SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 szept. 21. - 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 14. - 5:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Kedves hajósok :D

A tavalyi Örömhajózás folytatására remek alkalom az idei Gyermek Nap.
Az oka pedig a következő e-mail, amit tegnap kaptam.

Kedves Kézművesek, Kismesterségűzők, Foglalkozás vezetők!

Újra elkezdtük a tavalyi év folytatásaként a Péntek Esti Korzó szervezését.
Az idén korábban szeretnénk kezdeni, május 29-én 16.00 órakor gyereknapi rendezvénnyel. Színpadi műsor ezen a napon nem lesz, viszont minél több olyan foglalkozást szeretnénk biztosítani, amibe be lehet vonni a gyerekeket.

Ezért fordulok hozzátok azzal a kéréssel, hogy amennyiben lehetőségetek van rá, legyetek szívesek minél többen eljönni, hogy egy színes, jó hangulatú, kellemes emlékű délutánnal ajándékozhassuk meg a gyerekeket.

Aki nagylelkűen vállalkozik a részvételre, legyen szíves erre az e-mailre válaszolva március 18-ig jelentkezni, amiben azt is leírja, mennyi lenne az utiköltsége és a foglalkozáshoz szükséges kellékek költsége. Ugyanis ígéretet kaptam az Ipari Park kft. vezetőjétől, hogy számla ellenében kifizetik ezeket a költségeket. Szerintem minimum 100 gyerekre lehet számítani.
A visszajelzés azért sürgős, hogy tudjam, mennyi asztalt és széket kell biztosítani. Hiány esetén legyen idő beszerezni a szükséges mennyiséget.

Szívesen várom az ötleteket is, hogy milyen játékos feladatokkal lehet szórakoztatni a gyerekeket, mint pl. lángos evő verseny, szögbeverő verseny, Hamupipőke verseny (termény szétválogatás), stb. Kérem szépen a sor folytatását...

Én jelentkezem magára a rendezvényre, de első sorban kishajót csináltatni a gyerekekkel.
E mellett persze az Örömhajózást ugyan úgy megtarthatjuk, mint tavaly,
kezdünk 1, illetve 2 órakor, ki hogy ér oda, és ha kellő mennyiségű úszójármű jön össze, akár egy versenyt is rögtönözhetünk a gyerekeknek.
Tolni valót és bójákat én biztosítok.
Otako tavaly felajánlott egy stopper órát a Tolóhajó Kedvelők Baráti Körének, ami ha megvan még, most jól jöhet.
Díjazásra szerintem csinálhatnánk nekik néhány "Csobogó-t" :D
Szeretném ha minél többen eljönnétek, és szereznénk a gyerekeknek egy igazán Szép Napot. :D

Üdv Manópapa :D

u.i: A jelentkezéseket a c.szilveszter@freemail.hu címre kérném ha lehet. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 14. - 16:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jelen Honvéd Golyószórós!

Jelentem a stopper még mindig meg van, és azóta a kesztyűtartóban horodom, mert az a "Tolóhajósoké"! :lol:
Igérni semmit nem akarok, mert addig még hosszú idő van hátra, de úgy tervezem, hogy a Mamácskával azt a hétvégét ott töltjük. Az égiek meg majd eldöntik, hogy tehetem-e. :oops:
Szeretnék mindeképpen kijutni, és hozzájárulni anyaggal, szerszámmal a jó bulihoz. :lol:
Még addig "beszélünk"....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 16. - 20:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Előzetesen jó lehet - de még messze van. Ha nem jön semmi olyan közbe, akkor megyek!

Üdv!
g.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 16. - 22:26 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ha nem ütközik a beosztással, akkor megyünk!

üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 19. - 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Manópapa !

Remélhetőleg én is ott leszek :wink: !


Mi a helyzet a Naxosal ?
Rég nem hallottunk róla?! :lol:

Üdv Tomi


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 19. - 20:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Üdv Mindenkinek :D

Naxos egyelőre kis lépésekben, de alakul. :D
Sok olyan részlete van, ami látszólag egyszerű, mégis kritikus pont.
Ilyen például az árbocozat, az álló és futó kötelek rendszere, a fedélzeti nyílások.
Sajnos, nagyon kevés időm marad mostanában az építésre, így nem tettem fel új képeket sem, pedig az összkép egyre tökéletesebb.
Legkisebb fiam titokban simogatni szokta. :D :D :D
Igaz, az ő születésnapi ajándéka lesz. :D
Ami igazából érdekessé teszi a dolgot, az az átalakításokból adódik.
Mint azt már az építés kezdetekor írtam, vitorlás, motoros lesz.
A vitorlák, és a mozgató rendszer elkészültek, és a klasszikus "történelmi hajók modellezése"stílusban. :D
A fedélzetről igyekeztem minden felesleges, nem funkcionális dolgot eltávolítani, hogy ne legyen zsúfolt, ráadásul, a vitorla feszítésnek minél kevesebb dolog legyen útban, ugyan akkor, megmaradjon a halászhajó jellege.
Úgy érzem, sikerült. :D
Képeket majd vasárnap készítek róla.

Üdv Manópapa

:D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 21. - 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Üdv Minden Kedves Érdeklődőnek :D

Tehát, az ex Naxos :D
S hogy miért ex?
Az új neve mától "Delfin" :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Mielőtt bárki szóvá tenné, továbbra is kétárbocos, csak az első árbocot kivettem a helyéről, mert útban volt a szerelésnél. :D
Holnap felteszem rá a vitorlákat is, hogy teljes legyen az összkép.
Persze, a munka javarésze még csak most kezdődik, de jó látni egyben. :D
Kell még csinálnom két petróleum lámpát, kipufogó csövet, néhány csigát, ütköző párnákat, és kezdődhet a festés, a dörzsfák felszerelése, az ablakok beüvegezése, és a hab a tortán, gépészetileg beállítani. :D
Egyszóval, nem unatkozom. :D
Szeretném április közepén vízre tenni, és ha lehet, a Lágymányosi öbölben. :D

Üdv Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22. - 7:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Kimondottan gyönyörű és köszönjük a hajót a flotta nevébe, gratulálunk!
Tényleg nagyon szép!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22. - 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Berinek egy kis segítségként. :D

Kép

Jól látni, hogy viszonylag kicsi a vitorla felülete, így nem áll fenn a borulás veszélye csak extrém szélben.
Igaz, nem is fog száguldozni, de végülis, ez nem versenyhajó. :D
Az árboc is lényegesen alacsonyabb, a hajótest hosszának mintegy kétharmada, ami a két árboc miatt nem is zavaró mint látvány.
A teljes vitorla felület, az orrvitorlával együtt, alig nagyobb egy A 4-es lap méreténél, de ide nem is kell nagyobb. :D

Üdv Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23. - 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én is osztom Tisztelt Antikos véleményét. Nagyon jó lett az új dizájn. Én maradtam az 3. oldalon bemutatott kinézetnél. Nekem nagyon tetszik az is. Az enyém lassacskán készen van. Megvoltak az első beúsztatások és ígéretesnek tűnik a dolog. :D Egy kicsit jobban bele süllyed a fara. De ez ellen már nem tudok mit tenni. Így is minden elektronikát az elejébe passzíroztam. Az eleje viszont egy kicsit a vízvonal felett van. Próbálgattam, hogy az elejét egy kicsit nyomom lefele de a fenekét akkor sem hajlandó kintebb emelni. De ahogy elnézegettem rengeteg hajónál láttam ezt a jelenséget.

Holnap megpróbálom készre szerelni és fotókat is felrakni.

Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23. - 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Szervusz Szilárd :D

Ez a far mélyebbre süllyedés, valószínűleg a méretből adódik.
Olyan kis méretben, mint amekkorára Te csináltad, a hajó hátsó felén alig jelentkezik felhajtóerő.
Lehet próbálkozni az orrba helyezett ólommal, de az a véleményem, hogy menet közben be fog állni a kívánt szintre, mert a tengely ferdesége kissé megemeli a hajó hátulját.

A képekre nagyon kíváncsi leszek.
Jó lenne látni úsztatás közben is, mert az enyém még egy darabig nem kerül vízre. :D

Üdv Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 25. - 23:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szervusz Manópapa!

Nos végre valahára elkészült a kis NAXOS. Ugyan nem teljesen kb 97%-ban. A kötélzetet le akarom cserélni sajnos csak sima cérna volt itthon és az elég bolyhos. De már látni akartam és végül is nem tart sokáig kicserélni a kötélzetet majd. Meg még néhány vezetéket kell kicseréljek sokkal vékonyabbra. Így elég nehéz rá tenni a kabint. Néha el emeli a vezeték.... A többi része viszont jó. Az elektronika terén maradtam a jól bevált mini rc autónál. Nem is módosítottam rajta semmit. A motor is maradt ami az autóban volt, több mint elég. Áttételeztem és még így is vissza kellet venni a fordulatot. Áramforrásnak egy 200mAh lipo aksit tudtam bepasszírozni. Próbáltam mindent megcsinálni amit a nagyobb modelleken láttam Világítástól kezdve a kormánykeréken át a csörlőket a csigákat a feszítőket. Volt egy két nehéz pillanat. De pont ez volt a jó az egészben..... Elég a sóderból, jöjjön néhány kép a végeredményről.

Kép
A csörlőkkel azért elvoltam egy darabig.
Kép
A technika. A kapcsolókkal ami a motortérben van a világításokat tudom kapcsolgatni külön.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Egy kis hangulat világítás
Kép

Kép
Itt meg a reflektorok élesben. Ezek nagyon erősek lettek. Szipkázzák is aksit rendesen.
Kép

Folyt.................


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 26. - 0:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Itt a folytatás.
És végre a vízen: Itt érdekes jelenség jött elő. Mikor bele tettem a vízbe egész egyszerűen ferdén állt be az egész. Mint ha fel akarna borulni az egész. Látszik a képen is, hogy az egyik oldalon a gumik nem érnek bele a vízbe a másik oldalon meg rendesen beleérnek. Na, mondom szép. Aztán azt csináltam, hogy egy kicsit megbillentettem s másik irányba és láss csodát onnantól kezdve mint, ha kötélen lógna. Ahányszor beleteszem a vízbe, mindig ez a jelenség. Egy kicsit megmozgatom jobbra-balra és már egyenes is. Nem értem én ezt.

Íme a nagy pillanatok. Elnézet kérek a szegényes környezetért de csak ez állt közel most. Végül is a lényeg látszik.
Kép

Kép

Kép

Kép

Összességében jól vizsgázott a kis NAXOS. A kormánymű remekül működik, a motorerő bőven elég, a rádióval sem volt gond. Azon majd még tuningolok, hogy egy kicsit nagyobb vízben is ki tudjam próbálni.
Szivárgást nem vettem észre. A tönkcsövek remekül működnek.

És végezetül egy kis videjó :D :D :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=qZ8keoZFqQ4

Köszönöm mindenkinek, de különösen Manópapának a segítséget. Nagyon megtetszett ez a hajómodellezés. Kár, hogy nem vagyok többen. :? Akkor lehetne egyszerre repülőt, légpárnást, hajót építeni és még néha az autókra is jutna idő.........


Üdvözlettel: Szilárdka :D :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 26. - 6:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Szervusz Szilárdka :D

Ez gyönyörű lett. :D
Tényleg nem tudok többet mondani, mint hogy "MESTER VAGY" :D

Ez a vízre tételnél jelentkező ferdeség úgy orvosolható, hogy mosogatószerrel, vagy habfürdővel vékonyan bekened a hajó alját, és akkor egyenletesen tapad rá a víz.
Valószínűleg a két oldal nem egyformán sima, így az egyik oldalon több levegőbuborék tapad a testhez. Ilyen pici méretnél ezek az alig látható buborékok, tréfás dolgokra képesek. :D

Az elektronika tökéletes.
A látvány pedig magáért beszél.
Fiaim tátott szájjal lesték. :D

Az elektronikáról küldhetnél nekem részletes leírást, főleg a kormányszerkezetről, mert ez a tekercses eljárás nagy ötlet.

Amit én javasolnék, az a következő.
Nézd meg ezt az oldalt, és ha van rá helyed, építsd meg. :D
http://cmnc.hippocampe.free.fr/page.php ... ge=ph_mini
Nagyon jó játék lehet a gyerekeknek is, bár itt felnőttek játszanak. :D
Következő hajónak pedig ezt javaslom hozzá.
http://www.billingboats.com/instruction ... uction.pdf
Én biztos hogy meg fogom csinálni itthon, mert az emeleti játékszobában van helyem bőven. :D
Ezért is érdekel az általad használt elektronika.

Üdv, és mégegyszer gratulálok. :D

Szilveszter /Manópapa/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 26. - 7:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Kisújszállás
Hát leborulok a nagyság előtt. :shock: :shock: :shock: :shock:
Én ilyen kis méretben hozzá se fognék egy hajóhoz. Nagyon tetszik ahogy meg van csinálva. És az hogy mindez ilyen kis méretben csak ámulok és bámulok. Én jelenleg 1/20-as léptékben dolgozom, de még így is okoz időnként fejtörést néhány alkatrész elkészítése.

Egyszóval gratulálok a hajóhoz. Csak így tovább!

RedCar

_________________
"Ha nem figyelek oda, úgy fogok megöregedni, hogy elfelejtek felnőni előtte."
http://www.kisujmodell.eu
http://www.facebook.com/kisujmodell


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség