SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 19. - 6:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 05. - 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az elképzelésem az, hogy minden tengelyre kottyanásmentes anyát rakok. A 120 fokban elhelyezett, csapágyazott, sima beszúrkált hengeres megoldásra gondoltam.
A fióksínre tudsz netes (webshopos) forrást? Kerestem, de nem találtam, csak azt a fajtát amit pl. számítógép asztaloknál használnak a billentyűzet fiókjához.
Még egy kérdés. A motorokhoz van esetleg valahol letölthető 3D modell?
Nyár előtt nem valószínű, hogy sort tudok keríteni egy habvágó építésére. Főleg anyagi okokból és részben helyhiány miatt. Addig lenne időm megrajzolni a gépet.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Habvágó
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 05. - 21:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Szervusz Ákos,

ilyen síneket minden bútor készítő cég árul aki bútor szerelvényekkel foglalkozik.
Valószínü , hogy ha máshol nem de Szombathelyen kapsz , ha elakadsz megkérdezem nálunk van egy cég aki árul ilyet csak méretet mondj.

Üdv. máv275 :) (Imre)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Idézet:
Az elképzelésem az, hogy minden tengelyre kottyanásmentes anyát rakok


A fórumon keresd "Motoros"-t, kiváló minőségű állítható trapézmenetes anyákat készít.

http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=hobbycnc

Adatlapja:

http://sgforum.hu/userinfo.php?azonosito=hobbycnc&uuserid=1125511759

A weboldala sem kevésbé érdekes!

http://www.cnc21.fw.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
airfoil6205 írta:
...

Szia!

Először is köszönöm az információkat!
Nekem a Bolygóműves anya házilag elkészíthető verziója az elképzelésem.
Mert:
- láttam már működés közben
- beállítható teljesen kottyanásmentesre
- a csapágyazás miatt kicsi az ellenállása
- van ismerős aki el tudja készíteni a görgőket


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Habvágó
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
máv275 írta:
Szervusz Ákos,

ilyen síneket minden bútor készítő cég árul aki bútor szerelvényekkel foglalkozik.
Valószínü , hogy ha máshol nem de Szombathelyen kapsz , ha elakadsz megkérdezem nálunk van egy cég aki árul ilyet csak méretet mondj.

Üdv. máv275 :) (Imre)


Szia Imre!

Még kereséglek. Már találtam némi infót: Itt
Méretet még nem tudok, az egy kicsit odébb lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A fióksíneket én legelőszőr s praktikerban vettem, utána már a sokkal olcsóbb bútorlaspos miskolci boltban.

Motorrol nincs modellem, de a weblapomról letölthető az összes motor adatlapja (megrajzolható).

Nézzétek meg a weblapomon az "kottyanás mentes anya" megoldásokat, biztos lesz olyan amit meg tudtok csinálni (a görgős a legjobb)!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 13:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Idézet:
Nekem a Bolygóműves anya házilag elkészíthető verziója az elképzelésem.


A házilag kivitelezhető kottyanásmentes jó gördülési tulajdonságokkal rendelkező anyák közül valóban ez a legjobb, de gondoljál bele hány ponton kell csapágyazni és pontosan beállítani egy ilyen anyát radiális és axiális irányban egyaránt és mivel itt egy habvágóról értekezünk aminek a pontossága inkább függ a vágószál minél pontosabb fűtéséről mint a tengelyek kotyogásától szerintem egy jó műanyag szabályozható anya sokkal költséghatékonyabb lenne.
Minél több illesztett, csapágyazott alkatrészt használsz annál bonyolultabb dolog a beszabályozás és annál inkább a vágószerkezet rabszolgájává válsz és mint modellezőnek inkább az építés és a repítés lenne a cél.
A CNC egy külön hobby minél jobban beleásod magadat annál kevesebbet jutsz ki a reptérre, saját magam még mindig nem tudok elmenni egy jó kis hobbygép mellet anélkül, hogy ne csodáljam meg pedig küzdök erősen, ilyen gépet építeni csak egy modellező közösségnek éri meg (ami sajnos nálunk ritka manapság), hogy a benne rejlő lehetőségeket kellőképpen kihasználhassuk. Persze ez csak a saját véleményem, de évek alatt jutottam el idáig, a legelemibb szolgáltatásokkal rendelkező kellő hobby pontosságú gép sem kivitelezhető szerintem 200000 Ft alatt, cáfoljatok meg ebben ha tudtok.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én megpróbállak... :)
Ez a gép mechanikailag filléres és szerintem sem indokolt egy habvágót agyontökéletesíteni (a produktum nem indokolja és nem is lehet tartani azt a nagy pontosságot 1000 egyéb okok miatt is)!

Az én kotty mentesítésem egy teflon gyűrübe furt M10- menet és kissé oldalra mefeszítve (tökély és finoman fut).
Kép


Itt látszik a teflon gyűrü:
Kép

Fémek megmunkálásához már indokoltabb a görgős anya...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 18:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Idézet:
Én megpróbállak


Azt matekozd ki még hozzá légy szíves, hogy mit vettél le otthon a polcról ami neked csak volt, de nekem meg kell vennem (ha jó cuccot akarok akkor tőled veszem természetesen) és esetleg a laptopomon nincs LPT ezért be kell ruháznom egy olcsó de megbízható PC-be is.

H2 dobozos+Fűtésvezérlő+4x1Nm motor+PC+Kábelek+fűtőszál+bútorlap+sínek+orsók+anyák+apróságok Így számolva mi a vége? Az első három tétellel kb. 122k-ig jutottam!!!

Senkit nem akarok meggyőzni azon már rég túl vagyok és eléggé lehetetlen feladat lenne, az én meglátásom szerint egyedül nem érdemes modellezőnek ilyenbe fognia, kisközösségeknek viszont mindenképpen megéri ott megvan a szükséges ismeret az építéshez és a működtetéshez egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
airfoil6205 írta:
Idézet:
Én megpróbállak


Azt matekozd ki még hozzá légy szíves, hogy mit vettél le otthon a polcról ami neked csak volt, de nekem meg kell vennem (ha jó cuccot akarok akkor tőled veszem természetesen) és esetleg a laptopomon nincs LPT ezért be kell ruháznom egy olcsó de megbízható PC-be is.

H2 dobozos+Fűtésvezérlő+4x1Nm motor+PC+Kábelek+fűtőszál+bútorlap+sínek+orsók+anyák+apróságok Így számolva mi a vége? Az első három tétellel kb. 122k-ig jutottam!!!

Senkit nem akarok meggyőzni azon már rég túl vagyok és eléggé lehetetlen feladat lenne, az én meglátásom szerint egyedül nem érdemes modellezőnek ilyenbe fognia, kisközösségeknek viszont mindenképpen megéri ott megvan a szükséges ismeret az építéshez és a működtetéshez egyaránt.


Valóban néhány dologban "kivételes" helyzetben vagyok, ezt elismerem. :oops:
A mechanika kb. 20000 Ft
Az elktronika erősen attól függ, hogy az illető milyen bütykölési hajlamú és mik vannak otthon neki a "fiókban".
Lehet a Nettről is építeni, vagy vásárólni is, de ez erősen az illető tudásától, felszerelésétől, lehetőségeitől függ.
Pont ezért hoztuk létre a PCB kategóriát, hogy lehessen olcsóbban építeni CNC vezérlést (a tápot, dobozolást a vevő készíti házilag).
De ebből a tekintetből a mechanika sem más! Azt is lehet bútorlapokból + fióksínekből építeni, meg precíziós gépépítő elemekből is!

Azért valjuk be, a CNC (még ha hobbi is) a műhelyünk csúcskategóriás szerszámgépe...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 06. - 21:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 18
airfoil6205 írta:
Idézet:
Én megpróbállak


Azt matekozd ki még hozzá légy szíves, hogy mit vettél le otthon a polcról ami neked csak volt, de nekem meg kell vennem (ha jó cuccot akarok akkor tőled veszem természetesen) és esetleg a laptopomon nincs LPT ezért be kell ruháznom egy olcsó de megbízható PC-be is.

H2 dobozos+Fűtésvezérlő+4x1Nm motor+PC+Kábelek+fűtőszál+bútorlap+sínek+orsók+anyák+apróságok Így számolva mi a vége? Az első három tétellel kb. 122k-ig jutottam!!!

Senkit nem akarok meggyőzni azon már rég túl vagyok és eléggé lehetetlen feladat lenne, az én meglátásom szerint egyedül nem érdemes modellezőnek ilyenbe fognia, kisközösségeknek viszont mindenképpen megéri ott megvan a szükséges ismeret az építéshez és a működtetéshez egyaránt.


Szia,

Én építettem egyet magamnak fiókcsúszkákból, asztallábakból és asztallapból. Az MM2001 meghajtót használom és a GMFC PRO programot.
A motorjaim bontott Robotron (NDK) printerekból valók á 800,- Ft.
Szerintem az egész nem került 20kFt-ba és a pontosságát nem a menetes száron kottyanó anya, hanem a fűtőszál hőmérséklete határozza meg... Sokkal fontosabb a helység hőntartása, mint a lötyögésmentes mechanika. Ne feledjük: habvágásnál nincs forgácsolási erő.
Az én gépem erre hasonlít:
http://www.8linx.com/
A fiam First Stage-ét is ezzel vágtam ki, meg magamnak egy Rafale-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 07. - 7:14 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Gratulálok! Készíts róla fotókat!

Azért egy kotyogó mechanika nem CNC! Amennyire csak lehet, minimalizálni kell (vagy inkább megszüntetni). Ha megengedjük a kotyogást, akkor akár faraghatnánk bicskával is.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 07. - 12:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Idézet:
Én építettem egyet magamnak fiókcsúszkákból, asztallábakból és asztallapból. Az MM2001 meghajtót használom és a GMFC PRO programot.


A szövegből arra következtetek, hogy a gép jelenleg is működőképes, ha lennél szíves bemutatni nekünk megköszönnénk. Esetleg megírhatnád, hogy eddig hány modellt készítettél vele, megérte-e a munkát amit belefektettél (szigorúan a modellező szemszögéből értékeljed, mert a hobbysta szemszögéből vitathatatlan, hogy megérte), a készítésnél a modellezés vagy a CNC volt-e az elsődleges, esetleg modellező barátaidnak mit készítettél vele.

Megtisztelnél válaszoddal mert elősegítené, hogy felmérjük a nehézségeket amivel egy gép megépítése jár és tapasztalatot gyűjtsünk érdemes-e belevágni.

Én műhely hiányában 2 éve őrzöm a hálószobában letakarva
ezt:

Kép

meg ezt:

Kép

és nem vagyok képes helyet találni nekik, de mégis CNC-ről álmodozok és ez már a modellezés kárára is megy, ezért lenne jó tapasztalatokkal bíró emberek véleménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 07. - 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hú-ha, igen komoly gépparkod van! Irigyellek. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 07. - 14:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én is csak csorgatom a nyálam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség