SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 máj. 29. - 1:11

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 541 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 26. - 12:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A legjobb minőségű szalvétát a KIKA-ban találtuk, eddig evvel lehet dolgozni a legjobban, nagyon jól lehet nyújtani és egész könnyedén lehet bevonni vele kényes részeket is, a madaras Tescokat meg az ilyeneket el kell felejteni.......


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 26. - 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Naaaaa!!!! Kedves Air-Strike Kolléga!

Még szép, hogy elfog készülni a Record Hound!
Csak, hogy én napközben dolgozom, este pedig kénytelen vagyok flamózni-valót gyártani a lányomnak, így nem túl sok időm marad a modellezésre!
Könnyű dolga van a munkanélkülieknek, akik a modellezésre szentelhetik a nap 24 óráját!!! Ha megtehetném - és nem a napi betevőre való megkeresésével kellene foglalkoznom, - akkor én is egésznap a gépeimet reszelném!
A fikázásom helyett, inkább told át az arcod, és hozzuk rendbe a számítógépemet, mert 10 percenként kilövi magát, valamint töltsük fel a nyomtatómat festékkel, mert már csak az üres papír gördül át rajta!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 26. - 20:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az első és második ámulat után lenne kérdésem. Minden kézimunka, vagy rendelkeztek kisgépekkel? Gondolok itt asztali dekopír, vagy csiszológép, vagy bármi, ami a munkát megkönnyíti. Ez a szalvéta technika engem is meglepett. A sütő zacskó az milyen féle? Sima sütő papír, vagy spéci más? Ezt hol lehet beszerezni? A sütőzacskó felragasztása a japánpapíréhoz hasonló, vagy ebben is van eltérés? És a fólia az milyen fólia? Celofánszerű?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 27. - 8:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Te kis Ragadozó!

Nem bántásnak szántam, tudom, hogy sokat dolgozol és nem könnyű a helyzeted "egyedül", a lányod az első, az tény, vagy a pi... :D .

Átmegyek nem sokára, aztán összeszedjük a gépedet, amíg a Faternak segítessz!

Szia Ranti!

Természetesen van kisgépünk, éppen tegnap szereztünk az OMBK-nak egy gépi lombfűrész, de van kézi szalagcsiszolónk is amit háton lefelé leszorítózva használunk. A Sokolov orrtőkéjét is avval csináltam, nekinyomtam az arcát! A kontúr vágásokat géppel csináljuk, a könnyítéseket kézi fűrésszel.

A nylont sütőzacskónak hívják és olyan, mint a celofán. A takony palmatex-el kell felrakni. (hígítva!)
- a bevonandó felületet ecsettel be kell kenni, majd szépen rá kell simogatni a zacsit. Nem baj ha itt-ott kicsit hullámos és laza, mert a hőlégfúvózás kihozza és szépen megfeszül.
De ha gondolod valamikor megcsinálom ezt a műveletsort, mert úgyis a Record Holdert el kellene kezdenem bevonni. Fényképekkel levezetem az átlátás érdekében!
Joe??


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 27. - 8:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez kimaradt: a zacskót be tudod szerezni háztartási boltokban, élelmiszer boltokban, bevásárló központban. De csak az a jó amin "sütő zacskó" név szerepel, a "sütő fólia" elnevezésű cucc az más, nem jó! Mérete centiben van megadva, szét kell vágni és lesz 1 zacsiból 1 ív. A zacskó alja és az egyik éle hegesztett, ott kell elvágni ( repcsin hülyén nézne ki, ha egy sorjás csík lenne a felületen). A másik éle hajtott, ott nem kell elvágni.
Nagyjából 400-800ft között van egy papírtasakkal ás 5db van benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 27. - 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Visszatérve a motoros antikmodell kérdéshez!
Megépítettük Benedek, Horváth Ernő, egy angol és egy cseh antik motors modellt
És most jön a titok ( mert különben mi is " szegény " nyögdijasok vagyunk) VAN 2DB. ASP 1CCM ÉS 2DB. 1,5 CCM-ES MOTORUNK.
Mi csináltuk hozzás az indító motort és általában a tartályokat is mi csináljuk.
Az új üzemanyag takarékos szabályzat engedné a versenyen való indulást is, DE MI MOST MÁR NEM INDULUNK VERSENYEKEN!
Viszont nagyon jól szórakozunk és az ASP motorokat nagyon jól be lehet állítani, van földi és légi alapjárat is és természtesen a teljes fordulatszám is jól müködik.
Kicsi motorok révén az üzemanyagban szükséges 15% Nitromethán és
kenőanyagnak NEM MÁS mint ricinus.

MÉG MINDIG SOKKAL OLCSÓBAN MOTOROZUNK IGY MINTHA ELEKTRÓ MOTORRAL ÜGYESKEDNÉNK.
Ezen felűl természetesen van Gigantunk és sok CINEGÉNK meg PINTY
vitorlázó modelljeink is. Több gumis csörlő áll rendelkezésünkre külön a nagy modellhez és külön a CINEGE-PINTY modellekhez.

Tamásbá-antikos
Gyapjumosó Aerokör ami több mint 75-éve létezik!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 27. - 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Air-Strike,

megköszönném a fotókat. Milyen dekopírt vettetek? Én a GÜDE GDS 16 E tipusra szavaznék a fordulatszám szabályozása miatt, csak az ára egy kicsit sok.
http://gudebolt.hu/id/00256_55014_-_GDS_16_E_dekopirfuresz

A legprofibb szerintem a HEGNER cég dekopírjai, de azok árairól ne is beszéljünk.
http://www.gelko.hu/hegner.htm

még esetleg a PROXXON nagyobbik dekopírja, de ennek is van ára.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 27. - 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ami nekünk van az pontosan így néz ki, de azt hiszem nem Ferm márka, hanem koppintás. A miénk 17000ft-ba kerül.

http://www.gyemobil.hu/uploads/webshop/ ... 092661.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 28. - 22:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv,

ma szétnéztem a Tacskóban sütőzacskót találtam extra méretűt (ez volt ráírva). Hasonlít a celofánra, de nem annyira zörgős, egy kicsit finomabb, selymesebb anyag. Majd képet teszek fel, ha nem jó legfeljebb megy bele a vasárnapi csirke ebédnek :lol: . Van régről a Jászai Sándor féle könyvben közölt csúcsára állított háromszög törzs keresztmetszetű repcsim. A nevét nem tudom, de valami betű és számból áll, nem madárnév meg ilyesmi. A borítását megette az idő, meg tesóm szeret pakolni és az áldásos tevékenységének is sokat köszönhet hogy így néz ki. Kipróbálom a technikát, hátha tartósabb lesz ez a borítás. Ez nem RC, csak sima modell. Ja és találtam még egy olyat a szalvéták között, (bár felhívtátok a figyelmet, hogy nem lesz jó) hogy extra vastag ünnepi asztali papírterítő. Tényleg jó vastag, szép piros a színe (húsvéti ünnepek ugye) súlya is van nem mondom, de szép homogén a felülete, nem dombornyomott. Majd azt is lefotózom, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Azt hiszem a mérete, 180x140 cm. A terveket hol szereztétek be?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 10:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Rendben!

Hivatalosan a Dunaharaszti Modellező Klub SE-nél vagyunk regisztrált tagok, (szoktuk mondani egymásnak, hogy tulajdonnképpen mi vagyunk DMKSE) onnan vannak a tervek, meg amit innen-onnan szereztünk be. Az összesített háromnézeti kötetekért is vagy 4 hónapig könyörögtünk, mire odaadták, na ezért digitalizáljuk! Nem igen lehet itt számitani senkire, legalábbis a Dunaharaszti tagok közül. Sajnálatos.......... :evil:

Nem nagyon vannak versenyzőink, én nem is tudok mondani valakit is az OMBK-n kívül.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 13:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
A néhai Krakóczki Ferenc barátom által összeállított antikmodellező kiadványokat
meg lehet venni:
Badovszki László-tól.
Telefon:06 1 227 97 58

Ezekben rengeteg háromnézeti rajz van.
Aki akar ebből lehet modellt építeni.
De rajzokat is lehet Badovszkitől venni!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 13:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Néhány modell rajza!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Köszönöm a lehetőséget, hogy ezeket a rajzokat leközöljem!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 14:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:lol: :) :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 14:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nagyon szívesen! :D

A Curtiss Jenny megvan nekünk, majd rakok fel róla képet.

Az OMBK szeretne rendezni egy háziversenyt.

1.helyezett 3 sör :lol:
2. helyezett 2 sör :D
3. helyezett 1 sör :)

Szívesen látunk mindenkit, aki szeretne velünk egy napot elbohóckodni a némedi reptéren. A részletekről és a versenynapról később (de időben) szólni fogok!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 29. - 16:12 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Naaaa ez jó ötlet! Hátha jó lesz az időpont is.

És milyen jellegű lenne az a háziverseny? Antik (gondolom az), mert
akkor sajnos csak Antikos , vagy Hörbi kollégának tudok futóember
lenni. Vagy modellvisszahozó kuli, vagy valami hasonló... :twisted: :twisted:
De ettől még szívesen elmegyek ha úgy alakulnak a dolgok.

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 541 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség