SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 20. - 1:52

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kikötők és berendezéseik
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 19. - 11:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretnék egy új témát indítani a RAJZOK téma 14. oldalán kialakult lehetőségre építve. Itt lehetne beszélgetnünk a kikötők és berendezéseik modellezésével kapcsolatban.

János.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 19. - 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
SRY kolléga engedelmével indításnak idéznék leveléből:

"... Én az 1:20-at választottam. Lehet kicsit túllőtem a célon, mert ebben a méretarányban minden hatalmas. Én lustább voltam némiképp mert inkább addig túrtam a netes és valós aukciókat, zsibvásárokat míg nem sikerült beszerezni két mozdonyt (egy 3 tengelyes gőzmozdony és egy szintén 3 tengelyes diesel mozdonyt) vettem egy nagy adag sínagyagot is, ami magány gyártmány így most van munka rendesen az átalakításával. A kitérőt és ehyéb szerelvényeket már nekem kell legyártani.

Ez az 1:20 a szabvány kertivasút (1:22 vagy 1:22,5 de mint 45 mm-es nyomtávú sínen fut, így a 45 mm nyomtáv a mérvadó) ebben a műfajban az LGB és PIKO készít gyönyörű dolgokat, csak éppen horror árakon. Viszont addig méregettem egy játékbolt kínálatát (néztek is, hogy ki ez az űrült, aki vonalzóval méregeti a játékokat) míg kiderült, hogy a Schleich figurák pont belepasszolnak az 1:20-ba. Így most az aukciókon olcsó Schleich figurákat veszegetek, így kijön 800-900 Ft-ra egy darab, LGB-ből meg lene vagy 4000-5000. De ezt sem fogom megúszni mert egy két vasutas szakit kénytelen leszek venni az meg csak LGB-ben van.


Ebben a vasút+kiköt prodzsektben érktekezhetnénk kicsit , mert rengeteg ötlet, elképzelés kavarog a fejemben, de a végső kivitel még nem alakult ki. Természetesen kikötői vasút lesz, de, hogy pontosan milyen azt még nem tudom. Azt szeretném ha úszó pontonokon lenne az egész és így bárhova telepíthető, de még ez se 100%. Szóval nagy a zavar meg a köd még ez ügyben. "

Úgy gondolom, hogy ez a méretarány (és esetleg a makettekre alapozott 1:35 is) lehetne egyfajta ajánlás. Így ha valaki épít egy járművet, hajót ... az egyből látványosan illeszkedne a már meglévő modellekhez.
Üdv. János.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 19. - 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Néhány kép is jöhet:

Kedvcsinálónak (elnézést, ha már szerepelt a kép):
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez már egy konkrét rajz. Lehet, hogy a gémet nem mozgatták le-fel? Érdekes.
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ezt pedig SRY kollégának ajánlom :shock: :
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv, János.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 19. - 20:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Kisújszállás
Talán érdemes lenne valamiféle szabvány szerűséget kialakítani. Így az első képhez hasonló kikötő "rendszereket" lehetne kialakítani egy-egy találkozón. Mindenki viszi a sajátját majd mint egy puzzle-t összerakjuk egy nagy egésszé a helyszínen.

_________________
"Ha nem figyelek oda, úgy fogok megöregedni, hogy elfelejtek felnőni előtte."
http://www.kisujmodell.eu
http://www.facebook.com/kisujmodell


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 19. - 21:09 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
RedCar írta:
Talán érdemes lenne valamiféle szabvány szerűséget kialakítani. Így az első képhez hasonló kikötő "rendszereket" lehetne kialakítani egy-egy találkozón. Mindenki viszi a sajátját majd mint egy puzzle-t összerakjuk egy nagy egésszé a helyszínen.


Úgy van!!!

Amiket eddig csináltam ez ügyben az is "puzle" mivel nincs az a szállítóeszköz, amibe egy ilyen 1:20-as vasúti pálya beleférne, így már eleve kénytene vagyok "darabolni".

Szerintem két dolog fontos ez ügyben:

1.) A vízszint feletti magasság !!! Ezt kéne egységesíteni. Vízvonal alatt a merülés változó lehet, mert a súlyosabb elemek alá nagyobb merülésű "ponton" kell.

2.) A csatlakoztatás módja !!! A pontonok egymáshoz rögzítése (lehetőleg rejtetten) és annak egy minden pontonon áthaladó "kábelcső" kialakítása, mivel itt egy csomó minden elektromosan fog működni. A Vasút, a fények, a daruk stb.. stb...
Mondjuk használhatunk a pontonok alján kábelfogó szemeket is, és vízálló kábelt, és akkor ez sokkal egyszerűbben megoldható. Csak alulról kell az összeszereléskor felcsiptetni, felkötni stb... az egyes modulok vezérlőkábeleit, a pontonok úgyis takarják ezeket.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 31. - 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem megfeledkezve az előző hozzászólásról, a kikötők témájához kapcsolódhat a világítótorony. Ezeknek az építményeknek gyakran elég zord körülmény jut.

Például az Erie tavon.
Nyáron még csak-csak:
Kép
De télen:
Kép
Kép

János.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 31. - 22:26 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ebből a műfajból az egyik kedvencem:

Kép

Már meg is építettem volna, ha lenne hozzá egy megfelelő pontos rajzom.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 01. - 21:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Ok ,hogy szép de valami infot mondhatnál rola.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 01. - 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Régi álmom Nekem is egy élethű világítótorony megépítése, ami jól alkalmazkodhatna a Springerekhez.
Elég sok fele leveleztem és képeket gyűjtöttem, melynek a végén elküldték egy élethű tervrajzot bescennelve méretekkel a következő toronyról:

Kép
Cape Palliser Lighthouse - Új Zéland

Akit érdekel, el tudom küldeni, 4 MB-s tiff file


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 01. - 22:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Igénylem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02. - 8:52 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
skeleton írta:
Üdv.

Ok ,hogy szép de valami infot mondhatnál rola.


Üdv.

Látjátok ez nagyon szomorú dolog. Még a hajózást szerető, hajózással foglalkozó emberek sem ismerik fel ezt a jeles világítótornyot. Pedig annyira jellegzetes és egyedi. Természetesen nem Skeleton Kolléga és senki más sem tehet erről, ha egyszer találkoztak volna ezzel a toronnyal és elmondták volna nekik, hogy mi is ez, soha nem felejtenék el.

Ez bizony a Fiumei Kikötő régi világító tornya. Az egyetlen Magyar tengeri kikötő tornya, ami várta, hívta haza a Magyar Tengerészeket.
( http://mek.oszk.hu/09500/09536/html/0007/20.html )

A Fiumei terület elvesztése után a torony mása a mai Petőfi-híd lábánál állt, mint a Császári és Királyi Haditengerészet hősi halottainak emlékműve. Egyébként a hidat ekkor Horthy Miklós hídnak hívták, csak 1945 után kapta a Petőfi-híd nevet. Az eredeti fiumei torony elpusztult. :

Kép

A dunaparti torony nem csak szinbólikus építmény volt, mert előírás szerűen működött is, Magyarország egyetlen folyami világítótornya volt. A hajósok is szerették, jól ellátta (új) feladatát. Igen gyorsan Budapest egyik jelképe lett, rákerült a plakátokra, képeslapokra is. 1945 után a háborúban megsérült emlékművet nem építették újjá, elbontották végleg.

Így a hányatott sorsú viágítótorony már csak az emlékeinkben hívná, óvná tengerészeinket, ha emlékeznénk rá. Sajnos ez is elmaradt. A Közlekedési Múzeumban van egy kis fehér márvány modellje, alatta a tábla : Fiume régi világítótornya. Ez messze nem mondja el milyen kötődése van ennek a toronynak a Magyar Hajóshoz, és mennyire jól kifejezi hajózásunknak a toronyhoz hasonlóan mostoha sorsát.

Hát ezért a kedvenc világítótornyom ez a vaslemez építmény. Nem mellékesen (szerintem) szép is.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02. - 10:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Na igy már kemény dio lesz,de nincs minden veszve.

Országosterv hivatal, Képzőmüvészeti muzeum, vagy o. levéltár.

Valamelyikben. Szerintem TIT segithet.

Amit belinkeltél az eredeti rajzon van méret is, a kis ház belmagassága 2,95m szélesége 3m, talapzatott összefogó "kö" tömbök mérete 3,7m


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02. - 11:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Hogyan ment fel a " jóember"?

Tamásbá kérdezi.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02. - 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Egy kis kutatás után:http://www.kozterkep.hu/~/3371/#

Vagy google:Haditengerészeti Hősi Emlékmű.

http://egykor.hu/budapest-xi--kerulet/h ... apest/2614

Tamásbá csigalépcsőn. :D

Na van alaprajz is

http://www.lokalpatrioti-rijeka.com/for ... f=76&t=999

meg egy rakás ujkép.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 02. - 13:19 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Köszi Skeleton!

Lehet kezdeni fiumei világítótornyot tervezni. Már csak valami tuti villogó elektronika kéne bele, stroboszkóp, vagy villanócső, hogy nappal is látható legyen a fénye.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség