SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 18. - 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: R/C MANÓ
HozzászólásElküldve: 2013 márc. 17. - 20:37 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv. Mindenkinek!

A "Motor-MANÓ" fejlesztési munkái során épült három prototípus, és még ezek is össze-vissza lettek faragva. Az elkészült, végleges verzió mellett így maradt pár sárkányszerkezet amit kár lett volna kukába hajítani, így gondoltam eggyer és összeházasítottam a "motor-MANÓ"-t :

http://users.atw.hu/sryforum/viewtopic. ... highlight=

Egy egyszerű játé R/C szettel, amit egy SILVERLIT X-TWIN DYI series 3. repülőmodellből szereztem. Pontosabban a dobozából. mert ezek a modellek födarabokra szétbontva vásárolhatóak meg. Külön vannak a sárkányszerkezet elemek, a motorok, az R/C vevő-akku egység.


Ilyen készletek a :
Silverlit X-TWIN DIY series 3 (Product code 85763)
Silverlit X-TWIN DIY series 5 (Product code 85765 és 85766)

Ezek mind két 6 mmx2 motorral, 130 mAh LiPo akkumulátorral szerelt két tolómotoros , furdulatszámkülönbség szabályozott modellek.

Erre az átépítésre bármilyen hasonló szerkezet megfelel donorként, de azokból ki kell szerelni a motorokat és R/C elemeket, ami általában a modell szétvágásával jár, bár tapasztalatom szerint ezek a "modellek" nem is bírnak valami sokat és nem szépen repülnek. Így ha már az első pár reptetés után le lesznek harcolva akkor az R/C elemeiket át lehet építeni egy "Motor-MANÓ"-ba és ott még sokáig szép repüléseket lehet velük végezni.

Ilyen donor lehet:

-Air Hogs Aero Ace
-Air Hogs Dominator
-Air Hogs Acro Jet
-ZABAWKI 26
stb...stb...

Kép

Kép

Ez a lehetőség (mármint a saját modell és a két tolómotoros R/C elektronika összeházasítása) sokakat megihletett már, és születtek kifejezetten igényes darabok is:

Kép

(http://www.stickandtissue.com/cgi-bin/y ... 1312139845 )

Így született meg az "R/C MANÓ"

Kép

Természetesen a ma már beszerezhető micro-RC elemeket is fel lehetne használni e célra, de most az volt a legfőbb szempont, hogy az otthon, szakköri foglalkozáson elkészített "Motor MANÓ" egyszerű továbbfejlesztése milyen módon oldható meg kis költséggel. Ha már úgyis ott van a "Motor MANÓ" meg a lepukkant játékrepülő, akkor hozzunk ebből ki valami hasznosat és jót..... ezt fogom itt a topicban röviden körüljárni.

folyt... köv...

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 12. - 9:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv!

Bemásoltam ide is a kérdést. Mert látom Sry már dolgozott itt a manóval.

Van egy silverlight helikopter roncsom, két motoros. Az irányitása infrás. Ebből szeretnék szobába használatos "repülőt"

Valami ilyesmi: http://www.silverlit.com/toy/power-in-a ... -ir-legend
(A farok részen lévő kis motort kicseréltem olyanra amilyen a főrotort hajtotta.)

A kérdés az, hogy milyen legyen a gép amihez nincs szervó (csak a két motor)?
És mekkora légcsavart lehet feltenni közvetlen hajtással egy 6mm átmérő és 14mm hosszú motorra?

Üdv: joeskac

U.i: Sry mikor lesz folytatása a projektek? Mert (most, hogy van ez a roncsom) nagyon mozgatja a fantáziám.
Ha depronból össze sikerülne valami repképes izét hozni, akkor lehet, hogy balsa gép lesz a vége.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 14. - 12:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Fent sry hozzászólásánál látod mekkora repcsik vannak!
Szerintem a farokmotor és saját légcsvarja elég a repítéshez:
max 150 mA Li-Po akkuval.


Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség