SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 14:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Alapanyag beszerzés
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 13. - 10:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Biztos sokan vagytok úgy, hogy sajnáltok megvenni drága anyagokat a barkácsboltokban, és inkább más alternatívákat kerestek a ház körül. Ezért gondoltam, hogy össze lehetne gyűjteni pár ötletet, hogy különböző alapanyagokat honnan lehetne olcsón beszerezni.
Ilyen például a zöldségestől elkérhető mandarinos doboz, aminek az anyaga vékony rétegelt lemez. Vagy a méh telepen kilóra visszavásárolható ólom vízvezeték cső.

Tegnap vágattam egy darab plexilapot a fürdőbe, és a műhely mellett egy nagy konténer tele volt plexidarabokkal. Megkérdeztem, és megengedték, hogy bátran vihetek belőlük. Volt mindkét oldalán fóliázott (tehát nem karcos) kis darabokból rengeteg (50*300mm), de volt egy 5 mm vastag egész nagy darab (karcos).
Ezek mindenféle modellnél jól jönnek, és nem kell érte több ezer forintot kiadni, mert itt ingyen van!
A konkrét bolt az Mki plexi, és a 3. kerületben van.

Ha valaki tud hasonló beszerzőhelyet, ne tartsa magában :)

Üdv,
Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 28. - 17:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Lehet nem teljesen ez a téma, de azért van köze hozzá.
Tegnap a műegyetemen nyílt nap volt, elmentem hát egyengetni karrierem kezdetét.. :D no de nem is ez a lényeg. sok bemutató volt ott, mindenféle kísérletek, és a vegyészmérnöki pultnál a következőt láttam:
fém henger, leszedhető tetővel. belenyomtak purhabot, rászórtak 2 teáskanál "bogyót", rátették a tetőt, 60°C-os vízbe tették, pár másodperc, kiszedték a hengert, szétsazedték, és láss csodát gyönyörű henger alakú hungarocell.
Az a baj, hogy nem tudtam megkérdezni mi az a bogyó, menni kellett. Olyasmi méretűek voltak, mint a kristálycukor szemei, vagy még kisebbek. kezdetleges angol tudásommal vmi olyasmire bukkantam hogy "nem kiterjesztett hungarocell". Ennél többet nem találtam.
Arra gondoltam, klassz kis kabinokat, szárnyvégeket lehetne csinálni ezzel a technikával.
Ha tudtok, kérlek segítsetek.

Köszönöm
Bálint


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: csavarok+anyák...stb
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 18. - 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
http://csavarbolt.shp.hu/hpc/web.php?a=csavarbolt

réz csavarok, anyák, ...stb.
érdemes megnézni!:D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 márc. 19. - 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ma kaptam 2 mm-es átmérőjű és 4 mm átmérőjű (külső méret mindkettő) 100 mm hosszú sárgaréz csöveket. A vecsési Praktiker áruházban kaphatóak, a 2mm-es cső db kb 250 ft. A csavarosztályon kell keresni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 07. - 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Bálint kérdése elkerülte a figyelmemet és ráadásul régen volt időm bejelentkezni.
Amit láttál, az habosítatlan polisztirol gyöngy volt. A belsejében hajtógáz van, - n-pentán, vagy n-heptán. A szabályos felhasználása:
1. Előhabosítás 80 fokos vízben.
2. Lehalászás után pihentetés és szárítás pl. újságpapíron. (Ilyenkor a hajtógáz maradéka is eltávozik az anyagból, de a mérete csak kicsit csökken. Lehűlés közben levegő szívódik be a kitágult szemekbe.
3. A szükséges mennyiség elhelyezése a formában. (Ezzel állítják be a testsűrűséget.)
4. Gőzölés 110 fokos gőzzel.

A 4. pont otthoni változata forrásban lévő vizet jelent. Ilyenkor a már csaknem borsószemnyi szemek külső felülete kissé megolvad, és a belsejükben lévő kitáguló levegő egymáshoz préseli őket. Ezért ragadnak össze. Lehűlés után kivehető a kész termék, feltéve, ha nem feledkeztél meg a formaleválasztó használatáról, vagy teflonos bevonatú a szerszámod.
A "belenyomtak purhabot" kicsit zavar. Nem purhabhoz való formaleválasztót láttál?
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 09. - 13:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Nagyon megleptél ezzel a válasszal, nem is számítottam eredményre, igazán köszönöm.
Az az igazság, hogy nem nagyon tudom mit láttam, vagyis azt nem, hogy mi volt az. :oops: :oops: Szóval a bemutató lényege a kis golyók "felpuffadása" volt, nem tudom mit keresett ott a purhab, ha egyáltalán az volt. Mindenesetre hasonlított rá, és tettek a formába.:roll:
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 09. - 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Amikor a BME Műanyag tanszékén dolgoztam, akkor volt habosítási gyakorlatunk. A hallgatók egy régi csokoládégyári fém formában (újévi szerencsemalac) habosítottak szilikonos formaleválasztás mellett.
Hidd el nekem, hogy a PUR hab nem kell hozzá. Egyébként szivacsot is készítettünk PUR habból.
Hogy a topic címéhez is igazodjunk kicsit, tudomásom szerint a habgyártóktól lehet beszerezni kis mennyiségben habosítatlan gyöngyöt.
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 22. - 10:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy (ha jól emlékszem) a XIII. kerületben lehet kismennyiségben is réz rudakat, csöveket kapni!
A címét szeretném megtudni!
Köszönöm a segítséget!!!:)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 22. - 15:13 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
XIII.ker. Szabolcs utca 30. Bronzker Tel:061 350 0493

Nagyon segítőkészek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 26. - 21:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Dunaharasztin a jaffholz-nál lehet venni 3-mmes nyárfa rétegeltlemezt. 250x150 cm-es táblában, kb 4000ft/tábla áron. Ez a narancsosláda anyaga!! Azért jó ezzel dolgozni mert nem görbe, és van, hogy az egész táblában egy csomó sincs. Ha valakit tényleg érdekel a dolog, akkor írjon, mert itt van 25% kedvezményem az árból.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 júl. 31. - 16:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
RANTI kérdésére válaszolván, ezt a rétlemezt csomagolásra használják, nem keverendő az orosz nyírfa 3-mmes lemezzel, mert az kb dupla súlyban van ehhez képest. Azért írtam ezt a táblaméretet, mert így nem keverhető mással. /250x125/ A táblamérettől meg nem kell megijedni. Elfogy hidd el.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 30. - 21:23 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
CD rack és régi tönkrement vhs magnó jelentős menyiségü kicsi csavar+a CD mechanika tengelye 3mm szuper finiselt felület tökéletes kománylapát tengely.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 11. - 1:38 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Érdekelne, hogy a modellboltokban kapható Aviojet és RCM (Pelikán)márkájú rétegelt lemezek minősége között van-e különbség (anyag, súly, szilárdság vízhatlanság, stb.) vagy teljesen mindegy melyiket használja az ember. Miből vannak ezek? Nyírfunér? Hajóhoz, ill. repülőhöz melyik a megfelelőbb? A sima asztalosiparban használt rétegelt lemezek közül melyik, ami gond nélkül használható? Egyáltalán ajánlott-e ilyet használni (pl hajónál olvastam talán, hogy nem érdemes, mert nem vízálló a rétegek ragasztása), vagy inkább a speciális modellező rétegeltlemez az igazi? Csak a nyírfunérból készült lemez a jó? Aszem van bükkből is, bár ennek a súlya is sokkal nehezebb. Az asztalos rétegelt lemezekből talán a 3 mm-es a legkisebb vastagságú, így ha annál vékonyabbak szükségesek, egyértelműen a modellező rétegelt lemez marad. A segítséget előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 11. - 7:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Cak repülőgéphez használható u.n. " replemezből" ÉRDEMES
bármilyen modellt építeni.
Repülőhöz érdemes válogatni MERT LEHET HÁRS LEMEZ IS VAN!
Van mérleg az üzletben mérd le a súlyát.

Más fa lemez nem vizálló.

Tamásbá


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség