SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 7:10

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 10. - 6:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A kyosho elektronika sajnos már elkelt. Ezt onnan tudom hogy felhívtam telefonon a srácot, legalább ki írhatta volna hogy már elkelt az árú.

Más
Megvettem a 1-es balza lemezt, végeztem hajlításokat vele és hihetetlen hogy ilyen kis méretben is meglehet hajlítani törés nélkül. Az 1 vékonyabb lett biztos eltévesztették a címkézést nagy örömömre majd ebből lesz a törzse. Balza fát is lehet gőzölni? Milyen fajta/típusú ragasztót használtok az építéshez ami gyorsan szárad és erős kötést biztosít?
Remélem a héten lesz kis szabad időm az építésre.

Airfoil6205
Köszi a linket megnéztem a micro pittset és mit ne mondjak maga 84 cm -es fesztávjával elég nagy r.gép.

Üdv:. Miklós


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 24. - 8:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet.

(A nagy érdeklődés után megtöröm ezt a csöndet.)
Elkezdtem építeni a madarat kezd repülő formája lenni. Sok idő elmegy az alkatrészek legyártásával.Nagyon idő igényes munka folyamat. Nitrolakk hígító segítségével felvittem az egyes elemek rajzait a fára. Összerakáshoz sok türelem és kézügyesség szükséges és a megfelelő szerszám és maszkoló ragasztószalag a sárga színű. Sajnos pár bordát újra kellett készíteni mert eltörtek. A törzs készen van az alsószárnyak, a magassági és oldal kormány elmei kivágva. Jól gondoltam az elején,hogy 2 db balza lemezre szükségem lesz az egyikből már alig maradt valami. Pillanatragasztóból vegyetek többet mert szükségetek lesz rá. Ma vettem 3 db dobozzal és még kész sem vagyok vele.
Képeket rakok fel róla.
Elektronika ügyben keresem a megfelelőt. Amíg nem lesz lehet,hogy gumimotort rakok bele ezt majd idővel eldöntöm.

Folytatás következik.....................


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlök mindenkit!

Ma is haladtam 1 kicsit a repülő építésével. Befejeztem a szárnyakat felkerültek a szárnyat rögzítő bordák a helyükre, magassági és oldal kormány. Orr részét borító burkolat. Következik majd futómű kialakítása kerekek beszerelése és festés. Ha megérkezik az elektronika akkor annak a elhelyezése a testben. Motor beállítás az oldalkormányt mozgató mechanizmus kiépítése.

Szilárdka levelezése során kitárgyaltuk az elektronika dolgot nagyon sok mindenben tudott segíteni nekem.
Végül is egy 16 grammos mini heli elektronikája lesz beültetve igaz 2 csati felhasználásával. Egyelőre jobbat nem találtam, lesz benne szabályozható fordulat a motornak szilárka féle aktuator az oldalkormánynak.

Folyt következik......................
Miki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlök mindenkit!

Ma is haladtam 1 kicsit a repülő építésével. Befejeztem a szárnyakat felkerültek a szárnyat rögzítő bordák a helyükre, magassági és oldal kormány. Orr részét borító burkolat. Következik majd futómű kialakítása kerekek beszerelése és festés. Ha megérkezik az elektronika akkor annak a elhelyezése a testben. Motor beállítás az oldalkormányt mozgató mechanizmus kiépítése.

Szilárdka levelezése során kitárgyaltuk az elektronika dolgot nagyon sok mindenben tudott segíteni nekem.
Végül is egy 16 grammos mini heli elektronikája lesz beültetve igaz 2 csati felhasználásával. Egyelőre jobbat nem találtam, lesz benne szabályozható fordulat a motornak szilárka féle aktuator az oldalkormánynak.

Folyt következik......................
Miki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlök mindenkit!

Ma is haladtam 1 kicsit a repülő építésével. Befejeztem a szárnyakat felkerültek a szárnyat rögzítő bordák a helyükre, magassági és oldal kormány. Orr részét borító burkolat. Következik majd futómű kialakítása kerekek beszerelése és festés. Ha megérkezik az elektronika akkor annak a elhelyezése a testben. Motor beállítás az oldalkormányt mozgató mechanizmus kiépítése.

Szilárdka levelezése során kitárgyaltuk az elektronika dolgot nagyon sok mindenben tudott segíteni nekem.
Végül is egy 16 grammos mini heli elektronikája lesz beültetve igaz 2 csati felhasználásával. Egyelőre jobbat nem találtam, lesz benne szabályozható fordulat a motornak Szilárka fele actuator az oldalkormánynak.

Folyt következik......................
Miki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlök mindenkit!

Ma is haladtam 1 kicsit a repülő építésével. Befejeztem a szárnyakat felkerültek a szárnyat rögzítő bordák a helyükre, magassági és oldal kormány. Orr részét borító burkolat. Következik majd futómű kialakítása kerekek beszerelése és festés. Ha megérkezik az elektronika akkor annak a elhelyezése a testben. Motor beállítás az oldalkormányt mozgató mechanizmus kiépítése.
Szilárdka levelezése során kitárgyaltuk az elektronika dolgot nagyon sok mindenben tudott segíteni nekem.
Végül is egy 16 grammos mini heli elektronikája lesz beültetve igaz 2 csati felhasználásával. Egyelőre jobbat nem találtam, lesz benne szabályozható fordulat a motornak Szilárka fele actuator az oldalkormánynak.
Folyt következik......................
Miki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:35 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
A duplázást törölhetem?
(na meg ezt az OFF-ot is)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 05. - 19:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Sry kolléga!

Igen minden duplázást törölhetel!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 10. - 18:39 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jó estét mindenkinek!

Bár most nem haladtam az építéssel volt időm azért pár képet készíteni a jelenlegi állapotáról. Biztosan vannak rajta hibák amit elkövettem de nézzétek el nekem mégis ez az első szárnycsapásaim ilyen téren.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv: Miki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 11. - 6:59 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Eddig tetszik :D :D :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 11. - 9:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szép kis repcsi lesz... gartulálok.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 22. - 8:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv mindenkit!

(Tudom erről Szilárdkát kellene meg kérdezni de sajnos egyéb elfoglaltsága és nett hiánya miatt nem elérhető.)
Segítségeteket kérem abban hogy milyen méretű és típusú mágnest kell használni az aktuátorokhoz? Kb milyen méretűek ezek az aktuátorok külső és belső átmérője és magassága.
Olvastam a neten vannak különböző ohmosak ezeket hogyan lehet készíteni
vagy csak a tekercsek számától függenek?

Jó ünneplést és sok pihenést kívánok nektek a hosszú hétvégére vagy örömteli építést!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 23. - 6:36 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Sajnos ehez egyáltalán nem értek ...... bocsi.

üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 10. - 13:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv. Mindenkinek!

Elnézést kérek mindenkitől sajnos mostanában nem nagyon tudok netezni, remélem hamarosan rendeződnek a dolgaim és ismét napiszinten itt tudok lenni.

Minden elismerésem, nem egyszerű megcsinálni ezt a kis gépet pláne balsából. Én nekem nem is sikerült. Én depronból és balsából csináltam. Elméletileg készen van ma este valahol megpróbáljuk a levegőbe emelni. Maradtam én is az aktuátoros dolognál csak a két aktuátor egy-egy szervó elektronika szabályozza. Vevőnek pedig egy kis Corona vevőt használok amiről leszedtem a burkolatot és a csatikat is leforrasztottam róla. Ezzel megspóroltam kb 1,5 grammot. Motornak egy kis 3 fázisút haszáltam aminek a súlya 3,2g és a hozzátartozó szabályzó pedig 0,4 gram. Sajnos légcsavarom még nincs hozzá, amit otthon találtam azzal kb. 28g vonóerőt produkál. Akkunak meg 300mAh lipo-t használok. Sajnos kell ekkora akku mivel a pici motornak elég nagy az étvágya. Ez így mindenestől 31g. Fotót itt is megígérem amint lehetőség nyílik rá azonnal pótolom.

Válaszolva egy korábbi kérdésre: én 5x5x2mm mágnest használtam ennél a repcsinél. A vezérsíkokhoz kell az erő, főleg a magasságihoz.

Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 13. - 8:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet Mindenkinek!

Nos, a berepülés nem jött össze. Kiderült, hogy a kis corona vevő nem üzemel egy cella lipo-val, 4,2v a legkisebb fesz. amivel még biztonságosan működik. Csalóka is ráadásul mert szobában úgy csinál mintha minden rendben lenne, aztán kint meg pár méter után elveszíti a vételt. Valami más vevőt kell nézni.


Üdv.: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség