SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 aug. 21. - 9:54

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 8:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Igen, Dragon is mondta, hogy vegyek, ezt meg is tettem, várhatóan a héten hozza a postásbácsi. Addig nincs repülés, csak a falconnal :(


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 14:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az árthatott, ha 4 db sorosan kötött ni-hm (AA) elemmel próbáltam helyettesíteni a lipot? Tönkretehette-e ez esetleg a szabályzót, a vevőt, vagy a szervókat? A szabályzó 20A-s. üDv :


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 17:17 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
ngexi írta:
Az árthatott, ha 4 db sorosan kötött ni-hm (AA) elemmel próbáltam helyettesíteni a lipot? Tönkretehette-e ez esetleg a szabályzót, a vevőt, vagy a szervókat? A szabályzó 20A-s. üDv :


Nem!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 17:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Huhh... :? Amíg nem jön meg a multiméter, nem tudok semmit csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 17:23 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Az jutott eszembe, hogy levetted az akkut a szabéályzóról, amikor tároltad?
Tehát amikor eltetted pihenni a cuccot rá volt dugva az akku bármire,
vagy nem?

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 17:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Semmire, gondosan betettem szigetelt helyre, a két csatlakozót két külön oldalra befőttes gumiztam, hogy ne záródjon rövidre még véletlenül sem. De aki arra gondolna, hogy eltört a vezeték, és emiatt nem reagálnak a cuccok, nem, egy 2,2 V-s izzót gond nélkül működtet. Tehát nem tudom. Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 18. - 19:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Feltettem a lipot, 1 óráig töltöttem. Mint később kiderült, 1A-val tölt a töltőm. Sorba kötöttem 2 db vadi új duracell elemet, ez ~3V, ami a lipo végső szintje. Szétszedtem egy kínai guruló vacakot,ebbe volt egy szabvány kefés motor. Ezeknek kb 4,5ös maximális áramfelvételük van. Ezután a Falconom egyik tartalék légcsavarját rágyógyítottam a motor tengelyére, szerencsére pont illett. Először a két soros AA elemet kötöttem fel, egy papírgalacsint tettem messzire a parkettára, és ezt 1,52 méterig tudta mozgatni, ekkora lökete volt így. Ezután a frissen töltött akkuval csináltam ugyanezt, ő 52 cm után feladta, halott üzemmódba váltott. Frissen volt töltve. Tehát nagyon rövid idő alatt nagyon nagy kapacitásvesztéssel kell számolni. Visszareklamálom ahhoz, akitől vettem, bár még megvárom a mikrométert, mert ez a kezdetleges módszer még nem biztos, hogy jelent is valamit. Milyen előzmények vezethettek ehhez, hogy ilyen hamar veszítsen feszültséget az akku? Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 21. - 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Sry!

Gondoltam bemotorozom a FIK-et. Egy 2500kV-s 15 grammos BL mocit kapna, 5x5-ös légcsavarral. A le és elhúzatás mértékét megtaláltam a 2. oldalon. A kérdésem az lenne, hogy a belépőtől mérve mennyi maradjon az orrából? Vagy mindegy, csak a súlypont jó legyen?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 21. - 10:43 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Mindegy ..... csak a súlypont jó legyen.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 22. - 7:03 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szaisztok!

Tegnap este elkészült a motorizálás. A súlypont a belépőéltől a szárny 1/3 részére esett, a szénpálcával egyvonalba. Motor 15gramm leírás alapján, aksi 45gramm, szabályozó 20gramm, vevő 10gramm, plusz a kébelek, meg egyéb apsóságokkal a súlya saccra 190-210gramm lehet. (remélem a mérlegem ma vagy holnap megjön és végre nem csak saccolok) Az aksi maradt elöl. A motor rétegelt lemez helyett 1,5mm-es műanyag lapot kapott tartónak. A szabályozó a szárny alá került be. Vevő maradt a gép hátán az eddigi helyén. Az orrából kb 10-15mm-t tudtam levágni anélkül, hogy az aksitartó "rekesz" elejénél még anyag is maradjon. A motorkábelek a gép oldalán kaptak helyet, ragszalaggal rögzítve. Képeket este rakok fel. (repülés elött lefényképezem :D ) Jó idő esetén ma délután berepülés. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 22. - 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Végre megjött a mérlegem. Gyorsan le is mértem a FIK-et:
Kép
http://fik80.dragon.fotoalbum.hu/viewla ... d/10844669
Megvolt a berepülés is. Majdnem problémamentesen. Egy forduló után korrigálni akartam és eltévesztettem az irányokat. :oops: Sikerült szegényt földhöz vágni, de szerencsére a légcsavart megvédte a propsaver és a fű is volt vagy 30 centi. A szél eléggé dobálja szegényt. Széllel szemben eldobtam és mikor a bokrok fölé ért szinte megállt a levegőben és függőlegesen emelkedett. Negyedgázon lehet vele repkedni, de ha elveszem a gázt teljesen akkor is szépen siklik viszonylag hosszan. A motor lehúzatás lehet kevés lett kicsit, teligáznál emelgeti az orrát, de felszálláskor nem zavaró, utána meg úgysem igazán kell fél gáznál több.
Kép
http://fik80.dragon.fotoalbum.hu/?get=/ ... d/10844675
Kép
http://fik80.dragon.fotoalbum.hu/?get=/ ... d/10844675


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 22. - 18:59 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Na tessék hello-Kitty bemotorozódott :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Dragon Kolléga ráunt a sétálásra ...... mondjuk ezt meg tudom érteni.

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 22. - 19:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Sry!

Nagyjából 10 percnyi repkedés után a 900mAh-s aksiba 335mAh-t tudtam visszatölteni.
Jó volt a gumizás is, igazából nem a sétával volt a bajom hanem a max 30másodperces repülési idővel. Lehet nyáron kellett volna próbálkozni, bár a termikekhez nem sok -nulla- lövésem van. :oops:
Múltkor ajánlgattak egy Reichard Elipsoid névre hallgató 2,8m-es fesztávú motoros vitorlázót. A fóliázás teljesen ép volt rajt, a vízszintes rögzítése szorult volna javításra, meg 1 szervó a motor és a vevő volt halott benne. Sajna nem mertem bevállalni. A gazdájának ez volt az első gépe. 4000jó magyar forintért jutott hozzá valahol. Az óta ha jól tudom már esett vele. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 23. - 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ma repültem kicsit a fik-el. 12-14 percet bír a 900-as aksi ha sokat megyek nyélgázon. Bár lehet a motoros FIK-nek nyitnom kellene egy topicot az elektromos repülők között. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 27. - 17:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hát megjött a mérőszerszám....az akksi meghalt, béke poraira. Sós vízben ázik éppen. Arra tippelek, attól mehetett el, hogy amikor a csatlakozókat forrasztottam rá, az egész átforrósodott, és szétmehetett benne vmi, mondjuk felforrtak az elektrolitok. Sima elektromos ónozó "ceruzával", vagy eszközzel követtem el. Ti ezt hogy szoktátok? Vagy azon gondolkodtam, van e többkomponensű, elektromosan vezető ragasztó, és nem kell olvasztgatni? Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség