SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 szept. 21. - 11:04

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 aug. 31. - 15:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi Ákos! Most nézem, hogy nem mindig jeleníti meg a képfeltöltést.
Létrehoztam egy galériát.
Na itt a hajó:

http://www.rcpilot.hu/gall/hajo/1350/20 ... _hajo.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01. - 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Márpedig ennek a hajónak, ha a forgásirány valóban megfordul, akkor tolatnia kell. Vagy csoda történt, de ebben nem hiszek.

Elhozod a tolóhajóversenyre, hogy lássuk a csodát?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01. - 18:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
mamut írta:
Márpedig ennek a hajónak, ha a forgásirány valóban megfordul, akkor tolatnia kell. Vagy csoda történt, de ebben nem hiszek.

Elhozod a tolóhajóversenyre, hogy lássuk a csodát?


Ma volt egy kis időm, kicsit átnéztem a dolgokat.
Úgy néz ki, hogy megoldódni látszik a probléma. :D

Most már csak a sebességgel kell foglalkoznom. Ma szerzek egy 2 lapátos propellert, kipróbálom mit mutat. Lehet egy nagyobb emelkedésű lapát kellene. Átmérőbe már nem lehet nagyobbat feltenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01. - 22:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia!

Sikerült kideríteni a hiba okát, eddig miért nem tolatott? Szerintem sokakat érdekelne a probléma megoldása. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 02. - 7:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Dragon írta:
Szia!

Sikerült kideríteni a hiba okát, eddig miért nem tolatott? Szerintem sokakat érdekelne a probléma megoldása. :D


Ha kissé hátra húzom a kart, akkor megfordul a forgásirány, de van egy olyan pont, amikor a szervó visszafordul és megint a másik kapcsolót nyomja be. Így újra előre megy. Ha teljesen (végállásra) hátrahúzom a kart akkor is előre megy. Az ürítésre használt csapocska meg határon van. Nem mindig ugyanabban a karállásban nyitott, így nem vettem észre a forgásirány váltást. Ez egy pillanat alatt következik be. Most, hogy belenéztem, a keresztrúd visszamozdulása már szembetűnő volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 02. - 7:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Próbáld meg egymással szemben elhelyezni a mikrokapcsolókat úgy, hogy csak egy szervókar működtesse őket. Ami vagy az egyike nyomja be vagy a másikat. Akkor ez a jelenség nem fog előfordulni. Szerencse, hogy nem nyomta be egyszerre mind a 2t és nem lett zárlatos.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 02. - 8:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Dragon írta:
Próbáld meg egymással szemben elhelyezni a mikrokapcsolókat úgy, hogy csak egy szervókar működtesse őket. Ami vagy az egyike nyomja be vagy a másikat. Akkor ez a jelenség nem fog előfordulni. Szerencse, hogy nem nyomta be egyszerre mind a 2t és nem lett zárlatos.


Egymással szembe vannak. Valamiért visszafordul a szervo a hátramenet felénél de egyszerre csak egy kapcsolót tud benyomni. Az első kép jobb oldalán van a cucc.

http://www.rcpilot.hu/gall/hajo/1350/20 ... _hajo.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: help
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 02. - 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. A katmrán etetőhajó test lassan elkészül. jöhet az elektronika. Végig olvastam a fórumot,de egy kicsit belekeverettem. Sajna a környéken ahol lakom nincs ilyen bolt ahol betudnám szerezni hozzá a dolgokat, marad a rendelés neten keresztűl.
Az lenne a kérésem, hogy valaki leírná nekem miből mi és mennyi kell. Nem bonyolítom túl: elöre,jobbra,balra,ürítés és egy motoros lenne.

Előre is köszönöm!

Pepe


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 20. - 23:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok, érdeklődnék, hogy vannak-e még itt aktív tagok mert elég régi az utolsó bejegyzés? Én is etetőhajót szeretnék építeni, nem értek semmit a modellezéshez ezért még semmit nem is vettem meg hozzá. Azt hiszem a "rusnya" típussal fogok én is probálkozni. Ha van valaki aki az elektronika részben tudna segíteni azt legyen szíves írjon. Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 21. - 13:43 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
tankajo írta:
Sziasztok, érdeklődnék, hogy vannak-e még itt aktív tagok mert elég régi az utolsó bejegyzés? Én is etetőhajót szeretnék építeni, nem értek semmit a modellezéshez ezért még semmit nem is vettem meg hozzá. Azt hiszem a "rusnya" típussal fogok én is probálkozni. Ha van valaki aki az elektronika részben tudna segíteni azt legyen szíves írjon. Előre is köszönöm!


Üdv. itt Mifelénk!

Szerintem mindenben tudunk segíteni, csak haladjunk szakaszosan.
Nézz szét más hajós topicokban (a SPRINGER Tolóhajósat kifejezetten
ajánlom, mert abban szinte minden benne van), és aztán ami nem
világos kérdezz nyugodtan.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 22. - 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nos terv a következő. A hajó mint írtam a "rusnya" mintájára fog épülni, katamarán típus, (ha lehet egy ilyen szörnyet annak nevezni). A vezérlésnek egy Futaba Attack 2ER 40/2/2-t néztem ki (40 MHz az hajós freqvencia ugye :oops: ) a szetben azt hiszem minden benne van amire nekem szükségem lesz.
http://www.pacomodell.hu/tartozekok/taviranyito.php

itt lenne kérdésem, hogy mit jelent az hogy:
- Könnyen elérhető, és kezelhető trimm
- Szervó irányfordító kapcsolók
- ehhez kell még külön akkumlátort vennem vagy a képen látszodó "elem tartó" erre a célra szolgál
https://picasaweb.google.com/1183518479 ... 4420234338

a meghajtást egy akkus csavarhúzó motorjára szeretném építeni, mert ahhoz jár két aksi meg töltő is, aránylag könnyen cserélhető lenne a hajóban. De erről lehet le tudtok beszélni, csak nekem olyan bonyolultnak tűnik a kefés motor, meg szabályzó akku. stb.

röviden tömören ennyi, várom a hozzászolást, javaslatokat


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 24. - 11:45 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdvözletem!

Szerintem az ATTARC-R kevés lesz a két csatornájával, mert
előre-hátra = 1 csatorna
jobbra-balra = 1 csatorna
etetőanyag kiborítása = 1 csatorna

ez eddig három, szóval kevés lesz a 2 csatornás távirányító berendezés.

A trimm az irányító karok mellett van, ez minden adón így van, így ez csak reklámszöveg. Gyakorlatilag minden adón van szervófordító kapcsoló, így ez is reklámszöveg. Igen ez elemtartós, 8 db. ceruzaelem, vagy ceruza akkumulátor kell bele.

Szabályzóra mindenképpen szükséged lesz, mert a rádióvevőbek és a szervoknak is kell tápfeszültség. Így szerintem inkább egy Ólom-savas akku, autós szabályzó 2 szervo (kormány, és etetőanyag kiborítás), adó-vevő a megoldás.

Hajtásnak egy kompakt hajtást javaskol, mert azt nagyon könnyű beszerelni. Az akkus csavarhúzó motorra még kelllene tönkcső, csavartanegely, kuplung, hajócsavar, ezeket otthon is el lehet készíteni, ha ért hozzá az ember, meg van műhelye, vagy meg lehet venni a kompakt hajtást párezer forintért és beragasztani a hajóba.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 24. - 21:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv, először is köszönöm a válaszod, de lenne is gyors kérdésem:

az nem megoldható, hogy az egyik csatorna vezérel egy szervót az végezné a hajó kormányását.

A másik csatorna a másik szervó, ami két mikorkapcsolót "nyomkod"?

Előre nyomom a távirányító karját -> a szervó fordul -> benyomja mikrokapcsolót -> hajó megy előre. Ha hátrahúzom a kart -> szervó fordul, mikrokapcs benyom -> hajó megy hátra. És végül ha még hátrább húzom a kart, szervó tovább fordul -> mikro kapcs kikapcsol -> a szervó kihúzza az etetőanyag tároló rekesz biztosító szegét, és az beborul a vízbe, mármint az etető anyag.

Majd végül a hajó visszajön, és feltesz egy kávét főni :lol:

A meghajtásnál még mindíg az akkus fúrót eröltetném, főként, hogy az van itthon -> arra nem kellene áldoznom. A saját "vezérlését" felhasználnám, beállítanék rajta egy sebességet ami nekem megfelelő, nem kellenne, hogy a hajó orrát kiemelje vízből, csak szépen lassan haladjon befelé. Tudom, hogy olyat szeretnék ami nem egyszerű, de a pénzügyi keret elég szűkös. És még egy kérdés, hogy a szervók elektromos ellátása ezek szerint nem ugyanarról történik mint a vevő egységé? Bocs hogy ilyen sokat írtam és kérdeztem.

További szép estét


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 05. - 10:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv.

Segítséget szeretnék kérni . Építettem egy etetőhajót és lenne egy olyan kérdésem hogy mitől lehet az hogy elmentem egy távolságig már jöttem visszafelé akkor egyszerűen elment minden. elvesztette a jelet gondolom. Mivel ez volt az első próbálkozás így ügyesen rákötöttem a hajót az egyik horgászbotra nehogy legyen valami így ki tudtam húzni . de nem tudok rájönni hogy mitől lehetett mert ha még befele veszett volna el a jel meg se lepődök de már kifele jövet ?

táv egy
HITEC OPTIC 6 SPORT 6 csatornás és egy hozzá kapott HFD-08R0 vevő ez elméletileg repülőkhöz való legalábbis azt írják ez lehet a baj ?

35Mhz (tudom ez a repülős de ahol én használom ott nincs más modell :D)

Szóval ez lenne a problémám nem tudom tudtok e segíteni de remélem igen.
Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 05. - 10:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Mekkora és hól van elhelyezve a hajón a vevő antenna? :!: :?:
Az adó akkui jók és fel vannak töltve? :?: :?: :?: ( Ha egy akku is tönkrement
a jól feltöltött akkuk ellenére az adó leáll!)

Amikor kihúztad a hajót a vizből a kormány müködött?
Mert, ha igy van akkor a szabályzó állította le a motort az akku lemerülése miatt! Ha nem kap jelet a szabályzó az akku lemerülése, vagy rövidzárlat miatt nagy áramot kap LEÁLLÍT MINDEN!

KINT A PARTON AZ EGÉSZ RENDSZER MÜKÖDÉSÉT RENDESEN FELTÖLTÖTT AKKUKKAL KI KELL PRÓBÁLNI. UGYANCSAK ÉRDEMES A PARTON TÁVOLSÁG PRÓBÁT CSINÁLNI VALAKINEK A SEGÍTSÉGÉVEL AKI A HAJÓT MEGFELELŐ TÁVOLSÁGRA ELVISZI ÉS NÉZI A MÜKÖDÉST.
Van mobiltelefon, ha nem is látod a segítőt lehet vele megbeszélni a problémát.

Tamásbá


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamásbá 2011 aug. 05. - 10:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség