SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 13:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Carson
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 09. - 22:28 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

Még autós hozzászólásom nincs, pedig nagy rajongó vagyok. Volt már néhány járgányom.
A következő járgány amit bemutatok egy 1:10 Truggyi. Valamikor régen került hozzám Tulajdonképpen csak egy alváz volt 4 kerékkel. Volt rajta diffiház, lengőkarok, spúr és ennyi. Jó lesz még valamire. Később a vaterán vettem igen kedvezményesen egy másik ugyanilyen autót. Csak annak a teljes hajtáslánca volt meg épen. Így a két autóból lett egy. Volt amit nekem kellet legyártani mert egyik autóba sem volt. Pl első rugótorony. A lengéscsillapítók is úgy estek le valahonnan. A tankokat mert rögtön hármat vettem valami nagyon kicsi pénzé vettem a másik fórumon. A motorba kellet egy karburátor. Végül is összeállt az autó. A rádiót leszámítva szerintem nincs 7000 forintomba az egész szerkezet.

Ilyen lett ill. volt.

Kép
Érdekes az a motor. Az egy 15" Force motor. De a maga a blokk hatalmas. Akkor amint egy 21" motoré. És a lökete is akkora. Nem tudom hová tenni. Nyomaték van benne bőven. Másképpen dolgozik mint egy normális 15"-s
Kép
Általam gyártott rugótorony.
Kép

Egy alkalommal cimborával ki mentünk a Tesco parkolóba csapatni egyet. És akkor történ egy kis malőr. Valami oknál kifolyólag a rádió megmakacsolta magát és kb 2m után megszűnt a vétel. Annyi volt, hogy adtam egy kisebb gázfröccsöt. és ennyi. Elindult de veszettül. semmit nem tehettem. Végignéztem ahogy a vas oszlopok megfogják az autót. Ez lett belőle

Kép

Kép
Ott látszik a kardántengelynél, hogy mennyire meghajlott a váz.
Kép
Gyakorlatilag teljes megsemmisülés. Amikor odamentem az autóhoz a motor még mindig járt.......


Folyt köv....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 09. - 22:48 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kb 1 évig hozzá sem nyúltam. Szét bontottam és ennyi. Végül is ismét előbányásztam és leltároztam, hogy mi hiányzik akkor. Végül is kiderült, hogy alvázon kívül semmi. Annyi pótalkatrész volt hozzá még, hogy simán kiadta. Akkor alváz. Kérdezősködtem és végül egy kedves modellező társ felajánlott egy 2,5mm vastag magnéziummal ötvözött alulemezt. Felrajzoltam és nekiestem körbevágni. A végeredmény végül is jó lett. Egész sokat autóztam vele a múlt nyáron Kb (2l üzemanyag) az már nálam soknak számít

Kép

Most így néz ki. Kapott egy másik motor. Egy Traxxas trx 15. Ez is úgy lett összeszedve. Hiányosan került hozzám. Kompresszió volt benne, csapágyak is épek voltak. Feladtam egy hirdetést, hogy keresek hengerfejet hozzá. Egy kicsit soká de végül is meg lett. Azért egy másik hengerfejnek tudnék örülni. ez eléggé le van lakva, de végül is használható Még egy karburátor kellet rá és ennyi, abból is vettem rögtön kettőt fillérekért. Még nem volt beindítva. Kíváncsi vagyok rá.
És ilyen a többszörösen újjá született kis autó! :D :D :D
Kép

Tudom, hogy van sokkal jobb autó, de ez csak én raktam össze benne van a kezem munkája, és nem került egy vagyonba. Amire nekem kell arra kiváló.

Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 10. - 14:44 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ezt már csak azzal lehetne fokozni ha építenél rá egy saját karosszériát is.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 10. - 15:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Már gondoltam rá, Vagy valami olcsó kaszni amit egy kicsit megfaragok és átfestem valami MAD MAX-es kinézetűre. :D


Üdv.: Szilárd!

(Én mindig mondogatom, hogy Szilárdka egy varázsló! :!: )
( Megint csak gratulálni tudok!) ( Tamásbá)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 10. - 19:11 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Egy MAX-Mobil..... ej az bizony nagyon tuti lenne. Egyik kedvenc filmem volt,
néha még most is megnézem.

Azért ez a Mad-Max féle Interceptor még ma is "ütős" gép.
Kép

Semmi szín, semmi króm, semmi cicoma. Koszos, olajos, brutális :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

Kép

Itt meg egy kis info, hogy tulajdonképpen milyen autó is ez:
http://www.lastinterceptor.com/real.html

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 10. - 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
De komoly! Imádom ezt a gépet :D :D Bizony jól mutatna....... Hú én már jó régen láttam :oops: Ideje lenne megnézni.

Pfuuu de brutális!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség