SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 16. - 9:10

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RC jégvityi építés
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 14. - 11:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mivel télen remélhetőleg lesznek "jeges" versenyek is, elhatároztam, hogy építek egy direkt RC jégvityit. A többiek a nyári hajó átalakításával próbálkoznak, én megpróbálok egy eredetit csinálni. Valami ilyesmire gondoltam:

iceboats.tripod.com/images/ren_alex2.jpg

(Másoljátok át a hivatkozást egy üres lapra, mert nem engedi magát)

Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 14. - 11:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sry mester és batali is épített korábban átalakítható homokvityit, de én direkt jég célra szeretném használni (persze ez pazarlás, mert általában 1-2 hétig van csak jó jég). Alapvető különbség a korcsolyák rögzítésében és a kormányban van. A vitorlához az RG-65 vitorláját használom fel.
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 14. - 12:58 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Ez egy jó ötlet. Én nagyon jól szórakoztam ezzel a masinával. Az akkuk fűtéséről, melegen tartásáról gondoskodj, mert egyébként nagyon hamar lemerülnek.

Hogy ezt most olvasom elő is fogom kotorni az én gépem átnézem, megjavítom, hátha befagy a tó....

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 14. - 17:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tibu írta:
Sry mester és batali is épített korábban átalakítható homokvityit, de én direkt jég célra szeretném használni (persze ez pazarlás, mert általában 1-2 hétig van csak jó jég). Alapvető különbség a korcsolyák rögzítésében és a kormányban van. A vitorlához az RG-65 vitorláját használom fel.
Üdv, Tibu


A kormányzás, első futómű bevált, bár elsőre talán agyament ötletnek tűnhet ( sokan, sokszor, sokat nem tévedhetnek, ezért másoltam a bevált megoldásokat)
Kép
A nyeklő-nyakló árboc, rugóval dönthetővé varázsolva, a tapasztalataim szerint nem rossz megoldás. A hajó el tud feküdni a széllökés hatására, a jégvitorlás inkább bukfencet mutat be. Persze itt is mint sok esetben a méret a lényeg. Kis jégvitorlás kis probléma nagy vitorlás nagy probléma. Valószínű egy kisebb méretű jégvityinél egy sima bebököm a vázba az árbócot a jó megoldás.
Kép

A korcsolyák rögzítését a kerekek helyére gondoltam, úgy, hogy függőleges irányba tudjanak szabadon mozogni. A vitorlás szánkó természetesen nem vált be, mert a fizika nem ismeri a zsenialitásomat., vagy másik iskolába járt. A puha hóban elsüllyedt, a kemény hó tetején , mint egy agyament oldalra csúszott a képen látható kreálmány. A "szántalp" helyett a korcsolya viszont jó megoldás lehet.
Kép

A vitorla készletemet én a házi vitorla készítőmtől rendelem majd meg, csak még nem tudja :D

Sok sikert az építéshez!!!!

A lényeg a lényeg: a szerkezetem a kerekein haladva nagyon jól működik, nagyobb szélben. Vitorla kienged, szelet fog és már megy is mint a gyalog-kakukk. Pedig még nincs is meg a tuning vitorlám :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 15. - 9:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali,
A kormány tengely itt függőleges, mert nem kell a bedöntés, ami a keréknél fontos.
Nyaklós árbóc lesz, majd látni fogod. A rugózást a híd adja. Így mindjárt a korcsolyát is kifelé élezi egy kicsit.
A kerék helyére korcsolya jó megoldás, de kicsit rövidnek találtam a felfekvő felületet, így a korcsolya tud majd keresztbe lötyögni, ami nem jó. Én eleve hosszabbra csinálom.
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 15. - 9:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sry,
Akku fűtés jó ötlet, akkor egy hőszigetelt házba kéne rakni, és mondjuk egy LM317 áramgenerátor kb 50mA-el fűtené.
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 15. - 9:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az első lépések. Összeragasztottam az első és a hátsó hidat. Az erősítés azért kell, hogy a kori rögzítést vízszintesre ki tudjam hozni.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 15. - 9:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Amíg kötött az epoxy, kiesztergáltam az árbóctalpat. Gömbcsukló az alja (Conrad), felülről pedig simán egy lukba bedugom a Laerke árbócát.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 15. - 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tibu írta:
batali,
A kormány tengely itt függőleges, mert nem kell a bedöntés, ami a keréknél fontos.

..................A kerékdőlés, kerékösszetartás, csaphátradőlés, csapterpesztés és a kanyarodási szögeltérés közül én csak a legutolsót hagytam ki lévén elől csak egy kereke ("korcsolyája") van a szerkentyűmnek. A többi a kormányzást segíti és a lötyögéseknek tesz keresztbe de bár a járműveknél használatos jelen esetben nem feltétlen szükséges.

Nyaklós árbóc lesz, majd látni fogod. A rugózást a híd adja. Így mindjárt a korcsolyát is kifelé élezi egy kicsit.

.................A rugózás nálam is hasonló elven működik, bár erre meg nem igazán lesz szükség a sík jégpályán.


A kerék helyére korcsolya jó megoldás, de kicsit rövidnek találtam a felfekvő felületet, így a korcsolya tud majd keresztbe lötyögni, ami nem jó.


................ pont ezért vannak bizonyos szögekbe állítva az alkatrészek, mivel vagy nagyon precízen vannak csapágyazva a tengelyek vagy összefeszíthetők és összefeszítendők az alkatrészek.

Én eleve hosszabbra csinálom.
Üdv, Tibu
:)

Remélem nem veszed zokon ha belekotyogok. T

Talán még arra is érdemes figyelni, hogy a gömbfejről a rugós beerősítésű vantni miatt ne tudjon leugorni az árboc. ( saját tapasztalat!)
http://www.autofitt.hu/futelm.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 16. - 7:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Elég mélyen befúrtam a gömbfejnek (de azért még tud mozogni). Nem lesz gumis vantni, csak a híd rugózása, ahogy az igazin.
Üdv, Tibu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 16. - 7:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A híd végét vízszintesbe kell hozni:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 23. - 18:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönjük a szép karácsonyi üdvözletet, sry!

Folytattam a jégvityi építést.
Ez a "test", két fenyőléc összeragasztva:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 23. - 18:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az első híd rögzítése:
Kép

A forstág bekötési pont:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 23. - 18:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az állítható árbóctalp:

Kép

A vitorla szervó a kötélvezetővel:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 dec. 24. - 10:33 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Alakul ez, mire befagy minden (reméljük nem fog fújni a szél és sima marad), már hasíthatsz is vele.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség