SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 20:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Rendőrhajó
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 24. - 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Sziasztok,

A fiam épített a nyári szünidejében egy rendőrhajót az alábbi terv alapján:
http://www.mo-na-ko.net/images/Policejn ... planek.jpg
Az építés 2013. július 1-én kezdődött (ezt örökíti meg a lajstromszám), és a mai napon így néz ki a hajó:
Kép

Így kezdődőtt:
Kép

Kép

Folyt. köv.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 25. - 7:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ez is fent van:

https://www.facebook.com/groups/270783482975350/

Nem lehet a " hajógyárnak" valami látványos nevet kitalálni?

Nekem jó a " Buddha " CSAK MÁS NE ÉRTSE FÉLRE!

A Facebookon több mint 1200 modellező van jelen a Világ minden részéről.
Török-Indiai is sok van!
Sőt Indonéziából is jelen vannak.

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 26. - 11:26 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Had kötözködjek már egy kicsit :-) :-)


Magyarországon olyan nincs, hogy vizirendőrség, így ilyesmit nem is írnak fel a hajókra! A Rendőrség szolgálati hajóin a RENDŐRSÉG felirat látható, valamint az orr részen egy vastag keretes kék rombusz benne a hajó azonosítójával, pl D-19 ami a Dunai Vizirendészeti Rendőrkapitányság 19. sz. szolgálati kisgéphajóját jelenti. (egyébként van Tiszai Vizirendészei Rendőrkapitányság, és Balatoni Vizirendészeti Rendőrkapitányság is)
( http://www.archive.police.hu/brfk/dunairk )

A szolgálati hajók ezen felül hordozhatnak kiegészítő, megkülönböztető fényjelzést is, ami általában azonos a rendőrségi szolgálati gépkocsik "fényhídjával".

Az alábbi képen egy teljesen szabályos szolgálati kisgéphajó látható.

[img]http://csepel.info/wp-content/uploads/vízirendészeti-razzia2-mixonline.hu-E.-Várkonyi-Péter.jpg[/img]

Ha egyszer átfestésre, felújjításra kerül a hajó, akkor érdemes lenne e szerint ellátni feliratokkal és jelzésekkel, és akkor tényleg autentikus Magyar Rendőrségi Szolgálati Hajó lesz :-) :-) Addig meg így is jó lesz, mert az ilyesmit csak az ilyen szegecs-számláló hajó-fanatikusok és rendőrök veszik észre mint én :-) :-) :-)

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 26. - 13:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Kösz az észrevételt, majd szólok a gyereknek, hogy a "vizi" előtagot távolítsa el (matrica)
Egyébként máris felújításra szorul, mert a "kiváló" akril sprayfesték és lakk 2 hét után repedezik.
Mivel kell egy ilyen hajót lefesteni manapság?
Az én első hajóm egy önjáró vitorlás 35 éves, nitrofestékkel van festve és nem repedezik.
Kössz.
Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 26. - 17:54 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Először is alapos lakkozás kell, arétegeket hagyva megszáradni, az újabb réteg előtt felcsiszolni. Legalább 3 réteg jó minőségű lakkal. Aztán jöhet valami jobb acrylfesték. Én a Pisma Color szóróflakonos festékeket használom hajókhoz, eddig sok gond még nem volt vele.

Ternészetesen a fa hajó karbantartás igényes, ha ezt csökkenteni akarod, akkor kívül, belül le kell műgyantázni és sokkal időtálóbb, kopásállobb lesz.

Üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 26. - 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Volt gyantázva?
Balsa vagy fenyő a palánkolás?

Az akryl egy viszonylag kemény és rugalmatlan festék. Ráadásul nem igazán szivodik be a balsába. A nito megfelelő higitásban teljesen átlehet itatni az anyagot.

Gyantázni utána jöhet a spray. Nitro lakk vagy csonak lakk (ez lassaban szárad) és szinre fuj.

A hajóim igy készülnek: gyanta üvegszövettel,csiszolás, gletelés,csiszolás,szórógitt 4:1 autos (fehér ,könnyen csiszolható),csiszolás gyantáig amig minden hibát ki nem szedek,szorógitt,megint csiszolás itt márcsak 400-800 ig használom a csiszpapirt, a legvége 2k autozománc jó drága cserébe elég tartos birja a hideget meleget.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 26. - 22:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
A hajótest rétegelt lemez palánkolású, L285 epoxi gyanta+üvegszövet borítás után Motip autós szórógitt, aztán a szín: akril spray majd az akril lakk. A belseje ugyanezzel a gyantával kikenve.
Repedezik a színes akril spray, nagyon kiábrándító mert nem volt olcsó és sokat dolgozott vele a srác.
2k autós festéket hol lehet kapni, monnyuk selyemfényben?
Kössz.
B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 27. - 8:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Nagyobb festék szaküzletekben, a legegyszerübb egy közzeli autofényezőt megkérdezni. És hamár ott vagy kérdez rá mennyiért fujná le a modellt,csak fényezésre előkészités nélkül. Érdemes még beszerezni szilikon oldót (lemosót). Az árakról 2k autozománc 1dl 3000.- körül van!! 4000.- 1kg 2k szorógitt, 3000.- a lemosó kb... a motip spray nekem nem jött be nehezen csiszolható valamint nagyon eltömitette a papirt.

Nálam 65cm vitorlásra böven elég volt 1dl festék a szorógitt vagy 4 hajóra, szilkon lemosó meg még mindig van. Ami fontos a festék és a gitt keverési aránya nem tömegben van meghatározva!! Hanem térfogatban igy a fényezőt sajnos nem fogod tudni ki kerülni, vagy a boltban kérdezd meg az eladót bár az már necces kit fogsz ki.

Mivel keverik a szint matt, fél matt ,selyemfényű, fél fényes, fényes, metálból válszthatsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 27. - 15:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
Szia!

buddha írta:
Mivel kell egy ilyen hajót lefesteni manapság?
Kössz.
Üdv: B.


Tegnap már nekifutottam a hozzászólás írásának, de aztán nem küldtem el, ne én legyek az első... 8) 8)

Annyit előrebocsátok, aki csinált eddig összesen 1 darab hajót, és azt sikerült a leggagyibb spray festékkel jól lefestenie, az onnantól esküdni fog arra...

Inkább felsorolásszerűen ötletelek, mint szoktam:

- ha akril spray, akkor valamilyen "automotip", gépkocsira való. Az OBI, PRAKTIKER, TESCO, METRO spray-k igen furcsán tudnak viselkedni. Ami igaz valóban "csiszolópapírzabáló" az "automotip", ez ellensúlyozható némileg ha a megszokottnál eggyel durvábbal haladunk rétegenként és a végén "hirtelen" váltunk egész finomra, illetve eggyel előbb kezdjük vizezni... Ilyennel fújtam a springerem...

- ha sok pénzünk van akkor minden 2K, a szórógitt, az alapozó, a festék. Drága, meg én személy szerint utálom mosogatni a szórópisztolyt, fújni csak a "legvégső" esetben fújok. Nem igazán szeretek gyantázni sem, meg 2 komponensű anyagokkal dolgozni mert viszi a szűkös időmet a méricskélés, kevergetés... Másnak már fújtam ilyet, magamnak még nem.

- ha sok pénzünk van, meg német kapcsolatunk akkor pl. GRAUPNER ALKYFIX enamel... Anno a GRAUPNER WESER-hez használtam, tapad mindenen, ABS-től a fáig, fed mindent, stb, stb...

- amit én szoktam használni, az kicsit "fapados", de ha jól emlékszem ezt (ilyet) használtam az első nagyobb hajóm festésénél 1974-ben :lol: :lol: Azóta is ezzel dolgozom. Ezekhez odarohanok, kinyitom, esetleg megkeverem és felkenem (ecsettel). A legutolsó (max 2 ) réteget elég fújni, akkor egy kicsit több hígító kell... Bár az EU miatt ezek a festékek már nem ugyanazok mint negyven évvel ezelőtt, de megfelelnek az igényeimnek. Annak idején még "szikkatívval" hígítottam a gyorsabb munka végett, ma már jó részük vízbázísú...
Akkor nézzük a teljes technológiát:

Általában üvegszövet + gyantázok, de működik "natúr" fára is.

Kép

Ezután a képen látható Neoflex javító tapasz, alkalmazható foltban, de telibe tapaszolva is. A TRINÁT mestertapasz nekem nem jött be. A gyári ajánlás szerint 0,2mm -e rétegekben vihető fel, ekkor 2 órán belül csiszolható. Tapasztalatom szerint 2-4 mm-es réteg sem reped meg, csak 1 napig szárad és "behúzódik". Tapasztalatom szerint tapad fára, alapozóra, gyantára, mindenféle festékre... És nem kamu, valóban az árcímke szerinti 430Ft a tubus, az kb. 1 darab 1m hosszú hajóra elég...

Ezután jön a Supralux alapozó (fehér). Valójában TRINÁT alapozó lenne a sorba illő, de itt Kápolnásnyéken a Gazdaboltba ez volt kapható, és így hozzászoktam. Ecsetelhető, "vastag" matt fehér festék, szinte semmin nem folyik meg normál vastagságban. Így egy hajótest alja,teteje, oldala egy menetben körbekenhető. Kb. 2x vastagabb egy fújt rétegnél, így van miből csiszolni, kitölti a nagyobb csiszolási karcokat is. 6-8 óra alatt porszáraz, csiszolható így egy nap - ha korán kelünk - kétszer is dolgozhatunk vele. Mivel matt fehér így a legvilágosabb színeknél is használható az ősi festőtrükk, vagyis ha úgy ítéljük meg, hogy kész az alapozás "ráködölünk", majd teljesen visszacsiszoljuk. Ha mindenhol csak az alapozó látszik, akkor tényleg síkban vagyunk gödröcskék nélkül!

Legvégül TRINÁT zománc. Hadihajókhoz matt szürke, illetve matt rozsdavörös meg némi matt fekete: TRINÁT matt zománcfesték a végén fújva. A mostani gőzhajómhoz matt fekete, matt rozsdavörös de ecsetelni fogom nem fújni. Halászhajókhoz (mediterrán) TRINÁT selyemfényű zománc szintén ecsetelve. Yachtokhoz TRINÁT magasfényű fújva.

Mindegyik nagyon jól "vékonyítható", bírják azt, hogy felszórjuk az utolsó réteget majd kb. 20 - 30 perc múlva rászórunk egy második "finish" réteget. Igény estén jól csiszolhatóak, utólag tapaszolhatóak, átfújhatóak.

Üdv, Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 aug. 27. - 16:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Köszi.
Motip volt a festék spray is.
Legközelebb Trinát lesz...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség