SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 16. - 19:48

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 03. - 9:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hagyományos rádiók egy bizonyos csatornán sugároznak, ezzel ellentétben a Spektrum rádiók sok frekvenciát használnak, ha valamelyik frekvencián interferencia van, semmi baj a másik frekvenciákon még bejön a jel. 18 honapja jöttek ki az elsö ilyen rádióval nekünk modellezöknek. Az elsö generációt rövidtávolságra garantálták. A Spektrum DX7 végre igazi rádió. Nincs többet kérdezgetés ki milyen csatornán van, várni a sorunkra.
Nem elhanyagolható, az antenna is rövidebb.
20 repülöt és helikoptert lehet beleprogramozni.
http://www.spektrumrc.com/Articles/Arti ... cleID=1624
Az egybesült államokban :) 350 dollár az ára.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12. - 7:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Közben a Futabáék is kijöttek ilyenfajta rádióval.
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXPZT8&P=7


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12. - 9:28 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Szia Artur!

Nekem csak az a bajom ezzel, hogy a magamfajta régebbi
bútordaraboknak nagyon lehangolóak az ilyen hírek, és még annál is
jobban bosszant a dolog. Miért is? Mert látom, hogy ez jó technika és
sok problémát megoldana ha használnám. Jó is lenne használni, DE
van pillanatnyilag 6 db. rádióadóm, ezekhez meg 11 db. vevőm.
Na most ha ezeket én mind elkezdem lecserélgetni a csábító újdonságra..
....háááát... a lottó ötös talán segítene kivitelezni a dolgot. De aki most
kezdi a modellezést annak mindenképpen már ezekre az újdonságokra
érdemes koncentrálni.

üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 13. - 2:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nem kell mind a hatot lecserélni mindjárt, csak eggyet :)
Aztán meg itt ott hallom hogy a Hármashatárhegyen is négy helyen is repitenek, nehéz eggyeztetni a freqvenciát. No lám pont oda való ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: 2.4 GHz
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 03. - 14:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jó, de az az egy mibe fáj a pénztárcának?
Meg aztán 1 rádió-1 vevő? Nem igazán tudom miről ismeri fel a később vásárolt vevő hogy az az adatcsomag ami neki lett címezve.
Lehet hogy egyszerű a megoldás, csak éppen nem ismerem, angoltudásom meg a fából készült batkával azonos szintre süllyedt, így nehéz a külföldiül :evil: készült anyagokat értelmezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04. - 1:42 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy ilyen rádiónak korlátlan mennyiségü vevöje lehet. Valami olyan van hogy a vevön meg az adón egyszerre meg kell nyomni valamit akkor a vevö ráhangolodik az adóra. Az ár más adóhoz képest magas, mindig igy van ez uj technologiánál.
-A hetvenes évek elején, emlékszem a Modellezés magazinba volt egy cikk hogy a Mecseken, Pécs mellet van egy üzem ahol gyártanak 4 csatornás Rádiót. 24 ezer forint volt az ára. Abban az idöben sokaknak az egy évi fizetés volt. -Ugyanabban az idöben megkérdeztem valakit hol lehet Monokotot venni? A Bécsi ut végén azt a választ kaptam, haha :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Bécsi út
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04. - 6:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Akkoriban sokmindenre ez volt a válasz...
Nekem csak az volt érthetetlen, hogy amit a "bécsi út végén" lehetett megvenni, némely esetben 'Made In Hungary' felirattal volt ellátva.
Itthon mégsem volt a boltokban.
A 70-es évek végén egyébként a Váci utcában az akkori "kisvasút" modellboltban lehetett ilyen négycsatis rádiókat venni, de az áruk valóban elérhetetlen volt. Azonban a CO2 motorok, és hasonlók mondhatni filléres kategóriába tartoztak, és volt belőlük mindíg raktáron.
Ezzel a spectrum rádiórendszerrel asszem várok 2-3 évet. Na nem azért mert olyan sok rádióm volna, csak egyszerűen a spórolós kategóriába tartozom. Még a fiam jamara compa x4 rádióját se dobtam ki, mert márka ide vagy oda, tökéletesen bevált. Azért én beújítottam egy futaba 6exa-t...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04. - 6:57 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Arra boltra én is emlékszem :) , méregdrága volt minden. Hu de odavoltam a Märklin dolgokért, különösen a NOHAB mozdony az nagyon tettszett.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: kisvasút
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 04. - 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nekem nem rémlik hogy drága lett volna, igaz nem is sokat vásároltam ott.
A suliban volt minden ami kellett, majdnem ingyen.
Csak azt bánom hogy nem vettem legalább 5-10 db. Co2 motort tartaléknak.
Ma milyen jó lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 10. - 14:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ebben a topicban már régóta nincs mozgás, de nem akartam újat nyitni, mert mégiscsak Specktrum dx6i. :)
A fent említett rádiót szeretném megvenni és szeretnék hozzá PC kábelt, szimulátorozáshoz. Nincs véletlenül valakinek egy bekötési rajza magáról a kábelről? Azt a 4000 forintot amit az origóban elkérnek érte egy kicsit sokkallom, ahhoz képest, hogy max 1500ft-ból le lehet gyártani.
Fém Jack dugó: http://www.hestore.hu/termek_10027881.html
USB csati: http://www.hestore.hu/termek_10024056.html
Hozzá való ház: http://www.hestore.hu/termek_10024065.html
Ez eddig: 237ft ehhez még hozzájön a kábel, ami ha nagyon drága akkor is legyen 120-150ft.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Spektrum
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 10. - 17:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mos, időközben elég sok cég kijött a DSSS és FHSS technológiával, sőt megjelentek az új modulok, amiket be lehet építeni bármelyik rádióba.
Én a Graupner Mc 16-ba kb. fél óra alatt beépítettem a hagyományos 35 MHz-es modul mellé a (kissé gagyi) Corona modult, ami egész szépen működik.
Megfelelő csatlakozókkal ez az egy modul akár Sry összes rádiójába is használható, és a hozzá való vevő is filléres kategória.
A bekötési pontok megállapításához nem kell más csak egy multiméter, elég éles szem (vagy szemüveg), egy fejhallgató (nem nagyzolunk itt mindenféle oszcilloszkópokkal), forrasztópáka, jó minőségű forrasztóón, és zsugorcső.
Cserélhető belső modul igénye esetén csatlakozók.
Ha valakinek beépítési kényszere támad, szívesen nyújtok privátban segítséget a beépítés menetéről, ami persze adótól is függ.
Nem ördöngösség.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 10. - 17:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Én ilyen kábelre gondoltam: http://shop.origomodell.hu/product_info ... ts_id=5459
A dologhoz még annyit, ha esetleg van valakinek otthon ilyen kábele és van ingerenciája kimérni multiméterrel, melyik érintkező hova megy a másik oldali csatin azt nagyon szépen megköszönném. (és ha valaki megerősítene, hogy a Spektrum DX6i-hez ilyen kell :) )
Első rádióm lesz, és nem szeretném hazavágni egy nem hozzá aló kábellel. (a számítógépet sem amire rákötöm :))
Forrasztó eszközök adottak, szóval ha van bekötési rajz/infó akkor tudnék csinálni másnak is és a fenti linken található árnál jóval olcsóbban meg tudnánk egyezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 10. - 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Dragon,

Nekem is Dx6-osom van, és én is kerestem már hozzá kábelt. Régebben csináltam egy egyszerűbb (Walkera) adóhoz LTP kábelt, de akkor utána olvastam, és az USB-nél állítólag IC is van a rendszerben, szóval nem csak pár átkötés. De remélem meg tudsz cáfolni, és akkor én is összedobnék egyet (használt USB egér és fejhallgató felhasználásával ;))
A 4000 nem is olyan drága, más kábelek 10 körül vanak. Jóllehet 10 körül már van távirányító szimulátorral...

Üdv,
B.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 10. - 20:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Sepiaz!

Elképzelhető, hogy van benne ic, nem állítom, hogy nincs. Csak így ránézésre kép alapján nem gondoltam rá és azt a 4000-t sokallom érte ha nem egy spec cucc. Jövő héten megrendelem a rádióval együtt ha addig nem találok leírást vagy kapcsolási rajzot. Aztán kimérem és rájövök, hogy neked volt igazad, vagy arra, hogy sokat fizettem egy darab madzagért :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: IC
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 11. - 11:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ha valakinek lenne ilyen kábele akkor valóban csak ki kéne mérni.
Szerintem egyébként megfelelő szoftverrel a PC tudja kezelni a beérkező PPM jelet is, úgyhogy elvileg nem létfontosságú a kábelbe az áramkör.
Kérdés hogy adnak-e hozzá valamit, vagy csak úgy be kell-e dugni és kész.
Mert ha nem kell PC-driver hozzá akkor jó eséllyel van benne egy smd méretű áramkör. Azt meg nem fogjuk lemásolni az tuti.
Ha sima PPM jelről dolgozik a kábel, akkor csaknem az összes adóhoz használható a cstlakozó átalakításával.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség