SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 jún. 18. - 20:42

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 8:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
jj írta:
Uraim!

Az MM nem kérdés, sőt kitűnő referencia az RG fejlődéséhez, mint profi viszonyítási alap.

A gond a végelszámolásban lesz, a VBR utolsó versenynapja után. Az egyes versenynapok végén az eredmény hírdetés nem gond MM/RG/ÖSSZ(napi)VBR sorrendekben. A végső VBR eredménylistán kérdés mit tegyek, ha egy versenynapon valaki MM-mel futott, egy másikon pedig RG-vel? Az össz-lista OK., de a végső MM és RG lista kialakítása bajos. A kérdésem erre vonatkozik. Isten őrizz, hogy bárkit elrettentsünk a versengéstől.

Így a végére csak összesített eredménylista lesz. (nekem is könnyebb, mert csak 3 trófeát kell kiagyalnom...)

jj


Sajnos JJ több trófeát kell kiagyalnod :)

Ugyanis néhány versenyt "eldob" egy versenyző. Az ergés pld. azt amelyiken MM-el indult, az MM-es pedig amelyiken RG65-el.
Amennyiben nem lesz meg a kívánt versenyszáma akkor....így járt :)

A vitorlaszám egyezés esetén az egyik hajót meg kell jelölni, hogy befutáskor egyértelmű legyen melyik is futott be. Javaslom, hogy a János egy közepes focilabdát kössön a hajója után.......esetleg egy nagyot és egy kicsit.

Persze elég lehet egy 10 cm-es kis szalag is................. :)

A skeletont pedig tényleg törölni kell az RG65-ösök közül!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 8:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Szellemiség változatlan, de a versenybírók és rendezők mi magunk vagyunk, együtt, a befutót az utolsó pillanatban kézbevett papírra írja valaki, ami néha elég gubancosra sikerül. Átmeneti "X" vitorlára történő felhelyezéséhez szigszalagot térítésmentesen biztosít a rendezőség. :lol: :lol: :lol: (a három "smile" kötelező mindenkinek, a részvétel egyetlen komoly feltétele ez kell legyen, továbbra is!)

Az utánkötött focilabdára ólom függesztéket is javaslok, így a labda mégis stabilabban látható a hajó után, nem fickándozik annyira. Aki túl gyorsan megy, azt pedig, jó kamionsofőrök módjára közrefogjuk négyen és majd vezetgetjük, terelgetjük) a végső befutási sorrendeket majd úgy is én döntöm el itthon, utólag, a szponzorációk függvényében, így is ügyelve a verseny sportszerű objektivitására, tisztaságára.

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 9:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Szél vasárnap, úgy tűnik, piszkosul nem lesz, úgyhogy swing-rig előnyben. A körülmények totál városligetiek lesznek. Viszont eső és hóvihar sem lesz.

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 9:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ha a rendezőség nem biztosít szelet, akkor nem vagyok hajlandó még a saját vitorlaszámommal sem indulni! :P :P


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 9:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Úgy is egy követ fújunk, így nem probléma, természetesen megoldjuk a szelet. Varázspálca amúgy is mindig van nálam, majd használjuk. Vitorlázás közben eddig, úgy tűnik a rossz végét fogtam, de majd csak belejövök valahogy.

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 10:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:


Persze elég lehet egy 10 cm-es kis szalag is................. :)



A félreértéseket elkerülendő, én egy az árboccsúcshoz kötött kis fonalra gondoltam, mert a szigetelő szalag tönkre teheti a vitorlát.
Amennyiben mégis összekeveredik a két hajó vitorlaszáma a befutáskor, akkor majd a hajósaik segítenek kikeverni.

Végülis két nagyszerű hajóról van szó és két remek kormányosról. Lgaga sporttárs pedig majd (esetleg) jól megszereti az ergét, aztán beszerez egyet, lesz majd szép vitorlaszáma és kerek lesz a történet.

:D :D :D

Természetesen JJ dönt ez ügyben és senki más!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Volna egy javaslat: Hagyok békén a vitorlát, mert nehéz elkésziteni, és a szigszalag csak tönkre tenné. A hajótest jelőlése nem lehet probléma, főleg ha elég feltünő.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 12:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Volna egy jobb javaslatom.
Minden általam gyártott vitorla 147-es számmal futna, s a befutó után az enyém a legjobb 147-es helyezés, a többieket meg majd valahogy kisorsoljuk. Így nem kell megkülönböztetni a 147-eseket egymástól, s a befutót is egyszerű írni. Egész jó esélyem lenne, mert ha mindenki eljön, akkor 6 db 147-es lenne versenyben. JJ-nek könnyítjük a dolgát, Mamut meg biztosan ír nekünk egy sorsoló programot.

Én díjazom ezt az ötletet, TI nem?

HUN 147 :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 14:04 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én már tegnap felírtam rá a 777-et. Na most ha ebből kivonunk 630-at, akkor pont annyi. Excelnek nem gond! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tibu írta:
Én már tegnap felírtam rá a 777-et. Na most ha ebből kivonunk 630-at, akkor pont annyi. Excelnek nem gond! :lol:



Ez legyen hát a gyakorlat: befutáskor akiknek nem 147-es a rajtszáma az mondja be hangosan jól érthetően a számok különbözetét, naná hogy pozitív vagy negatív előjellel.

Megjegyzendő, hogy a fekete színű hajótest "elképzelhetetlen nehezen" különböztethető meg cirka 4-5 méterről egy sárga színű hajótól.

a kötelezően előírt:
:D:D:D

Más:
Lgaga ha választana egy ergés vitorlaszámot, akkor tanult számszakértönk Mamut dolgát segítené a ranglista és/vagy a verseny eredménylistájának készítésekor. Az RG65 szabálya sehol nem köti ki, hogy azzal a vitorlaszámmal is kell indulnia egy versenyzőnek. Talán érthetőbb úgy, hogy használhatom az anyós autóját, nem kell a saját rendszámomat átszerelni. No, persze ha az említett anyós beperel lopás megalapozott gyanújával....az már egy másik ügy.

:D:D:D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Node aki az anyós hajójával indul, az minimum Dragon osztály kell legyen...

Kép

jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 16:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
:) :) :)
Örülök, hogy nem elmérgesedik, hanem megoldódni látszik a kialakult helyzet!

batali észrevétele és megoldási javaslata kifejezetten erre terel:
"A félreértéseket elkerülendő, én egy az árboccsúcshoz kötött kis fonalra gondoltam, mert a szigetelő szalag tönkre teheti a vitorlát.
Amennyiben mégis összekeveredik a két hajó vitorlaszáma a befutáskor, akkor majd a hajósaik segítenek kikeverni. ... Megjegyzendő, hogy a fekete színű hajótest "elképzelhetetlen nehezen" különböztethető meg cirka 4-5 méterről egy sárga színű hajótól.
"

Szerintem ez a kecske/káposzta esete, persze csak akkor, ha a HUN147-es hajók tulajdonosa, és a FŐRENDEZŐ, jj is így gondolja.

A magam részéről - érvényeben lévő megállapodásnak megfelelően - vállalom, hogy, ha elsőnek futok be egy futamban, akkor írom a befutási sorrendet. Így biztosan nem fogom összetéveszteni a két HUN-147-es hajót.
Ha nem én futok be elsőnek, hanem a másik Schulek János féle hajó, akkor ez megint nem probléma. Egyéb eset meg úgysem fordulhat elő. :D

A vegyes hajóval történő pontszámítást meg csak kiokumuláljuk valahogy.

Hmm...Akkor most melyik osztályban is fogok nevezni? :roll:

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Lgaga 2014 feb. 13. - 16:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 16:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Választanék én számot, de kiszemelt betű+szám kombináció asszem már foglalt.
HUN-11
Vagy nem?

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 16:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Érdekes, hogy egy ideje a fórumozóhoz tartozó hozzászólások száma nem növekszik.

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 13. - 16:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Lgaga írta:
Választanék én számot, de kiszemelt betű+szám kombináció asszem már foglalt.
HUN-11
Vagy nem?


Az eddig lefoglalt vitorlaszámok:
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-hun-taglista/


Nincsenek külön választva az RG65 vitorlaszámok a nem osztályos hajókétól...........egyelőre.


Az RG65 taglista és az RG65 vitorlaszámok:
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-taglista/
:D :D :D


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2014 feb. 13. - 17:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség