SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 16. - 16:59

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 05. - 11:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
batali írta:
A szavazással kapcsolatos:

Az eredeti elgondolás az volt, hogy az RG65 népszerűsítése okán 3 szoros szorzójú lenne a tókerülő versenyen, az RG65 hajós által elért eredmény.
Viszont, sokan több osztályba tartozó hajóval is rendelkeznek - mint ahogy ez kiderült menet közben - és nekik nagyon hátrányos lehet ez a megoldás.

Talán ezért a 2 szeres szorzó alkalmazása lenne a célszerűbb.:?: :!:


Teljesen egyetértek a szorzó csökkentésével. Sőt talán túraversenyre egyáltalán nem kellene szorzó (magyarul 1-es szorzó legyen), hiszen ezeken a versenyeken egyetlen "futam" van, ezért nagyobb szerepet kap a szerencse faktor.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 06. - 8:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem lesz szorzó.

A jelentkezők immár 131-nél járnak :)

... még ha nem is indul mindenki RC modellel, elképesztően szép látvány lesz a cirka száz modell egyszerre a vízen :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 02. - 15:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

A tegnap estig jelentkezők száma elérte a

170-et, és már

240-n jelezték, hogy megjelennek a rendezvényen.

naná, hogy én már csomagolok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 04. - 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Megvolt a tókerülés! Két nagy csalódás azért ért. Az első: kb. 30-40 hajó indult ebből csak 5 volt RG 65. Ez elgondolkodtató! A második: már közel 40 éves vagyok, de egy ekkora versenyen tök jól esett volna az RG 65 kategória osztályonkénti értékelése is és nem csak azért, mert 3. lettem. Az elismerés mindig jól esik...
Amúgy a Tó és a verseny szenzációs!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 5:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
zvaler írta:
Megvolt a tókerülés! Két nagy csalódás azért ért. Az első: kb. 30-40 hajó indult ebből csak 5 volt RG 65. Ez elgondolkodtató! A második: már közel 40 éves vagyok, de egy ekkora versenyen tök jól esett volna az RG 65 kategória osztályonkénti értékelése is és nem csak azért, mert 3. lettem. Az elismerés mindig jól esik...
Amúgy a Tó és a verseny szenzációs!


Szia Kedves Zvaler!

A résztvevők lehetséges létszámát én, egyéb információ híján a facebook.com - III Tókerülő cimen szereztem:

Kép Kép Kép

Mint írtam is anno, ez nem a vitorlás modellezők, hanem a rendezvényen indulni szándékozók létszáma. Azok akik indultak és van másik hajójuk is, egy ismerősüknek adták volna a versenyen nem használt vitorlásukat, akkor természetesen a létszám megközelíthette volna a 100-at is.

Tudomásom szerint 46 hajó indult a tókerülőn, ebből valóban csak 5 hajó volt RG65. Mivel a rendezők - előre bejelentve - csak legalább 10 hajó esetén tartottak volna az RG65 osztálynak külön értékelést, ezért a meghirdetett 70cm alatti hajókat díjazták csak. Az MM hajósok létszáma meghaladta a 10-et ezért ők külön is értékelve lettek.

Tekintettel arra, hogy egy ilyen jelentős eseményen csak két olyan RG65 hajós indult aki más osztályban nem szerepel, a további támogatásokra ( Compass magazin, modellező klubok, stb.) már nem lehet számítani.

Szerintem nekem sem érdemes tovább erőlködnöm ezzel a dologgal.

Végezetül: Gratulálok a dobogós helyezésedhez! :)

Külön elismerésem, hogy Ti jöttetek el vélhetően a legmesszebbről erre az eseményre!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 6:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszönöm szépen. Nem elégedetlenkedni akartam, mint írtam a verseny nagyon jó volt. Mi lehet szerintetek a magyarázat arra, hogy az eddig tökéletesen működő rádióink folyamatosan veszítették el a jelet, főleg a rajtvonal közelében?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 6:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
zvaler írta:
Köszönöm szépen. Nem elégedetlenkedni akartam, mint írtam a verseny nagyon jó volt. Mi lehet szerintetek a magyarázat arra, hogy az eddig tökéletesen működő rádióink folyamatosan veszítették el a jelet, főleg a rajtvonal közelében?


Az egész hétvégén gond volt a rádiókkal. Nem a Ti készüléketekkel volt a hiba, hanem valami más zavart be, de, hogy mi azt nem tudom....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 8:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A verseny szerintem is nagyon jó volt, az időjárás lényegesen pozitívabb volt, mint tavaly. Most a másik oldalról nézve a dolgot, a nagy hajókkal a rajtnál iszonyú nehéz volt a szinte nem is látszó kis MM pöttyöket kerülgetni.
A létszámról: Lényegesen többen voltunk mint tavaly, de nem elegen. Egyik hajómat én is kölcsön adtam, de még maradt kettő (sőt, a Legenddel együtt három), ami mehetett volna. Nem volt érdeklődés. Az RG-sek is igérték, hogy többen eljönnek, de kicsi volt a létszám. Sajnos ezt be kell áldozni időben és pénzben is, otthonról nem lehet versenyezni.
A rádióról: Én szétkaptam az egész MM-et, és új rádiót kapott, mert Orfűn már télen is rosszalkodott. Most az az egy jól működött (lehet, hogy nem kellett távolabbra menni), de a 10-es hajóban és az E-ben katsztrófális volt a rádióhelyzet. Véleményem szerint valamelyik toronyra felraktak valami új sugárzót, ami ebben a tartományban szór valamit, és a gyengébb minőségű rádióknak bezavar. A pécsiek vígan hajókáztak míg mi szentségeltünk, valószínű ők már kikísérletezték, hogy melyik típusú rádiót nem zavarja a helyi "műsorszórás".


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Megtekinthető a verseny végeredménye:

http://www.tokerulo.hu/eredmenyek/


Fotók az eseményről:

http://compassmagazin.hu/galeria/iii-to ... rseny.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 06. - 16:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
tibu írta:
Véleményem szerint valamelyik toronyra felraktak valami új sugárzót, ami ebben a tartományban szór valamit, és a gyengébb minőségű rádióknak bezavar. A pécsiek vígan hajókáztak míg mi szentségeltünk, valószínű ők már kikísérletezték, hogy melyik típusú rádiót nem zavarja a helyi "műsorszórás".


Az FPV-seknél előfordul, hogy házi módszerekkel erősítik a kimenő jelet, lehet hogy az FPV-s sporttárs szórta be a tavat zavarral.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 07. - 7:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Már pénteken is gondok voltak, meg télen is, akkor nem volt repcsi.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 26 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség