SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 26. - 16:38

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 248 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 13. - 21:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Mamut,

0,3 mm-esből hajtogattam.

mamut írta:
krisz76 írta:
Sziasztok!

Elkészült a motorok vízhűtése. Volt mit forrasztani :) Recept: vörösrézlemezre ráhajtogatva - ráforrasztva 2,5 mm2-es tömör rézvezeték peremnek, utána belemezelve. Remélem keringeni fog a víz benne. Levegős víz alatti próba megvolt, nem ereszt. Még lehet kap az illesztésnél két szemet, hogy csavarral össze lehessen húzni.


Megpróbáltam ilyen hűtőt gyártani 1mm-es kemény vörösrézlemezből. Kovácsoltam, feszegettem - esélytelen. Aztán próbáltam a lemezt kilágyítani, valamivel javult a helyzet, de végül feladtam.

Te milyen vastag lemezzel dolgoztál?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 13. - 21:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia JJ!

Köszi! Örülök, hogy bekapcsolódtál a témába. Lassan jön a második réteg palánk, remélem jól sikerül. Egy-két Riva már van-lesz, úgyhogy részemről OK a tali!

Üdv.: Krisz


jj írta:
Szia Krisz76!

Csodás a Riva! (Az enyémet még mindíg imádom) Ha elkészül a tied, egyszer kéne Riva találkozót tartanunk.

Motorokról a saját tapasztalataim a következők:

Kefétlen motor hajóba csak a kifejezetten süvítő gyorsasági hajóknál vált be. Van egy 60-as évek retro piros Ferrari papucshajóm, abba került egy nagyobbacska (540-es) méretű kefétlen moci, szigorúan csak habosított, levegővel kevert vizet használó kavitációs csavarral.
A kefétlennél az a baj, hogy az alacsonyabb sebességtartományban nem szabályozható finoman+gyorsan zabálja az akksit.

A Rivámba így két mezei 540-es kefés moci került, de 26mm-es kavitációs csavarokkal. Szép lassan, morgósan is lehet vele haladni, a végsebesség így is a scale sebesség többszöröse "majdnem fsr" , így is lélegzet elállító a haladása. 2cellás, 2300mAh-s lipo akksival a játékidő úgy 15 perc körül van. A hajódban látható mocik messze a nekik ideális fordulatszám alatt fognak dolgozni, fojtva, akksit zabálva. Erre a megoldás extra pici hajócsavarok használata lenne jó. Saccra 10mm átmérővel. Ilyet kapni pedig nem lehet. Azonban a Silka modellhez rendszeresen szállít profi bronz, kézzel készített hidro csavarokat Kukorelli úr. (Ezek tényleg eszement jó csavarok, semmilyen gyári műanyag csavar a nyomába sem ér tapasztalataim szerint, nem véletlen, hogy darabjuk úgy 3-4000 Ft) Talán Őt lehetne megkéri, hogy készítsen ilyen csavarokat 10 mm-esben is, azzal tényleg nyerő lehetne a konfiguráció.

üdv: jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 13. - 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hello Siki,

eddig 5-ös minden! Ahogy nézem, már makett szinten jársz :) Minden apró részlet kidolgozva. Csak így tovább!

Szerintem csinálj a megmaradt motorokból a jet turbinás hajót.

siki írta:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat motor ügyben. :D
A tanácsokat megfogadva valószínűleg két 540-es motor teszek bele és majd meglátjuk.

Üdv.: Siki

http://youtu.be/jOdSAX0gH5k
Egy kérdés: nincs valakinek PBR MKII Pibber terve?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 14. - 7:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
krisz76 írta:
Egy kérdés: nincs valakinek PBR MKII Pibber terve?


Szia!

Nekem van.

Üdv, Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 14. - 12:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
krisz76 írta:
Hello Siki,

eddig 5-ös minden! Ahogy nézem, már makett szinten jársz :) Minden apró részlet kidolgozva. Csak így tovább!

Szerintem csinálj a megmaradt motorokból a jet turbinás hajót.


Köszönöm szépen.
Az ötlet nem rossz, de előbb befejezem a Rivát.

Siki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 03. - 13:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet Mindenkinek!

Elsősorban gratulálok minden Riva építőnek mert szép alkotások készültek és készülnek.
Én egy kicsit nagyobb „fába” vágtam a fejszémet és silány, hiányos tervből dolgozok így szükségem volt segítségre amit ITT a hozzászólásokban és képekben meg is találtam így köszönöm mindenkinek a segítséget.

Közzéteszem az építés során készült képeket és igyekszem frissíteni ahogy haladok vele.

Ez egy sima RIVA AQUARAMA 1:6 méretben ami 145 cm hosszú.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv.

Vasi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_1816 2013 nov. 01. - 23:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 04. - 12:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hű, ez nagyon kemény lesz. :D
Csodásak a képek. Ezek a Rivák mind nagyon szépek.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 04. - 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv Vasi!

Köszi a gratulát! Tényleg nagy lesz ez a "fa" :) Szerintem nem gond ha silány a terv, legalább elgondolkodik rajta az építő. Várjuk a folytatást!

Üdv.: Krisz

Vasi írta:
Üdvözlet Mindenkinek!

Elsősorban gratulálok minden Riva építőnek mert szép alkotások készültek és készülnek.
Én egy kicsit nagyobb „fába” vágtam a fejszémet és silány, hiányos tervből dolgozok így szükségem volt segítségre amit ITT a hozzászólásokban és képekben meg is találtam így köszönöm mindenkinek a segítséget.

Közzéteszem az építés során készült képeket és igyekszem frissíteni ahogy haladok vele.

Ez egy sima RIVA AQUARAMA 1:6 méretben ami 145 cm hosszú.

Üdv.

Vasi


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 29. - 23:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok Mesterek!
először is mindenkinek gratula a hajókhoz, gyönyörűek!

Én is belekezdtem egy Riva építésébe, egy Amati modellel. Mellékelek pár fotót - most tartok a második palánkozásnál, az első fenyő, a második mahagóni természetesen:-) ahogy az előttem szólók, nekem is iszonyat sok munka volt a 8 mm széles lécek hajlítása és ragasztása, de megérte...

https://picasaweb.google.com/1025521523 ... _r-zO_D6wE

most jön majd nagyon sok csiszolás....

Lenne egy kérdésem, ha tudtok benne segíteni, megköszönném: a hajót eddig nem vízálló ragasztóval ragasztottam, és ahogy készül egyre inkább biztos vagyok, hogy vízre szeretném tenni. Kérdés: hogyan kell a fát kezelni és lakkozni, hogy vízálló legyen?

Előre is köszönöm
Gábor

[/img]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_1807 2012 dec. 30. - 0:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 30. - 0:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 97
Ez csak egy vélemény:

Általában 2 komponensű epoxival ragasztottam a szerkezeti elemeket, a mahagonit cian-akrilattal (pillanatragasztó) a felületet 2 komponensű lamináló epoxi gyantával "lakkoztam" több rétegben kívülről és belülről is. A külső utolsó réteg u.n. autolakk spray volt. A víz néha így is utat talál a fához, de hát ez ilyen ügy....

üdv: jj


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 30. - 20:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
jj írta:
Ez csak egy vélemény:

Általában 2 komponensű epoxival ragasztottam a szerkezeti elemeket, a mahagonit cian-akrilattal (pillanatragasztó) a felületet 2 komponensű lamináló epoxi gyantával "lakkoztam" több rétegben kívülről és belülről is. A külső utolsó réteg u.n. autolakk spray volt. A víz néha így is utat talál a fához, de hát ez ilyen ügy....

üdv: jj


köszi, jól hangzik, így fogom csinálni!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 02. - 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok,
tud valaki abban segíteni, hogy milyen típusú fát használjak a fedélzeti csíkkozás és a műszerfal elkészítéséhez? Az Amati kit-ben csak 2 tónus van:
1) SÖTÉT: palánk, vastag csík és műszerfal (mahagóni) és
2) VILÁGOS: vékony csík fedélzeten (nyír?)

Viszont az igazi aquarama fotókon 3 fa fajta van
1) SÖTÉT: palánk (mahagóni)
2) ARANYBARNA: vastag csík és műszerfal, (????????)
3) VILÁGOS: vékony csík (nyír?)

Kép[/url]

Tudtok abban segíteni, hogy milyen fa lehet a vastag csík, és hol lehet beszerezni?

köszi
Gábor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára user_1807 2013 jan. 02. - 23:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 02. - 23:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
a mostani állapot csiszolás után... tényleg az az érzés, hogy még mindíg lehet szebb, finomabb, jobb... sosincs kész


Kép[/url]
Kép[/url]
Kép[/url]

ha megvan a csiszolás,, összekevertem mahagóni fűrészport ragasztóval és azzal tömtem ki a réseket. sajnos valamiért a ragasztó feketévé változtatta a fűrészport (nem mindíg), de sok csiszolás után csak a hézagokban marad, és így nagyon szép lett (erről még nincs fotó, de még mindíg csak a 120as csiszolópapírnál járok. ... de élvezem :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 04. - 22:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nagyon jól néz ki! Felraknád a képek elérhetőségét (album linkjét), hogy nagyobban is meg lehessen nézni?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jan. 05. - 1:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia,
köszi,

https://picasaweb.google.com/1025521523 ... _r-zO_D6wE

most kezdek neki a fedélzet csikos berakásának, ha elkészül folytatom a fotókat.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 248 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség