SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 júl. 01. - 20:01

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 08. - 1:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv és köszi a válaszokat


Mire akarom használni?

Nem is tudom honnan szaladjak neki a témának, pedig tudom.... :!: Nem modellezésre... :D habár már gondoltam 1 horgszatban használatos rádiótávirányításos etetőhajó házilagos összehozására.
A fő tevékenység azonban kerékpárokban alkalmazott teleszkópok-rugóstagok belsőségei, tengelyek görgők alátétek mindenféle távtartók meg kissebb nagyobb pöckök előállítása lenne.

Alapanyag főként alu de olykor becsúszik 1-1 acél alaktrész is. Illetve műanyagok...
Felületi minőségről: esetenként jól jönne az elcsúsznak rajta a legyek polír, álltalában elég a sima idönként pedig megfelel az elnagyolt is.
Ami a méreteket illeti: az egész kicsi pöcöktől terjed a viszonylag vékony de majd fél méter körüli darabokig..
Sajnos gyakori ezeknél az alkatrészeknél hogy a gyárak valamiféle lehetetlen menetet alkalmaznak lehetetlen helyeken.... nem állítóm hogy teljes mértékben utánnanéztem de ezekhez elvileg nem tudok menetvágót venni.

És akkor még nem tudom mit fogok kitalálni fél év mulva.... de jó lenne ha azzal is boldogulna a gép az az legyenek benne tartalékok minden tekintetben... Mint mindenki, én is a lehető legjobbat akarom a lehető legjobb áron.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 08. - 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

No ezek tudatában már árnyaltabb a kép. A kinézett "nagybarkács" gép csúcstávolsága alkalmas a kiszemelt feladatra. Az ára viszont a kiviteléhez képest húzós. Amit kifizetnél érte, ha körül nézel kapsz érte -talán még olcsóbban is- igen jó állapotú EAN-1000, E1-N, E2-N , esetleg E3-N és hasonló kaliberű magyar eszterga gépeket. Ezek kis sorozatú ipari termelésre is alkalmasak. Ezekhez három fázisú áram szükséges, és egy stabil hely ahová telepíted. A felsoroltak közül a legkönnyebb tömege is 500 kg körül van. Ez behatárolja a telepítés helyét. A nyirkos, vizes udvari sufni a gépek halála. Lehetőleg temperált hőmérsékletű helyiség a legjobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 10. - 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

Gyr kollégának teljesen igaza van. Látható, hogy nálad nagyobb darabok is fognak készülni. Ehhez tényleg jobb, egy öntvényállványos gép ami a saját tömegénél fogva elég stabilan "áll a lábán". Az én gépem (AT-520) negyed tonna ugyan, de egy-egy hirtelenebb "keréktekeréssel" szépen meg szoktam rángatni, billegtetni. :oops:
A teljes csúcs hossz általában 2 csúcs között értendő és konstrukciótól függően nem lehet minden esetben végig munkálni. Tehát ha 500mm-es darabokra számítasz akkor érdemes a 600-750mm-es gépet megvenni.
Ha használt/felújított gépet veszel akkor javaslom, hogy vigyél magaddal olyan eszetergályos szakit, akit egy szépen kipolírozott géppel nem lehet Palira venni. Legyen nálad indikátor óra álvvánnyal, mert ezért érdemes megnézni mennyit "lóg" a főorsó. Ha több mint 0,02 mm akkor hagyd is... Azt már írni sem merem, hogy az ágy állapotát is meg kell nézni, mert nem annyira egyszerű. Lehet, hogy frissen van "felhántolva", de az még nem minden... :( Az én gépem ágya nem hántolt, hanem köszörült. Mivel új gép ezért vélelmeztem, hogy rendesen megcsinálták. Minél többet dolgozom vele, annál inkább rájövök az apróbb hibákra, ami most még nem baj, majd csak később lesz az.
A Gyr kolléga által emlegett E1N és E2N típusok, illeteve az általam még ismert EMU 250-es, békebeli megbízható gépek. Abban még "meg volt" az anyag.
A tárolásnál én is hibáztam egy "kicsit". A nyár folyamán nyitva tartottam a műhely ablakát heteken keresztül és természetesen gondosan szárazra töröltem a gépet. Sejtheted, hogy majdnem ríva fakadtam amikor megláttam, hogy elkezdte kiverni a rozsda. Na ott aztán volt olajos rongyos dörzsölés... :oops:

Más...

Régen, volt a Liszt Ferenc téren egy műszaki könyvesbolt. Az beköltözött a Nagymező utcába, ott vettem két forgácsolós tankönyvet. Ducsai János: Forgácsolási eljárások (2805Ft) és Műszaki könyvkiadós (3 Dr. szezővel) Forgácsoló eljárások. (2930 Ft) Sok ábrával és értehtő magyarázatokkal. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 11. - 1:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi a jótanácsokat

Első körben akkor elbizoytalanodtam... :? De úgy az egésszel kapcsolatban.

Nagyjából leírtam hogy mire kell a masina, ajánlottatok is bizonyra remek de minden kétséget kizáróan terjedelmes darabok. Viszon az a helyzet hogy jelenleg nemhogy gépműhelyem de még 1 garázsom sincs. Több-kevesebb ideig egy szoba sarkában gondolom tartani illetve használgatni. Csak a hagyományos áram jön a konektorból, lehetőleg új vagy nagyon újszerü gépet szeretnék, és leg maximálisabb esetben szánok 350 ezret a gépre. És persze ezen felül majd még valamennyit a kiegészítőkre.

Gondolom így már jelentősen más a leányzó fekvése.... :!:

fojt köv :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: mit miért kezdő szemmel
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 11. - 4:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
És a folytatás...

Egy tapasztalatlan kezdő által szem elött tartott tulajdonságok... illetve logikai botladozások hogy mi mire jó és miért.

A túlméretes kínai hobbi gép elég elrettentően hangzik (hiába tudja az ember hogy jóformán minden onnan való) ráadásul elég drága, kevés a hozzáadott kiegészítő, és a tetejében még zajos is???... Jól bele választottam... :shock:

De az én olvasatomban a szóbanforgó gép elég csodásnak tűnt vagy talán még tűnik is, 8) (mert amit nem tudok róla biztosan azt szépen hozzá képzelem) elő is vezetem pár montban hogy miért:


- Elvileg ez holland cucc, az-az a hollandok küldenek pár meost kínába akik kiválogatják még a gyárban a jólsikerült darabokat. Azt olvastam hogy ez a márka jó minőséget képvisel.... A többit meg még nem ismerem vagy nem találtam ilyen nívósnak (pl számomra még kínaibbnak tűnik mikor a különbőző típusok különböző színekben pompáznak)

-A forumokról kb az jött le hogy minnél nehezebb annál jobb, 120 kilóval már gondoltam lehet valamit kezdeni, illetve azt 2 markos legény még beszarás nélkül megtudja mozdítani... már azt is kitalálni vélem milyen csodás álványt gyártok majd alá, na az se lenne könyebb 20 kilónál és persze bazi dübelekkel lenne lecsavarozva (talán még a szobában is... kinek fáj a sarokban 4 kis lyuk a parkettán??? :twisted: :twisted: :twisted: )

-A motor teljesítményéről kb ugyan ezt tudom elmondani, hogy minnél nagyobb annál jobb... Hát ennek éppenséggel nem kicsi 750w legalábbis a többi hasonló géphez mérve nem kicsi. Számomra ez sem feltétlen egyértelmű.... gyenge de gyorsabb motor kissebb áttétellel ugyanazt tudja mint erősebb motor lassan forogva közvetlenebb áttétellel. :?:

-Rendesen megfogott a fokozatmentes sebesség.... Mivel SEMMIT nem tudok a motorokról természetesen én úgy képzelem hogy ezért a pénzért tuti raktak bele valamit ami (hasamracsapok) 20 as fordulaton is biztosít nekem elegendő nyomatékot. (állítólag létezik ilyen) És hogy mire a 20 as fordulat? Itt még nem tartok a könyvekben... szóval egyenlőre úgy vélem müanyaghoz ami el tud olvadni vagy a lehetetlen menetekhez amiket meg gyorsan csinálva könnyebb elrontani..Sokal inkább nem tudom hogy a 2500 as fordulat mire való.... :?:

-A norton szekrényről már olvastam úgyvélem az 1 nagyon jó dolog, kombinálva a fokozatmentes hajtással sok fogaskerék cserélgetést úszhatok meg... gondolom.

-A dolgomhoz hathatós segitséget nyújtana a 26 milis főorsófurat met ugye bedugom a rudat és mindig csak a végét munkálom

-végezetül persze értem én hogy itt a lényeg az hogy mit tud a gép és hogyan de szerintem ez jól néz ki... az az ránézésre jobban tetszik mint a többi... :oops:


Kb ennyi

kivárom hogy mit írtok ezekre a felvetésekre, bedobok pár okos kérdést aztán felterjesztek egy újabb üdvöskét amihez már 3 markos legény kell :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 11. - 9:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

Amikor ismerőseim közül valaki megkérdezi, hogy milyen Hi-FI tornyot vagy színes TV-t vegyen általában az a válasz, hogy "olyat aminek a hangja/képe tetszik neked". Ez igaz a gépre is. Te ismered a körülményeidet és lehetőségeidet. :D Azt azonban ellenjavallom, hogy a szoba sarkát áldozd be. Esztergáláskor nem csak forgács keletkezik hanem hő, és néha füst is keletkezik. Annak pedig szaga is van. Sőt sokszor hűteni is kell a darabokat és a szerszámokat is. Márpedig a legkisebb mennyiségű hűtő lötyi is szépen szét tud fröcsögni. Lehet "föccslemezeket" tenni a gépre de az sem 100%-os. Továbbá mint említettem a gépek alkatrészei sajnos nem rozsdamentesek, ezért a géptakarítás végén célszerű átolajozni az ágyakat, szánokat és az az olaj sem rezeda illatú. :lol: :(

Küldj priviben emil címet, hogy küldjem az esztergálós anyagot. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 11. - 18:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
üdv


A fent említett füstök gözök szagok miatt be is vagyok tojva rendesen.... meg nyilván nem a nappaliba való a masina de jobb hely híjján 1 ideig ha lesz akkor ott lesz.

Úgy gondolom valahol el kell kezdeni illetve úgy képzelem hogy eleinte csak nagyon úri esztergálás folyna lehetőleg hűtés nélkül. A szagok illetve rozsda ellen a kerékpáriparban használatos, hogy olcsót mondjak tf2-es teflonos láncolaj dezodort :evil: tervezem használni... Ez bizonyára jó más szobai esztergáyosoknak is :D ugyanis ennekmár már szó szerint illata van. Remek korrozió elleni szer és ahoz képest hogy milyen híg jó a nyomásállósága.


És még pár okos kérdés :roll:

-Mi a különbség az egyetemes és a csúcs eszterga között :?:
-A motorok illetve meghajtás terén most aztán teljes káosz van ha valaki írna pár sort arról hogy mit kell nézni iletve mi számít jónak az nagyon hasznos lenne.. 1 fázis-3 fázis- ékszííj -fogaskerék frekvenciaváltó stb
-gondolom azt senki nem szereti mikor csupa trutymó lesz a gép meg minden a hűtéstől... nem létezik esetleg valamiféle léghűtés :?: mert ha nem akkor simán kifejlesztem :!: anynit kell megoldani hogy a forgácsot ne fújja szanaszét...
-Menynire okoz problémát menet közben a lepotyogó forgács :?: Létezik esetleg valami elszívás :?: Mert azt is feltalálom :D
-mint írtam nekem főleg alu lenne terítéken azt mennire kell hűteni :?: Vagy kérdezem úgy hogy a jobb simább felületnek van arányos köze a hűtéshez :?:
-Hogy van megoldva automata előtoláskor főleg menetvágáskor hogy addig menjen a gép vagy addig legyen a menet ameddig én szeretném :?: :?: Van valami beállítható ütköző ami ha oda ér a szán akkor le kapcsolódik az előtolás :?: Vagy az arany kis kezemmel kell személyesen ezt megtennem :?: aztán vagy menet lesz még a tokmányon is vagy nem....
-Alapjáraton egy szóbanforgó kategóriás eszterga milyen hangos???


Egyenlőre ennyi...
Szíveskedjetek majd bátran hozzászólni az előző írásomhoz is.... bírom a kritikát 8) meg fontos tudni hogy jó vonalon gondolkozik az ember vagy sem


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 14. - 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

Amire tudok arra megpróbálok válaszolni.

- Egyetemes/csúcs -eszterga: A válasz abban a doksiban van amit küldtem :-)

- Meghajtás: A kisebb, modellezéshez használt alkatrészekhez teljesen megfelel a fokozatmentesen szabályozható hajtás. A közepes alkatrészek legyártásához megfelel egy "egyfázisú" motor által adott teljesítmény, nagyobb darabokhoz, ipari méretekhez már 3 fázisú motor kell.Az ugyanis a "legerősebb".
Ne hagyd magad megzavarni! Az adott gép tervezői pontosan tudták mire terveznek gépet, és ahhoz csinálták a hajtásláncot is. :-)

- Hütés: A léghűtés nem elég hatásos, mert a levegőnek nincs elég "hőkapacitása" ezért nem tud nagyobb mennyiségű hőt elvinni, ráadásul nem is "ken" eléggé. A munkadarab akár 3-500 fokos is lehet a forgácsolási ponton. Innen igen rövid idő alatt kell elvinni a hőt, mert a forgácsoló szerszám károsodhat. :-) Nem csak hűteni kell a szerszámot és darabot hanem kenni is!! Az ALU ha túl lágy akkor kenődik, tehát inkább kenni kell mint hűteni. A jól hűtött és kent forgácsolás szebb felületet ad és hosszabb ideig tud jól dolgozni a szerszám.
A potyogó forgás annyiban jelent gondot, hogy pocsék érzés amikor az ember arcába/szemébe megy és utána meg rajta taposol a "nappali" szőnyegpadlóján. :twisted: Ezért szoktak a "derhás" lába alá fa rácsot tenni. :-)

- Gépi előtolás: Az ipari gépeken a szánokat "ütközöre" lehet állítani. A kis barkácsgépeket általában azonban nem. Ennek legfőbb oka, hogy a vonó- és vezérorsót általában egyesítik a kicsi gépeken. Jelenleg éppen gondolkodom, hogy a saját gépemen hogyan tudom megoldani.:twisted:

- A gép hangja: Nekem egy nagyobbacska gépem van, egyfázisú motorral, szíjjhajtással. A főorsó motorja 550W-os. Ez egészen csöndes összehasonlítva pl.: egy 250W-os B&D kézifúrógéppel. Simán hallgatok mellette rádiót és nem zavarja sem a mellettem, sem a felettem lakó szomszédot. :twisted: Persze arra is figyelni kell, hogy ne rezegjen a munkadarab és ne "sírjon" benne a szerszám. :lol:

No eddig ennyit tudtam....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 15. - 13:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

Én úgy gondolom, hogy mivel ez alapvetően egy modellező fórum, és feltételezhető, hogy némi modellező irányultságod is van, de semmi vasipari és főképp forgácsoló gyakorlatod, képesítésed, én a következőt javasolnám: Egy kicsi asztali hobbi esztergával kellene kezdeni. Újonnan százezer forint felett, de használtan és keresgélve a forgalmazók között ez összegen belül is hozzá lehet jutni akár egy kis ügyes új géphez is. Ezt is csak konyhában használjad! A lakó helyiségben való esztergálás bűntény a lakásban lakók ellen, de ha egyedül vagy, akkor ellened is. otako kolléga már említett néhány problémás dolgot. Én csak megerősítem ezeket. Bármennyire is vigyázol a forgácsok a fordulatszám arányában képesek több méteres távolságra is elrepülni., és szőnyegbe, bútorhuzatba, terítőkbe beágyazódani. Konyhai -igénytelenebb metlachi burkolat esetén- is csak annyi az előny, hogy a burkolat nem sérül meg, és könnyebb összetakarítani. A mázas járólapok, már sérülhetnek is a forgácsok "betaposásától". Akármilyen esztergád is legyen, az első perctől szembesülsz azzal az igénnyel, hogy kell egy -legalább asztali - köszörű. Ez pedig egy zajos, és extra koszosodást előállítani képes gép. Ez végképp nem lakószobai darab. Ha ezen a kis gépen megtanulod a "szakmát", és majd az anyagi és főképp lakóhelyi lehetőségeid megengedik, akkor vásárolhatsz egy nagyobb gépet. Én is ezt az utat jártam be. Jelenleg az a helyzet, hogy a nagy gépen előnagyolok mindent, és csak a készre munkálás folyik a kicsin, ezzel is kímélve azt. Bár én anno felsőfokú szinten tanultam a forgácsolást -a gyakorlatban is- de bátran kijelentem, hogy a kis műszerész esztergám segítségével tanultam meg igazán a szakmát. A differenciál egyenletekkel teletömött tudományos könyvekben lévő tudás semmit sem ér gyakorlati ismeretek nélkül. Ezt pedig a gép mellett állva, sok kést kicsorbítva, megégetve, majd újra köszörülve lehet igazán elsajátítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 17. - 8:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves NmJ!

Sajnos a profilodból nem derül ki, hogy honnan is írsz, de ezúton meghívlak egy "gépmegnézés"-re. Remélem tudok mutatni olyan dolgokat ami segít egy kicsit a választásban. Az időpontot priviben egyeztessük. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 17. - 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
üdv mindenkinek

Meglehet azt hittem hogy a baltás gyilkosok fórumára regisztráltam
azért nem adtam meg szinte semmi adatot.. Már nem tudom.
Pesti vagyok én is... priviben megy a levél hamarosan. Kösz a lehetőséget.

Látom fel izgattam a társaságot a szobai esztergályozással :D
Ne aggódjatok 1 romos raktárnak használt szobába teszem, ha egyáltalán lesz mit.

Mikor kitaláltam, hogy kéne egy eszterga nekem is, kezdetben kicsire és olcsóra gondoltam, aztán persze elkezdtem utána nézelődni a dolgoknak, és egyre inkább a kb. 140 kilós 550 csúcstávú 300 ezres kategória felé taksálok.

Minden esetre nem akarok úgy járni mint A hobbi cnc fórumon Varsányi Péter, mondjuk nem is tudnék úgy járni… mert nekem beletörne a bicskám az egész projektbe. Ha vennék, valami gépet aztán csakhamar rájönnék, hogy vagy ez vagy az vagy valami van vele ami miatt a továbbiakban nem óhajtok dolgozni vele….
Péter kollega kezdett valami kis 400 eurós gépecskével aztán havonta :!: :!: :!: vett másik masinát. Egyre nagyobbat meg jobbat, és persze a hozzá való kiegészítőket is meg kellett venni újra 1-2 esetben a régiekkel meg nem is tudom mit csinált.
Minden esetre januárban még mini eszterga áprilisban meg már optimum-quantum közben ha jól emlékszem volt egy at125 meg valami más is aminek pontatlan volt a tokmánya vagy mifene.

Nem tudom Péter hogy van eleresztve anyagilag, minden estre legalább ki tudott próbálni rövid idő altt több gépet is.

Én szeretnék elsőre beletalálni a tutiba. 8) 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 18. - 13:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Ehhez mint " moderátornak " sajnos van hozzáfüzni valóm!

A nemlévő adatok miatt egy általános iskolai tanulónak is úgy válaszolunk kérédseire mintha egyetemi tanárnak irnánk, ugyanakkor ez sajnos fordítva is igaz.
Masznyik Gábor - sokat tapasztalt - barátom oldotta meg ezt számunkra is alkalmazható módon ezt a kérdést.
" Nem válaszól olyan kérdésére ahól nem derűl ki a kérdező érdeklődési köre , kora stb."
Szerencse, hogy legtöbb a fórumon szereplő barátommal már repítés, hajózás és egyéb módon találkoztam igy nem szükséges utólag a regisztráció adatait bővíteni.
De az új regisztrálóknak a fent leirtakat szives figyelmükbe ajánlom.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 19. - 0:42 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
üdv

Fogadok a baltásgyilkossal húztam ki a gyufát :oops:

Igérem kitöltök mindent amit ki lehet


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 19. - 8:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Igy van, de már rég elfelejtettük!
Nagyon értékes vagy számunkra és segítsél, mi is megpróbálunk segíteni.
Üdvözlettel a moderátor-antikos


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Második üdvöske
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 25. - 0:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Jónapokat az uraknak

Ime a második kiszemelt masina, kérnék róla véleményeket hosszasan leírva.

Mint látható a lóerőt most sem adom alább.... ellenben van tömeg és hossz beli növekedés. Erre céloztam a 3 markos legénnyel :D

kb 70 ezerrel olcsóbb... nem utolsó szempont :!: bár az ember lelki nyugalma azt hiszem ennél többet ér...

Aztán ugye ennek a névleges csúcstávolsága 700mm.... hogy is van ez?? Abból vonjam le a tokmányt ami mondjuk 60mm és mondjuk az állócsúcsot ami meg hasamracsapok legyen 40mm.
Remélem a maradék kb. 600mm már megmunkálható ezen a típuson gond nélkül tokmánytól a csúcsig. :shock:

A főorsóforat 27 miliméterének külön örülök 25 alá nem adom semmiképp (remélem végig 27 mm) Egyébként szokott ebbenis trükk lenni?? teszem azt 27 mm az első 5centin, azután meg már kissebb...

Ha jól látom van a vezérorsón valami burkolat (remélem ezekután nem derül ki hogy azt az egy szál rudat 8) vonóórsónak nevezik) annak is örülök.

A gép alatt látható tálcát nem említik se a vásárolható sem pedig a hozzá járó tartozékok között,, ilyenkor mi van :?: gondolom nincs egybe öntve vele örülnék ha járna hozzá...

Ha kérek :!: kapok a cruz-tól bőségesebb leírást a gépről?

mert iylenek is érdekelnének hogy
hogy néz ki a meghajtás abban a dobozban?
milyen a csapágyazása mondjuk a főorsónak? meg úgy az összes többi mindenségnek rajta...
mekkora átmérőjű kés javasolt bele?
milyen pontosan lehet vele dolgozni?
a menetvágásnál se tiszta hogy hányfajtára is képes? és melyikek is azok a megadott tartományon belül...
és még sokminden ami eszembe se jut

illetve úgytudom ők nem tartanak megnézhető/fogható mintadarabokat tudnak intézni valamiféle bemutatót valakinél akinek már pont van 1 ilyen? Dereng valami ilyesmi lehetőség is...


Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség