SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 23. - 9:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: vízilovam
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 17. - 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sziasztok

gondoltam, hátha érdekel valakit, h a télen csináltam én is egy dulcibellát... szóval a sok terv letöltésből egynek megvan a gazdája... :-)
ez életem első hajója, ahhoz képest sztem egész jól sikerült... ;-)

íme a tegnapi úsztatás: http://youtu.be/E6-yr3MLT7A

itt meg pár fotó a gépről:

még bulba nélkül...
Kép

készen...
Kép

úszik...
Kép

vihar vitorlákkal...
Kép

csináltam képeket az építésről is, uh. ha valakit esetleg érdekelnek részletek szívesen felpakolom őket... :-)

üdv.:
Popla


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 17. - 17:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Gratulálok ehhez a gyönyörű hajóhoz. Megnéztem a videókat is róla, ez a gyönyörűség nem csak szép, hanem jól megy is. Én az építéshez nem értek, de szívesen megnézem az arról készült fotókat, ha tényleg feleszed.
Mégegyszer Gratulálok! Szép munka, jó szórakozást kívánok, akár a vele való játékhoz, akár egy újabb hajó készítéséhez.
(ui.) működik a kabinajtó?) Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 18. - 9:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
riplak írta:
Gratulálok ehhez a gyönyörű hajóhoz. Megnéztem a videókat is róla, ez a gyönyörűség nem csak szép, hanem jól megy is. Én az építéshez nem értek, de szívesen megnézem az arról készült fotókat, ha tényleg feleszed.
Mégegyszer Gratulálok! Szép munka, jó szórakozást kívánok, akár a vele való játékhoz, akár egy újabb hajó készítéséhez.
(ui.) működik a kabinajtó?) Zsolt


köszi a kedves szavakat! :-))

az építéskor készült képek itt láthatók, csak győzzétek türelemmel ;-): https://picasaweb.google.com/113451751304447840343/Dulcibella?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJGM4qf_g56PYg&feat=directlink

a kabinajtó csak majdnem működik :-)
eredetileg úgy csináltam h a kabinfedelet lehessen húzogatni, de féltem a beázástól, ezért nem mertem kivágni alatta a tetőt, végül meg a kabinfedőt is ráragasztottam... az ajtót ezután már szintén csak ráragasztottam a falra...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 18. - 17:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hát.... ehhez a képsorozatról nincs mit mondani -beszélnek a képek magukról maguktól- legfeljebb leesett állal bámulni.
Gratulálok... igaz nem volt nehéz dolgod, volt segítség. Így könnyű.... :-) (a nejed jól bírta? hányszor adott ultimátumot?)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 19. - 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tényleg volt segítség... :-) és igazából ő volt a felbujtó... még csak öt éves, de már egy éve kitartóan hajszol, h építsünk hajót... csináltam pár tejesdoboz bárkát, de az nem volt elég jó... mert "a hajó az fából van"... folyamatosan begyűjtött mindenféle hulladék léceket, vastagabb faágakat, h majd jó lesz a hajónkhoz... :-) ...szóval megadtam magam, és nekiálltunk :-)

ultimátum valsz. pont ezért nem volt, mert ugye a gyermek boldogsága mindenek előtt... :-) ...meg a konyhaasztalon is sikerült jól megosztozni (mert műhelyem sajnos nincs)... 1/3 a hajóé, 2/3 mindenki másé... és valóban elfért a hajó is, meg mindenki más is :-)) (kb. 1 hónap alatt kész lett, uh nem volt sokáig felfordulás)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: duclibella
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 02. - 14:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Sajnos nekem a tervekből nem igazán esik le, hogy milyen hosszú a test. Vagy ha 100 % ban nyomtatom ki a rajzot az lesz a helyes méretarány?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 nov. 02. - 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Igen, ha 100 %-ban nyomtatod, akkor M 1:1 lesz. Amúgy 71 cm körül van.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Dulcibella
HozzászólásElküldve: 2016 dec. 20. - 15:26 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2016 szept. 19. - 10:34
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Elkezdtem újra építeni egy dulcibellát (remélhetőleg erről már nem felejtek el képeket készíteni). Viszont ezt már gaffosra szeretném. Sikerült találnom egy kis rajzot a vitorlák elrendezéséről, meg minden.
DE!
Ugye van ez a kitakarásos probléma és én szeretném hogy megmaradjon az eredeti vitorla elrendezés. A hozzászólások elején olvasgattam erre megoldásokat, de már nincsenek fent róla a képek. Szóval, szívesen bevállalnám a több szervós megoldást. Ehhez van valakinek valami rajza vagy tudna egy skiccet csinálni, hogyan kell ezt elképzelni? igazán sokat segítene vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Dulcibella
HozzászólásElküldve: 2016 dec. 22. - 11:35 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2016 dec. 22. - 10:58
Hozzászólások: 1
Szia Kevin!

Az enyém egy gaffos, és kétféle szervó megoldást is kipróbáltam. Az első, amit a tervrajzokban és a német oldalon is látni, karos szervókkal. Ez viszont nekem annyira nem jött be, mert a kötelek néha beakadtak, gyenge volt a szervó, túl kevés volt a hely nekik, mert egymás felett mentek a karok, stb. Szóval váltottam csörlős szervókra, és az már nagyon jól működött.

Nem tudom, hogy mennyire mélyedtél már bele a témába.
A két orrvitorla egy szervóra van kötve, egyik sem bumos, és a fővitorla egy másikra. Nyilván úgy is megoldahatod, hogy a fővitorla, és a hátsó orrvitorla bumos, így azokat egy szervóra tudod kötni, mint egy normál vitorlázatnál.
Csináltam pár rajzot építés illetve átalakítás közben, meg fotókat, ezeket itt találod meg: http://dulcibella-aurora.blogspot.no/

Fontos, hogy 5 csatornás távirányítód legyen (amiből csak 3-at fogsz használni), ahol az 5. csatorna egy kapcsoló, a GEAR / FLAP, mert ez fogja az orrvitorlákat az egyik oldalról a másikra áthúzni, végállástól végállásig.

Ha van valami kérdésed, szívesen segítek.

Üdv,
Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Dulcibella
HozzászólásElküldve: 2016 dec. 23. - 15:05 
Offline
hajósinas

Csatlakozott: 2016 szept. 19. - 10:34
Hozzászólások: 2
Szia Ákos!
Köszi a segítséget, máris lenne pár kérdésem.

A kötélzetet hogyan veteted az árbócon? nézegettem a képeidet és láttam, hogy a gaff rudat ami tartja kötél az több ponton is rögzítve van, de a képről nem derül ki, számomra hogy hova is van rögzítve.

A gaff rúd és az orrsudár és a grósznak a bumja milyen hosszú?

A vitorlához tudsz szabásmintát adni?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség