Pontos idő: 2024.04.25. 06:30





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 233  Következő
 Technikai gondok, problémák 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2017.07.09. 09:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Az Alhambrám (1.9 TDI 110 LE) alapjáraton kattog. Ha kinyomom a kupplungot, akkor abbahagyja. Nèha nem hallani. Vittem már szerelőhöz, de nem tudták megmondani az okát, csak cserélni akartak ezt-azt. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Kinyomócsapágy, szerkezet? Előre is köszi a vàlaszokat!


2017.07.09. 09:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.07.13. 13:37
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok. 2006-os 1.4 75LE Bky Ibizáról lenne szó.
Légzsák visszajelző folyamatosan világít, és ehhez időkönként felvillan a piros fék jelző, meg at ABS meg a Szervó kormány jelző, ilyenkor visit is és elmegy a szervó is, majd akár menet közben leállítás, elindítás és ilyenkor újra csak a légzsák ikonja világít. Pl ma volt olyan menet közben miután visitott, mielőtt leàllítottam volna, kialudt minden és egy fél perc múlva a szervó is visszajött kanyarodáskor.
Tesóm volt hibakódot kiolvastatni, 1 hibát írt valami safety dolgot. Kinyomták de újra visszajött.
Reggelente mikor még nincs meleg nem jön be, délután mikor már meleg van akkor sűrűn.
Esetleg ötletek? Köszi.


2017.07.13. 13:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.07.10. 10:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a jelenleg manuálisan és elektromos san behajló tükröket be lehet-e programozni úgy hogy kúlcs távirányítóval bezárom akkor behajlik nyitáskor pedig kihajlik!köszönöm a segítséget!


2017.07.15. 17:52
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Vezermutengely, es annak a haza elkopott!
Kopy írta:
Üdv Helló!
Lenne egy problémám ,hátha tudtok segíteni vagy ötlet.
Leon 1.4 16V AHW melegen alapjáraton nincs olajnyomás,de bármeddig is jár a hidrók nem kezdenek el csattogni ! ,1200 fordulaton már majdnem 2 bar .
gomba elvileg jó mert a helyére betekert óra se mér alapjáraton.
kapott új olajszivattyút helyzet ugyan az
friss 10V olajjal 1-2 hétig jó.
füst nincs, olaj minimális fogy csere idő alatt
de városban 8,5 l nyáron, télen 10 l

Kérdés adott, alapjáraton miért nincs olajnyomás ?

válaszotok előre is köszöntem!
üdv.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.07.18. 22:35
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ezek alapjan a valto, es ott is a nyelestengely....
De a kettostomegu se kizart!
gaborz írta:
Sziasztok!
Az Alhambrám (1.9 TDI 110 LE) alapjáraton kattog. Ha kinyomom a kupplungot, akkor abbahagyja. Nèha nem hallani. Vittem már szerelőhöz, de nem tudták megmondani az okát, csak cserélni akartak ezt-azt. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Kinyomócsapágy, szerkezet? Előre is köszi a vàlaszokat!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.07.18. 22:36
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Az akkun levo biztik kozul rossz valamelyik!

konczy3 írta:
Sziasztok. 2006-os 1.4 75LE Bky Ibizáról lenne szó.
Légzsák visszajelző folyamatosan világít, és ehhez időkönként felvillan a piros fék jelző, meg at ABS meg a Szervó kormány jelző, ilyenkor visit is és elmegy a szervó is, majd akár menet közben leállítás, elindítás és ilyenkor újra csak a légzsák ikonja világít. Pl ma volt olyan menet közben miután visitott, mielőtt leàllítottam volna, kialudt minden és egy fél perc múlva a szervó is visszajött kanyarodáskor.
Tesóm volt hibakódot kiolvastatni, 1 hibát írt valami safety dolgot. Kinyomták de újra visszajött.
Reggelente mikor még nincs meleg nem jön be, délután mikor már meleg van akkor sűrűn.
Esetleg ötletek? Köszi.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.07.18. 22:38
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Csak progival nem, de amugy megoldhato..

Dalton2015 írta:
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a jelenleg manuálisan és elektromos san behajló tükröket be lehet-e programozni úgy hogy kúlcs távirányítóval bezárom akkor behajlik nyitáskor pedig kihajlik!köszönöm a segítséget!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.07.18. 22:39
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ennyire!!! Bardinal van Motul!

crok írta:
M.A.Team írta:
Mindig jo minosegu alkatreszt vegyel, csereled ki idobe!
A Castroll olajat fejejsd el...
quote="Seaetospeti"]Sziasztok! :thumbsup
Szeretnék véleményeket kérni Seat Toledo 1.6 16V motorról, mire kell oda figyelni nagyon ?
Köszönöm előre is!


Attila,

Ennyire gáz már a Castrol? 3 éve tolom az AZD-s Toledomba.. :\ Váltsak? Mire? Valami könnyen beszerezhető esetleg?[/quote]

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.07.18. 22:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.07.13. 13:37
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Köszi, mi is ezt az infót kaptuk, gondolom a fémekre gondolsz, kivettük mindet de tökéletesnek tűnnek.
Vasárnap ránéz valami szaki, aztán okosabbak leszünk.

M.A.Team írta:
Az akkun levo biztik kozul rossz valamelyik!

konczy3 írta:
Sziasztok. 2006-os 1.4 75LE Bky Ibizáról lenne szó.
Légzsák visszajelző folyamatosan világít, és ehhez időkönként felvillan a piros fék jelző, meg at ABS meg a Szervó kormány jelző, ilyenkor visit is és elmegy a szervó is, majd akár menet közben leállítás, elindítás és ilyenkor újra csak a légzsák ikonja világít. Pl ma volt olyan menet közben miután visitott, mielőtt leàllítottam volna, kialudt minden és egy fél perc múlva a szervó is visszajött kanyarodáskor.
Tesóm volt hibakódot kiolvastatni, 1 hibát írt valami safety dolgot. Kinyomták de újra visszajött.
Reggelente mikor még nincs meleg nem jön be, délután mikor már meleg van akkor sűrűn.
Esetleg ötletek? Köszi.


2017.07.21. 18:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.19. 20:17
Hozzászólások: 30
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szia!

Segitseget kernek van egy 2004-es 1.4/75le Cordobam es mikor hideg a motor kopog ha bemelegszik mar semmit nem hallani.
Van aki azt mondja elveszik az olajnyomas de olvasni olyat aki emiatt cserelt szelepet vagy hidrotoket mar nem tudom mit irt a cikkben de nem oldotta meg.
Na most ha veszitene az olajnyomasbol az most nyaron nem lenne gond? nem kopogna?
Bar most is ha beinditom nem kopog de nyomok neki fordulatot es mikor megy vissza a fordulat akkor van kopogas kicsit... ( de bemelegedett motornal nincs)

Elore is koszonom a segitseget.


2017.08.09. 14:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hello!
Lenne egy kérdésem :rolleyes
adott egy 2002 es 1.9 TDI 110le Cordoba
az lenne a problémám,hogy gyújtás levételekor mikor ütközésig fordítom a kulcsot le is zár a kormányzár .

Nem akkor kellene lezárnia ha kihúzom a kulcsot? :hmmm

Ha ez nem gyárilag ilyen nem lehet ebből probléma mondjuk menet közben lezár?

Kormányzár szerkezet csere?

válaszotok előre is köszöntem!
üdv!


2017.08.20. 15:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Köszi ez egy tökéletes megállapítás :clap2


M.A.Team írta:
Vezermutengely, es annak a haza elkopott!
Kopy írta:
Üdv Helló!
Lenne egy problémám ,hátha tudtok segíteni vagy ötlet.
Leon 1.4 16V AHW melegen alapjáraton nincs olajnyomás,de bármeddig is jár a hidrók nem kezdenek el csattogni ! ,1200 fordulaton már majdnem 2 bar .
gomba elvileg jó mert a helyére betekert óra se mér alapjáraton.
kapott új olajszivattyút helyzet ugyan az
friss 10V olajjal 1-2 hétig jó.
füst nincs, olaj minimális fogy csere idő alatt
de városban 8,5 l nyáron, télen 10 l

Kérdés adott, alapjáraton miért nincs olajnyomás ?

válaszotok előre is köszöntem!
üdv.


2017.08.20. 15:40
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ugyan az a baj mint lejjebb, elkopott a veztengelyhaz!
seca írta:
Szia!

Segitseget kernek van egy 2004-es 1.4/75le Cordobam es mikor hideg a motor kopog ha bemelegszik mar semmit nem hallani.
Van aki azt mondja elveszik az olajnyomas de olvasni olyat aki emiatt cserelt szelepet vagy hidrotoket mar nem tudom mit irt a cikkben de nem oldotta meg.
Na most ha veszitene az olajnyomasbol az most nyaron nem lenne gond? nem kopogna?
Bar most is ha beinditom nem kopog de nyomok neki fordulatot es mikor megy vissza a fordulat akkor van kopogas kicsit... ( de bemelegedett motornal nincs)

Elore is koszonom a segitseget.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.08.20. 19:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.07.25. 08:01
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hello!
Lenne egy kérdésem :rolleyes
adott egy 2002 es 1.9 TDI 110le Cordoba
az lenne a problémám,hogy gyújtás levételekor mikor ütközésig fordítom a kulcsot le is zár a kormányzár .

Nem akkor kellene lezárnia ha kihúzom a kulcsot? :hmmm

Ha ez nem gyárilag ilyen nem lehet ebből probléma mondjuk menet közben lezár?

Kormányzár szerkezet csere?

válaszotok előre is köszöntem!
üdv!


2017.08.27. 17:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012.03.19. 20:17
Hozzászólások: 30
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
Ugyan az a baj mint lejjebb, elkopott a veztengelyhaz!
seca írta:
Szia!

Segitseget kernek van egy 2004-es 1.4/75le Cordobam es mikor hideg a motor kopog ha bemelegszik mar semmit nem hallani.
Van aki azt mondja elveszik az olajnyomas de olvasni olyat aki emiatt cserelt szelepet vagy hidrotoket mar nem tudom mit irt a cikkben de nem oldotta meg.
Na most ha veszitene az olajnyomasbol az most nyaron nem lenne gond? nem kopogna?
Bar most is ha beinditom nem kopog de nyomok neki fordulatot es mikor megy vissza a fordulat akkor van kopogas kicsit... ( de bemelegedett motornal nincs)

Elore is koszonom a segitseget.



De ez csak hidegben okoz problemat?


2017.08.28. 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.05.18. 19:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Egy 99-es Toledórol lenne szó.Mind a 4 féktárcsa forró.amikor megállok.és feradolszag terjeng.Nem vezetek agresszíven attól biztos nincs ilyen jelenség.Tavasszal lettek a betétek cserélve.
A másik prolémám,hogy amikor motorfékkel gurulok recsegő hang jön a bal elejéböl,de ha kinyomom a kupplungot akkor elhallgat.A féltengelyeket nemrég cserélték,2000km lehet bennük.
Nem tudom hol álljak neki a keresgélésnek.1.6 AKL
Válaszokat előre is köszönöm.


2017.08.30. 18:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.01. 12:52
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Vásároltam egy 2001-es Ibizát. Valószínűleg alapfelszereltségű. A gyári rádió és annak panelje ki van "szerelve". Volt a helyén valamilyen utólag beépített rádió. Az a NYÁK, amelyik vezérli a display-t egy műanyag dobozban van eldugva a pedálok fölött. Azt szeretném megtudni hova lehet, hova szoktátok ezt elegánsan elhelyezni utólagos beépítésnél, tud-e ebben valaki segíteni, segítséget ajánlani?

Üdvözlettel, Monk!

_________________
Nem veszek semmit, nem adakozom, nem térek át semmilyen vallásra. És ezt a kutyám is tudja.


2017.09.18. 07:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.09.18. 20:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Nemreg vettem egy Altea freetrack-ot. Futyult a turbo, amit tudtam, igy azonnal szervizzel kezdtem. Most ott tart a dolog hogy a turbo fel lett ujitva, visszakerult az autoba, de sajna nem nagyon akar menni. A nyomatekot 3000 koruli fordulaton adja le, akkor elindul mint az orult, de 100 folott letilt, villog az izzitasjelzo es igy vegleg nem megy. Elotte nem volt ilyen a rossz turboval, nulla hibakod, turbonyomas van, de azt mondja a szerelo hogy szerinte keves. Kb. mint egy 1,6 szivodiesel. Valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlete esetleg? Köszi előre is.


2017.09.18. 21:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.09.20. 19:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok !
Szeretnék érdeklődeni, hogy van nekem egy Cordobám 2006-os juniusi évjáratú !
Szeretném az ajtóban lévő hangszórókat cserélni, felül javítani de nem tudom miként kell a kárpitot leszedni !
Valaki tudna ebben segíteni ?


2017.09.20. 19:39
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sajnos ott vagy a turbos, vagy a szeteli hibazott!!!

GumisLaci írta:
Sziasztok! Nemreg vettem egy Altea freetrack-ot. Futyult a turbo, amit tudtam, igy azonnal szervizzel kezdtem. Most ott tart a dolog hogy a turbo fel lett ujitva, visszakerult az autoba, de sajna nem nagyon akar menni. A nyomatekot 3000 koruli fordulaton adja le, akkor elindul mint az orult, de 100 folott letilt, villog az izzitasjelzo es igy vegleg nem megy. Elotte nem volt ilyen a rossz turboval, nulla hibakod, turbonyomas van, de azt mondja a szerelo hogy szerinte keves. Kb. mint egy 1,6 szivodiesel. Valakinek hasonló tapasztalata, vagy ötlete esetleg? Köszi előre is.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.09.23. 21:51
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Van par csavar a karpitban 4-5 db, utana kifele pattintos!
smile1 quote="Petike47"]Sziasztok !

Szeretnék érdeklődeni, hogy van nekem egy Cordobám 2006-os juniusi évjáratú !
Szeretném az ajtóban lévő hangszórókat cserélni, felül javítani de nem tudom miként kell a kárpitot leszedni !
Valaki tudna ebben segíteni ?[/quote]

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.09.23. 21:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.03.24. 13:24
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Fékbetét és tárcsacsere után melegszik a jobb oldal.
Pár nappal ezelőtt műszaki vizsgán volt az autóm. A vizsga előtt elvittem szervizbe, ahol hátsó féktárcsát és fékbetétet is cseréltek. Ezek után levizsgázott az autó, majd újra birtokba vettem. Körülbelül 5-6 km-t autóztam, majd kiszálltam és "körbeszaglásztam" az autót, amikor is azt vettem észre, hogy a jobb oldali tárcsám és felnim forró, illetve a kézifékkar mielőtt egyet kattant volna alsó állásban lötyögött. A többi tárcsa és felni rendben volt. Motorféket használtam ahol lehetett, és nem versenytempóról fékezgettem. Megadta magát valamilyen alkatrész? Esetleg valamit nem jól raktak össze a szervizben? Mi lehet a gond?
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!
Toledo, 2004, BCB


2017.09.29. 13:31
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
A valasz egyszeru ......
A fekmunkahenger be van rohadva, kevrd szerelo kepes egy hatso feket normalisan megcsinalni....
Ha gondokod hivj es renberakom...
SzLaci írta:
Sziasztok!
Fékbetét és tárcsacsere után melegszik a jobb oldal.
Pár nappal ezelőtt műszaki vizsgán volt az autóm. A vizsga előtt elvittem szervizbe, ahol hátsó féktárcsát és fékbetétet is cseréltek. Ezek után levizsgázott az autó, majd újra birtokba vettem. Körülbelül 5-6 km-t autóztam, majd kiszálltam és "körbeszaglásztam" az autót, amikor is azt vettem észre, hogy a jobb oldali tárcsám és felnim forró, illetve a kézifékkar mielőtt egyet kattant volna alsó állásban lötyögött. A többi tárcsa és felni rendben volt. Motorféket használtam ahol lehetett, és nem versenytempóról fékezgettem. Megadta magát valamilyen alkatrész? Esetleg valamit nem jól raktak össze a szervizben? Mi lehet a gond?
Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm!
Toledo, 2004, BCB

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2017.10.02. 19:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.21. 16:08
Hozzászólások: 2
 Re: Technikai gondok, problémák
Kérdésem lenne toledóm indításánál a légzsák visszajelzője elalszik és 2 másodperc után világít állandóan.


2017.10.21. 16:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.27. 18:33
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok,


Egy olyan problémám van, hogy az alábbi hiba jön elő időről időre:
Kód:
17604 - Oxygen (Lambda) Sensor Heater Circuit: B1 S1: Electrical Malfunction
P1196 - 35-00 - -

Az "időről időre" azt jelenti, hogy van, hogy 5..10km-t tudok menni kód nélkül, van hogy 800-nál is többet megyek kód nélkül (mondjuk egy hónap időtartam). A második csere lambda szonda van most benne.. (NTK LZA11 V4). Merre induljak el? Hogy keressem tovább a hibát?


Köszönöm!


2017.10.21. 19:16
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 233  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség