SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 24. - 11:27

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Ezüst forraszt pálca
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 02. - 19:42 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv. Mindenkinek!
Olvasva a keményforrasztásról szóló írásokat, azt tapasztaltam, hogy ez sokaknak problémát jelent. Én hat éve forrasztok kifogástalanul PB gázzal és bevonatos ezüst pálcával, ezért nemigen értettem, hogy mi a baj, ezidáig! Az újabban vásárolt forrasztópálca azonban megtréfált. Miután a berendezésben nem találtam hibát gyanum a forrasztópálcára esett. A pálcáról leolvadó folyasztószer eloszthatatlanul kis göbökben tartja az ezüstöt és megduzzadva még a hőtöl is elszigeteli a munkadarabot. Megszilárdulva fehér üvegszerű anyaggá válik. Átkutatva a műhelyem találtam egy korábbi vásárlásból maradt kb. tíz centis darabot , amivel a forrasztás ismét kifogástalan volt. A kereskedőnél reklamálva elmondták, hogy én vagyok az egyetlen, aki kifogással élt (kereskedőként én is ezt mondtam volna) Annyit azonban elmondott, hogy egy új cégtől hozták a pálcákat, aminek a tipusjele UTP 3M
Egybként vásárláskor oda kell figyelni arra is, hogy ne az élelmiszeripari pálcát adják, mert csak az ipari pálcában van kadmium, ami az ezüst folyását segíti. Most új beszerzési forrást kereshetek, a baj azonban az, hogy én a budapesti Szív utcai bolton kívűl más árusító helyet nem ismerek, ahol pár szállal is kiszolgálnak. Üdv. István39.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03. - 9:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves István!

A Bronzker Bt.-nél szoktam forraszpálcát venni.

113 Bp. Szabolcs utca 30.

tel: 06/1-339-77-09


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03. - 9:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Szervusz Zoli :D

Nem tudod véletlenül hogy milyen árban van nekik?
Kellene a közeljövőben néhány szál belőle.

Üdv Szilveszter :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03. - 14:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Kedves István!
Én még nem forrasztottam ezüsttel, de nagyon érdekel a téma.
Irod hogy pb gázzal forrasztasz ezüsttel.
A kérdésem az hogy milyen nagyságú súlyú és anyagú munka darabokat forrasztasz.
Milyen teljesítményű, tipusú forrasztópisztollyal.
Üdv. feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03. - 15:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én Érden (Budafoki út 10) COOPTIM -nél vásároltam kb. egy éve.
Súlyra adják, a pontos árát már nemtudom, de úgy emlékezem 1e. ft-hoz közel volt egy szál. A cég könnyen megtalálható, a 6-os út mellett Érd elött az első körforgalomnál kell balra fordulni. Interneten is elérhető.

Üdvözlettel István


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 04. - 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
feco 1 írta:
Kedves István!
Én még nem forrasztottam ezüsttel, de nagyon érdekel a téma.
Irod hogy pb gázzal forrasztasz ezüsttel.
A kérdésem az hogy milyen nagyságú súlyú és anyagú munka darabokat forrasztasz.
Milyen teljesítményű, tipusú forrasztópisztollyal.
Üdv. feco 1

Üdv. Feco!
A kérdéseddel megvallom, hogy megfogtál, ugyanis a forrasztandó munkadarab tömegét még sohasem mértem meg. Mivel a kérdést nem akarom megkerülni leírom, hogy mit szoktam forrasztani. 0,5-2 mm-ig lemezt, 3x0,5-90x2-es csövet, valamint tárcsákat idomokat, ezek rezek. Forrasztottam már 3x20-as laposvasat is. A traktorm kormányművéhez szükség volt egy 60 mm átm. 10 mm v. vas tárcsa és egy 20 mm átm. 30 mm hoszú csonk össze forrasztására is, ami gond nélkül sikerült. Összegezve, mindent meglehet forrasztani, amit fel tudsz melegíteni léegalább 700 C fokra, bár az ezüst 610 C fokon olvad (40 °százalékos )de csak a magasabb hőfokon tud a résekbe befolyni. A forrasztó berendezésem áll egy 1 kg-os túrista pb gázpalackból, és egy Express márkajelű 2-es forr fejjel ellátott pisztolyból. Üdv István


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 04. - 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
öreg írta:
Én Érden (Budafoki út 10) COOPTIM -nél vásároltam kb. egy éve.
Súlyra adják, a pontos árát már nemtudom, de úgy emlékezem 1e. ft-hoz közel volt egy szál. A cég könnyen megtalálható, a 6-os út mellett Érd elött az első körforgalomnál kell balra fordulni. Interneten is elérhető.

Üdvözlettel István


T. Öreg!
Köszönöm a tippet, azonnal elmegyek, ha elmúlik ez a mostani fehér rontás' Üdvözlettel István


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 05. - 7:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Bocsi a kései válaszért!

A bronzkernél olyan 1000-1200 Ft egy szál és nem bevonatos. Én külön vettem hozzá folyasztó szert amibe sűrűn tunkolom a pálcát. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: ezüsthegesztés
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 09. - 21:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
HI
nekem is van ilyen bevonatos ezüstpálcám és van egy olyan
forrasztó fej amely eredetileg egy akkora palackon volt mint
a borotvahab én csináltam hozzá csatlakozást így most már
nagy palackhoz tudok csatlakozni
két kérdésem lenne
a PB gáz mekkora hőmérsékleten ég
az a 2 esforr fej 2mm es fúvókát jelent?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 10. - 10:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Üdv. István!
Köszönöm a válaszodat, kérdéseimmel arra kérdeztem rá, hogy milyen teljesítményű pisztollyal mekkora munkadarabokat tudsz felmelegíteni.
Mint írtam ezüsttel még nem forrasztottam, de úgy látom nem is fogok, megrettetett az ára.
Szerintem a forrasztásnak, amit én gyakorlok van egy tömités célja is és erre az ezüst túl drága.
A modell kazánom vörösrézből készült fütőcsövét, már forrasztottam CFH márkájú réz-foszfor keményforrasszal Nr.52 310.
Sajnos ezzel csak rezet lehet forrasztani.
A forrasztópisztolyomról lekopott a márkajel, olyan régen használom, hogy nem emlékszema márkájára.
Nézegetve a mostani propán égőfejes katalógusokat méretéből itélve 2-2,5 kWh teljesítményű lehet.
Ez a teljesítmény csak átmérő 35-ös cső, vagy kisebb darab felmelegítésére elég.
Katalógusok szerint lehet kapni 5-7 kWh teljesitményű égőfejeket, kacérkodok a gondolattal, hogy eggyel meglepem magam.
Célom hogy átmérő 100-as 2 mm vastagságú vascsővet sárgaréz pálcával forraszak pb gáz égőfejjel.
Ha van valakinek tapasztalata, ilyen teljesítményű égőfejjel legyenszíves megosztani velünk.

Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: ezüsthegesztés
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 11. - 17:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
beli 48 írta:
HI
nekem is van ilyen bevonatos ezüstpálcám és van egy olyan
forrasztó fej amely eredetileg egy akkora palackon volt mint
a borotvahab én csináltam hozzá csatlakozást így most már
nagy palackhoz tudok csatlakozni
két kérdésem lenne
a PB gáz mekkora hőmérsékleten ég
az a 2 esforr fej 2mm es fúvókát jelent?


T. beli 48

A PB gáz a prospektusok szerint 1200 fokon ég, a valós teljesítménye azonban a hőveszteseg miatt kevesebb. A másik hiba, hogy a láng csak a végén magas hőmérsékletű, ezért a forrasztásnál ügyelni kell arra, hogy a munkadarabhoz ne kerüljön túl közel a forrasztó fej. A 2-es jelölés a cserélhető fej számozása, amely ennél a tipusnál 1-5-terjed. Sajnos több adatot nem tudok róla, ugyanis a vásárláskor kapott leírás elveszett. A fúvóka átmérője 0,28 mm. Üdv. István


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 11. - 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
feco 1 írta:
Üdv. István!
Köszönöm a válaszodat, kérdéseimmel arra kérdeztem rá, hogy milyen teljesítményű pisztollyal mekkora munkadarabokat tudsz felmelegíteni.
Mint írtam ezüsttel még nem forrasztottam, de úgy látom nem is fogok, megrettetett az ára.
Szerintem a forrasztásnak, amit én gyakorlok van egy tömités célja is és erre az ezüst túl drága.
A modell kazánom vörösrézből készült fütőcsövét, már forrasztottam CFH márkájú réz-foszfor keményforrasszal Nr.52 310.
Sajnos ezzel csak rezet lehet forrasztani.
A forrasztópisztolyomról lekopott a márkajel, olyan régen használom, hogy nem emlékszema márkájára.
Nézegetve a mostani propán égőfejes katalógusokat méretéből itélve 2-2,5 kWh teljesítményű lehet.
Ez a teljesítmény csak átmérő 35-ös cső, vagy kisebb darab felmelegítésére elég.
Katalógusok szerint lehet kapni 5-7 kWh teljesitményű égőfejeket, kacérkodok a gondolattal, hogy eggyel meglepem magam.
Célom hogy átmérő 100-as 2 mm vastagságú vascsővet sárgaréz pálcával forraszak pb gáz égőfejjel.
Ha van valakinek tapasztalata, ilyen teljesítményű égőfejjel legyenszíves megosztani velünk.

Üdv. feco 1!

A Szív utcai boltban egy szál ezüst bevonatos forrasztó pálcát 800 Ft-ért vettem. Egy ilyen pálcával megtudok forrasztani egy 60X100 mm Sr csöből készült kazánt öszes tartozákával együtt, és még marad is! Ha figyelembe veszem azt a biztonségot, amit az ezüsttel történt forrasztás nyújt, úgy érzem, hogy ez nem nagy ár. Üdv. István

Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Ezüstpálca
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 12. - 23:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Tiszteletem,

elnézést , hogy ismeretlenül beleszólok a témába de általatok felbuzdulva elmentem kedvenc szerelvényboltomba , és érdeklődtem ezüst pálca iránt. Kaptam bevonatos pálcát (500x3) méretüt. Az átmérő bevonattal enyi. Mivel semmi tapasztalatom nincs az általatok felvezetett témában így azt sem tudom az 500ft.-os ár jó vagy nem mert nem írtátok a méreteket. Az eladó szerint főleg hűtőgépesek és gázosok használják.
Itt rövid leírás található a keményforrastásról.

http://www.rezinfo.hu/lagy-es-kemenyfor ... kulonbsege

http://www.ezermester.hu/articles/artic ... ticle=1002

http://www.ballun.hu/index.php?q=search ... szt%C3%A1s

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Ezüstpálca
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 13. - 17:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
máv275 írta:
Tiszteletem,

elnézést , hogy ismeretlenül beleszólok a témába de általatok felbuzdulva elmentem kedvenc szerelvényboltomba , és érdeklődtem ezüst pálca iránt. Kaptam bevonatos pálcát (500x3) méretüt. Az átmérő bevonattal enyi. Mivel semmi tapasztalatom nincs az általatok felvezetett témában így azt sem tudom az 500ft.-os ár jó vagy nem mert nem írtátok a méreteket. Az eladó szerint főleg hűtőgépesek és gázosok használják.
Itt rövid leírás található a keményforrastásról.

http://www.rezinfo.hu/lagy-es-kemenyfor ... kulonbsege

http://www.ezermester.hu/articles/artic ... ticle=1002

http://www.ballun.hu/index.php?q=search ... szt%C3%A1s

Üdv. máv275 :)


Üdv. máv275!
A hűtőgépesek által használt bevonatos ezüst pálca ezüst tartalma 15 °° ez 800 fok körül olvad, ez már pb gáz használata esetén a réz kiváló hővezetése miatt túl magas. A mi céljainkra 610 fokon olvadó 40 százalék ezüstöt tartalmazó pálca a megfelelő. Amennyiben a kedvenc boltodban ilyen pálcát kapsz 500 ft-ért, azonnal vegyél belőle többet, és add meg a címet! Kösz a leírásokat, más cégek ajánlásait én is böngésztem már. Üdv. István39


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: ezüst forrasztópálca
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 13. - 22:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
tisztelt ISTVÁN39
köszönöm gyors válaszod nagyon hasznos és mondhatom mások hozzászólásai is
sokat érnek pl én reduktor nélkűl csatlakoztam a nagy gázpalackra pedig van
nyomáscsökkentőm ezt többé nem teszem
továbbra is javasolnám a forrasztani kívánt darabok előmelegítését egy rezsón
én még egy használt forgószékre szereltem egy asztallapot és ezeket a munkákat
ott végzem el


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség