SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 28. - 9:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 03. - 16:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
batali írta:
Szerintem így már jó lesz:


.... b.) Minden fennmaradó holtversenyt, a holtversenyben lévő hajók utolsó előtti, az azt megelőző, és így további futamai felhasználásával kell feloldani. E futamok pontjai akkor is felhasználhatók, ha néhány közülük kiejtett futam lenne.



http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/r ... tszamitas/


Szerintem ezt az megállításodat nem végted meg a pédáiddal. Ebben azt a következtetést vontad le, hogy a helyezések összevetése utáni holtversenyt az utolsó előtti futam dönti el először, nem pedig az utolsó futam.
Még egy kérdés, ami zavart okozhat: mit jelent az "utolsó együtt vitorlázott futam"?
Mondjuk 7 futamot tartott egy verseny.
Két hajó azonos pontszámot ért el.
A helyezések összevetésénél is egyezés volt közöttük.
A 6. futamban az "A" hajó 10. lett a "B" hajó 11. helyt ért el.
A 7 futamban az "A" hajó DNC, a"B" hajó 12. lett.
Ezek alapján melyik hajó végzett elöbbre? ...és miért?
A 7. futamban nem vitorláztak együtt, hiszen az "A" hajó nem idult el rajta, akkor az a futam nem számítana a holtverseny eldöntésében?

Amúgy az elképzelhetelen is valós... ha mondjuk az utolsó kettő hajónak csak egy-egy végig futott futama van, ami pont azonos befutást jelentene két különböző futamban, a többi futamuk pedig mind DNC

"C" hajó: DNC, 10., DNC, DNC, DNC, DNC, DNC
"D" hajó: 10., DNC, DNC, DNC, DNC, DNC, DNC
Ebben az esetben a 2. futamig vissza kell menni, hogy eldöljön a holtverseny.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 03. - 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
riplak írta:
batali írta:
Szerintem így már jó lesz:


.... b.) Minden fennmaradó holtversenyt, a holtversenyben lévő hajók utolsó előtti, az azt megelőző, és így további futamai felhasználásával kell feloldani. E futamok pontjai akkor is felhasználhatók, ha néhány közülük kiejtett futam lenne.



http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/r ... tszamitas/


Szerintem ezt az megállításodat nem végted meg a pédáiddal. Ebben azt a következtetést vontad le, hogy a helyezések összevetése utáni holtversenyt az utolsó előtti futam dönti el először, nem pedig az utolsó futam.
Még egy kérdés, ami zavart okozhat: mit jelent az "utolsó együtt vitorlázott futam"?
Mondjuk 7 futamot tartott egy verseny.
Két hajó azonos pontszámot ért el.
A helyezések összevetésénél is egyezés volt közöttük.
A 6. futamban az "A" hajó 10. lett a "B" hajó 11. helyt ért el.
A 7 futamban az "A" hajó DNC, a"B" hajó 12. lett.
Ezek alapján melyik hajó végzett elöbbre? ...és miért?
A 7. futamban nem vitorláztak együtt, hiszen az "A" hajó nem idult el rajta, akkor az a futam nem számítana a holtverseny eldöntésében?

Amúgy az elképzelhetelen is valós... ha mondjuk az utolsó kettő hajónak csak egy-egy végig futott futama van, ami pont azonos befutást jelentene két különböző futamban, a többi futamuk pedig mind DNC

"C" hajó: DNC, 10., DNC, DNC, DNC, DNC, DNC
"D" hajó: 10., DNC, DNC, DNC, DNC, DNC, DNC
Ebben az esetben a 2. futamig vissza kell menni, hogy eldöljön a holtverseny.


Egész pontosan azt jelenti, hogy a 6. futamban futott eredményük számít. Érdeklődj Sipos Pétertől, hogy ha nekem nem hiszel, hogy hogyan lehet így versenyt veszteni.
De én bevallom ezen nem akarok lógni, mert minden osztály azt csinál magával amit akar döntsék el ők. csak meg kell világítani a lehetőségeket. Most pontosan nem tudom mi van, de volt idő amikor ezt az MVSZ versenyutasításiban volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 03. - 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
[quote="Belo"

Egész pontosan azt jelenti, hogy a 6. futamban futott eredményük számít. Érdeklődj Sipos Pétertől, hogy ha nekem nem hiszel, hogy hogyan lehet így versenyt veszteni.
De én bevallom ezen nem akarok lógni, mert minden osztály azt csinál magával amit akar döntsék el ők. csak meg kell világítani a lehetőségeket. Most pontosan nem tudom mi van, de volt idő amikor ezt az MVSZ versenyutasításiban volt.[/quote]


Nem vonom kétségbe, hogy a Sipi annak idején így járt ahogy írtad, mert valamikor valóban olyan vot a holtverseny eldöntése. Nem tudom ugyan, hogy pontosan meddig is volt az, de az biztos, hogy a 1997-2000 -es versenyszabályban még úgy szerepel, és az is biztos, hogy 2005-2008-ban már, és azóta is másként, a BATALI által korábban idézett szerint kell eldönteni a holtversenyt.
Én csak azért kapcsolódtam bele ebbe a témába, mert nem jó, ha rosszul hivatkozunk egy szabályra.

A Tibu momentán azt tette hozzá az addig folytatott holtversenyes témához, hogy a kieső futamok nem számítanak bele a holtverseny eldöntésébe.
Ez nem teljesen igaz, az érvényes ISAF szabály szerint. A feloldási eljárás első részében a futam helyezések összevetésénél valóban nem belszámíthatóak, de az ezután is fennmaradó holtverseny eldöntésére használatos utolsó futam rendszernél már bele kell venni azokat is.

A Batali pedig belekeveredett az egészbe egy picit.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 7:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
riplak írta:

A Batali pedig belekeveredett az egészbe egy picit.



Kicsomóznám magam :D


:)
http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/r ... tszamitas/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2014 jan. 07. - 13:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 06. - 12:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Bocs Zsolt, én is úgy tudtam ahogy Belo, hogy az utolsó együtt vitorlázott (és persze mndkettőnek beszámító, érvényes) futam számít. Ez valószínűleg a régi emlékeimből jött, hogy azóta ez változott, azt nem tudtam. Abban ezek szerint azért egyetértünk, hogy a több jobb helyezés figyelésénél még nem számít a kieső, csak a legvégén, amikor egyforma pont mellett még egyforma helyezéseik is vannak a delikvenseknek (bizony előfordulhat ilyen, főleg viszonlyag kevés számú futamnál és kevés indulónál).


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 07. - 12:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tibu írta:
Bocs Zsolt, én is úgy tudtam ahogy Belo, hogy az utolsó együtt vitorlázott (és persze mndkettőnek beszámító, érvényes) futam számít. Ez valószínűleg a régi emlékeimből jött, hogy azóta ez változott, azt nem tudtam. Abban ezek szerint azért egyetértünk, hogy a több jobb helyezés figyelésénél még nem számít a kieső, csak a legvégén, amikor egyforma pont mellett még egyforma helyezéseik is vannak a delikvenseknek (bizony előfordulhat ilyen, főleg viszonlyag kevés számú futamnál és kevés indulónál).


És így az RG65-HUN ranglista pontjainak számítása?

10.) A helyezések elbírálása azonos pontszámok esetében:
a.) Először azt kell megállapítani, hogy kinek volt több első, második, stb helyezése. A kiesett futamok ekkor nem számítanak bele az értékelésbe.
b.) Amennyiben továbbra is marad a holtverseny, akkor az utolsó futamban, majd az azt megelőző futamokban jobb eredményt elérő versenyző kerül előbbre. A kiesett futamok ekkor már beszámítanak az értékelésbe.


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2014 jan. 07. - 18:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 07. - 12:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nekem megfelel.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 08. - 10:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az RG65-HUN ranglista pontszámítási módszere /2014. Január 01-től.


1.)Az RG65-HUN tárgyévi ranglista pontozásába beszámításra kerül minden olyan verseny eredménye, ahol legalább 5, felmért és regisztrált, a nemzetközi RG65 szabályzatának megfelelő hajó indul és az RG65-HUN szabályzatában foglaltaknak a megrendezett verseny eleget tesz.

2.) A helyezések elbírálása a versenyeken: fordulónként valamint az utolsó fordulót követően összesítésben. Az eredmények kihirdetése az adott verseny rendezőjének a hatásköre.

3.) Az RG65 hajósok helyezései egy adott versenyen egymáshoz képest értékelendők.


4.) Több, egy időben rendezett verseny esetén a regisztrált versenyző joga eldönteni, hogy melyik eseményen vesz részt. Nincs semmiféle területi korlátozás.

5.) Kiemeltnek jelzett, nemzetközi jelentőségű versenyeknél az alkalmi szorzónövelés, kivételesen és előre meghirdetett módon lehetséges.

6.) Az év végi ranglista végeredmény a regisztrált versenyeken, az RG65-HUN hajós által elért 4 legjobb eredmény alapján lesz megállapítva.

7.) A pontszámítás módja:

r - résztvevők száma
h - helyezés sorszáma
pontszám = 1000*lg(r/h) + 101

8.) A verseny befejezése után a versenyzőknek az összes teljesített futama közül (beleértve az osztályozókat is) a legrosszabb futameredményeit törölni kell az alábbiak szerint:
5 - 9 sorozat esetén 1 törölt futam
10 - 14 sorozat esetén 2 törölt futam
15 - 19 sorozat esetén 3 törölt futam
20 - 24 sorozat esetén 4 törölt futam stb.

9.) A helyezések elbírálása azonos pontszámok esetében:
a.) Először azt kell megállapítani, hogy kinek volt több első, második, stb helyezése. A kiesett futamok ekkor nem számítanak bele az értékelésbe.
b.) Amennyiben továbbra is marad a holtverseny, akkor az utolsó futamban, majd az azt megelőző futamokban jobb eredményt elérő versenyző kerül előbbre. A kiesett futamok ekkor már beszámítanak az értékelésbe.

10.) Az RG65-HUN ranglista versenysorozata az év első napjával veszi kezdetét és az év utolsó napján ér véget.

11.) A ranglista pontok számítása és az ezzel kapcsolatos nyilvántartás vezetése a ranglistavezető titkár feladata, az ellenőrzést az osztálykapitány és a szervező-titkár végzi.

12.) A versenyeket követően közzé kell tenni a hivatalos weblapon (www.rg65-hun8.webdone.hu címen) az adott versenyen elért eredményeket, és a versenyen indulók által elért ranglista pontszámokat.


forrás:
http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/r ... tszamitas/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 08. - 10:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az RG65-HUN hajói csak egymáshoz képest értékelendők a ranglista pontok számításakor!

....elvégre nagykorúakká lettünk :)

Így elkerülhetők a túraversenyeken előfordult irreális pontozások!

( pld. 40 körüli összes induló hajó de csak 5 RG65. Emellett a többi hajóosztály sem oszt pontokat ilyen esetben.)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 13. - 7:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A VBR 2013-2014 III. fordulóra beérkezett RG65 nevezések:

RG65 nevezések:
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/

A weblapon történő nevezés linkje:
http://rg65-hun8.webnode.hu/nevezes/

A weblapon nevezőket kérem, hogy a hajótípusnál
a MicroMagic hajósok az MM,
az osztályon kívüliek az A80 megjelölést használják,
az Ergések pedig a hajótípust írják be.

Köszi!

Nevezni természetesen itt a fórumon is lehet!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 15. - 17:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az "ergé" csatába indulók:

http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 17. - 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Átszámozva HUN 60-ra a 013-as regisztrációjú hajó. A vitorlák nem lettek megváltoztatva.

Kép

Új RG65-ös versenyzőként Horváth István fogja kormányozni.
A vitorlákra rá lettek írva a vitorlafelületek.


más!

Talán érdekel valakit a vitorlázás szabályai:

Kép Kép


Persze vannak érdeklődők és ugye a helyzet sem mindig tiszta :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 18. - 17:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A 2014/I verseny!

- VBR 2013-2014 III. fordulójára_ érkezett, szabályos RG65-HUN nevezések:

http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/



A ranglista számítás már immár elrendezett, a küzdelmünk legyen kiélezett, de persze sportszerűen kivitelezett. :)

Kezdjük hát el. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 20. - 14:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A VBR III. forduló végeredménye:

http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nyek-2014/


Az aktuális ranglista állás:

http://rg65-hun8.webnode.hu/ranglista-/ranglista-2014/


Persze már lehet is nevezni a következő fordulóra:

A weblapon nevezőket kérem, hogy a hajótípusnál
a MicroMagic hajósok az MM,

az osztályon kívüliek az A80 megjelölést használják,

az Ergések pedig a hajótípust írják be.


A weblapon történő nevezés linkje:
http://rg65-hun8.webnode.hu/nevezes/


A beérkezett nevezések:
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/


Újdonság is van a hírekben!

http://rg65-hun8.webnode.hu/uj-/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 29. - 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
1. Kis türelmet kérek, mert akadozik a gmail.hu ..egyelőre!
....................már működik!


2. Az eddig regisztrált, és az rg65-hun....honlapon nevezett "ergé" versenyzők
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... nevezesek/

3. Nevezni az ergé versenyeire, az alábbi linken lehet!
http://rg65-hun8.webnode.hu/nevezes/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség