SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 16:06

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 22. - 7:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Úgy érzem, itt az ideje belevágni az első rc gépem építésében. 70 centis fesztávú motoros vitorlázót tervezek, már vannak határozott elképzeléseim, mi hogyan s mint, de ezekről később írnék. Először is segítséget kérnék az elektronika terén, (amihez semmit sem értek szinte). Van egy spektrum 7-es távirányítóm és valami pufi régi aksi hozzá, amit mindíg félve töltök. Vagyis pont az is a baj hogy nem igen töltöttem időközönként ahogy kelett volna :oops:
Hyperion töltőm van van egy halom különböző csatlakozója. eoso 606i
A hobbykingről rendelnék ma vagy holnap alkatrészeket, lehetőleg valami abszolút nem tűzveszélyes aksit a távirányítóba, 2 szervót, vevőt, motorszabályzót, egy olyan motor-aksi-légcsavar kombót egy 70 centi fesztávú gépbe, amivel igen sokáig eltud repülni.
És tudtok pár profilt mutatni lassú repüléshez, ilyen méretű géphez, ami lehetőleg nem ívelt lap? Az építési mód és anyagok igen egyediek lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 22. - 8:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
1-2 dolgot írnék még arról, hogy is jutottam el a motoros vitorlázó elképzeléshez. Az egyik fontos dolog nekem a repülési idő lenne, annyira nem olcsó sok aksit beszerezni, és biciklim van csak, autóról nem tudom tölteni. Az óbudai szigetre járnék ki bringával reptetni, ahol a szigetfesztivált tartják, arra a mezőre. Ha már oda vissza 1 órát bringázok, nehogy csak 5 percet tudjak reptetni... Repültem már rc géppel, van egy parkflyer műrepülőm, vagy 2 szer erősebb motorral mint az eredeti volt benne, szimmetrikus profillal, de azzal nem érné meg ide kijárni, plusz szeretnék is egy vitorlázót, tetszik. A szárnyat a törzstől könnyen szétszedhetőre fogom csinálni, a szállítás megkönnyítése érdekében. És azért gondoltam a segédmotorra, mivel sík terepről reptetem, de ugyanakkor láttam sok szép látványos videót a gumis startrol. Mondanátok pro-kontrát a segédmotor és a gumis magas start mellett-ellen? Amennyit én sejtek, hogy a gumis starthoz meg kell erősítenem a törzset ami plusz súly, viszont a motor is legalább ennyi plusz súly.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 dec. 23. - 8:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Hát nem könnyű kérdések!

Én vennék egy motoros vitorlázót 1m alatti fesztávval.
Ez szállítható és sokat repíthetsz vele.

Ha saját építést akarsz?
A CINEGE vitorlázó tervrajzát szerezzed meg és csináld meg a modellt.

De a gumis starthoz kicsi lesz az Óbudai Sziget.

Majd, ha lesz modell megbeszéljük a repítési helyeket a bicikli figyelembe vételével!

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség