SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 24. - 7:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 06. - 10:49 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
A hétvégén megrendelem a szabályzókat, ha valakit érdekel, egész jó áron találtam, nekem kettő kell:

http://www.ebay.com/itm/2x-Marine-50A-S ... 588f9d79d9


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 16. - 9:27 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Előkészítettem a kormány és a hajtás tönkcső helyeket, megvan a motortartó és a szervó helye is. Következő lépés a kuplung lesz, még gondolkodom a merev kuplungon is, csak attól tartok, hogy akkor már a tengely 3 ponton lenne rögzítve és szétrázhatná a hajót a legapróbb hiba is. Lehet, hogy mégis flexibilis gumis vagy spirálrugós lesz, vagy esetleg km-óra bovdennel oldom meg.

Nagy képek: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm

KépKépKépKépKép
KépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 16. - 9:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Medve írta:


IE 9-cel nem nézhetők meg ott a nagyképek. Az egész képernyő besötétedik, és a sötét nagy kép a képernyő bal alsó sarkában kilógva, nem láthatóan jelenik meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 16. - 11:24 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
mamut írta:
Medve írta:


IE 9-cel nem nézhetők meg ott a nagyképek. Az egész képernyő besötétedik, és a sötét nagy kép a képernyő bal alsó sarkában kilógva, nem láthatóan jelenik meg.


Javítottam, köszi. Ez a hátránya, hogy már csak és kizárólag Firefox-ot használok, nem veszem észre az ilyesmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 17. - 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
OFF

Medve írta:
már csak és kizárólag Firefox-ot használok, nem veszem észre az ilyesmit.


Ne tedd, mert a legtöbb kormányzati ügyintéző oldal IE-re optimált, és FF-fel sok esetben meg sem jelennek a képernyőn létfontosságú funkciók.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 23. - 10:31 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Véglegesedett a motortartó, illetve befejeztem a szervó tartót is. Összeforrasztottam a kormánylapátokat, a mozgató kar ezüsttel lett forrasztva (köszönet Winkler Lászlónak). Itt még reszelek kicsit, elég csálé lett :)



Nagy képek: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm

KépKépKépKépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 02. - 8:34 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Szervótartó, tönkcsövek, bakok beragasztva. Amíg száradt, összeforrasztottam a gránátvetőt is.

Nagy képek: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm

KépKépKépKépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 03. - 11:30 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Megvettem a felépítményhez szükséges polisztirol (sikó, sikodur) lemezt. A www.paralel.hu -ba mentem, a mutattak termékmintát, 0.5mm-es lépésekben vannak lemezek, én 1.5-öst választottam. Ragasztáshoz nem tudtak javasolni semmit, modell versenyeken kérdezősködtem, a kék tűs Revell Contacta Professional ragasztót javasolták (30g kb 1000Ft), építész ismerősöm épület-modellekhez is használ polisztirolt, ő észter hígítóval ragasztja. Vettem egy litert 490-ért a sarki festékesnél, prímán oldja az anyagot, pár csepp hígítóval végeztem is egy próbaragasztást.

Próbáltam lefotózni, de telefonnal esélytelen. Kicsit megfolyik az anyag és úgy köt össze. Majd úgy is kipróbálom, hogy oldok fel sztirol lapot hígítóban és azt kenem rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 22. - 21:03 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Pár apróság és pár nagyobb dolog.

KépKépKépKépKép

KépKépKépKépKépKépKép

Test alapozva, még van néhány javítani való, közben meg jutott idő a felépítményre is.

Nagy képeket nem linkelek, tárhelyszolgáltató nem nagyon szereti... Itt megtekinthető: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 24. - 8:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Szerintem ciánakriláttal a legjobb ragasztani a sztirolt. Aktivátorral a száradái idő <3 sec. A higítós oldat sokkal lassabban szárad, és deformálhatja, elhúzhatja a ragasztást.


Végül milyen motor lesz benne? A két szabályzó külön-külön lesz vezérelve?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 24. - 17:00 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
mamut írta:
Szerintem ciánakriláttal a legjobb ragasztani a sztirolt. Aktivátorral a száradái idő <3 sec. A higítós oldat sokkal lassabban szárad, és deformálhatja, elhúzhatja a ragasztást.


Végül milyen motor lesz benne? A két szabályzó külön-külön lesz vezérelve?


Maradtam az emotor 480pro szettnél, kettő lesz egy kétmotoros szabályzóval.

A ca ragasztóból a közepes vagy a híg a jobb? Aktivátor nélkül mennyi idő alatt köt? Víz nem oldja? Olyan ez mint a kis fémtubusos pillanatragasztó?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 25. - 8:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Medve írta:
A ca ragasztóból a közepes vagy a híg a jobb? Aktivátor nélkül mennyi idő alatt köt? Víz nem oldja? Olyan ez mint a kis fémtubusos pillanatragasztó?


A közepes is és híg is nagyon jó, a közepes gyakrabban kell. Közepessel olyan helyeket jó ragasztani, ahol előre kell felvinni a ragasztót. Híggal szépen lehet a már összeilleszett alkatrészek közé utólag becsurgatni a ragasztót.

Nem olyan mint a tubusos! A közepes kb hígabb méz sűrűségű, nem nyúlós folyadék. A híg (ha van akkor extra hígat veszek) olyan mint a petróleum, végig fut minden élen, gyakran oda is eljut, ahova nem kellene (átmegy a szervó ház illesztésein is!!!). Ahogy öregszik a CA ragasztó, úgy növekszik a kötési idő és sűrűsödik a folyadék. Kb fél év alatt -rendszeres nyitogatás és használat mellett- a hígból is sűrű, lassan kötő lesz.

Aktivátor nélkül a kötési idő nagyon változó 10-120 sec., ami az anyagtól, hőmérséklettől, páratartalomtól függ (pl karboncsöveken nagyon gyorsan köt).

Egyesek szerint oldódik vízben, de nekem még nem volt ilyen gondom, több hajót ragasztottam már CA-val, az MM hajóm 3. éve rendszeresen kapja a vizet és nincs nyoma oldódásnak, nem kellett egy ragasztás tsem javítanom. A fa ragasztóval készült festett fa Csongrád sokkal érzékenyebb a vízre, 4 év alatt már másodszor kell újra felületkezelnem, tömítenem, pedig kevesebbet van vízen, mint az MM.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 10. - 14:45 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Készülgetnek a felépítmény alkatrészei is, Mammut által javasolt közepes CA pillanatragasztót vettem, nagyon jól lehet dolgozni vele, 10-20mp alatt önhordóvá válik a ragasztás, utána félreteszem és szépen kikeményedik, így nem volt szükség aktivátorra. Meg legalább van esély korrigálni ha elsőre nem jól teszem össze :)

KépKépKépKépKépKépKép

Nagyobb képek: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 20. - 21:05 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
Felépítményen dolgozgattam továbbra is. Kész a sztirol váz, a forrasztott réz radaroszlop, rézhálós radarral. Már a forgatáson gondolkodom :) Kész a rakétasiló talpazat is, itt a hátsó silóknak készült egy kis vízzár a kormány szerelhetőség miatt. A rakéták meg megkapták a tavasszal leszabott szárnyakat. A fa rúdba Dremellel vágtam hornyokat nekik.

KépKépKépKépKépKépKép
KépKépKépKépKépKépKép

Nagyobb képek: http://mecsystem.uw.hu/t141.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 28. - 19:38 
Offline
hajósinas
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 47
KERESEK normál vagy mikro szervót, elektronika hibás is jó, csak a motor és a fogaskerék jó legyen. Radar forgatáshoz kellene :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség