Pontos idő: 2024.04.23. 23:38





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 233  Következő
 Technikai gondok, problémák 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.17. 18:58
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Köszönöm a segedelmet! Háát,nem is tudom.Átnyálaztam már oda vissza az egészet.Jó lenne tudni,hogy valójában mik azok a rendszerek,amik összedolgoznak az ABS-es.Mivel az ablaktörlő is sebességfüggő,így egyre inkább arra merek gondolni hogy a vezérlő elektronika megbolondult.Habár a tápellátás hibájára enged következtetni,hogy nem kommunikál.A másik,az üzemanyagszint (tüzelőanyag)szint mérő baszkódása.Az viszont teljesen olyan jelenséget produkál,mintha nem lenne rendesen valahol (negatív) test.Holnap rámérek mégegyszer terheléssel.Kapcsolási rajzot honnan tölthetnék le a pontos mérések végett?Róbert


2015.03.29. 16:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Idézet:
zozo1981
Ez a bicskakulcs kérdés már engem is foglakoztat egy ideje, csak ahogy írtad több féle létezik pl a led "kivágása" sem ugyanott van. Esetleg tudnál küldeni képeket a módosított kulcsról.


Na bocsi a lassú reakcióért. Napokban fogom átalakítani Leon-om kulcsát bicskára mert a gyári rádiós ami olyan kerekfejű elég ramaty.
Rakok fel fotókat és az alapján el tudod dönteni jó-e a Tiédhez.

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.03.30. 18:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.27. 14:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
zozo1981 írta:
Idézet:
zozo1981
Ez a bicskakulcs kérdés már engem is foglakoztat egy ideje, csak ahogy írtad több féle létezik pl a led "kivágása" sem ugyanott van. Esetleg tudnál küldeni képeket a módosított kulcsról.


Na bocsi a lassú reakcióért. Napokban fogom átalakítani Leon-om kulcsát bicskára mert a gyári rádiós ami olyan kerekfejű elég ramaty.
Rakok fel fotókat és az alapján el tudod dönteni jó-e a Tiédhez.


Várom. :w00t
Az én kulcsom ilyen:


Csatolmányok:
seat key.jpg
seat key.jpg [ 8.54 KiB | Megtekintve 2446 alkalommal. ]
2015.03.31. 19:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.29. 17:21
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok, 2007 benzines Leonom van, a belső világításban izzót cserélnék, hogyan tudom megbontani?
Esetleg a leírás mellé kép is jöhetne, hogy hol bontsam meg.
Ez kombinált világítás, ajtó nyitásra is és külön is kapcsolható.


2015.04.02. 09:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.22. 18:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Van egy 2001-es Seat Leonom 1.4 16V stella AHW motorkóddal, jelenleg a HARMADIK! motor van benne és ez is rossz... Segítsetek mi tévő legyek, vagy esetleg honnan szerezzek motort bele ami jó is lesz!


2015.04.02. 23:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.22. 18:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Van egy óriási problémám! Kellene egy "normális"fűzött motorblokk,ami nem hagy cserben 3000 km után,mert legutóbb így jártam!


2015.04.02. 23:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.28. 14:50
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hali!

erről a hifiről mit gondoltok? Ilyet tervezek venni.

http://www.kenwood-electronics.co.uk/ca ... /KMM-BT35/



A Leon saját Aurája már elég meghaladott és valljuk be, szólhatna sokkal szebben is.

Illetve az is érdekelne, hogy tudtok-e a valamit a kenwood hifikről, mint kihangosítókról. Olyat is tud, adnak hozzá mikrofont.
Csak kérdés ugye, hogy hitvány-e a hangminőség, szakadozik-e, stb, stb.

köszi

Gábor


Csatolmányok:
Untitled.png
Untitled.png [ 167.9 KiB | Megtekintve 44 alkalommal. ]

_________________
León FR 1.8 20v T, 1M
2015.04.03. 11:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.18. 21:17
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás Erős vibráció
Sziasztok!

Van egy 2004-es 1.6 benzines Toledom. BCB motorkód.
A napokban cseréltettem felső motortartó bakokat és azóta eléggé ráz a kasztni, kormány, pedálok alapjáraton is, menet közben pedig sokkal hangosabb a motor.
Tapintásra a bakok motorhoz kapcsolódó része eléggé ráz (ahogy szerintem normális), és a bak házán pedig alig érezni rezgéseket, tehát az új bakok elvileg jól szuperálnak.
Gyertyák pár hónapja lettek cserélve, fojtószelep tisztítás is volt, nincs gyújtásgond, az alapjárat is egyenletes.

Hol lehet a bibi? Alsó tartóbak? Kipufogó felfüggesztés?
Valakinek hasonló tapasztalat?

Illetve, ha Jászberény környékén van valaki 1.6 benzines Toledo MK2-vel, és van egy kis szabad ideje, összefuthatnánk egy összehasonlítás végett :shifty
Küldj pm-et.

Köszömöm a válaszokat!


2015.04.03. 17:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.15. 18:37
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Üdv. Mindenkinek!

2004-es Seat Toledo vizsgáztatásánál az alábbi hibakódot olvasták ki. P1180 üa. rendsz. áll. b1 szakadás hiba. Mit jelent ez? Azt veszem észre, hogy indításnál régebben pöcc-röff, most meg néha hosszabb ideig kell indítózni míg beindul.
Válaszotokat köszönöm.
Üdv. Attila!
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!


2015.04.04. 10:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.04. 13:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok! Nekem egy 2003-as 1,4 stella klíma Cordobám van, a probléma a fűtésével lenne mert ha hideg levegőre tekerem a fűtésszabályzóját akkor is csak folyamatosan a meleget nyomja. Nemtudom hogy maga a fűtésvezérlő adhatta be az unalmast vagy valami más probléma lehet vele. Ha valakinek lenne valamilyen ötlete hozzászólása tapasztalata azt szívesen várom. Üdv


2015.04.04. 13:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.05. 18:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni !Már három éve nyúzok egy 2002-es 1.4 es AUD motorkódú cordobát!150e km van benne évente olajcsere de max 8-9 ezer km egy olaj!
Kisebb nagyobb gondok mindig is voltak mert nyilván nem mai csirke a tütü,de a mostani feladja a leckét.Nekem!
Egyik barátom aki hobby szerelő felajánlotta hogy segít vezérműtengely szimeringet cserélni mert olaj folyásom volt .
Amikor levette a szelepfedelet közölte velem hogy nem stimmel a vez.tengelyem mert a bügykök között nagyon mély bemaródások vannak és az nem normális.Miután kivette a tengelyt az az alatti fészekben is hasonló nyomok látszottak!Mivel a kapott szimering se volt méretpontos igy egy kis takarítás után visszaraktunk mindent a helyére!Az első használat után azonnal jött a hiba!Üzem meleg motornál megkaptam az olajnyomás lámpát amint a motor terhelés alá került.Gondoltuk hogy esetleg az olajcsere segít(mobil 1 super 2000) de semmi!Elvittem egy helyi neves autómágushoz aki másfél hét tétlenség után közölte hogy le kell kapni az olajkartelt és olajszivattyú csere kell ,de az nem egyszerű dolog mert meg kell hozzá bontani a motort és 2-4 nap mire az embere megoldja a kérdést!Ha megtudja!Azonnal elhoztam a kocsit és felhívtam egy másik szerelőt akit sokan ajánlottak!Máris mondta az elbeszélésem alapján hogy a rossz vez tengely kopása miatt megy el az olaj nyomás és egy komplett bontott hengerfej cserét javasol!Munkadíj 20eft! Hengerfej 30-50 eft!
Kérdésem az hogy meg lehet e úszni csak egy tengely cserével vagy tényleg komplett csere szüksége ? Vagy vigyem el egy szakműhelybe a hengerfejet ahol felújítsák?Amúgy a motor jól megy van benne erő és 6.5 lityi benzinből simán kijön!
Ja bocs az autómágus mért egy olajnyomást 3000 fordulaton 2 bár!
Már megfordult hogy eladom de igy hibásan nem tudom,de ha költök rá akkor meg megéri megtartani!
Légyszives segítsetek!


2015.04.05. 19:07
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
A hengerfej csere a megoldás ,sajnos!
De meg kell nézni amit veszel,mert mindnek ez a baja!!!!
szarkazoli írta:
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni !Már három éve nyúzok egy 2002-es 1.4 es AUD motorkódú cordobát!150e km van benne évente olajcsere de max 8-9 ezer km egy olaj!
Kisebb nagyobb gondok mindig is voltak mert nyilván nem mai csirke a tütü,de a mostani feladja a leckét.Nekem!
Egyik barátom aki hobby szerelő felajánlotta hogy segít vezérműtengely szimeringet cserélni mert olaj folyásom volt .
Amikor levette a szelepfedelet közölte velem hogy nem stimmel a vez.tengelyem mert a bügykök között nagyon mély bemaródások vannak és az nem normális.Miután kivette a tengelyt az az alatti fészekben is hasonló nyomok látszottak!Mivel a kapott szimering se volt méretpontos igy egy kis takarítás után visszaraktunk mindent a helyére!Az első használat után azonnal jött a hiba!Üzem meleg motornál megkaptam az olajnyomás lámpát amint a motor terhelés alá került.Gondoltuk hogy esetleg az olajcsere segít(mobil 1 super 2000) de semmi!Elvittem egy helyi neves autómágushoz aki másfél hét tétlenség után közölte hogy le kell kapni az olajkartelt és olajszivattyú csere kell ,de az nem egyszerű dolog mert meg kell hozzá bontani a motort és 2-4 nap mire az embere megoldja a kérdést!Ha megtudja!Azonnal elhoztam a kocsit és felhívtam egy másik szerelőt akit sokan ajánlottak!Máris mondta az elbeszélésem alapján hogy a rossz vez tengely kopása miatt megy el az olaj nyomás és egy komplett bontott hengerfej cserét javasol!Munkadíj 20eft! Hengerfej 30-50 eft!
Kérdésem az hogy meg lehet e úszni csak egy tengely cserével vagy tényleg komplett csere szüksége ? Vagy vigyem el egy szakműhelybe a hengerfejet ahol felújítsák?Amúgy a motor jól megy van benne erő és 6.5 lityi benzinből simán kijön!
Ja bocs az autómágus mért egy olajnyomást 3000 fordulaton 2 bár!
Már megfordult hogy eladom de igy hibásan nem tudom,de ha költök rá akkor meg megéri megtartani!
Légyszives segítsetek!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.04.05. 23:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.05. 18:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
És a felújítás vagy a csere éri meg jobban.Fogalmam sincs mennyibe fájna egy ilyen felújítás és hogy mit is csinálnak pontosan.A bontott hengerfej meg olyan errefelé debrecen környékén mint a fehér holló!


2015.04.06. 08:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.04.05. 19:22
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Hy! Nem méri a kicsikém a sebességet (Leon 1m AHW). Mi lehet a baja?? Minden más működik az órán csak a sebességet nem mutatja. Köszi a segítséget elöre is.


2015.04.06. 14:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.23. 13:28
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
sziasztok.
pár hónapja elromlott az üzemanyag töltö nyilás zárja. hogy lehet kibarkácsolni? nem találtam neten róla semmit. készitettem egy képet ugy, hogy a hátsó lámpát kivettem.
Kép
https://www.dropbox.com/s/2fj53s68ov5xvti/IMG_20150406_155708.jpg?dl=0
ezek a hatszögletü tüskék kicsavarhatóak valami kulccsal?
valaki segitsen, hogy/honnan férek hozzá, hogy tudom kicserélni?


2015.04.06. 17:48
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Ez a hiba tudtom szerint nem javítható!
szarkazoli írta:
És a felújítás vagy a csere éri meg jobban.Fogalmam sincs mennyibe fájna egy ilyen felújítás és hogy mit is csinálnak pontosan.A bontott hengerfej meg olyan errefelé debrecen környékén mint a fehér holló!

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.04.07. 10:56
Profil
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.07.08. 14:59
Hozzászólások: 2413
Tartózkodási hely: Budapest XVII.Seat Leon Cupra R
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Eltört a kábel az önindító feletti kötegben,ami a jeladóhoz megy,mindjárt a tövénél!
Waky87 írta:
Hy! Nem méri a kicsikém a sebességet (Leon 1m AHW). Mi lehet a baja?? Minden más működik az órán csak a sebességet nem mutatja. Köszi a segítséget elöre is.

_________________
M.A.Team. Clubvezető.
Seat-szervíz-tuning.
06209277309
www.seat-szervíz.hu


2015.04.07. 10:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.28. 10:01
Hozzászólások: 69
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Szia!
Megkell bontani a csomagtartó burkolatot oldalt.
Nemrégen ragadt be nekem is,igen azok a 6 szög fejű csapok azok csavarok,nemkell kitekerni hanem elég csak fordítani mindketőn egy felet nyitás irányba ha jól emlékszem.Ehez kapcsolódik egy fém pálcával az a műanyag kis karom ami zárja a fedelet.Ezt kell kijátszani ügyesen a helyéről.Én kivettem a betöltőnyílás körüli gumi burkolatot is hogy jobban lássam mivan,ez a betöltőnyílás ajtajával eggyütt fog lejönni.De amugy én is szétszedtem a behúzó motort és nem láttam semmi hábára adó okot,adtam neki egy kis olajat aztán vissza az egész,azóta csak éppen rápöccintek a tanknyitás gombra hogy nehogy megint bentragadjon.Üdv


xTOMMYx84 írta:
sziasztok.



pár hónapja elromlott az üzemanyag töltö nyilás zárja. hogy lehet kibarkácsolni? nem találtam neten róla semmit. készitettem egy képet ugy, hogy a hátsó lámpát kivettem.
Kép
https://www.dropbox.com/s/2fj53s68ov5xvti/IMG_20150406_155708.jpg?dl=0
ezek a hatszögletü tüskék kicsavarhatóak valami kulccsal?
valaki segitsen, hogy/honnan férek hozzá, hogy tudom kicserélni?


2015.04.07. 12:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.05. 18:14
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
M.A.Team írta:
Ez a hiba tudtom szerint nem javítható!
szarkazoli írta:
És a felújítás vagy a csere éri meg jobban.Fogalmam sincs mennyibe fájna egy ilyen felújítás és hogy mit is csinálnak pontosan.A bontott hengerfej meg olyan errefelé debrecen környékén mint a fehér holló!

Sziasztok!Ma beszéltem egy hengerfej felújító műhellyel és azt mondták hogy ezt a motorfajtát nem lehet helyrehozni!Tehát kuka a hengerfej!Ha javítható lenne ez a típus akkor is új vez.tengely kellene bele ami 70000ft!Ha mákom van mínusz kedvezmény!Szóval vagy motor csere ami 80e+munkadíj vagy tovább keresek egy hengerfej után.Milyen más motorkódú mocit tudok még beletenni ami kompatibilis a vezérlő egységgel mert gondolom az sem mindegy!?????????


2015.04.07. 16:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.29. 17:21
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok, valaki tud segíteni?
2007 benzines Leonom van, a belső világításban izzót cserélnék, hogyan tudom megbontani?
Esetleg a leírás mellé kép is jöhetne, hogy hol bontsam meg.
Ez kombinált világítás, ajtó nyitásra is és külön is kapcsolható. :hmm


2015.04.07. 16:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Krisstus írta:
zozo1981 írta:
Idézet:
zozo1981
Ez a bicskakulcs kérdés már engem is foglakoztat egy ideje, csak ahogy írtad több féle létezik pl a led "kivágása" sem ugyanott van. Esetleg tudnál küldeni képeket a módosított kulcsról.


Na bocsi a lassú reakcióért. Napokban fogom átalakítani Leon-om kulcsát bicskára mert a gyári rádiós ami olyan kerekfejű elég ramaty.
Rakok fel fotókat és az alapján el tudod dönteni jó-e a Tiédhez.


Várom. :w00t
Az én kulcsom ilyen:


Az enyém is tök ilyen. Amit vettem:

Kép

Plusz egykét alkatrész az új kulcshoz:

Kép

eBay, OLX, vatera szokott lenni vagy kulcsos webshopokban, 3000-8000Ft-ig, nagy a szórás de ugyanaz a minőség, lényeg alul legyen a zárógomb és a LED helye a gombon legyen, ezekbe átrakható a kerekfejű elektronikája. Mister minitbe pár ezerért belevágják a "kígyómintát".

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.04.07. 17:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.07. 17:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
sziasztok nekem egy2003 as 1.6 os seat toledom van mostanában olyan problémák jelentkeztek hogy reggel nehezen indul ha induláskor kiengedem a kuplungot a fordulatszám leesik nem bir elindulni,van hogy menet közben ha benyomom a kuplungot le áll a motor. van úgy hogy a fordulatszámmérő nem mutat semmit villog a töltes es az olajnyomas lámpa de megy a motor.Ha valaki esetleg tud valamit vagy tudja mi az oka segítsen eöre is köszönöm


2015.04.07. 18:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.25. 20:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy 1.6 benzines 2002/12 Toledonak milyen az osztóköre? Lehet 5x100? :-) Köszi!


2015.04.07. 18:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015.01.31. 15:53
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
KGabor írta:
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy 1.6 benzines 2002/12 Toledonak milyen az osztóköre? Lehet 5x100? :-) Köszi!


Itt tudsz keresgetni: http://www.hasznaltlemezfelni.hu/osztokorok/

_________________
..:: Seat Ibiza 1.2 Stella 2003 ::..
..:: Seat Leon 1.8 20VT Sport R 2003 ::..


2015.04.07. 22:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.27. 14:59
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Technikai gondok, problémák
Idézet:
zozo1981


Küldtem privátot a kulcsal kapcsolatban.


2015.04.08. 18:08
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5801 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 233  Következő


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

Powered by phpBB © phpBB Group.
Original design by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Customized by Moha

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség