SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 28. - 11:38

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Rádiók értékelése
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 23. - 13:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem találtam ilyen topicot, ezért nyitottam egyet.
Itt kérném is a moderátort hogy tegye közvetlenül a repülés témakörbe ezt a topicot ha nem probléma, valamint ezt a sor sziveskedjen törölni belőle.
Na szóval volt már néhány adóm, és itt részletezem a tapasztalatokat, illetve kérek mindenkit hogy írjon értékelést a sajátjáról. Itt most nem a 35-40-72-2400 MHz problémáiról és zavarokról, csak az adók tudásáról van szó.
Adóim időrendben:

-Jamara X3 35 MHz három csatorna, full alap adó.
Egy profi modellboltos beszélt rá. Még zéró tapasztalatom volt. Ez volt a tanulópénz, egy teljes gépembe került. Rövid értékelés: teljesen alkalmatlan repülő irányítására. Miért is? 1. hatótáv ~ 20-30 méter. 2. valami tök ismeretlen kódolás, nem PPM és nem PCM. Inkompatibilis az összes adóval/vevővel. Esetleg gyermekjátékba megfelelhet.

-Jamara Compa X4 35 és 40 MHz. Full alap rádió.
Beépő szintű adó és vevő. Semmi extra, a szokásos alap gépek repítésére megfelel.

-Futaba 6EX (35-40-2400 MHz)
Komolyabb alap rádió, több modellmemória, az általában szükséges mixek, de még kicsit játék feeling.
Ami nem tetszett benne az volt, hogy mindhárom példánynak visszatérő kontakt problémái voltak. Nem kellemes, sőt veszélyes mikor egy manőverbe belerondít a potméter kontakthibája. Probléma volt mind a használt, mind az újonan (méregdrágán) vásárolt példánynál is.
Nem lehetett rajta egyszerűen segíteni, a kontakt spray csak időszakos megoldás volt, a gyári potit meg nem akartam kicserélni.
Egyszerűbb gépek repítésére megfelelhet ha nem áll fenn a hiba.

-Futaba FF7 40 MHz.
Nagyon nagyrabecsült rádió. Nekem két hétig volt ilyenem.
Elég komoly tudású, de ennél is előjött a szokásos kontakthiba probléma.
Sajnos a belsőség nem túl komoly, egy szinttel magasabb talán mint a 6 EX. Sok mix, gyakorlatilag mindent tud ami egyszerűbb szinten kell.
Rám nem tett komolyabb hatást bár a modellezők jelentős része szerint ez a legjobb adó. Nem tudom, kinek a pap kinek a papné...
Egyszerűbb modellekhez én is ajánlom.

-Graupner MC 16.
Egy fogalom. Mechanikája, tudása, úgy az egész külleme és belvilága érzékelteti hogy a maga idejében ez volt A RÁDIÓ !
Ennél a tipusnál tudtam meg hogy mit jelent a minőség.
Mindent tud amire egy modellezőnek szüksége lehet és megbízhatóság szempontjából nonplus ultra.
Egyetlen hátránya van, az hogy a programozását nem épelméjű embernek találták ki. Napokat töltöttem a német nyelvű könyvvel, és mikor már azt hittem mindent tudok, rájöttem hogy még semmit.
A kód-jelölések és a német szöveg maga a pokol.

-Hobbyking 4 és 6 csatis 2400 MHz adók.
A 4 csatornás egy teljesen alap, szerény minőségű és ennek megfelelő árú adó. Nagyon egyszerű és olcsó gépekhez elfogadható.
A 6 csatornás már kicsit komolyabb, számítógépről programozható, egy adott géphez bármit tud. Problémája hogy minden apró állításhoz számítógép kell, a reptérre meg általában kevesen viszik.
Egyszerű gépekhez elfogadható.

-Turnigy 9X
EZ a kínai csoda!
Mondhatni igen kellemes csalódás volt. A tudása ebben a kategóriában hihetetlen. Rengeteg gyári mix, szabad mixek, 8+1 csatorna (PCM módban él a +1) a mechanika elfogadható, a küllem nem rossz.
Kicsit amolyan "csináld magad" feeling, de gyári állapotában is elfogadható.
Ár/érték aránya magasan veri a "márkákat" ha meg valaki hajlamos a barkácsolásra és némi elektronikai ismeret is párosul a hajlamhot, verhetetlen rádiót lehet belőle faragni.
Csak példaképpen: egy plusz moduil beépítésével 16 csatornás adónk van.
Az adómodul cseréjével akár komoly repülőmodellek irányítására is ajánlom.

-Futaba FC 16
Kissé Graupner külsejű rádió. A hasonlóság mondhatni kisérteties.
A dobozt szétszedve a hasonlóság még szembeötlőbb. ha pedig ránézünk a 35 MHz-es modulra, egyből szemet szúr rajta a felirat: Graupner...
A mechanika kissé szerényebb, több a műanyag mint a Graupnerben.
Az elektronika nagyon hasonló, előnye a moduláris felépítés, rengeteg beépíthető kapcsoló, poti, szinte korlátlan bővítési lehetőségek.
Minden csatlakozó feliratozva, így szinte lehetetlen elrontani az új egységek bekötését. Sok mix, szabad mixek, és nagy előny a Campac bővítési lehetőség.
Alapból csak két modellmemóriát tud, de bővítéssel akár száz fölé is mehet viszonylag olcsón.
Minden modellkategóriához ajánlom.

-Futaba FX 18 (ez egyik barátom adója amit én alakítgatok)
A dobozt leszámítva majdnem ugyanaz mint az FC 16. A tudása némileg
komolyabb, ugyanúgy bővíthető. A külleme kissé érdekes, de az egész rádió egész jó minőségű.
Szintén ajánlom minden kategóriához.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Graupner
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 23. - 13:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy kérdésem lenne a nagyrabecsült modellező társakhoz.
Ismeri valamelyikőtök a Graupner MC 17 MC 18 és MC 20 adókat?
Ezek közül valamelyik beszerzését tervezem a közeljövőben.
Küllemük és belviláguk nagyon tetszetős, de tudásuk számomra teljesen ismeretlen.
A külső és belső magas tudásszintet sejtet de jólenne olyantól infóra lelni akinek van személyes tapasztalata is ezekről az adókról.
Sajnos csak német nyelvű leírást találtam róluk, ez a nyelv pedig számomra csak annyiban ismert hogy tudok sört és ebédet rendelni valamelyik fogadóban...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 24. - 7:43 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Hirtelen csak fejből:

Graupner MC-19
Graupner MC-14
Graupner D-4
Graupner D-8
Graupner E-8
Graupner Variophon 10s
Futaba T2er
Multiplex Cockpit SX
GWS Dream Starter

meg még van pár darab, de a fene se tudja ezt fejben tartani.

Nekem a rádió az Graupner. Amióta van MC-19-em nem is akarok mást. Lehet vannak szebb, szinesebb, újabb típusok is, de nekem ennél jobb nem kell.

Volt a kezemben sok más adó is (Hitex, Spektrum stb... ) de nagyon nem voltak meggyőzőek. A Hitec adók kifejezettem gagyinak tűnnek, mint a mechanika, mint a teljes szerkezet tekintetében. A régebbi Hitec adók kifejezetten rosszak voltak (nem csak annak tűnnek) , hogy ma milyenek nem tudom.

Szóval a rádiót Graupnernek hívják, sajnálom, hogy a Graupner is beszállt az óóóócsításba az MX szériával, ez nem tett jót a hírnevüknek (szerintem). Ha most kellene rádiót vennem akkor MC-19, MC-22, MC-32 lenne a megoldás. De mivel maximálisan elégedett vagyok a meglévő MC-19-el nem tervezek ilyen akciót :-)

Üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 24. - 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
Sziasztok,
Én a Futaba FF9 mellé teszem le a garast.
Akár a sima, akár a Super megbízható, teljesen kiépített, felhasználó barát rádió nagyon sok programmal.
Az Ebay-en vagy az amerikai fórumon (RCgroups) ki lehet fogni keveset használt példányokat kedvező áron.
Az RF modulja cserélhető, ezért a 2,4GHz-es átalakítás egy kézmozdulat.
A campac modullal a modellmemóriák átköltöztethetők másik adóra, illetve a fiók aljára archiválás céljából.
Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: FF9
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 25. - 12:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Volt a kezemben FF9 adó, igen komoly darabnak nézem de miért vonják be fóliával??? Ráadásul rézfóliával???
Ezzel az egész benyomást elrontják, mert a használat során lekopik róla a festék.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: A gyüjteményem
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 27. - 22:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Itt van az én gyüjteményem.
Kép

Az elsö kivételével mindeggyik müködik.

Ez a hétcsatornás Futaba 1982-böl van. Már nem legális, a csatorna amit használ megszünt.
Kép

Nyolc csatornás PCM 1987-böl. Abban az idöben ez volt a legmodernebb rádio az USA-ban. A "Vissza a jövöbe" filmbe az örült professzor ilyen rádióval irányitja DeLorean autót. Az eggyik vitorlázómhoz használom még mai napig is.
Kép

Ez a rádió a RealFlight szimulátorhoz van.
Kép

Négycsatornás Hitec.
Szeretem mert egyszerü, habár kicsit túlegyszerü, nincs rajta óra ezért szereltem rá eggyet.
Kép

Ez ugyancsak Hitec, hét csatornás
Kép

Ez a Futaba pedig a kedvenc rádióm, Spectrum tehát nem kell már hullámsávra ügyelni.
A két légifényképezöhöz használom.
Kép

Ezzel az ötcsatornás E-flite Spektrum rádiómmal az eggyik helikopteremet irányitom.
Kép

Ezzel meg egy másik helikoptert.
Kép

Ez a rádió a jövöbe mutat mert már van rajta képernyö ami veszi az adást egyenesen a repülöröl.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: adó
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 28. - 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez az utolsó milyen márka/tipus/gyártmány akar lenni?
Elég spécinek nézem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 28. - 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kinai. A Hubsan SpyHawk repülövel jött.
Lásd ott:
http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic. ... ght=#48543


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 29. - 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Hitech eclipse 7

Repülőben ezt használom,már a hajókban is. Rendes mixek.Elérhető áru haladó szintű rádio. Hátránya kötőt csatorna kiosztás,valamint a gyári akku kicsi kapacitású. Nagy előnye a cserélhető modul így könnyű átalakítani Mhzről Ghzre. Corona modulal elektromos gépekre tökéletes,robbanot nem bíznékrá.

Hobbyking hk-tx6

Olcsó,nagyon olcsó. Nagyrésze müanyag az idő haladtával időnként megbolondul. Gyári programozója vagy műnkődik,vagy nem,de inkább nem.
A trimm hajlamos fáradásra,törésre onnantól szimuzni jó. Csak hajóba.Nehéz hozzá vevőt szerezni.

Acoms 2ch 40Mhz

Agyon üthetettlen,kizárolag autoba. Mix nincs,alap rádio. Nagy előnye a vevője egyben bec is! Már nem gyártják.Az elektronikája furat szerelt,igy könnyen javitható.

Hobbyking tx-rx 8ch

Eddig nem volt problémám vele,hajóba használom. Számitógépre nem csatlakoztatható,macerás programozás,elvileg vannak mixek.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Rádiók értékelése
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 29. - 16:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Füligjimmy írta:
-Futaba 6EX (35-40-2400 MHz)
Komolyabb alap rádió, több modellmemória, az általában szükséges mixek, de még kicsit játék feeling.
Ami nem tetszett benne az volt, hogy mindhárom példánynak visszatérő kontakt problémái voltak. Nem kellemes, sőt veszélyes mikor egy manőverbe belerondít a potméter kontakthibája. Probléma volt mind a használt, mind az újonan (méregdrágán) vásárolt példánynál is.
Nem lehetett rajta egyszerűen segíteni, a kontakt spray csak időszakos megoldás volt, a gyári potit meg nem akartam kicserélni.
Egyszerűbb gépek repítésére megfelelhet ha nem áll fenn a hiba.



Két ilyen rádióm van. Teljes mértékben egyetértek Füligjimmyvel. Mondjuk szerintem nem játék. Sajnos a kontakthiba nálam is előjött, de egyébként igen jó ár/érték arány.

Hiányzik nekem a stopper belőle, és zavar, hogya két rádiónak más programjai vannak (aszem 6EXA 6EXH van nekem)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Futaba 6EX
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 29. - 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ja igen, pár dolgot nem említettem a 6-os sorozatról.

6EXA a szokásos mindenes adó. Benne repülős és helis mixek.

6EXH helis verzió. Egyszer javítottam (kontakthibás volt) és ha jól emlékszem ebben csak helis program volt.

6EXAP (vagy EXP már nem emlékszem) mindkét progit tudja, de csak PCM-es adó! Felettébb kellemetlen, mert PPM-et nem tud. Véletlenül ilyet is vettem, de szerencsére el tudtam adni gyorsan. Vevőm nem volt hozzá, és a PCM-es vevők akkoriban még borzalmas árakon voltak.

Véleményem szerint a Futaba kicsit jobb minőségben is gyárthatta volna, mert így a minősége az árhoz képest felettébb magas volt. Illetve magas ma is. Ez vonatkozik az összes Futaba termékre, kisebb javításokat és átalakításokat majdnem minden tipuson végeztem már így tapasztalatból írok.
Eleinte többet gondoltam a Futabáról mint rádióról.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség