SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 jún. 07. - 10:39

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 18. - 23:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
skeleton írta:
Nevezési dij részemről rendben,de hogy tagdij meg miegymás köszönöm inkább hajózók otthon a családdal.


Csendesen jegyzem meg, hogy a tagdíj az a Te szemszögedből nem rossz, mert akkor kevesebb nevezési díjat kell fizetned. MM-ben például két verseny alatt megtérül.

Ugyanakkor akiben nincs késztetés a versenyzésre ott nem kell erőltetni. Egy hivatalos RG65 versenyosztály mellett simán elfér egy amatőr liga is. A kettő nem zárja ki egymást. De azért itt is kell lenni egy motornak, aki a vállán viszi az osztályt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_36 2012 szept. 19. - 0:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: RG65....itthon
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 18. - 23:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
mamut írta:

Majd nézd meg hány hajó indul a LÖK-ön (mennyi indult tavaly), és ezek közül hány darab lesz/volt RG65.


Nem tudom hányan indultak, és azt sem tudom kik indulnak majd az idén a LÖK-ön. Az viszont biztos, hogy mivel csak ez az egy! túra verseny van kiírva és - lássuk be - annak sincs tétje igazán, ezért nem lesznek tömegjelenetek.

Nem is olyan régen én sem ismertem az rc. modellvitorlázást. Mióta már részt veszek ilyen, családi, remek hangulatú versenyeken, le sem lehetne engem vakarni a többi modellezőről.

Fantasztikus volt amikor a haverokkal annak idején, kiültünk egy stégre, néztük a naplementét és közben szépen és csendben úszott a hajóka.
Viszont tagadhatatlan, hogy versenyszerűen vagy akár több hajóval, esetleg játékosan még érdekesebb.


Kedves Batali, azért kihozol néha a sodromból, főleg a kategorikus kijelentéseiddel.
Két túraverseny van, a másik tavasszal Orfűn. Itt szerintem Te magad is indultál.
Nincs tétje mondod. Mit jelent a tét? A tét az is sokaknak, hogy egyáltalán körbemenjenek tél közepén ezen a légvonalban 2204 méteres távon. Ez is tét. Azon kívűl ez az egyetlen amatőr verseny az évben, ahol bárki elindulhat, ha szerez egy ide illő hajót. Nincs túlbonyolítva, nem kell tudni nagyon vitorlázni, csak körbe kell menni.
Kis túlzással hasonlíthatjuk a Balaton Kékszalagjához. A 600 elindult hajóból 200-nak legalább csak arról szól, hogy megcsinálják. Ez a tét.

Ez indokolja, hogy tavaly 43 hajó indult a regattán. (volt-e tavaly ilyen népszerű verseny) És nagyon remélem, hogy idén még több lesz, mert kihívás.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_36 2012 szept. 19. - 0:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 0:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
feco 1 írta:
üdv. Mindenkinek!
Nagyon örülök batali, hogy felkaroltad a témát, szurkolók, hogy legyen elég erőd, elszántságod folytatni.
TESTEM LELKEM A 65 cm-ES HAJÓKÉ!
Nagyon várom a fojtatást én úgy látom, hogy valamilyen szervezett formában kell csinálni ezekkel a hajókkal is a vitorlázást.
Szerintem 65 cm-es hajókból az országba legalább annyi van ha nem több, mint MM hajókból.
Üdv.feco 1

Van 100? Mert MM-ből van. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: RG65....itthon
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 6:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belo írta:


Kedves Batali, azért kihozol néha a sodromból, főleg a kategorikus kijelentéseiddel.
Két túraverseny van, a másik tavasszal Orfűn. Itt szerintem Te magad is indultál. ................
.


Szia Belo!

Nem tartom gondnak ha érzelmeket csalok ki az érdeklődőkből, talán ez segít és mégis elindul valami az RG65 ügyében. :)

Tény, hogy a Pécsi tavon is rendeznek egy másik túraversenyt. Ott minden méretű hajó, az MM-től az F5-10-ig, indulhatott. Mindenképpen nagyszerű ötletnek tartom ezeket a lehetőségeket, amikor találkozhatnak az rc. vitorlázók.

Azt írtam: ... "Az viszont biztos, hogy mivel csak ez az egy! túra verseny van kiírva és - lássuk be - annak sincs tétje igazán, ezért nem lesznek tömegjelenetek..... ,

itt kimondottan a kisebb méretű modellekre kiírt versenyre gondoltam. Biztosíthatlak, hogy - ha nem jön közbe semmi - akkor részt veszek majd ezeken a programokon.

Ennek a témának indításakor feltétlenül csak a jó szándék vezetett.

Egyszerűen:
1.)
Elképzelem, hogy 10 pali leül egy asztalhoz kártyázni. Mindegyik előveszi a saját pakli kártyáját és a saját szabályai szerint el kezd játszani önmagával. :roll: ez a jelen állapot.

2.)
Egyszer az egyik azt mondja, határozzuk meg a játékszabályokat vagy fogadjuk el egy már meglévő játék szabályait és játszunk együtt :D ezt volna az igazi.

3.) sajnos olyan gondolat is felmerülhet, hogy az egyik pali azt erőlteti, hogy csak az ő általa meghatározott játékszabályt lehet használni és az mindenkire nézve kötelező érvényű. :roll: nos, erről szó sincs!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 6:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ugyanis, vitorlázni szükséges!! :D

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: RG65....itthon
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 6:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Belo írta:


Kedves Batali, azért kihozol néha a sodromból, főleg a kategorikus kijelentéseiddel.
Két túraverseny van, a másik tavasszal Orfűn. Itt szerintem Te magad is indultál. ................
.


Szia Belo!

Nem tartom gondnak ha érzelmeket csalok ki az érdeklődőkből, talán ez segít és mégis elindul valami az RG65 ügyében. :)

Tény, hogy a Pécsi tavon is rendeznek egy másik túraversenyt. Ott minden méretű hajó, az MM-től az F5-10-ig, indulhatott. Mindenképpen nagyszerű ötletnek tartom ezeket a lehetőségeket, amikor találkozhatnak az rc. vitorlázók.

Azt írtam: ... "Az viszont biztos, hogy mivel csak ez az egy! túra verseny van kiírva és - lássuk be - annak sincs tétje igazán, ezért nem lesznek tömegjelenetek..... ,

itt kimondottan a kisebb méretű modellekre kiírt versenyre gondoltam. Biztosíthatlak, hogy - ha nem jön közbe semmi - akkor részt veszek majd ezeken a programokon.

Ennek a témának indításakor feltétlenül csak a jó szándék vezetett.

Egyszerűen:
1.)
Elképzelem, hogy 10 pali leül egy asztalhoz kártyázni. Mindegyik előveszi a saját pakli kártyáját és a saját szabályai szerint el kezd játszani önmagával. :roll: ez a jelen állapot.

2.)
Egyszer az egyik azt mondja, határozzuk meg a játékszabályokat vagy fogadjuk el egy már meglévő játék szabályait és játszunk együtt :D ezt volna az igazi.

3.) sajnos olyan gondolat is felmerülhet, hogy az egyik pali azt erőlteti, hogy csak az ő általa meghatározott játékszabályt lehet használni és az mindenkire nézve kötelező érvényű. :roll: nos, erről szó sincs!!!!


Nem a jószándék hiányát feltételeztem. Más bajom volt. De mindegy.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 7:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Több verseny is van már ahol az RG65-ös hajók is indulhatnak.

1.)

http://www.tokerulo.hu/

2.)

http://www.micromagic.hu/index.php?opti ... &Itemid=95

3.)

http://web.t-online.hu/mra53/verseny.html

4.)
Remélhető, hogy idén is megrendezésre kerül a "Téli Regatta" Orfűn. Itt az MM hajók együtt vitorláztak az F5-E hajókkal. Semmi probléma - a hajók nagyságbeli különbségéből fakadóan - nem merült fel! Ide is beférhetnek az RG65 hajók.

5.)
Hasonló összejövetelek voltak a Városligetben, az Omszki tavon is.

6.)
A százhalombattai csónakázó tavon is lehetne rendezni "tókerülést"..... már kipróbáltuk és működik a dolog!

7.) esetleg a tatai Öreg-tó is szóba jöhetne

Látható, hogy Budapest és környéke, Pécs és környéke már lehetőséget nyújt az RG65 kibontakozására.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Teszek egy probát a Törökbálinti tóval hátha. Az egyik partját nem használják a horgászok. Az Etyeki tó is lehet,de csak tavasszal mert végig nádas.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
A tavalyi Budapesti téli regatták sorozaton csak 2-4db rg65 indult... az MM-ek száma tucatnyi volt. Szóval elég kevés aktív versenyzőt láttam eddig rg65-ben.

Pontosítás: G3 hajóm eredetileg 70 cm volt (Orfűre készült) és ebből vágtam 5cm-et, ezért most rg65 állapotban van :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
mamut írta:
.......
Pontosítás: G3 hajóm eredetileg 70 cm volt (Orfűre készült) és ebből vágtam 5cm-et, ezért most rg65 állapotban van :-)


Nagyszerű! Nem tagadom volt egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy az egyik legnagyobb esélyes kieshet!
Max. a vitorla felület lehet a gond..... de az olló mindent megold :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 12:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Megoldás lehet - első időkben - a szabályok "nagyvonalú" figyelése.
........
Az is meggondolandó, az ötletadó ( Feco1 és SRY) Csibor-TT65 típusú hajóinak dokumentációjában szereplő méretek egy picit eltérnek az RG65 szabványtól.
.......ne adjuk fel! ...... szerintem :D



Kiderült, hogy Mamut Gerinctelen3 hajója stimmel.

Mivel a Csibor TT-65 hajók tattükrére, simán lehet egy - balsa vagy valami elasztikus anyagból készült, akár ideiglenesen elhelyezett - ütközőt illeszteni, a kívánt méret eléréséhez, ez a pont tehát elrendeződött. :D

1. A hajó hossza 650mm +/- 5mm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 19. - 17:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Üdvözlet Mindenkinek!
Mamut írja, hogy a télé regatták sorozaton csak 2-4 db RG 65-ös hajó indult.
Szerintem mamut rátapintott a lényegre.
Mondjuk, hogy Bp környékén vagy más helyen össze lehet e szervezni
tucatnyi 65 cm-es hajóst valamiféle rendszeres hajózásra,
Az elszánt vitorlások már elkötelezték magukat más hajó osztályokba a versenyzésre.
Talán valamilyen módon fel kellene mérni, hogy egy Pest környéki vagy Pesti hajózási sorozaton kik vennének részt.
A nyár kivételével rám számíthattok.
Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 7:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az előírások, méretek rendeződtek:

RG65-HU

1. ) A hajó hossza 650mm +5mm/ -25mm;
2.) Az árboc magassága a fedélzettől mérve max. 1100mm;
3.) Egy árbocos, egy kormánylapos és egytörzsű hajó lehet;
4.) A vitorla felület max 2250cm2;
5.) Csak 2 csatornás vezérlés ( vitorla, kormány) megengedett;
6.) Minimum 5mm es ütközőt kell szerelni a hajó orrára;
7.) Az RG65 versenyeken megkötés nélkül részt vehet bárki aki rendelkezik ilyen hajóval és elfogadja a versenykiírás előírásait.

Ezek nem túlszabályozott előírások. Egyelőre az ellenőrzésük is történhet becsületességi alapon.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2012 szept. 20. - 9:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 7:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A nyilvántartás alapján az alábbi hajók tulajdonosai regisztrálták magukat:

Vitorlaszám; hajótípus; tulajdonos.

1 TT 65 Csibor Surman Zsolt
2 TT 65 Csibor Valernovics Zoltán
3 JIF 65 Juhász Jenő
4 TT 65 Csibor Tóth Dániel
5 TT 65 Csibor Valernovics Attila
6 Open65 P.Szolomayer Roland
7 JIF 65 Szalai István
8 Laerke 65 Juhász Jenő
9 TT65 Csibor Buza Gergely
10 Open 65 Valernovics Attila
11 JIF 65 Sáfár Pál
12 JIF 2 Bencs Attila
13 TT 65 Csibor Kelemen Csaba
14 Gerinctelen2 Zseli Zoltán
17 SRS-65 Szilágyi Imre
22 MM klón Zseli Ákos
27 JIF 65 Ozsvárt Attila
28 SRS-65 Szilágyi Zoltán
33 TT 65 Csibor Kelemen Tamás
34 TT 65 Csibor Kelemen Bence
36 TT 65 Csibor Széll Zsolt
37 TT 65 Csibor Bata Zoltán
40 Laerke 65 Decsi Ferenc
42 JIF 65 Rodau Viktor
46 TT 65 Csibor Csepregi Tamás
47 TT 65 Csibor Balázs Tamás
48 TT 65 Csibor Barta Kálmán
58 TT 65 Csibor Almási József
61 Gerinctelen1 Benedek Zoltán
63 TT Voyager II. Merza Román
65 TT 65 Csibor Simonyi Balázs
66 TT 65 Csibor Ferencz Bálint
67 TT 65 Csibor Géczi Attila
69 TT 65 Csibor Kuti Gábor
70 JIF 65 Fülöp Norbert
71 TT 65 Csibor Frank Zoltán
72 JIF 2 Fekete József
75 JIF 2 Fecó
76 JIF 65 Kiss Gyula
77 TT 65 Csibor Beréti István
78 Blue Dragon Kiss Gyula
97 JIF 65 Gréczi Klaudia
99 TT 65 Csibor Dávid András
113 Viper Fisch RG-65 Forrai István
128 TT 65 Csibor Buza Bence
513 TT 65 Csibor Kelemen Csaba
666 JIF 2 DASCO
777 Laerke 65 Országh Tibor

Összesen eddig - az alakulás előtt - 48 hajó és hajós!!


Vagyis ne adjuk fel, szervezzük meg! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20. - 9:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Van tehát RG65 hajó, hajós. Kell verseny is aminek van tétje.

.......... megjegyzem Belo! Kicsit "lassan esik le a tantusz" nálam. Mentségemül korom olyan hogy használtam még olyat :) ......

Az egyik megoldás: túraversenyek eredményei alapján összesíteni az indulók helyezéseit.

A meghirdetett túraversenyekre ( Lágymányosi öböl, Pécsi tó. százhalombattai tó, a tatai Öreg-tó? stb) a versenyzők akár többen egy kocsival is mehetnek. A regisztrációs díjon kívül nem lenne más költség. (A regisztrációs díj sokszor az un. eszem-iszom programot is fedezi).
Az alapvető szabályismeret is elég .... elvileg. Start, bója kerülések és befutás. A túra verseny egyetlen kicsi hátránya, hogy egy futamból áll, tehát ha az nem sikerül nincs lehetőség javítani.

A másik megoldás: pályaversenyek eredményei alapján összesíteni a végeredményeket és a szokásos legjobb 4 eredmény alapján hirdetni ki a győztest és a helyezéseket.

Ez már csak sokkal komolyabb feltételek teljesítése alapján történhet. Elengedhetetlen a bírói közreműködés, pályát kell kijelölni, a változó szélirány szerint a pályát módosítani, a rajt eljárást figyelni stb. stb. Itt a szabályok maradéktalan ismerete is előfeltétel. Ez mindenképpen nagyobb falat!

A harmadik megoldás: a túraversenyek és a pályaversenyek kombinációja

Az első évben a túraversenyeken történő megjelenés lehet a járható út.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség