Pontos idő: 2024.04.27. 04:13





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 233  Következő
 Technikai gondok, problémák 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.14. 20:00
Hozzászólások: 58
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
ORoland írta:
Sziasztok! :smile1

Roland vagyok Győrből, a következő problémákban szeretném a segítségeteket kérni.

Seat Toledo, 2000 évjárat, 1.9 TDI, 110 LE (AHF)

1.
Bal első ajtóba új ajtózár került. Kulccsal hibátlanul nyit, zár a központizár, viszont távirányítóval a többi ajtóval ellentétben a balost nem működteti.
Tükrök elektromos állításánál csak a jobb oldalit állítja még akkor is ha a kapcsoló bal oldali állásban van. Az elektromos behajtást is csak a jobb oldal végzi.
Nincs sípoló hang, rajtafelejtett világításnál.

2.
~130km/h körüli tempónál szívó dízelre vált, a motor újra indítása megoldja a problémát.
Turbó, egr nyomásszabályzó szelepe új.
~2000 fordulatnál néha megtorpan, ha tovább húzatom olyankor akkor kormol, és nem és megy úgy mint egy TDI.

3.
Első futóműve kopog annak ellenére, hogy a lengőkar szilent, stabilizátor szilent, stabilizátor pálca, trapézgömbfej, kormányösszekötő külső-belső újak, kormánymű felújítva.

4.
Hőfokmérője ingadozik.

5. Nagyobb esőzés után beázik és áll a víz a vezető ülés előtt.

6.
Kanyarokban, vezető ülése pedig pattog, ropog.

Ha valaki tapasztalta az autó hibáinak bármelyikét és/vagy megoldást tudtok a problémákra az kérem segítsen.

Segítségeteket előre is köszönöm! :smile1

Hello
3.: Ezzel én így vagyok.Minden cserélve lett nekem is és az enyém is kopog.
4.Hőgomba,esetleg termosztát
5:tipushiba
6.A műanyag kerekek el vannak törve azok rotyognak.


2015.01.25. 16:54
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szia! Tudok neked mindenben segíteni ill. megoldast adni a problémáidra!!! Hívj fel ha aktuális neked...
barnazolee írta:
ORoland írta:
Sziasztok! :smile1

Roland vagyok Győrből, a következő problémákban szeretném a segítségeteket kérni.

Seat Toledo, 2000 évjárat, 1.9 TDI, 110 LE (AHF)

1.
Bal első ajtóba új ajtózár került. Kulccsal hibátlanul nyit, zár a központizár, viszont távirányítóval a többi ajtóval ellentétben a balost nem működteti.
Tükrök elektromos állításánál csak a jobb oldalit állítja még akkor is ha a kapcsoló bal oldali állásban van. Az elektromos behajtást is csak a jobb oldal végzi.
Nincs sípoló hang, rajtafelejtett világításnál.

2.
~130km/h körüli tempónál szívó dízelre vált, a motor újra indítása megoldja a problémát.
Turbó, egr nyomásszabályzó szelepe új.
~2000 fordulatnál néha megtorpan, ha tovább húzatom olyankor akkor kormol, és nem és megy úgy mint egy TDI.

3.
Első futóműve kopog annak ellenére, hogy a lengőkar szilent, stabilizátor szilent, stabilizátor pálca, trapézgömbfej, kormányösszekötő külső-belső újak, kormánymű felújítva.

4.
Hőfokmérője ingadozik.

5. Nagyobb esőzés után beázik és áll a víz a vezető ülés előtt.

6.
Kanyarokban, vezető ülése pedig pattog, ropog.

Ha valaki tapasztalta az autó hibáinak bármelyikét és/vagy megoldást tudtok a problémákra az kérem segítsen.

Segítségeteket előre is köszönöm! :smile1

Hello
3.: Ezzel én így vagyok.Minden cserélve lett nekem is és az enyém is kopog.
4.Hőgomba,esetleg termosztát
5:tipushiba
6.A műanyag kerekek el vannak törve azok rotyognak.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.01.25. 20:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.11.06. 18:06
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

Kèt napja vilàgìt a motorhiba làmpàm.
Az autò ami egy 2002 es 1.6 16v toledò folyamatosan P0402 es hibàt küld.
Ha jòl tudom ez egr szelep hiba.
Èrdemes kitisztìtani ès ha igen akkor mennyire maceràs.
Vakolni èrdemes?
Előre is köszi.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zordi 2015.01.30. 10:58-kor.

2015.01.26. 18:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.11. 17:26
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok.
Van egy 2000 es évjáratú seat cordobam 1.4 mpi 60 lovas motorral. (akk motorkód)
Feltűnt a dolog, hogy nagyon sok autó gyújtáson csinál egy öntesztet és kidobja a check engine visszajelzőt. Na ez nem. Pedig kézikönyve szerint van a műszerfalon ilyen lámpa. Csak az olaj, töltés, immo, epc, fékolaj, és légzsák visszajelző villan ki, amik ki is alszanak. Kérdès, hogy ez így normális, és nem is kell gyújtáson kivillanni a kis check lámpának vagy itt az epc lenne a check vagy vmi baj van? Köszönöm előre is a válaszokat


2015.01.27. 17:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.22. 16:12
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!Hello Mindenki.Nagyon tetszik nekem ez a fórum okos ötlet volt aki kitalálta.Rengeteg dologra jöttünk rá a kocsimnál a fórumnak köszönhetően. :thumbsup
Valaki jártas közületek abban mennyibe kerül egy szélvédő újraszigeteltetése?A kocsinál szivárog be a víz és arra tippelünk a szerelőmmel h ez lehet a ludas.(2002) seat leon 1.6 16v. :tease :tease :thumbsup
Köszi előre is ..........


2015.01.28. 14:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.14. 23:56
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hali. Típus (nem csak seat, skoda, vw.. ) betegség a beázás, lényeges hogy hol ázik be az autó.. Csodálom hogy kevés szerelő tud róla.....

Első sorban ha jobb elől ázik akkor nézzétek meg, hogy a pollen szűrő fedele rendesen vissza ven e rakva a helyére, ha nincs akkor lazán beázhat.

Aztán még az ajtóknál szokott a kárpit alatti fém lemez szigetelésénél beázni az autó:
https://www.youtube.com/watch?v=lk5nJV4DIEY
Javítani így lehet: http://dubsteve68.blogspot.hu/2011/05/s ... guide.html
Tömítésnek én ilyent rendeltem: http://www.ebay.com/itm/Butyl-round-Cor ... 5b05d6031a

Amivel én még szembesültem az az, hogy beázott még a szélvédő előőtti műanyag alatti kávában található kábelek átvezetést fedő doboz alatt lévő szigetelés elöregedése miatt.
https://www.youtube.com/watch?v=-LRoB8SXPlM (4:30-nál mutatja a srác)
Javítani: én a fenti tömítő anyagot a doboz alá raktam, kívülről savmentes szilóval körbenyomtam, de használhatsz más tömítőt is lényeg, hogy savmentes legyen.

Tesztelni az ajtót locsolással tudod, de előtte vedd le a kárpitot... A kávás dolgot hasonló módon, de fel kell hozzá szedni szőnyeg kárpitot és a pedáloknál nézni h folyik be a víz.

Jó keresgélést.

Üdv: Szabolcs


Antonius1986 írta:
Sziasztok!Hello Mindenki.Nagyon tetszik nekem ez a fórum okos ötlet volt aki kitalálta.Rengeteg dologra jöttünk rá a kocsimnál a fórumnak köszönhetően. :thumbsup
Valaki jártas közületek abban mennyibe kerül egy szélvédő újraszigeteltetése?A kocsinál szivárog be a víz és arra tippelünk a szerelőmmel h ez lehet a ludas.(2002) seat leon 1.6 16v. :tease :tease :thumbsup
Köszi előre is ..........


2015.01.29. 08:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.30. 21:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

Van egy kis gondom a párával. ha kiszállok a kocsiból utána mindig párás lesz az ablak. próbáltam ilyen páramentesítő sprayt de nem használt. ez nem is lenne túl nagy gond de ha mínusz van este akkor reggel munkába menet előtt kapargathatom kell mert lefagy belűről.tudnátok nekem segiteni esetleg ti mit használtok ?
előre is köszönöm a segitséget.


2015.01.30. 20:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.14. 20:21
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Nem ázik be? Mert akkor szokott lepárásodni.

vaki08 írta:
Sziasztok!

Van egy kis gondom a párával. ha kiszállok a kocsiból utána mindig párás lesz az ablak. próbáltam ilyen páramentesítő sprayt de nem használt. ez nem is lenne túl nagy gond de ha mínusz van este akkor reggel munkába menet előtt kapargathatom kell mert lefagy belűről.tudnátok nekem segiteni esetleg ti mit használtok ?
előre is köszönöm a segitséget.


2015.01.30. 23:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.30. 23:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv Seatosok!



Hátha valaki tud segíteni.



Van egy 2003-as 1.4-es BBY motorkódú Cordobám. A MIL visszajelző világított, a kocsi nehezen indult (hideg motorral, melegen pöccre). A motor rángatott alapjáraton, eléggé jól érezhetően. Kicseréltem a gyújtógyertyákat, az AC pumpát, az üzemanyagszűrőt, levegőszűrőt, folytószelepet kitakarítottam . Kiolvastattam a hibakódot, de elméletileg nem találtak semmit. MIL lámpa jelzést törölték, de egy pár km után visszatért a műszerfalra. Most az autó a fentieken kívül a következőkkel rukkolt elő: menet közben, vagy álló helyzetben (amikor rájön) fordulatszám leesik 1-2 másodperc alatt, motor leáll, beindítani nagyon kínkeservesen, 10-20 "tekerésre" az önindítóval lehet. Lényegében nem lehet használni az autót. Nincs valami ötletetek mi okozhatja ezt a hibát? Előre is köszi! (EPC visszajelző is világított, de azt a fékpedál jeladó cseréjével orvosoltam)


2015.01.30. 23:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.30. 21:07
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
nem ázik be. vagyis eddig még nem vettem észre. ha beázik hol ázhat? mármint hogy veszem észre ?


andras0818 írta:
Nem ázik be? Mert akkor szokott lepárásodni.

vaki08 írta:
Sziasztok!

Van egy kis gondom a párával. ha kiszállok a kocsiból utána mindig párás lesz az ablak. próbáltam ilyen páramentesítő sprayt de nem használt. ez nem is lenne túl nagy gond de ha mínusz van este akkor reggel munkába menet előtt kapargathatom kell mert lefagy belűről.tudnátok nekem segiteni esetleg ti mit használtok ?
előre is köszönöm a segitséget.


2015.01.31. 12:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.14. 20:21
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szőnyegen. Ha nem ülsz az autóban, és belül lepárásodik, akkor abban víz van.
Nemrég jártam így, hogy párásodott... meg büdös is volt, de nem kicsit. Nekem az első ajtóknál eresztette be a vizet, de az első szőnyegtől a lejtés miatt a hátsókra folyik. Szóval a teljes alsó rész átázott. Nem véletlen párásodott. Az összes ajtót szigeteltem. A pollenszűrő burkolat miatt szokott még beázás lenni. Szóval egy kis odafigyelés nem árt ezekre, de szerintem nem a páramentesítő lesz a megoldás, vagy a hiba elhárítása.


vaki08 írta:
nem ázik be. vagyis eddig még nem vettem észre. ha beázik hol ázhat? mármint hogy veszem észre ?


andras0818 írta:
Nem ázik be? Mert akkor szokott lepárásodni.

vaki08 írta:
Sziasztok!

Van egy kis gondom a párával. ha kiszállok a kocsiból utána mindig párás lesz az ablak. próbáltam ilyen páramentesítő sprayt de nem használt. ez nem is lenne túl nagy gond de ha mínusz van este akkor reggel munkába menet előtt kapargathatom kell mert lefagy belűről.tudnátok nekem segiteni esetleg ti mit használtok ?
előre is köszönöm a segitséget.


2015.01.31. 16:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.22. 16:12
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Shenom írta:
Üdv Seatosok!

Hello!
Nekem is volt ilyen gondom h rángatott a motor. Nézd meg h jók a a gyujtótrafok amiből négy van a kocsiban,és ha mindegyik müködik akkor nem rángathat a motor.

Hátha valaki tud segíteni.



Van egy 2003-as 1.4-es BBY motorkódú Cordobám. A MIL visszajelző világított, a kocsi nehezen indult (hideg motorral, melegen pöccre). A motor rángatott alapjáraton, eléggé jól érezhetően. Kicseréltem a gyújtógyertyákat, az AC pumpát, az üzemanyagszűrőt, levegőszűrőt, folytószelepet kitakarítottam . Kiolvastattam a hibakódot, de elméletileg nem találtak semmit. MIL lámpa jelzést törölték, de egy pár km után visszatért a műszerfalra. Most az autó a fentieken kívül a következőkkel rukkolt elő: menet közben, vagy álló helyzetben (amikor rájön) fordulatszám leesik 1-2 másodperc alatt, motor leáll, beindítani nagyon kínkeservesen, 10-20 "tekerésre" az önindítóval lehet. Lényegében nem lehet használni az autót. Nincs valami ötletetek mi okozhatja ezt a hibát? Előre is köszi! (EPC visszajelző is világított, de azt a fékpedál jeladó cseréjével orvosoltam)


2015.02.01. 10:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.22. 16:12
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Köszönöm Szabolcs a segítségedet,elküldöm a karosszéria lakatosomnak a linkeket és remélem h segítségére lesz.

Mégegyszer Köszönöm! :danceboy :danceboy :danceboy :thumbsup :thumbsup :thumbsup
talsz írta:
Hali. Típus (nem csak seat, skoda, vw.. ) betegség a beázás, lényeges hogy hol ázik be az autó.. Csodálom hogy kevés szerelő tud róla.....

Első sorban ha jobb elől ázik akkor nézzétek meg, hogy a pollen szűrő fedele rendesen vissza ven e rakva a helyére, ha nincs akkor lazán beázhat.

Aztán még az ajtóknál szokott a kárpit alatti fém lemez szigetelésénél beázni az autó:
https://www.youtube.com/watch?v=lk5nJV4DIEY
Javítani így lehet: http://dubsteve68.blogspot.hu/2011/05/s ... guide.html
Tömítésnek én ilyent rendeltem: http://www.ebay.com/itm/Butyl-round-Cor ... 5b05d6031a

Amivel én még szembesültem az az, hogy beázott még a szélvédő előőtti műanyag alatti kávában található kábelek átvezetést fedő doboz alatt lévő szigetelés elöregedése miatt.
https://www.youtube.com/watch?v=-LRoB8SXPlM (4:30-nál mutatja a srác)
Javítani: én a fenti tömítő anyagot a doboz alá raktam, kívülről savmentes szilóval körbenyomtam, de használhatsz más tömítőt is lényeg, hogy savmentes legyen.

Tesztelni az ajtót locsolással tudod, de előtte vedd le a kárpitot... A kávás dolgot hasonló módon, de fel kell hozzá szedni szőnyeg kárpitot és a pedáloknál nézni h folyik be a víz.

Jó keresgélést.

Üdv: Szabolcs


Antonius1986 írta:
Sziasztok!Hello Mindenki.Nagyon tetszik nekem ez a fórum okos ötlet volt aki kitalálta.Rengeteg dologra jöttünk rá a kocsimnál a fórumnak köszönhetően. :thumbsup
Valaki jártas közületek abban mennyibe kerül egy szélvédő újraszigeteltetése?A kocsinál szivárog be a víz és arra tippelünk a szerelőmmel h ez lehet a ludas.(2002) seat leon 1.6 16v. :tease :tease :thumbsup
Köszi előre is ..........


2015.02.01. 10:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.15. 18:37
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv. Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem az autóm 2004 októberi, a km állása 80.800 km. Várhatok még 5 ezret (kb. 6 hónap) vagy ne kockáztassak?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. Attila!


2015.02.02. 17:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szaisztok!

Új vagyok még itt a fórumon, próbáltam keresgetni visszaolvasni de nem találtam ilyen jellegű témát amit most kérdezek (ha volt akkor elnézést)

Szóval adott egy 2004-es évjáratú LEON 1.8T elektromosan állítható és fűthető de nem motorosan behajtható tükrökkel. Ha az ajtóban lévő kezelőszervet kicserélem olyanra amin a joystickot el lehet tekerni abba az állásba amivel beforgatja a tükröket (eBay-en kb. 8e Ft) és kicserélem a tükröket is olyanra amiben benne van a motor a behajtás funkcióval (bontóból??). Kell-e még valami egyéb kábel/csatlakozó vagy ezeket kicserélve mindent a helyére dugva a funkció életre is kel, esetleg kell-e a komfortelektronikában valamit aktiválni?

Továbbá megoldható-e hogy a távirányítóval az autó zárásakor be-, nyitásakor kifordítsa a tükröket?

(Talán úgy lehet mint amikor a 2003as Ibizám komfortmodulját programoztam át VDSPROval, hogy az ablakokat húzza fel/le a távirányítós kulccsal?)

Segítségeteket előre is köszönöm!

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.02.02. 21:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.02. 22:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok,
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem sikerült leszerelni a vezető oldali külső kilincset :) 2000-es évjáratú 3 ajtós Ibizán, ha kinyitom az ajtót, az ajtó oldalán van a kilincs magasságában egy gumi dugó, az alatt van egy csavar. Na ha azt kiszedem, azon kívül még mit kell eltávolítani hogy ki lehessen szedni a kilincset? Egy felújító szettet kell vegyek bele, de nem sikerült elsőre kiszedni hogy lássam hol a hiba.
Köszi előre is!


2015.02.02. 22:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.14. 23:56
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szivecsen

Antonius1986 írta:
Köszönöm Szabolcs a segítségedet,elküldöm a karosszéria lakatosomnak a linkeket és remélem h segítségére lesz.

Mégegyszer Köszönöm! :danceboy :danceboy :danceboy :thumbsup :thumbsup :thumbsup
talsz írta:
Hali. Típus (nem csak seat, skoda, vw.. ) betegség a beázás, lényeges hogy hol ázik be az autó.. Csodálom hogy kevés szerelő tud róla.....

Első sorban ha jobb elől ázik akkor nézzétek meg, hogy a pollen szűrő fedele rendesen vissza ven e rakva a helyére, ha nincs akkor lazán beázhat.

Aztán még az ajtóknál szokott a kárpit alatti fém lemez szigetelésénél beázni az autó:
https://www.youtube.com/watch?v=lk5nJV4DIEY
Javítani így lehet: http://dubsteve68.blogspot.hu/2011/05/s ... guide.html
Tömítésnek én ilyent rendeltem: http://www.ebay.com/itm/Butyl-round-Cor ... 5b05d6031a

Amivel én még szembesültem az az, hogy beázott még a szélvédő előőtti műanyag alatti kávában található kábelek átvezetést fedő doboz alatt lévő szigetelés elöregedése miatt.
https://www.youtube.com/watch?v=-LRoB8SXPlM (4:30-nál mutatja a srác)
Javítani: én a fenti tömítő anyagot a doboz alá raktam, kívülről savmentes szilóval körbenyomtam, de használhatsz más tömítőt is lényeg, hogy savmentes legyen.

Tesztelni az ajtót locsolással tudod, de előtte vedd le a kárpitot... A kávás dolgot hasonló módon, de fel kell hozzá szedni szőnyeg kárpitot és a pedáloknál nézni h folyik be a víz.

Jó keresgélést.

Üdv: Szabolcs


Antonius1986 írta:
Sziasztok!Hello Mindenki.Nagyon tetszik nekem ez a fórum okos ötlet volt aki kitalálta.Rengeteg dologra jöttünk rá a kocsimnál a fórumnak köszönhetően. :thumbsup
Valaki jártas közületek abban mennyibe kerül egy szélvédő újraszigeteltetése?A kocsinál szivárog be a víz és arra tippelünk a szerelőmmel h ez lehet a ludas.(2002) seat leon 1.6 16v. :tease :tease :thumbsup
Köszi előre is ..........


2015.02.02. 23:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013.02.14. 23:56
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Mire ill mivel szeretnél várni? :D

Mrminit írta:
Üdv. Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem az autóm 2004 októberi, a km állása 80.800 km. Várhatok még 5 ezret (kb. 6 hónap) vagy ne kockáztassak?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. Attila!


2015.02.02. 23:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.02. 18:21
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
roekjozsi írta:
Sziasztok,
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem sikerült leszerelni a vezető oldali külső kilincset :) 2000-es évjáratú 3 ajtós Ibizán, ha kinyitom az ajtót, az ajtó oldalán van a kilincs magasságában egy gumi dugó, az alatt van egy csavar. Na ha azt kiszedem, azon kívül még mit kell eltávolítani hogy ki lehessen szedni a kilincset? Egy felújító szettet kell vegyek bele, de nem sikerült elsőre kiszedni hogy lássam hol a hiba.
Köszi előre is!

Útmutató ,talán segíthet. https://www.youtube.com/watch?v=jPFZsu7uOTo


2015.02.03. 09:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.15. 18:37
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv. Mindenkinek!

A tegnapi kérdés lényege a 90.000-es szervízre vonatkozott.


2015.02.03. 10:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.02. 22:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
FaZon írta:
roekjozsi írta:
Sziasztok,
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem sikerült leszerelni a vezető oldali külső kilincset :) 2000-es évjáratú 3 ajtós Ibizán, ha kinyitom az ajtót, az ajtó oldalán van a kilincs magasságában egy gumi dugó, az alatt van egy csavar. Na ha azt kiszedem, azon kívül még mit kell eltávolítani hogy ki lehessen szedni a kilincset? Egy felújító szettet kell vegyek bele, de nem sikerült elsőre kiszedni hogy lássam hol a hiba.
Köszi előre is!

Útmutató ,talán segíthet. https://www.youtube.com/watch?v=jPFZsu7uOTo


Köszi, most olvasgattam külföldi oldalakon. Elvileg csak az tartja, van ahol azt írták nem kell kicsavarni teljesen. Na majd még próbálkozok! :)


2015.02.03. 21:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.14. 19:00
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
vaki08 írta:
Sziasztok!

Van egy kis gondom a párával. ha kiszállok a kocsiból utána mindig párás lesz az ablak. próbáltam ilyen páramentesítő sprayt de nem használt. ez nem is lenne túl nagy gond de ha mínusz van este akkor reggel munkába menet előtt kapargathatom kell mert lefagy belűről.tudnátok nekem segiteni esetleg ti mit használtok ?
előre is köszönöm a segitséget.

Szerintem szellőztesd ki kiszállás után, mert a fűtéstől és a lehellettől bent meleg van és amikor kiszállsz ez bent marad, kint pedig hideg van és túl lassan hűl le belül, így amikor a meleg és a hideg találkozik, megfagy! A kocsinak zárt ajtóknál túl jó a szigetelése, ezért marad bent a pára! Mint a lakásban is, mikor belülről párásodnak az ablakok! Szerintem nincs a lábtérben víz, legalább is nekem nincs, de nekem is be szokott párásodni, ha nem "szellőztetek" ki kiszállás után!


2015.02.04. 14:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.21. 07:12
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdvözlet újra:) eddig azért nem írtam mert tökéletesen megvoltam elégedve a kicsi kocsi hozzáállásához az élethez. EDDIG.:!... Jött a dermesztő hideg. minden ajtó befagy..:D kilincs csak üresen jár és az ajtó megse moccan... namármost szétszedtem a vezető oldali első ajtót központi záras természetesen. szétszedtem.. kitisztítottam megolajoztam összetettem és azóta a kulcs használatával csak kinyílik( a többi ajtó nem) és ba....ik visszazárni... távirányítóval kell ki-és becsukni újra... Tanácsot kérek tőletek esetleg hátha hozzá tudtok szólni köszi még 1x


2015.02.05. 18:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.18. 09:36
Hozzászólások: 117
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

2004-es évjáratú 1,4 benzines LEON beázik, és sajnos nagyon. Áll benne a víz mindenhol. Egyszerűen nem találom hogy hol folyik be, amik voltak öteleteim megnéztem, de nem ott folyik be. Esetleg valakinek van ötlete hol jöhet be a víz?


2015.02.06. 20:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.01. 12:52
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
cordoba 1.4 mpi írta:
Üdvözlet újra:) eddig azért nem írtam mert tökéletesen megvoltam elégedve a kicsi kocsi hozzáállásához az élethez. EDDIG.:!... Jött a dermesztő hideg. minden ajtó befagy..:D kilincs csak üresen jár és az ajtó megse moccan... namármost szétszedtem a vezető oldali első ajtót központi záras természetesen. szétszedtem.. kitisztítottam megolajoztam összetettem és azóta a kulcs használatával csak kinyílik( a többi ajtó nem) és ba....ik visszazárni... távirányítóval kell ki-és becsukni újra... Tanácsot kérek tőletek esetleg hátha hozzá tudtok szólni köszi még 1x


Szia! A megoldást nem tudom, sajnos, de egy 1998-as Ibizával ugyanez a bajom. Szilikon zsírral körbekentem a gumitömítést, ami eddig használt, de ezen a télen semmi sem használ.
A megoldás engem is érdekelne, valamint érdekelne továbbá, hogy hidegben miért nem indul? Nyáron olyan, mintha működne a szívató, pörög, most meg semmi, jó esetben beindul, majd döcögve leáll, ha elkapja a fordulatot, gázadásra leáll.
Ha el tudok vele indulni, utána semmi gond, viszont ma a sok próbálkozástól az akksi lemerült. Egy hónapon belül másodszor. Létezik, hogy rossza az akku is?

_________________
Nem veszek semmit, nem adakozom, nem térek át semmilyen vallásra. És ezt a kutyám is tudja.


2015.02.06. 22:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 233  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség