtésem: Ha balra rakom az indexet akkor a bal oldali helyzetjelző világít elől hátul, ha jobbra, akkor a jobb igaz?
Másik: Van aki be tudná nekem állítani az elektromos ablakfelhúzást távirányítóról? Olvastam itt, hogy valaki egy boci csokiért megcsinálta valakinek...

Még egy: gépre kötve a kilométeróra teszten, amikor középre kellett volna minden műszernek állnia, akkor a sebességmérő egy tízessel kevesebbet mutatott ez a valóságban is megmutatkozott, mikor az ibizával mentem elől 50 el és mögöttem a toledo 40 et mutatott!
A kérdés az lenne, hogy géppel ezt lehet állítani vagy az órát kell szétszedni és a mutatót arrébb rakni?

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.07.14. 10:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
zolyomika írta:
Másik: Van aki be tudná nekem állítani az elektromos ablakfelhúzást távirányítóról? Olvastam itt, hogy valaki egy boci csokiért megcsinálta valakinek...


Tudod a komfortelektronikád számát? Vagy milyen évjárat és motorkód? Hova valósi vagy? Hátha tudok segíteni.

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.07.15. 15:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.14. 20:21
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

Olyan problémám jelentkezett, hogy fékezésnél min. kb. 80-100 km/h-nál finoman ráz a kormány. Én a nemrég cserélt első fékre gyanakszom. (Brembo tárcsa + betét).
Ha van valakinek ehhez fűzödő tapasztalata, kérem ossza meg. Köszönöm.

András


2015.07.17. 10:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 233  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség