SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 20:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: p-47
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25. - 16:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

P-47-es tervet(-ket) keresek építés céljából!

Köszi előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25. - 22:33 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

A Republic P-47 Thunderbolt -ra gondoltál?

Kép

Mert ha igen, akkor találtál a fejszédnek egy méretes fát :D :D :D :D :D

Annak idején ezt a repülőgépet arra tervezték, hogy a stratégiai bombázókat a célig képesek legyenek elkísérni és vissza is. Ennek az az ára, hogy rengeteg üzemanyagot kell magával vinnie a gépnek. Szükségszerűen nagyméretű repülőgép kell az ilyesmihez. Igy aztán nem modható kecses madárnak a P-47-es, de valószínűleg pont ez a bája. Igazi nehézsúlyú játékos :-) :-)

Kép

A The American Fighter adatai szerint létezett XP-47B , P-47B , P-47C, P-47D , XP-47H , Xp-47J , P-47M , P-47N verzió 2000....2800 lóerős motorokkal a típustól függően. Sokat elmond a gép képességeiról, hogy a II. Világháborúban 5 222 P-47-es veszett oda, ebből csak 824 pusztult el légiharcban, viszont a hatalmas nehézvadászok kb. 12 000 ellenséges repülőgéppel végeztek, 132 482 tonna bombát dobtak le 59 657 irányítatlan rakétát lőtek ki és 136 millió (!!) gépágyúlőszert lőttek el. Az összes küzdelmet nézve 4,6 : 1 a győzelmeik aránya, szóval nem volt ajánlatos senkinek P-47-essel találkozni a levegőben :-)

Már csak az a kérdés, hogy melyik verziót, milyen méretben, és milyen motorral szeretnéd megépíteni???

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 25. - 22:45 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia!

Köszönöm a gyors és maximálisan fullos választ!
Jelenleg egy P-47D-m van,habból és nagyon szuperul repül,ezért tervezek egyet építeni.
Igazából olyan tervet szeretnék,amit lézergépen tudok kivágatni,a többi meg a kezem meg az eszem munkája lenne.
Találtam pár tervet,de nem tudom alkalmazni,mert vagy olvashatatlan vagy pedig hiányos.

Anno mindenki óva intett a géptől,hogy nagyon nehéz vele repülni,de szerintem ha pc gyakorol az ember egy kicsit szimulátorral,akkor utána már nem vészes.


Szóval leírtam mindent,de inkább Te kérdezz,hogy egyszerűbb legyen a beazonosítás.

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség