SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 okt. 01. - 4:16

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 11. - 20:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Módosítom a nevezésem.

RG65 Lendvai Gábor HUN-147 / Sárga !!!

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 11. - 21:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
15

1. RG65 Juhász Jenő HUN-8 JIF2
2. RG65 Lakatos András HUN-64 Csíbor
3. RG65 Horváth István HUN-60 Csibész
4. RG65 Kanozsai Zoltán HUN-44 Z2
5. RG65 Benedek Zoltán GIII G3
6. RG65 Országh Tibor HUN-777 Viperfish
7. RG65 Bata Zoltán HUN-137 Bat.6
8. RG65 Schulek János HUN-147 Gordius1.2
9. RG65 Valernovics Zoltán HUN-2
10.TT65 Decsi Ferenc HUN-40
11.RG65 Lendvai Gábor HUN-147 Sárga (Szóval az Ős-Gordiusz?)
12.MM Forró Krisztián HUN-74
13.RG65 Kelemen Csaba HUN-13
14.MM Forrai Csaba HUN-31
15.RG65 Forrai István HUN-13

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 0:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
igen, ha úgy van.

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 7:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nevezem MM HUN 39 2,4 GHz Terdik Istvánt.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 8:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
binárisan: 00001000

1. RG65 Juhász Jenő HUN-8 JIF2
2. RG65 Lakatos András HUN-64 Csíbor
3. RG65 Horváth István HUN-60 Csibész
4. RG65 Kanozsai Zoltán HUN-44 Z2
5. RG65 Benedek Zoltán GIII G3
6. RG65 Országh Tibor HUN-777 Viperfish
7. RG65 Bata Zoltán HUN-137 Bat.6
8. RG65 Schulek János HUN-147 Gordius1.2
9. RG65 Valernovics Zoltán HUN-2
10.TT65 Decsi Ferenc HUN-40
11.RG65 Lendvai Gábor HUN-147 Sárga (Szóval az Ős-Gordiusz?)
12.MM Forró Krisztián HUN-74
13.RG65 Kelemen Csaba HUN-13
14.MM Forrai Csaba HUN-31
15.RG65 Forrai István HUN-113
16.MM Terdik István HUN-39

Lgaga! A HUN-147 csak kölcsön, vagy végleges? Legyen új száma, hogy ne legyen két 147-es RG? (vagy legalább szigszalaggal tegyél elé egy X-et.)

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 9:04 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
jj írta:
Lgaga! A HUN-147 csak kölcsön, vagy végleges? Legyen új száma, hogy ne legyen két 147-es RG? (vagy legalább szigszalaggal tegyél elé egy X-et.)



14-es hajó is ritkán van, lehet egyszerűbb leszedni a 7-est a végéről.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 9:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Nem szeretnék megválni a korábbi hajómtól, de nagyon örülök ha valaki ki akarja próbálni mint most is Lgaga, mert talán ez is segíti az RG65-ös tábor növekedését. Ugyanakkor, ha most vérre menő verseny lenne, akkor gyenge szélben az új swing-riges könnyebb hajóval mennék, míg közép és erős szélben a régi (fél éves) normál vitorlázatú nehezebb hajót használnám.
Ez az oka annak, hogy nem gondoltam a szám átírására. A városligeti derbiken ez talán még követhető. Talán az is számított, ha egy vitorlát átszámoznék, akkor az olyannak tűnik, hogy valami levetett vászonnal adom kölcsön a hajót, pedig én úgy szeretném, hogy a legjobb szereltséggel fusson az a hajó is, ahogy én is versenyeznék vele.

Viseljétek el ezt most így.

Üdv

Schulek János
HUN 147


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 9:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belekotyogok :)

anno, amikor én is két azonos vitorlaszámú hajóval voltam egy versenyen akkor a befutáskor az egyik 37- es szám elé a színének megfelelő (p= piros) jelet tettünk.

Az RG65 tulajdonképpen egyéni verseny, tehát a hajós és nem a hajó versenyez. Így egy versenyző több hajóval is részt vehet az éves ranglista versenyben, azzal a megkötéssel, hogy versenyenként csak egy hajóval indulhat.
Szintén az éves ranglista versenyhez tartozik, hogy a versenyzőnek legalább egy vitorlaszámot regisztrálnia kell, mert valami alapján azonosítani kell a versenyben résztvevő hajóst.

Természetesen a VBR futamain JJ határozza meg a feltételeket!
Azokra akik nem kívánnak részt venni a ranglista versenyben, nem vonatkozik amit írtam.

Viszont azokat, és csakis azokat, akik részt vennének a ranglista versenyben is, kérem, hogy a RG65-HUN weblapon is nevezzenek.
http://rg65-hun8.webnode.hu/nevezes/

Itt vannak akik eddig neveztek a 2014. 02.16-i versenyre a weblapon
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/

megj.: Benedek Zoltánt és a Forrai Istvánt "mamut első törvénye alapján" én sk. regisztráltam, a többiek szabályosan neveztek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 13:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Uraim, jó, akkor legyen S147 (úgy is Schulek....)

Szigszalagozás azért kellene, mivel a befutókat (remélem!) mindig más írja és ott ne legyen kavar.

Az igazi kavarás persze a verseny végén lehet, mivel az abszolút VBR eredménylistán a versenyző számít, viszont aki futott MM-mel és RG-vel is, no azzal mi legyen, ha a VBR-en, ahogy eddig is, csinálunk összesített, MM és RG65 listát is. Meg díjazást is. Aki az adott versenynapon RG-vel ment, annak az adott sorozatban MM utolsó helyet jegyezzünk, ha más versenynapon MM-mel indult?

Hááát a jó megoldás Nóbel Békedíjas lehet. Várom a tippeket!

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 20:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
jj
Az érintettség okán (MM 6, RG65 60) a véleményem, hogy minden olyan esetben, amikor a résztvevő hajó nem lép túl az RG65 előírt paraméterein (azaz nem biztosít behozhatatlan előnyöket) számítson be. Természetesen eldöntendő a szervezők által, hogy a VBR egy kimondottan csak RG65 versenysorozat e (TT65?)! Ha igen akkor, mint MM-es hálásan megköszönöm a versenyen való résztvételi lehetőséget és elfogadom, hogy összesítésben VBR eredményem nincs.
De hát mint MM-es egddig szerepeltem az összesített eredménylistán, hát akkor meg miért kérdés ez a kérdés itten kérdem én tisztelettel?

Motto:a versenyzőnek el kell fogadni, hogy a versenyszabályok azzal a céllal születnek , hogy élvezetessebbé tegyék a többség számára a játékot. Tessék csak nyugodtan szabályozni ! Én játszom.
HI


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Uraim!

Az MM nem kérdés, sőt kitűnő referencia az RG fejlődéséhez, mint profi viszonyítási alap.

A gond a végelszámolásban lesz, a VBR utolsó versenynapja után. Az egyes versenynapok végén az eredmény hírdetés nem gond MM/RG/ÖSSZ(napi)VBR sorrendekben. A végső VBR eredménylistán kérdés mit tegyek, ha egy versenynapon valaki MM-mel futott, egy másikon pedig RG-vel? Az össz-lista OK., de a végső MM és RG lista kialakítása bajos. A kérdésem erre vonatkozik. Isten őrizz, hogy bárkit elrettentsünk a versengéstől.

Így a végére csak összesített eredménylista lesz. (nekem is könnyebb, mert csak 3 trófeát kell kiagyalnom...)

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 22:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv mindenkinek.

Mivel hoztatok szabályokat,azt tartsátok is be! A hajó rendszáma a vitorlaszám! Igy batalinak és hun147 is igényelni-e kell új vitorlaszámot ami az övé lesz mindegy ki a kapitánya a versenyeken lásd 513 esete. Azonos osztályba tartozó két hajó, egy szám alatt ne indujon versenyen az egyiket minden képpen át kell számozni, ha a tulajdonos kölcsön adja versenyre.

Valamint az RG65 ranglista versenyen csak szabályos hajok vesznek rész ha jól tudom. Mivel többször jeleztem, ennek a kitételnek nem felelnek meg a hajóim, és nem is akkarok megfelelni igy kérem a listáról való törlésemet.
A hajóim nem RG65,hanem TT65.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 22:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Node Uraim, maradjunk úriemberek. (Mert alanyi jogon azok vagyunk, nemdebár?)
A VBR alatt ami RG65-nek látszik, az az is marad (nálam). Amúgy a felméretés és regisztráció fontos, de a fejlődés még inkább. Szerintem a VBR lazaságát továbbra is vállalom, lehet rám haragudni! Amúgy meg miért gond, hogy minden RG-s nek legyen tényleg RG65-ös hajója? !

Bibibííí, a nem RG RGk pedig mind beleférnek az RG65 open-be. (Az MM is!!!)

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 23:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Örülök, hogy egy könnyed, vasárnapi szórakozásnak kitalált "versenysorozat" résztvevői a szabályok (egy részének) betartásához ilyen módon ragaszkodnak.

Nagyon szívesen vitorlázom a társasággal azokon a vasárnapokon, amikor evvel akarom tölteni az időmet függetlenül attól, hogy ki milyen típusú hajóval indul a rendezvényen, és mennyire ismeri a versenyszabályokat. Ha ez utóbbi nagyon zavarna, akkor nem vennék részt.

Nem tartom szerencsésnek viszont, hogy a VBR szellemisége háttérbe szorul egy könnyen kezelhető számazonosság miatt, különösen ebben az esetben, amikor akár csak a hajótest színe alapján még a műjégpályáról is megkülönböztető a két modell.
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy MM-ben nagyobb létszámú VERSENYEN is előfordul már ilyen, és ott ez nem tette lehetetlenné a részvételt. Tudom, az egy más osztály ....

Azt azonban végképp nem szeretném, hogy az én vasárnapi szórakozásom másokét elvegye, és a hajóját önzetlenül kölcsönadó Schulek János kerülne ezáltal kellemetlen helyzetbe.

Amennyiben a fentiek ellenére a rendező a szám átragasztásához köti az indulást, megköszönöm Schulek Jánosnak a lehetőséget, de a "Sszabályt" elfogadva visszavonom a nevezésem RG65-ben és maradok MM-ben.

Mivel számomra a VBR-en nem az eredmény az elsődleges, ezért azt úgy számoljátok az esetemben ahogy jól esik. Ezt tartom annak ellenére, hogy az összesített MM eredményem a VBR-en jelenleg dobogós.



Jó szórakozást!
Lendvai Gábor

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 12. - 23:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Nem egészen ez volt a cél, hogy ne versenyez vasárnap rgben,hanem az vitorla számokra vonatkozó mindenki által elfogadott elvre való felhivásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség