SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 18:08

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2013 évi versenynaptár
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 02. - 9:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv!

A 2013. évben megrendezésre kerülő, RG65-Hu hajók indulását is megengedő versenyek időpontjai és helyszínei.

2013. Január 13. Vasárnapi Budapesti Regatták
Budapest, Városligeti-tó

2013. Január 27. VAM 2013. I. ***** törölve a jég helyzet miatt.
Százhalombatta, Csónakázó-tó

2013. Február 24. VAM 2013. II.
Százhalombatta, Csónakázó-tó

2013. Március 24. VAM 2013. III.
Százhalombatta, Csónakázó-tó

2013. Április 14. VAM 2013. IV.
Százhalombatta, Csónakázó-tó

2013. Május 04. III. Tókerülő
Orfű, Pécsi-tó
(kiemelt 3 szoros szorzójú országos verseny!)
http://www.tokerulo.hu/index.php?page=2

A versenynaptár természetesen még nem végleges, várhatóan több verseny is megrendezésre kerül!


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2013 márc. 30. - 8:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 05. - 13:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Az RG65-Hu 2013 évi versenynaptárba beillesztettem a Január 13-i versenyt.
***Természetesen ha közfelháborodást okozok ezzel akkor törlöm.***

:)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 08. - 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Változás!

A pécsiek versenye Áprilisban 7-én lesz megtartva. (ugyanis az a második hétvége)

Ezért a VAM 2013 áprilisi futama 7-e helyett 14-én lesz megrendezve.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 30. - 7:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Változott

http://forum.rcmodell.hu/index.php?topi ... 559357#new



Üdv!

A 2013. évben megrendezésre kerülő, RG65-Hu hajók indulását is megengedő versenyek időpontjai és helyszínei.

2013. Január 13. Vasárnapi Budapesti Regatták 2.
Budapest, Városligeti-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2250

2013. Január 27. Vasárnapi Budapesti Regatták 3.
Budapest, Városligeti-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2250


2013. Február 10. Vasárnapi Budapesti Regatták 4.
Budapest, Városligeti-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2250


2013. Február 24. VAM 2013. I.
Százhalombatta, Csónakázó-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2252


2013. Március 24. VAM 2013. II.
Százhalombatta, Csónakázó-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2252

2013. Áprolis 21. VAM 2013. III.
Százhalombatta, Csónakázó-tó
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic.php?t=2252


2013. Május 04. III. Tókerülő
Orfű, Pécsi-tó
(kiemelt 3 szoros szorzójú országos verseny!)
http://www.tokerulo.hu/index.php?page=2


A versenynaptár természetesen még nem végleges, várhatóan több verseny is megrendezésre kerül!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2013 feb. 20. - 11:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 11:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Uraim!

Ma kaptam ezt a levelet a szlovák RG-65 csapattól. Versenyekre invitálnak:

Hallo Peter,

I found your contact on the czech website http://www.rc-plachetnice.cz/forum/view ... =12&t=1825


There are some modelers in Hungary, who are interested about the category RG-65 Open class?


We prepare serial race in Slovakia for the season 2013 ( five races).

Details and dates are in Slovak language on our web site http://www.rg65.sk/articles-categories/ ... vakia-2013

If it would be of interest to you, we can prepare some invitations in German or English.

Best regards

Peter Podhorny
Bratislava
Slovakia


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 11:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Más:
Ahogy az RG65-ös társaságot elnézem éppen ideje megrendezni az első nem hivatalos RG-65 bajnokságot. Felajánlom, hogy összeszervezem és levezénylem a dolgot. Csak találjátok ki, hogy hány napos legyen és mikor szeretnétek kb.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Támogatom.

Nem semmi,hogy a szlovákkok felfigyeltek ránk. Most már kénytelenek leszünk szabályos hajokat épiteni :?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 12:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belo írta:
Más:
Ahogy az RG65-ös társaságot elnézem éppen ideje megrendezni az első nem hivatalos RG-65 bajnokságot. Felajánlom, hogy összeszervezem és levezénylem a dolgot. Csak találjátok ki, hogy hány napos legyen és mikor szeretnétek kb.


Köszi, Belo!

.....Azt gondolom tényleg itthon van már az RG65....

A bajnokság is pont időszerűvé vált. Jelenleg az eddigi, előre meghirdetett versenyek száma elérte a 4-et. A kiírás szerint a 4 legjobb eredmény lenne a mérvadó és ezt már most Február 12-én elértük.

Ezután sokaknak a Tókerülőn szerezhető 3 szoros pontszerzés lehetőségén kívül - lássuk be - nem maradna sok motivációja erre az évre már.

Mentségemül, amikor elkezdtem ezt az egészet, még sokan a két-három RG65 hajót sem hitték, hogy lesz.

A jó az, hogy mégis sokan lettek/lettünk.

Ezért a közakaratnak megfelelően, le is lehetne zárni az eddigi ranglista versenyt - valamikor - azzal, hogy kiírásra kerülhetne egy új.

Valahogy figyelembe kellene venni azonban, hogy nem mindenki engedheti meg magának a nagy távolságú és nagy költségű utazgatást, valamint azt, hogy ez az osztály az igazán belépő szintű - vitorláshajó modellépítőknek szóló - rc. vitorlás verseny osztály.

Köszönöm mindenkinek a részvételét az RG65 meghonosításában!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sokszor, sok helyen és akár többször is egy időben vertem már ki a biztosítékot, egyel több már nem nagy gond. :D

***********
Szóval, az még mindig ördögtől való lenne ha egy időben lennének az MM-el az RG65 versenyek?

Logisztikailag - pld. egy adott helyszínre szállítani a mentőcsónakot, bóját etc. - egy költséggel megoldható lenne vagy lehetne.
A bírók is ott vannak a környéken. ****Persze megint meg kell majd harcolni egyesekkel, mert a regisztrációs díj elengedhetetlen lesz.****

Az MM - inkább az egyforma hajók versenyzéséről szól- az RG65 - pedig inkább a modell építésről szól - de letagadhatatlanul nagyon közeli "rokonok".

Még tovább is lobbiznék az RG65 ért. :)

Sok "harcba indulónak" mindkét osztályú hajója van....esetleg lesz. A közös versenyek segíthetnék a fejlődést....szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 14:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mit tegyek, hogy megértsd?

Ha egyezon nap van két osztálynak versenye, akkor az mindkét osztálynak kárára teszünk, mert mindkettő kisebb lenne, mint lehetne.
Ha egy hétvégén lenne. Szombat mondjuk MM vasárnap RG65 az ami működhet. Erőforrásilag logikus.
De akkor is a ti dolgotok, hogy a flottát összeszervezzétek a nevezéseket lebonyolítsátok és a bírókkal megegyezzetek.

A másik pedig, hogy az RG addig fog a hajóépítésről szólni, míg nem veszi meg valaki az első gyári hajót.

Ha nem korlátozzátok be a hajó beszerzésével kapcsolatos előírásokban ezt, akkor elég konkrétan konkurencia lesz az MM az RG65-nek. Feleslegesen persze.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Belo írta:
Mit tegyek, hogy megértsd?

Ha egyezon nap van két osztálynak versenye, akkor az mindkét osztálynak kárára teszünk, mert mindkettő kisebb lenne, mint lehetne.
Ha egy hétvégén lenne. Szombat mondjuk MM vasárnap RG65 az ami működhet. Erőforrásilag logikus.
De akkor is a ti dolgotok, hogy a flottát összeszervezzétek a nevezéseket lebonyolítsátok és a bírókkal megegyezzetek.

A másik pedig, hogy az RG addig fog a hajóépítésről szólni, míg nem veszi meg valaki az első gyári hajót.

Ha nem korlátozzátok be a hajó beszerzésével kapcsolatos előírásokban ezt, akkor elég konkrétan konkurencia lesz az MM az RG65-nek. Feleslegesen persze.


Sokat nem kell tenni ez ügyben! :D

Amit mondtál nekem - miszerint - két napos versenyeket 1. MM és 2. RG -rendeznél...arra gondoltam.

mind1 ....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:

Sokat nem kel ,tenni ez ügyben! :D

Amit mondtál nekem - miszerint - két napos versenyeket 1. MM és 2. RG -rendeznél...arra gondoltam.

mind1 ....


Ja értem. Hát azzal nincs semmi baj. Sőt mindt mondtam praktikus is. Az MM versenynaptár publikus is és ha igaz akkor két versenyen nem lehet megoldani ezt. Az egyi a tatai, mert ott E van, a másik a Tóth István Emlékverseny, mert ott mind a négy osztály van.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 14:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A tatait nagyon-nagyon sajnálom...arra pedig úgy rárepültem volna!

Talán akkor ott, -egy másik időpontban persze! - egy túraversenyt lehetne rendezni. Gyönyörű part menti sétány, hm.
A mentést kellene még ott megoldani, mert modellező szemmel nagyon óceán a Tatai-tó. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 15:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
***** bocs, de hosszú lett volna bemásolni az egészet!****

Belo írta:

...........................................

A másik pedig, hogy az RG addig fog a hajóépítésről szólni, míg nem veszi meg valaki az első gyári hajót.

Ha nem korlátozzátok be a hajó beszerzésével kapcsolatos előírásokban ezt, akkor elég konkrétan konkurencia lesz az MM az RG65-nek. Feleslegesen persze................................


OK! Ezt nyilvánvalóan meg kell oldani!

Szerintem az a megoldás, ha az lesz a tiltott "gyári" hajó, amelyikből egy azonos műhelyben 6-nál több készül.

Indoklás:

Sajnos ez egy kényes téma. Skeleton versenytárs cirka a harmadikat építi. ( viszont pont Ő mérgelődött a "profi" hajó ellen a legjobban )

Azután ott van a SRY esete az egyszerű hajóépítővel .... Lassan külön kategória a Csibor TT65. :D igaz Ő ""csak"" a tervrajzokat adta.

Ott van továbbiakban a Forrai Művek... egy sablonban készült 3-5 hajója. A sablon készítésének ez viszont szükségszerű velejárója, hiszen egy nehezen előállított sablonból csak egy hajót építeni nem szerencsés.
Ráadásul egy egy olyan korlátozás, hogy csak hazai hajó lehet... de miért lenne a Pista Bácsi hajója "csak". Ez elfogadhatatlan! Épít Ő olyan hajót amit még külföldön sem tudnak!!!!
Aztán jönne a "Valerovics Művek! Na, Ők is már lassan gyárak... 3 hajó, méghozzá nem is akár milyenek!

Viszont a méreg-drága, gyári háttérrel készített csodák megjelenése elkedvetlenítené a hazai modell építőket.

Nincs mese, erre kell egy jó megoldást találni!

Szóval szerintem a "gyári" 6 darab/ gyártó után kezdődhetne. És igazán csak a hajótestre (hull) vonatkozna, mert a vitorla, nos az is egy másik eset. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 feb. 12. - 15:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
***** bocs, de hosszú lett volna bemásolni az egészet!****

Belo írta:

...........................................

A másik pedig, hogy az RG addig fog a hajóépítésről szólni, míg nem veszi meg valaki az első gyári hajót.

Ha nem korlátozzátok be a hajó beszerzésével kapcsolatos előírásokban ezt, akkor elég konkrétan konkurencia lesz az MM az RG65-nek. Feleslegesen persze................................


OK! Ezt nyilvánvalóan meg kell oldani!

Szerintem az a megoldás, ha az lesz a tiltott "gyári" hajó, amelyikből egy azonos műhelyben 6-nál több készül.

Indoklás:

Sajnos ez egy kényes téma. Skeleton versenytárs cirka a harmadikat építi. ( viszont pont Ő mérgelődött a "profi" hajó ellen a legjobban )

Azután ott van a SRY esete az egyszerű hajóépítővel .... Lassan külön kategória a Csibor TT65. :D igaz Ő ""csak"" a tervrajzokat adta.

Ott van továbbiakban a Forrai Művek... egy sablonban készült 3-5 hajója. A sablon készítésének ez viszont szükségszerű velejárója, hiszen egy nehezen előállított sablonból csak egy hajót építeni nem szerencsés.
Ráadásul egy egy olyan korlátozás, hogy csak hazai hajó lehet... de miért lenne a Pista Bácsi hajója "csak". Ez elfogadhatatlan! Épít Ő olyan hajót amit még külföldön sem tudnak!!!!
Aztán jönne a "Valerovics Művek! Na, Ők is már lassan gyárak... 3 hajó, méghozzá nem is akár milyenek!

Viszont a méreg-drága, gyári háttérrel készített csodák megjelenése elkedvetlenítené a hazai modell építőket.

Nincs mese, erre kell egy jó megoldást találni!

Szóval szerintem a "gyári" 6 darab/ gyártó után kezdődhetne. És igazán csak a hajótestre (hull) vonatkozna, mert a vitorla, nos az is egy másik eset. 8)


Szerintem kicsit túlbonyolítod. Az, hogy valaki épít egy hajót az egy dolog. Ha hármat épít az is egy dolog, de ha ezt azért építi, hogy kereskedjen, na az a gáz. Se Pista bácsi, se a többiek nem azért építenek hajót, hogy kereskedjenek vele. Nem azt kell megakadályozni, hogy jó minőségű hajók készüljenek, hanem azt, hogy kereskedelem válljék belőle. (itt nem azt értem, hogy valaki eladja a régebbi hajóját.)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség