SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 0:32

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Micro pitts
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 05. - 17:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jó estét mindenkinek!

Először is erről a madárról lenne szó :shock:

http://www.chris3d.com/files/micropitts.pdf

Ahogy látom nem lesz könnyű megépíteni ilyen kis méretben de ez szép benne a kihívás.
Már régóta tervezek egy ilyen megépítését , szerintem tanuló modellnek megfelelne nincsen valami nagy szobám ha esetleg szélcsendes idő lesz akkor kint is repülnék vele. Mivel ezen a téren elég kezdő vagyok ezért a segítségeteket kérem majd néhány alkatrésznél vagy annak elkészítésénél.
Még az alap anyagok beszerzésénél járok. Azon gondolkoztam hogy a teljes elektronikát mivel is lehetne helyettesíteni, motornak KP00 ír u80-as propellerrel(esetleg valamilyen mini rc heli alkatrészeivel kiváltani).
Milyen fajta balza fa lenne a megfelelő hozzá 0.8 mm vastagságban?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 05. - 20:17 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Szerintem a normál, de ebben a témában nem vagyok valami
járatos, így inkább figyelem az építést, mint tanácsokat tudnék adni.

üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 7:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Az angol szöveget olvasva lehet az átszámításokat elvégezni.
Az egész repcsi 0,8-as balsáből készülhet!

Az RC nem lesz jó a helikopterböl kivéve. Van olyan " Játék " repcsi aminek müködik az oldal-magassági kormánya és lehet a motort is szabályozni 12000Ft. A Modell Hobby-ban a Váci úton.
Ez jó lenne bele. Vagy szerezni lehet egész kicsi belső RC berendezést
kompletten.
DE NEHÉZ KENYÉR LESZ!
Jó lenne, ha "Szilárdkával " itt a fórumon felvennéd a szoros kapcsolatot mert Ő mester ebben a témában IS.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 8:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

Örülök, hogy szaporodnak a miniörültek. :D :D :D
Már én is szemezgettem ezzel a repcsikével. A picco-z heli hajtáslánca jó lehet hozzá. Nem túl szép de jól dolgozik, kb. 12g húzóerőt tud de az rc egysége alkalmatlan. Én a 3 csatis kis minikoaxoknak az elektronikáját szoktam használni de ott is csak 2 sávot tudsz használni (oldalkormány és motor). Neked ehhez a géphez alkalmatlan, bár valahol találtam egy leírást ahol megoldást kinál erre a problémára is. Egy kicsit majd durizok, hátha megtalálom. Írod, hogy szélcsendben szabadban is játszani akarsz vele. Akkor viszont az infra felejtős, napközben, szabadban a hatótávolsága = a nullával. De viszont találtam számodra egy alkalmas elektronikát. Szemezgettem vele de sajnos most nincs rá keret, hogy megvegyem. Van hozzá minden. Szerintem nagyin jó vétel.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,57398.0.html

Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sikerült megtalálni ezt a picco-z konverziót. Ugyan az x-twin-é de szerintem müködne a picco-z vagy a 3 csatis heli elektronikával. Mindenesetre csinálok egy tesztet és majd beszámolok róla, hogy mire jutottam.
Itt az ősz és lehet lassacskán beltérizni megint. :D :D :D


Üdv.: Szilárd!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Érdekes kis gépnek tűnik :D

A nyári programjaimból megmaradt közel 50 db A 4 méretű 220 grammos papírom, így kinyomtattam a rajzait arra, és meglátjuk mi sül ki belőle.
Ha jó, akkor jöhet a balsa.
Szerencsére van az is itthon, no meg akad pici motorom is légcsavarral. :D
Egyelőre csak szabadonrepülőben gondolkozom, bár van két darab 5 grammos szervóm is, de ahhoz kicsi ez a gép.

Üdv Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 14:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Elnézést most nézem, hogy nem illesztettem be a linket.

http://www.rcgroups.com/forums/attachme ... tid=570481



Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 16:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 2
Elkezdtem összerakni papírból, és azt kell mondjam, a 0,8 mm vastag balsa valószínűleg vastag lenne ehhez a törzshöz.
A szárnyak, és a vezérsíkok elképzelhető hogy jók, de komolyan gondolkozom a méretváltoztatáson, mert ha például kétszeresére növelném a méreteit, akkor 3 mm vastag depronból könnyen össze lehetne rakni.
A rajz egyébként jónak tűnik, csak a padló lemez hiányzik róla. :D
Ha majd összeállt, rakok fel képet róla.

Üdv Manópapa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 17:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Még meg nem érkezik az alapanyagok addig jól kitárgyalhatjuk ezt a témát.
Örülök hogy felkeltette az érdeklődésedet szilárka amúgy is megkértelek volna segíts az elektronikában. Én is 1 3 csatis heli elektronikájára gondoltam. Mivel elektronikában nincs semmi tudásom és felszerelésem ezt teljesen rád bíznám. Amúgy is neked több tapasztalatod van ilyen téren és gratuláció hozzá. Nézegetem a neten játék repülőket, hát mit mondjak némelyiket nem lenne szívem szétszedni amennyiért árulják.
Használtan jó lenne beszerezni 1 kompletten mindent amire szükség lehet hozzá.
Manópapa
ha másnak sikerült megépíteni ilyen kis méretben 0.8 lemezből akkor nekem miért ne sikerülne. Volt itthon kb ilyen vastagságú diófa furnérom csak azzal az volt a baj hogy szétrepedezett/ eltört , remélem a balzanál nem lesz ilyen probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 06. - 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szilárdka
Megnéztem az rcgrups.com linket aki a módosításokat végezte az xtwin-en az profi munkát végezhetett otthon van az elektronikában.
Először is nekem a következőkre lenne szükségem:
-változtatható fordulat szám a motornak
-oldal és magassági kormány mágneses aktuátorral,a két vég állás között -lassú elfordulás/kitérés
Hogyan kell leszedni a telefonrezgő motorjáról a bütyköt?
Kyosho minium elektronika 2.4Ghz néztem róla videót a youtube-n az tényleg megfelelne erre a célra ha nem lesz jobb megoldás akkor maradok ennél.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 08. - 7:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

No leteszteltem azt a X-twin-es módosítást. Igaz én először Picco-z elektronikával próbáltam de az eredmény elszomorított. De szerintem az X-twin-el is ezt produkálná. Az a gondja az egésznek, hogy folyamatosan feszültség alatt van az egész és borzalmasan melegszik. X-twin-nel bíztos vagyok benne, hogy jobban működik mivel ott nagyobb mértékben lehet fordulatszám különbséget állítani így nagyobb lenne a kormánykitérés is. A Picco-z sajnos teljesen alkalmatlan erre is. Nagyon kicsi mértékben lehet fordulatszám különbséget előállítani. Végül is valamennyire mozgatta a kormánylapátot de egy pár másodperc múlva eléggé felmelegedett. Valami olyan kiegészítő elektronika kéne ami alaphelyzetben lekapcsolná az aktuátort és amikor elmozdítom az oldalkormányt és a feszültség külőnbség hatására a megfelelő irányba mozdítaná az aktuátort. De ehhez egyenlőre kevés vagyok. Ha sikerülne megoldani ezt a problémát akkor az egészet át lehetne ültetni a 3 sávos kis koaxokhoz és akkor el lehetne ilyen repülőket vezetni vele. De addig valami más megoldáshoz kell folyamodni. Én még mindig azt mondom, hogy az a kyosho elektronikával tudod a legolcsóbban megúszni. És a motor probléma is megoldódna. Még azért agyalok a megoldáson.

A telefon rezgőről nem egyszerű leszedni a sonkát. Nagyon vékony a motor tengelye és könnyen hajlik. Meg amiért nem érdemes vele foglalkozni az a teljesítménye, nagyon gyenge én egy jó párat kipróbáltam már.


Üdv.: Szilárdka.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 08. - 13:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet Szilárdka!

Elöször is köszönöm hogy időt szántál a próbálkozásra. Az eredmény elmegszomorított. Hát sajnos elektronika téren én nem tudok mit mondani
Szerintem nem lesz az enyém a kyosho elektronika bár erre nem sok esélyt látok, amint látom van más érdeklődő is. Amúgy ezzel lehetne is kint is reptetni a madarat vagy ez is beltéri egység ? Így lehet más megoldást keresni. Az nem lenne jó ha valamelyik csatornát elhagyni, maradna a motornak meg a kormányzásnak. Másik lehetőség:
ha kettő vevő egység lenne benne más frekvencián dolgozna?
Gondolom ekkor meg nőne a súlya. Lehet a végén marad csak dísznek vagy el sem kezdem az építését.
Gondolkozzak egy másik típusú repülőn amihez nem kell 3 csati? Már azt hittem ,hogy könnyen fog menni a dolog nem lesznek ilyen problémák az elején elektronika ügyben. A külföldi modellezőknek nincs ilyen problémájuk meg veszik készen az egészet.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 08. - 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözöllek Michael!

Azért nem szabad ilyen hamar feladni. A külföldiekről meg annyit, hogy a szomszéd kertje mindig zöldebb..........Nekik meg a miénk tetszik. Amúgy meg ott is vannak leleményesek(MODELLEZŐK) akik nem ragaszkodnak a gyári megoldásokért. Én majd megpusztultam egy Plantraco féle kis lepkéje. De kinek van közel 300$ egy ilyen mütyürre. Nekiálltam és megcsináltam. Az első nekem sem akart igazán repülni de nem adtam fel. most meg már szinte sorozatban csinálom őket. Még van olyan is ami mini-rc autó elektronikával megy semmi proprcionális dolog rajta a gázban van 3 fokozat a kormányon meg két végállás de még is jókat el lehet vele szórakozni. A 3 csatis kis koaxknak az elektronikája ez után már maga volt a Kánaán. Fokozatmentes gáz és nagyjából proprcionális oldalkormány. Csak, hát az infra. Van a tesco-ban 3 csatis kis koax heli most kb 10000HUF de szerintem karácsony körül szerintem megint leakciózzák akkor 6-7 ezer HUF-ért megkapod. Abban az a jó, hogy rádiós és nincs napszakhoz kötve. Nekem van egy de még nem építettem be sehová tartogatom valami profi modellre.

Más:
A picco-z vagy valamelyik klónjának a rotorja és a hozzá tartozó hajtása kb 12g húzóerőt produkál. A 11,4g-os lepkét szinte függőlegesen húzza felfele. Szerintem egy ilyen kis repcsit is simán elhúzna. Nem kell annak függőlegesen emelkednie, elég, ha gázadásra szépen emelkedik és az oldalkormánnyal meg szépen kanyarodik.... Még érdemes a Vaterát bújni, néha fillérekért lehet kincset venni. Én szinte mindent onnan szereztem be. A minizés nem könnyű de pont ez a jó. Iszonyat jóérzés amikor egy általam csinált kis modell éltre kell. Semmi nem tudja azt az érzést vissza adni.....
:D

Üdv.: szilárdka.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 08. - 18:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

Nem adtam fel Szilárka az építést ilyen könnyen. Ma voltam Miskolcon egy modellező boltban de csak 1 mm vastag lemezük volt ha megrendelem a 0.8 mm lemezt többe kerül a posta ktg( költség) mint maga az alapanyag . 1-es lemez az mindig van nekik legfeljebb meggyalulom vékonyabbra. Így nem kell napokat várni míg megérkezik.
Mindenféleképpen megépítem a madarat legfeljebb később lesz benne elektronika. Ja a vatera az nem is olyan rossz ötlet a keresgélésre de most nem volt megfelelő anyagnak nézegettem itt először meg a tesz-vesz-en is. Szerintetek jó lesz hozzá 1 mm es akkor rögtön meg is veszem. Ha jól számoltam akkor 2db 1X100X1000 mm elég lesz hozzá. A maradékot felhasználom 1 másik géphez ahhoz viszont 1,5 mm kellene de így súlyt takarítanék meg. Csak viszont ahhoz is min. 2-3 csat kell.
Ezek szerint 12g-nál nem lehet nehezebb micro pitts gép súlya? Akkor lehet hogy fel se szállna, itt tényleg minden gramm számít. :lol:

Üdv.: Michael


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szept. 08. - 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nézz körül a modellek között, ha van kedved!

http://www.modelbouw-hans.nl/ :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség