SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 szept. 21. - 13:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Építs RC Hajót!
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 24. - 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Már próbáltuk ösztönözni sok mindennel a
Borsodi RC Modell Fórum tagjait!
Itt van egy újabb kihívás!

Építs RC hajót! Na de narancsos ládából!

A nevezési kritériumok!

- A hajótest építőanyaga csak is narancsos vagy valamilyen rétegelt lemezű láda
- Csak saját építésű hajó modell
- Az építési folyamatokat a kezdésnél részlegesen és a verseny befejeztével teljesen publikálni kell itt a Fórumon
- Számít a hajó esztétikai kinézete, mechanikája és természetesen milyen a vízen
- Építő anyagot csakis a saját zöldségestől vagy nagyobb multinál lehet beszerezni! :lol: :lol: :lol:

Mint mindig, most is a Fórumtagok szavazatai fognak dönteni! Vigyorog
Egy kis változtatással, most lesz három RC hajós Fórumtag, akinek az egy szavazata 5-öt fog érni... :wink:

Nevezési határidő: 2012. március 10.
A verseny vége: 2012. május 30.


A nyereményekről:


I.- III.-ig Ajándék, természetesen mind a három helyezett kap egy oklevelet is. Kacsint Kacsint Kacsint :wink: :lol:

Azért raktam kimert hátha máshol lakó is kedvet kap hozzá.

További hírek infók az alábbi linken:


http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,2595.0.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 24. - 12:17 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Elmebeteg egy ötlet .... de pont ezért tetszik :-)

Mit jelentenek a határidők? Nevezek és a második határidőre kell elkészülni?

Illetve gondolom a zoldságes üzleti beszerzési kitétel a mechanikára nem vonatkozik ? Vagy igen? Mert azért egy répaszervo, narancsakkuval, krumpliveővel igen komoly kihívás lenne :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Mondhatni Sc-Fi.

Erősen gondolkodom a nevezésen :-) Ja és elég az interneten bemutatni a kész "művet" vagy személyesen kell prezentálni?

Üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 24. - 13:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mert azért egy répaszervo, narancsakkuval, krumpliveővel igen komoly kihívás lenne. Mondhatni Sc-Fi.

A krumpli aksi már annyira nem scifi. Szóval a feltétel adott :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 24. - 19:33 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Mit "kell" tudnai a hajónak R/C-ben? Elég ha csak előre megy és irányítható, vagy kell hátramenet is.

Mert találtam "valamit" a műhelyemben :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
(De ez egyenlőre műhelytitok, hogy mit )


Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 9:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az ötletet az adta hogy valamiben más legyen a kihívás. Ez az alapanyag mindenki számára elérhető. :lol: :lol: :lol:

A szerkezetre vonatkozik a kitétel. Gyakorlatilag az egész hajótestnek ebből kell készülnie. Vagyis a bordáknak, a palánkolásnak, a felépítménynek. :roll: :roll: :roll:

Amit tudnia kell:
- előre
- hátra
- kanyarodni

Gyakorlatilag az alap funkciókat kell tudnia.

Nevezni bármikor lehet, a nevezési dátum csak tájékoztató. A verseny vége időpont ami fix. Nevezni a http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,2595.0.html ezen linken lehet.

Az hogy vitorlás vagy motoros nincs megszabva. Az építésről, legalább is az indulásról a képet, képeket kérünk. Ha belefér az időtökbe menet közben is lehet minket képekkel bombázni, de ez nem kötelező. Belülről vagy csak lakkozni vagy festés előtt fotózni hogy semmi sumákság alatta. Ha kész a mű, képekkel és videóval kell igazolni hogy úszóképes a hajó.

A helyezetteket szívesen látjuk az augusztusban megrendezésre kerülő Tiszaújvárosi RC hajó találkozón szívesen látjuk a hajójával együtt.

Üdv.:Szakics 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 10:15 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Köszi a válaszokat!


Sajna akkor ez nem fog összejönni, mert hátramenet az nem lenne a gépezeten a motorja miatt, merthogy az is "kukázott" alapanyagból készülő szerkezet lenne. De még a távirányítás is újrahasznosított cuccokból állna, szóval csak előre tudna menni és jobbra-balra. És még csak le sem lehet állítani egykönnyen :-)

Na sebaj majd meglátjuk, hogy ilyen vert helyzetben is érdemes-e foglalkozni ezzel......

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 11:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia

Szerintem nem gond a hátramenet, habár ez a kérdés nem merült fel. Mint írtam a lényeg a kinézett, s hogy RC irányítású legyen. Momentán a vitorlásokon sincs hátramenet. :roll: :roll: :roll:

Amiatt is vetődött fel ennek a versenynek az ötlete, mert mifelénk mindig az a fő kifogás mikor a modellezést népszerűsítjük hogy csak drága alapanyagból lehet szép hajót építeni. Másik ok a pihent agyak mozgósítása. Mert ilyenkor olyan eszement ötletek tudnak napvilágot látni, hogy az ember csak néz ki a fejéből. Az ötletesség a legfontosabb dolog. Utána a kivitelezés milyensége.

Ha gondolod Sry ne fogd vissza magad. Mert ahogy téged a munkáidon keresztül megismertelek, kemény ellenfél leszel.

Üdv 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 18:30 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
OK vettem az adást!

Meg vettem egy doboz olajoshalat is .... merthogy így kezdődik a hajóépítés ez esetben FULL RECYCLE lesz a ketyere.

Kép

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 18:37 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Aztán megyek anyagbeszerezni:

Kép

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 25. - 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hi hi hi

Tudom már milyen meghajtás lesz a hajóban. Csúcs, nekem eszembe nem jutott volna. Remélem látom majd élőben is működni. Már délután is sejtettem, de az olajos hal adta a bizonyságot. :lol: :lol: :lol:

Izgatottan várom a képeket.

Üdv .: Szakics

Ui.: Remélem rajtad kívül másnak is felkeltette az érdeklődését a felhívás.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 27. - 9:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Szervusz Szakics!
Előljáróban annyit, hogy:
Nagy tisztelője vagyok a borsodi Modellezőknek és a Borsodi RC Modell Forumnak.
Ez a tiszteletem abban nyilvánul meg, hogy elmegyek a hajós rendezvényeikre. Tavaly is voltam Tiszaújvárosban és Miskolcon a rendezvényeken. A Borsodi RC Modul Fórumnak regisztrált tagja vagyok és hozzászólásaimmal a fórum munkáit sagítem.
Továbbra is így kívánok tenni.
DE!
Esküdt ellensége vagyok annak, hogy modellezőtársainak rábeszéljük arra, hogy fából hajót készítsenek a mai világba.
Véleményem szerint a narancsosláda vagy valamilyen rétegelt lemezü láda uszik a vizen nem kell a sok munkával hajót formálni belőle, mert előbb utóbb a viztől úgyis szétázik.
De hajó készítés nélkül nem érdemes élni és különösen nem, hogy ezt a munkát a Borsodi RC Modell Forúmon ne osszuk meg egymással.
A mai világban rengeteg sok szép anyag van amiből hajót lehet készíteni és nem ázik szét a viztől.
Ilyenek pl.: JJ által javasolt habosított pvc lemez.
Jenő sok csodálatos és szép hajót készített pvc lemezből.
A másik ilyen anyag mamut áltaal javasolt stirollap. Ismerve mamut munkáit sok szép és jó hajót fog a stirollapokból készíteni.
Ezeket az anyagokat nagy tételben dekorációs célra használják, általába ott kaphatók ahol dekorációs anyagokat árulnak.
Meggyőződésem, hogy a megye dekorációs üzleteiben kaphatók.
Egy másik ilyen anyag amit Gyula évekkel ezelőtt javasolt - jó magam is használok - mügyantát és üvegszövetet, sík üvegre (ablak üveg) laminálni és az így keletkezett lapot használni építésre. Elismere, hogy ez kicsit macerás, de a legolcsobb.
Én nem vagyok a fának ellensége én magam is használom hajóknál a felépítmény készítésére.
Tisztelt Szakics remélem nem sértettelek meg, továbbra is készíítsünk sok-sok hajót az ÁLTALUNK választott anyagból a magunk és mások örömére.
Üdv feco1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 27. - 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szervusz Feco 1

Nem sértődtem meg a hozzászólásodon.Nagy tisztelőd vagyok.
Mindig is érdeklődve olvasom akár ezen akár a másik fórumon megjelenő írásaidat. Elnézés ha nagyon agitálónak tűntek az eddigi hozzászólásaim, nem akartam erőszakos lenni.

Azzal az észrevételeddel hogy "továbbra is készíítsünk sok-sok hajót az ÁLTALUNK választott anyagból a magunk és mások örömére " egyetértek.

Ezzel nincs is semmi probléma. Csak azért tettem fel ide a felhívást, mert sokan vannak akik nem olvassák a Borsodi RC Fórumot. Hátha kedvet kapnak egy kis bolondozásra.

Tisztelettel.: Szakics

A további kérdéseket észrevételeket a Borsod RC-n az alábbi linken várjuk: http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,2595.0.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség