SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 szept. 22. - 15:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 02. - 9:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

riplak kérdezi:
Idézet:
Azt még meg szeretném kérdezni, hogy mivel három garnitúra vitorlázattal fogok egyenlőre rendelkezni, a az A, és a B mellé a 160-as C helyett ne a 130-as C1-et vegyem inkább meg?


Ebben én nem szívesen adok tanácsot, mert amikor pont az a készlet hiányzik ami nincs, akkor nem szeretnék én lenni az oka. (Én egyébként a B-t hagynám inkább ki a portfólióból.)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 02. - 10:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belo írta:
Nekem van szélmérőm de akkor is inkább tapasztalati úton cserélek rigget. Meg hajótól is függ. A TS2 valamivel tovább bírja, mint a keskeny hajók.


András,

Vasárnap vevő vagyok egy vitorlázásra. :lol: :lol:


Ok, tervezzük be. De ha kasza lesz, akkor nem merem kivinni ezt a gépet 1-es riggel.
Küldj egy telefonszámot privátban, és akkor egyeztetünk

Andras


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 02. - 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönöm az újabb véleményedet Sailor! Nem okolhatnálak, -ahogy nem is teszem- ha megfogadom a véleményedet. Én döntök! Csak magamat okolhatnám esetleg... (Hiszen azért kérem ki a véleményeteket, hogy lehetőleg minnél jobban dönthessek azokban dolgokban amire azért nincsen rálátásom, tapasztalatom.)

Lehet rosszul fogalmazom meg a kérdéseimet.
Az az igazság, hogy olyan dolgokra vagyok kíváncsi ezekben a tapasztalat útján megszerzendő dolgokban mint amit kérdeztem a rigg cserével kapcsolatban is, amit a Belo is megemlített... hogy a szélesebb hajók jobban bírják, vagy amit Te írtál, hogy függ a ballaszt súlyátol is... Az ilyen apró infók többet érnek mint ha tényleg a szélmérő skálája szerinti cseréről írtatok volna.
Írtóra örülök, hogy megosztjátok ezeket velem. Hiszen ezekkel a hozzászólásaitokkal erősítitek meg, oszlatjátok fel a bennem felmerülő kérdéseket.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 13. - 16:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok,

Lassan már gondolnom kell a vitorlaanyag beszerzésére. Ki tud segíteni poliészter (MYLAR) fólia beszerzésben? A neten nem nagyon találok megfelelő vastagságút és méretűt. A SailSetc-nél ajánlják a normál dacron vitorlaanyagokat is (persze jó könnyűben, 100g/nm körül). Van valakinek ezekkel tapasztalata?

Üdv: Andras

Ps: Kimiko készülget. Már túl vagyok az első agyonsütött hajótesten :cry:. A második viszont sokkal jobb lett 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 19. - 9:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Megvan az első versenyhajóm, F5-M-es, a "Hajóinas". Sajnálom, hogy nem tudok ide képet feltenni róla.
Ő: maga a csoda. Gyönyörű, okos, biztosan gyors is lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 20. - 10:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Andras írta:
Sziasztok,

Lassan már gondolnom kell a vitorlaanyag beszerzésére. Ki tud segíteni poliészter (MYLAR) fólia beszerzésben? A neten nem nagyon találok megfelelő vastagságút és méretűt. A SailSetc-nél ajánlják a normál dacron vitorlaanyagokat is (persze jó könnyűben, 100g/nm körül). Van valakinek ezekkel tapasztalata?

Üdv: Andras


Sziasztok!

Ezen a linken már volt téma a vitorlaanyagok beszerezhetőségéről. Szerintem most sem tudunk többet.
http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=14512
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 20. - 11:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sajnos nem tudom láthatóvá tenni.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára user_33 2007 feb. 22. - 11:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 20. - 16:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi, elmentem és megpróbálkoztam, vettem is anyagot, de nem biztos, hogy jó lesz. Sajnos más lehetőséget én sem találtam.

sailor írta:
Andras írta:
Sziasztok,

Lassan már gondolnom kell a vitorlaanyag beszerzésére. Ki tud segíteni poliészter (MYLAR) fólia beszerzésben? A neten nem nagyon találok megfelelő vastagságút és méretűt. A SailSetc-nél ajánlják a normál dacron vitorlaanyagokat is (persze jó könnyűben, 100g/nm körül). Van valakinek ezekkel tapasztalata?

Üdv: Andras


Sziasztok!

Ezen a linken már volt téma a vitorlaanyagok beszerezhetőségéről. Szerintem most sem tudunk többet.
http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=14512
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 21. - 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia András!

Milyent vettél és mennyit?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 22. - 9:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sailor írta:
Szia András!

Milyent vettél és mennyit?


Vettem kb. 70 mikronos fóliát, ami sajna nem poliészter, hanem asszem vinyl, átlátszó, egy kicsit barnított, és az egyik oldalán matt.
Ezenkívül 23 mikronos poliészter fóliát, ami víztiszta, de sajna ragasztós, vettem hozzá ragasztó lemosót (majd meglátjuk)

És még egy Satin fedőnevű, selyemszövésű anyagot, ami szintén ragasztós (ezt kísérletképpen).

Egyébként nagyon segítőkészek, az árak nem vészesek, csak éppen az nincs ami kéne. (50 mikron körül abszolúte semmi).

Az anyagok nagyobb része mindenféle raktáron kívüli készletből volt, ezért sokat vettem (3-4 szettre elég), ha nem jön össze, akkor elhasználom a ragasztósokat deck patch-nak


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 22. - 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
riplak írta:
Megvan az első versenyhajóm, F5-M-es, a "Hajóinas". Sajnálom, hogy nem tudok ide képet feltenni róla.
Ő: maga a csoda. Gyönyörű, okos, biztosan gyors is lesz.


Ha elküldöd felrakom :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 23. - 22:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tehát akkor Riplak gyönyörű hajója:

Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26. - 8:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ez igen! Világszinvonal! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26. - 10:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi Sailor!

Bár nem az én érdemem, mert én nekem nincsen sem türelmem, sem technikám, sem merszem egy ilyenhez hasonlót kitalálni, elkészíteni. Nem is tudom mi lesz, ha egyszer elszakad valami miatt a kötélrendszere... Azt reprodukálni sem egy kis dolog. Remélem nem lesz rá szükség...

A Belo volt olyan kedves, feltett róla képet , mert én nem tudtam. Pedig annyira örülök a hajónak, hogy mindenképen szerettem volna megmutatni Nektek (és a Gyulának), akik segítettek nekem eltalálni ennek a sportágnak az útvesztőiben.
Mindenesetre majd meglátjuk, hogy "muzsikál" a "stradivari" (ahogy a Walicki mondta) nálam a gyakorlatban.
Most gyakorlom vele a kerékcserét (ismét a Walickitól szabadon), szokom a kezelését. Egyenlőre a lakásban, de remélem a jövő hét végén már vízre kerül. Közben egy kezdő hibájába is beleestem. Azt a jelenséget kellett tapasztalnom, hogy a profilállításhoz használt szervo akkor is működött, mikor én nem akartam. Csak kicsit rángatott, de ha a vitorlákat behúzását állítottam akkor szinte mindig, de közben is. Tegnap aztán rájöttem (mert elolvastam az adatait rendesen. Amikor vettem csak arra figyeltem, hogy hány csatornás legyen, no meg passzoljon az adómhoz), hogy az újonnan vásárolt vevő kisebb feszültséggel működik, mint amire a hajónak szüksége van. A vevő feszültség tartománya csak 4,8-5,5 V. Mikor aztán négy akkuval használtam, a hibajelenség eltűnt. Most kell vennem egy másikat. Maga kárán tanul az ember....
A Walicki amúgy egy nagyon kedves ember. Nem is gondoltam, még az álmomban sem, hogy annyi segítséget, tanácsot, intelmet kapok tőle, mint amennyivel ellátott, mikor elmentünk hozzá a hajóért. 3 és fél négy órát foglalkozott velem (velünk, mert mivel csak alig tudok németül, elvittem egy barátomat, aki perfekt, ráadásul vitorlázik, és a modellezésről is fordított már nekem szövegeket. Nagyon jól elbeszélgettek a Walickivel. Tudott magától is kérdezni.). Ráadásul sok dolognak az értelmét is elmagyarázta. Pl. a 2700 mAh-ás büszként odavitt AA-as akkujaimra azt mondta, hogy azok nagyon jók a tv távirányítójába. A hajóba inkább 800-1000 mAh-ás 3A-es akkukat használjak. Azért, mert ezek a nagy kapacitású 2A-s akksik nem tudnak annyi áramerősséget leadni mint a kisebbek. Ahogy mondta a sony 800-asai akár 13-15 A-t is tudnak biztosítani. Az ő tapasztalatai szerint egy napra 3 pakk bőven elég is...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 27. - 9:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
riplak írta:
Ráadásul sok dolognak az értelmét is elmagyarázta. Pl. a 2700 mAh-ás büszként odavitt AA-as akkujaimra azt mondta, hogy azok nagyon jók a tv távirányítójába. A hajóba inkább 800-1000 mAh-ás 3A-es akkukat használjak. Azért, mert ezek a nagy kapacitású 2A-s akksik nem tudnak annyi áramerősséget leadni mint a kisebbek. Ahogy mondta a sony 800-asai akár 13-15 A-t is tudnak biztosítani. Az ő tapasztalatai szerint egy napra 3 pakk bőven elég is...


Háát, nem tudom soha semmi bajom nem volt az aksiaimmal és talán két napig is bírnák....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség