SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 20:15

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 13. - 12:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Dragon Force - Rg65 - One design
http://dragonforce65.com/one-class-rules/

Egy széles popójú hajó
http://www.youtube.com/watch?v=sofpl_iwwIw

Delta rig (HUN!)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 14. - 8:09 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
mamut írta:
B terv: összeragasztod így, aztán mikroballonos, vastag gyantával, több rétegben körbefolyatod belülről. A balsa léc miatt elég erős lehet úgy is.


Epoxy ragasztóval bekentem a fedélzetet és az oldalfalnál elhelyezett balsa csíkokat. Szerintem így elég erős lesz a csatlakozás. Amennyiben beázik majd valamilyen kis résen, akkor oda pillanat ragacsot teszek.
Kép Kép

Az üres hajótest 200gramm.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 15. - 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Megesett az RG65 osztályú BAT-6 típusú hajó vitorla próbája. Kezd látszani az alagút vége :)
Kép Kép Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 22. - 6:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Pletykálkodom:-)

Egy új hazai RG65 hajó épült a Valer Művekben!

Kép

Talán némi noszogatással sikerül elérni, hogy többet tudhassunk meg a hajóról. Annyit még elárultak, hogy a rajtolási súlya 950gramm!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 22. - 7:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
batali írta:

Kép

Az üres hajótest 200gramm.


Nálam nem vált be a kormányszervó-kormánykar átlós bekötése. Aszimetrikus lesz a kormánymozgás és hajlamos lesz kificamodni. Sokkal jobb ha a kormánykar és a szervókar párhuzamos, egy irányba néz (ekkor nem átlós a tolórúd).


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 22. - 8:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi, hogy megírtad!

Az az igazság, úgy lesz a kormányzás ahogy írtad. A "kereszt kötés" csak akkor lett volna ha a fedélzeten kívül lett volna a kormánykar és a fedélzet alatt a szervó. Így megoldható, ha a tolórúd kb. középtájon keresztezi a fedélzeti nyílást akkor csak kis mértékben mozdulna el oldalirányba.
Jelenlegi állás szerint mindkét rész, köztük a kormánycsapágy felső vége is a fedélzet alatt lesz.
............remélem nem lékelem meg ezzel a megoldással a hajómat :)

Kép Kép Kép Kép

Közben készül egy "könnyű-szeles" A rig. A rudazat súlya 26 gramm. Ehhez még jön egy kis zsinór éps a feszítő rúd, de ez már nem sűlyeszti majd el a hajót. A grosz alsó éle a fedélzettől mérve 25mm. A fock alsó éle sem lesz 20 mm-nél magasabban.
Megjegyzés: egy 6*4-es 1000mm-es karboncső 23 gramm. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2013 okt. 22. - 9:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 okt. 22. - 8:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Pletykálkodom:-)

Egy új hazai RG65 hajó épült a Valer Művekben!

Kép

Talán némi noszogatással sikerül elérni, hogy többet tudhassunk meg a hajóról. Annyit még elárultak, hogy a rajtolási súlya 950gramm!


:)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 12. - 10:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ezzel kezdődött!
Kedves Antikos fórumtársunk talált egy nagyon érdekes linket a Neten. Amit itt (is) köszönök szépen!! :-)

Íme:
http://www.theamya.org/boats/


Idézet Tibutól!

Igen, csak az a szomorú, hogy náluk mindegyiknek saját osztályszövetsége, és komoly tömegbázisa van! Olyan Viktória verseny fényképeket láttam, hogy csak na! Nálunk ha kettő van belőle, akkor sokat modok. Persze nem az osztályok számát kellene növelni, hanem a meglévők tömegbázisát növelni valahogy. Pl. ha nem szégyellnék az érdeklődők, hogy felnőtt létükre "játszanak". Én nem hiszem, hogy ez csak pénz kérdés.

Szerintem az is lehet a gond - ahogy én látom! - az RC vitorlás versenyek zárt kikötőkben zajlanak többségükben. Ez nem baj, de itt kevesen látják és nem ismerhetik meg ezt a csodálatos hobbyt, szórakozást.

Ezért fontos lenne a jövőre nézve, hogy minél több olyan verseny, találkozó legyen megtartva ahol a járókelő gyerekek és persze felnőttek is lássák miről is szól ez a dolog. Mindenki tudja, az első néhány kérdés közé bekerül az :ugye ezt motor hajtja?. Nos, szerintem ez a legnagyobb gond: nem is ismerik az emberek a vitorlás modellezést. Azok találkoznak csak vele akik ilyen modellezéssel foglalkozó fórumokat olvassák, és esetleg a faceb-n tájékozódnak a világ dolgairól.

Ez a legnagyobb probléma és ezen kell/ene változtatni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 12. - 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
batali írta


fontos lenne a jövőre nézve, hogy minél több olyan verseny, találkozó legyen megtartva ahol a járókelő gyerekek és persze felnőttek is lássák miről is szól ez a dolog

Egytértek.
Remélem az idén is alkalmunk lesz a Városligeti tónál versenyezni.

Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 13. - 8:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A Városliget valóban jó hely ebből a szempontból, ha egy mód van rá, én is ott leszek a versenyeken. Emellett további lehetőségeket kellene találni, és aktívan be kéne vonni a népszerűsítő munkába a teljes vitorlás modellező csapatot. Persze hogy ezt hogyan csináljuk, azt nem tudom. Én az orfűi tókerülőt is jónak tartottam ebből a szempontból,, ott is sok érdeklődő volt. A sporttársak kihasználták az elektronikus média (facebook) lehetőségeit is. Persze nem mindenkiből lesz IOM versenyző, de láncreakciószerűen elindíthat egy népszerűsítő folyamatot, ami már ki tud termelni versenyzőket.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 13. - 21:16 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
VURSLI!-BÚCSÚ!-FALUNAP!

Nem vicc! Mindenhol van Falunap, Kolbásztöltő Fesztivál, Nyúlkergető Fesztivál, Pálinka-fesztivál meg a fene tudja még mi minden hasonló rendezvény. Ezek általában a helyi közösségnek rendezett ilyen-olyan nívójú rendezvények.

Ezeken kivétel nélkül meg kéne jelenni modellezéssel. A hajómodellezés kiváló erre mert nem tehetsz nagyon kárt vele semmiben, és senkiben, látványos, szép stb.. stb...

Én rendszeresen járok ilyenekre, és mindíg nagy sikere van. Repülőmodellezni biztos nem állnék neki a tömeg felett és autózni sem. Mindekettőt kipróbáltam, életveszélyes mutatvány. Mindíg van egy hülye aki el akarja törni a bokáját és beugrál a modell autó elé. A hajók után nem szoktak beugrálni a helyi tóba :-) :-)

A sarkallatos pont a víz! Bár voltam már olyanon is, hogy a helyiek ásattak egy 20 cm mély 4x4 m-es gödröt (10 perc markolóval) kibélelték fekete fóliával és a tűzoltók feltöltötték vízzel. Nagyon jót hajóztunk rengeteg érdeklődő előtt.

Azért az országban van jópár modellező, minden rendezvényen össze lehetne hozni 3-4 kollégát, aki a környékben lakik, és "szórakoztatnák" a nagyérdeműt. Ezt leszervezni sem nehéz, de természetesen áldozatokat kíván a modellezőktől mert egy ilyenre simán rámegy egy szombati nap.

Ahogy már majdnem mindenhol van X-faktor fellépő, parasztolimpia, pálinkaverseny és folklór műsor úgy kéne lennie modellező bemutatónak is. 1-2-3 év és meghozná az eredményét, lassan megindulna a modellezők számának növekedése, és ha sok a modellező, akkor az már üzlet, akkor lesznek szponzorok, boltok, támogatók, még a végén szaklap is stb.. stb.... és vannak jó versenyek, jó társaság.

Ha nem csinálunk magunknak Magyar Modellezést akkor nem lesz, ezt tapasztalaból mondom, segíteni meg senki nem fog rajtunk az is biztos.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 15. - 9:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egyetértek Sry, nekünk magunknak kell mozgatni a dogot. Te élenjársz ebben a szakkörrel. Fokozatosan mi is megpróbálunk bekapcsolódni, pl. egész nyáron reklámoztuk a dolgot Siófokon és Földváron a kikötőben cikázva. Sajna még a fórumok ellenére sem talál meg mindenki minket, aki ezt szeretné csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 16. - 11:16 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Szerintem mindenki nagyjából képben van azzal, hogy milyen rendezvények vannak a környezetében. Az a kérdés, hogy ezt mennyire lehet a vízhez kapcsolni? Mert ha van egy szökőkút a főtéren akkor már lehet tolóhajót, Footy-vitorlást pancsoltatni benne, ha van egy dísz-, vagy természetes tó, akkor mégnagyobb úszóegységek is előkerülhetnek a csomagtartóból.

Ezt viszont a rendezőkkel (általában polgármesteri hivatal, vagy annak valami alkalmazottja) kell egyeztetni, mert stand, asztal, parkolóhely kell. Általában örülnek ha valaki bejelentkezik programmal, mert nekik csak az a fontos, hogy legyen program, és az se baj ha ingyen van (sőőőőőőt). Engem még soha nem utasítottak vissza, inkább az a jellemző, hogy én utasítom vissza a felkérést, mert nincs rá időm.

Sajnos ezek a települési-hepajok általában egy időszakban vannak (nyár vége) és akkor egyszerre lehetne menni vagy 20 helyre. Erre kéne szervezkedni, hogy a lehető legtöbb helyre jusson modellező, és modellek.

Kezdésnek ennyi is elég lenne! Vannak még ötleteim, de azok már sokkal "elvetemültebbek" és munkásabbak. Szerintem kezdésnek már az is nagy dolog lenne ha a falunapokon és egy-egy (majdnem) társhobbi rendezvényén meg tudnánk jelenni.

Gondolok itt pl. a nagysikerű országos makett kiállításokra!!!! Ott már megjelentek a harckocsi modellezők, és óriási sikerük van! Nem lenne nagy ügy repülő-hajó modellezőket is belepréselni a programba :-) :-) :-) mondom vannak ötleteim......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 17. - 15:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A VBR topicban felvetődött gondolatokhoz néhány észrevételem:

Nem szabad külön sorolni a hajósokat, mert - bocs, de óvodások nem sokat tanulnak óvodásoktól! ez csak képletesen értendő! - Ráadásul egy versenyen nem csak az élen van nagy verseny, hanem - a saját bőrömön tanultam meg, hogy - a hátsó sorokban is. Nagy élmény volt amikor már nem először olvasták a nevemet a verseny végén ( értsd.: utolsó lettem - hanem araszoltam egyre feljebb. Úgy mondanám skalpokat kezdtem gyűjtögetni. Mindig lesznek élmenők és felzárkózók. Legyen hát ez a kis létszámú de lelkes csapat együtt. Talán egyszer majd az utódom szembesül egy nagy létszámú mezőnnyel és akkor muszájból válassza szét a társaságot, de most ne különböztessük meg a csapat tagjait. Gyorsan hozzáteszem 20 főt meghaladó mezőnyben úgyis szétválasztódik, mert a szabály ez.

Ami nekem a legjobban hiányzott és ezen fogok munkálkodni, hogy változzon: a legutolsónak beérkező, az új futamban máris vízre kell tegye a hajóját, vagy akár ki sem vehette. Pont annak van állításra, tanácsok kérésére a legkevesebb ideje aki a legjobban rászorulna erre. Az élen végző meg unatkozik és sürgeti az újabb futamot. Ezt látom a legnagyobb problémák egyikének.

Remélhetőleg az lesz a megoldás, hogy a versenyektől független találkozókat szervezünk - kormányosi versenyt pld. Itt lehet majd ellesni taktikákat, vitorla beállításokat stb.stb.

Ez hát az én véleményem, tessék reagálni. Sok vélemény alapján lehet csak a jó megoldást kitalálni.
A legfőbb cél: szórakoztassuk és ne bosszantsuk önmagunkat!
:D :D :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2014 feb. 25. - 10:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 17. - 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Elemezve a VBR-en történteket:
Az RG65 magyarországi honosítása Decsi Ferenc ötletének megfelelően Surman Zsolt által szerkesztett Csibor TT65 hajótípussal kezdődött.
Nagyon sokan megépítették olyan modellezők, akik nem feltétlenül voltak nevezhetők "vén tengeri medvéknek". Lásd. amatőr vitorlázók vitorlaszámai.

Tehát a modellezők jelentős része a vitorlázáshoz bár kevésbé ért, viszont kezdik megszeretni ezt a sportot. A hajóikkal nincs is baj, inkább ott a gond, hogy rossz a motor. Tudom, mindig ott lesz kedvetlen egy vitorlás építő amikor a vitorlák, uszony-bulba fejezethez ér- mert semmit nem ért.

Nos ezért volt nekem óriási- nagy siker, hogy a Csibor TT65 - kis kozmetikázás után ugyan - de az ötödik futamban futamgyőztes lett és összesítésben pedig a harmadik helyen végzett! Mindezt pedig egy nagyon is élversenyzőkből álló mezőnyben érte el! (Bravó Dac2013 tengerésznek!)

:D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség