SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 16:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RG65 kormányos verseny
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 08. - 17:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jó szelet!

Egy nagyon érdekes felvetés szerinti verseny, elvi lehetősége az alábbiak:

..... vélhetően a 2014. 06. 01. vasárnap a Százhalombattai Csónakázó-tavon megrendezendő, I. Surman Zsolt kupa kezdő időpontjáig kell ( vagy kellene) meghatározni a feltételeket:
http://rg65-hun8.webnode.hu/rg65-versen ... ller-kupa/

1.)Az adott versenyre, a szabályoknak megfelelő hajókkal nevező sporttársak, hajóival, az adott versenyre nevezők - sorsolás útján megkapott - hajókkal indulnának. Egyszerűen megfogalmazva - az ötlet adójának elvárásai szerint - kormányosi verseny!

2/a A verseny folyamán a hajók újra sorsolhatók.?
2/b A verseny folyamán a hajók kisorsoltjai nem változtathatók.?

3./a a verseny eredménye a ranglista pontszámításba beszámít.
3./b a verseny eredménye a ranglista pontszámításba nem számít bele.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_540 2014 feb. 09. - 7:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 08. - 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Érdekes és újszerű versenylehetőségnek tartom, ha RG65-őn belül azonos típusú és közel azonos menettulajdonságú hajók vennének részt a sorsoláson. Vitorlabeállítás, taktika és vezetéstechnika kerülhet előtérbe. Lehetőséget ad a nem tuningolt hajók tulajdonosainak a megmérettetésre. MM versenyek (azonos hajók versenye) közel hasonló ehhez , itt ezen túl a kisebb csoportokban való versenyzés lehet igazán újszerű.
Tekintettel arra, hogy aránylag kevés a mezőnyben az "átlag" hajó, valamint nem tudni ki adná ki a kezéből egy-egy futamra a hajóját ( bár az is érdekes lehet, hogy a másik hogyan teljesít a hajóval) limitálni kellene az egy futamban résztvevők számát, és a pontok, vagy helyezések alapján lenne a továbbjutás. Nagyon érdekes lehetne egy négyrésztvevős, 3 futamos döntő (akár még a nézőknek is).
Ranglistába szerintem ne számítson be, annak ellenére, hogy e téren kicsit torzít a hajók nagyon eltérő képessége, de ne felejtsük az egyéni fejlesztések, a kreativitás kiélhetősége is jelentős mértékben hozzájárul az "ergé"népszerűségéhez.
Gratula és magam is kiváncsian várom a hozzászólásokat, észrevételeket.
HI


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 08. - 23:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
A gondolat nagyon tetszik. Nekem az alábbi rendszer jutott az eszembe. Kis csoportokba osszuk szét a jelentkezőket annak érdekében, hogy a kis csoport lehetővé teszi, hogy mindenki menjen egy futamot mindenki hajójával a csoporton belül. A kis csoportokból ezután kialakulhat az"A" döntő, a"B" döntő stb., s ezekben a döntő futamokban szintén mindenki megy minden csoportbéli hajójával.
Például tételezzük fel, hogy 9 fő vesz részt a versenyen. A 9 főt 3 csoportba osztjuk, s így futnak 3 futamot, mindig váltva a hajót. A három csoport egyszerre lehet a vízen, egy, vagy két perces indítási különbséggel. A csoportokban kialakul a három futam alapján a sorrend, s a csoportok első helyezettjei kerülnek az "A" döntőbe, a másodikok a "B" döntőbe, s a harmadikok a "C" döntőbe. Újabb három futam után, melyben újra mindig cserélik a hajókat, kialakul a végső sorrend, az "A" döntő adja az első három helyezettet, a "B" döntő a 4-6 helyezetteket, és így tovább.
Ez a rendszer kiiktatja a hajók közötti különbségeket, hiszen mindenki megy mindenki hajójával, s ez így egyenlő esélyt ad.
Persze a részleteket ki kell találni, minden eshetőségre tekintettel. Például nem lehet egyenlő számú versenyzőt rakni minden csoportba, holtverseny esetén mi legyen, technikai meghibásodás esetén mi legyen, stb.

Érdekelne minél több vélemény.

HUN 147


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 09. - 0:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Valamikor Kalózban volt olyan, hogy "váltott hajós bajnokság" Akkor is oda merték adni egymásnak a népek a hajóikat. Szerintem ez sem gond.

Nagyon klassz kezdeményezés! (Csak már lenne hajóm)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 09. - 7:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Úgy tűnik kedvező az ötlet fogadtatása :)

Egy csoport kialakítási lehetőség .. amolyan régi grundokon szokásos megoldás.

A 2012-2013 évi raglista végeredménye szerint adottak a helyezések.
Az "A" csapat első tagja a nevezők közül a legjobb ranglista helyezett.
A "B" csapat első tagja a nevezők közül a második legjobb ranglista helyezett.
A "C" csapat első tagja a nevezők közül a harmadik legjobb ranglista helyezett. stb.
Annyi csapatot kell létrehozni, hogy minden indulónak legyen helye, senkit nem kelljen kizárni. ( pld. 10 főnél 2 csapat, 15 főnél 3 csapat, 16 főnél 4 csapat. stb)
A csapatok első versenyzői amint megvannak akkor az utolsónak kialakított csapat kapja a következő versenyzőt...értsd. most hátulról előre töltik fel a helyeket. A második versenyzői helyek kiosztása után megint elölről lennének a helyek kiosztva. Így nagyjából azonos tudású csapatok képezhetők.

HUN 147 ötlete szerinti a jónak tűnő lebonyolítás, talán még azt is jó hozzátenni, a legkisebb de még működő csapatok lehetnek a célszerűek 3-5 fő maximális létszámmal.

Azt gondolom, hogy egy új versenyt kellene alkotni, mert már lehetnek olyan versenyzők akiknek nem felel meg, a versenyek idő közbeni átszervezése.
Talán a törökbálinti tavon lehetne ezt megszervezni. Ez új verseny és versenyhelyszín lenne. Na bumm, legfeljebb nem unatkozunk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 10. - 8:02 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A váltott hajó nekem sem gond. Sorsolásos hajókiosztásnak szerintem sincs értelme, csak a teljes váltott hajós rendszernek, ahogy HUN-147 leírta. A gond akkor van, ha mondjuk kis szél miatt kevés futamot lehet rendezni. Lágymányoson a csapatversenyen ha jól emlékszem 2 percenként indultunk, ezt lehet, hogy sűríteni kéne, ami viszont a zsűrire ró nagyobb feladatot (éppen aki befut, az melyik csoportban van, nagyobb a csoport keveredés veszélye). A kritikus ugye a hajók elosztása. Egy csoporton belül nagyjából egyforma hajók kellenének, mert annak nincs sportértéke, hogy bárki vistzi a hajót, úgyis nyer. Tehát Batali ötlete alapján nem az embereket kéne így csoportosítani, hanem a hajókat. így egymás ellen mindig nagyjából egyforma hajók mennének.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 10. - 8:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A hajók átadásával nekem sincs gondom, fel is ajánlok 3 db teljesen komplett hajót. ( Csibész HUN60; Viperfish HUN 37; Bat.6 HUN 137 )
........Itt megjegyezném, hogy 1 hajót neveznék én és egyet az ötletet kiötlő DAC2013, ugyanis bérleti joga van a Csibészre :-).

Egy még szabad, aki kapja marja! (Belo már jelezte, hogy "bár lenne egy hajója" tehát ha Ő nem tart rá igényt akkor szabad az az egy)


Jó lenne tudni ki venne részt a tóolvadás után a törökbálinti tónál megrendezendő kormányos versenyen.
Természetesen azok jelentkezésére számítok akik át is adnák a verseny időtartamára a hajóikat a másik hajósnak.


Az alábbiak csak ötletként értékelendők!!!!!


1.)
9 fő esetén a HUN147 szerinti 3-3 fő alakítana 3 - 3 csapatot.
12 fő esetén pedig 4-4 fő alakítana 4-4 csapatot.

2.)
A hajók egyszerre a vízen, a futamok végén legalább 5 perc szünet a hajó cserék lebonyolításásra.

3.
A 3 vagy 4 futamot követően, az eredmények alapján új 3 illetve 4 fős csapatok alakítása és a futamok után eredmény hirdetés.......... Ez 6-8 futam ami vállalhatónak tűnik. Jó szelek esetén további futamok csapat alakítások által még pontosabb a végeredmény.

Versenyszabályok:
http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/versenyszabalyok/

Versenyutasítások:
http://rg65-hun8.webnode.hu/eloirasok/v ... tasitasok/


Más:

Kedves Tibu! Sajnos nem látok (én!) jó módszert a hajók teljesítményének megítélésére. Az esetleg megvalósult kormányosi verseny után már tisztább lehet a kép. Igaz ez megint félre vezető lehet, hiszen pld. a Viperfish nem remekel a városligeti kavargó-forgolódó szelecskékben de nyílt vízen másképp is működhet. Most. hogy tuningolva lesz a Csibész ki tudja talán jobb lesz talán nem. Mindenesetre ha lesz jó módszer a hajók megítélésére tényleg az lenne az igazi!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 10. - 9:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy kis matek :-)

Első nekifutás:

A csapat
hajós pont hajó pont 1. futam 2. Futam 3. Futam összesen
A1 100 hajó1 100 200 190 180 570
A2 95 hajó2 90 185 175 195 555
A3 85 hajó3 80 165 185 175 525

1 futam pátosításai A1h1 és A2h2 és A3h3
2 futam pátosításai A1h2 és A2h3 és A3h1
3. futam pátosításai A1h3 és A2h1 és A3h2

Itt ugyan az a táblázat de a hajó nagyon eltérőek:

A csapat
hajós pont hajó pont 1. futam 2. Futam 3. Futam összesen
A1 100 hajó1 70 170 195 160 525
A2 95 hajó2 95 190 155 165 510
A3 85 hajó3 60 145 155 180 480

1 futam pátosításai A1h1 és A2h2 és A3h3
2 futam pátosításai A1h2 és A2h3 és A3h1
3. futam pátosításai A1h3 és A2h1 és A3h2

Nagyon nagy a hajók különbsége:

A csapat
hajós pont hajó pont 1. futam 2. Futam 3. Futam összesen
A1 100 hajó1 50 150 195 200 545
A2 95 hajó2 95 190 195 145 530
A3 85 hajó3 100 185 135 180 500

1 futam pátosításai A1h1 és A2h2 és A3h3
2 futam pátosításai A1h2 és A2h3 és A3h1
3. futam pátosításai A1h3 és A2h1 és A3h2

Látható, hogy A1 a legjobb hajós mindig nyer!!!! A fentiek Excel-ben készültek.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 10. - 18:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Zoli,
tételezzük fel, hogy sikerül egy olyan versenynaptárban szereplő versenynapot kifogni, amikor van szél. Ha már ott vagyunk, nem lehetne délutáni programként (próba) megrendezni? Kis létszám esetén még az eredményhiedetésig talán le is mehetne.
Az eddigi hozzászólások alapján indulna egy ilyen versenyen:
Batali , DAC2013,Tibu,Hun147,Belo.
És még valaki ?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 10. - 23:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Engem érdekelne, de nincs RG65-ös hajóm. :(

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 11. - 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
@ Dac2013!

Létszámfüggő a dolog, amennyiben mindenki megy mindenki hajójával akkor pont annyi futamot kell rendezni mint a hajók/hajósok száma.
Egy délután vagy verseny után kb. 3-5 plusz futam lebonyolítása is már soknak tűnik.
Jelenleg 3 hajó és 2 hajós mondta biztosra az indulást....idáig :)

@ Lgaga!

Amennyiben Belo nem indul a kormányosi versenyen, akkor a felajánlott harmadik hajót biztosítom a számodra. .... sajna több hajóm nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 14. - 10:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm batali, lehet, hogy élek vele.

_________________
üdv,
Lgaga / HUN 11


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 14. - 11:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Elolvadt a jég. :)

S, a várható időjárás:
Szombaton csapadékmentes időre van kilátás, viszont északkeleten lehetnek tartósan párás, ködös körzetek is. Máshol több órás napsütésre van kilátás. A Dunántúlon többfelé megerősödik a délkeleti szél. Folytatódik az enyhe idő.

Kellő érdeklődés esetén a törökbálinti tónál egy nagyon lazán szabályozott kormányosi versenyt vagy találkozót lehetne tartani 2014. Február 15-n 10.00-tól cirka 13.00-ig.

Találkozó a bejárat melletti benzinkútnál 10.00ig, hogy egyszerre vonulhassunk a kapuhoz! A fotón a parkoló és nem a benzinkút van jelölve!
A helyszín:
Kép Kép

A verseny a szokásos 66 cm alatti hajók (RG65-Open) részvételével lenne megtartva. Egy hajós legalább egy hajót hozzon, de nem kötelező csak lehetséges egy másik hajós hajójával cserélni bármelyik futamban.
Két bóját és egy mentőhajót tudok vinni. Vitorlaszám a vitorlán nem kötelező, a próbálgatást cserélgetést segítendő.

A verseny vitorlázás szabályait kell alkalmazni.

Jelentkezni lehet itt a fórumon, vagy az rg65-hu kukac gmail. hu címre küldött e-mailben.

1.) Bata Zoltán
RG65
2,4GHz
Bat.6

2.) Horváth István
RG65
2,4GHz
Csibész 1.2


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 14. - 18:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kikapcs.

Aki jön az legyen kedves 10.00-ig a kapuhoz érkezni!

:D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 17. - 11:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A tapasztalatok alapján mindenkinek ajánlom. Két résztvevővel igazi match race verseny volt. Megvan az RG65 I. és II. kormányosa. Várjuk a kihivókat.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség