SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 20. - 0:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 9:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az árak engem is érdekelnének! :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 11:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Ez a lézervágós téma lehet megérne egy külön topic-ot, ahol az is látja aki repülőkben nem, de hajókban pl. érdekelt.
Az árak engem is érdekelnének, meg a gép is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Régi Rubik Repülők
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 12:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kép
Az asztal mérete 630x450mm.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 18:42 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Üdv.

Először is megkaptam az árképzés módját és mértékét és szerintem teljesen rendben van.

Másrészt abban is van nagy igazság, hogy ennek a témának kéne egy másik topic. Egyrészt, hogy ne ziláljuk szét PGábor Kolléga épülő repülőgépémek történetét, másrészt ahogy látom itt lenne komoly érdeklődés a téma iránt, és legalább kitárgyalhatnánk, hogy milyen is legyen az a rajz, amit megküldünk, mi jó, és mi kevésbé célszerű.

Én szeretnék élni a lehetőséggel, mert egyrészt egyre kevesebb időm van építeni és ezzel gyorsítható a folyamat, másrészt sokkal pontosabb, szebb munka végezhető lézervágott alkatrészekkel.

Szóval ha PGábor Kolléga is bele-egyezik nyitok a "lézervágás" témának egy másik topicot, és a vonatkozó hozzászólásokat átcsoportosítom oda.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 18:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sry írta:
Szóval ha PGábor Kolléga is bele-eyezik nyitok a "lézervágás" témának egy másik topicot, és a vonatkozó hozzászólásokat átcsoportosítom oda.

Üdv.: SRY


Támogatom az ötletet!

Más:
A vágás nekem sem tartozik a kedvenc időtöltéseim közé. Részben a kevés szerszám és a nitróhigítós másolás miatt.
A rajzi "szabványok" engem is érdekelnének, mert valószínűleg a következő hajómat nem vagdosnám otthon. :)
A gép felépítése is érdekelne amennyiben publikus. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 19:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sry írta:
Szóval ha PGábor Kolléga is bele-eyezik nyitok a "lézervágás" témának egy másik topicot, és a vonatkozó hozzászólásokat átcsoportosítom oda.

Üdv.: SRY


Én is támogatom az új topicot.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 20:14 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Szóval amit eddig tudunk:

630x450 mm-es nyersanyagból lehet dolgozni.

Továbbiakban engen is az érdekelne, hogy miként kell preparálni a rajzot? A vágandó és gravírozandó vonalakat mi különbözteti meg egymástól? (szín, vastagság vagy egyéb megoldás van). Minden vágásnak van egy megmunkálási szélessége, ez az esetünkben mekkora? Ez fontos, mert pl. körfűrészeknél, szalagfűrészeknél ha ezt nem számolja bele az ember, akkor simán minden alkatrész kisebb lesz minimum egy megmunkálási szélességnyivel. (Roszabb esetben kettővel)

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: műhelygyakorlatok
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 22:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mint mondtam Corel Draw-ból tud dolgozni a gép. Ennek a programnak a színeivel lehet beállítani a vágási sorrendet. Bentről kifelé haladva kell beállítani a vágási sorrendet, azért hogy az alkatrész ne mozduljon el munka közben. Hajszál vékony vonal vastagságot kell választani, ugyan is a lézer nyaláb ezen a vonalon megy végig. Tehát nem a vonal külső vagy belső oldalán megy a fej mint a CNC marásnál, hanem magán a vonalon. A vágási szélesség elméletileg szintén hajszál vékony, de ez csak elmélet. Tulajdonképpen attól függ, hogy az adott anyagot mennyi idő alatt tudja átégetni és ez alatt az anyag széle mennyire ég el. Mondjuk az 1-2 mm-es rétegelt lemez ragasztó anyagát mire átégeti addig a körülötte lévő fa jól el ég és ezért szélesebb lesz a vágás. Csak próbavágások során lehet kideríteni a pontos vágási szélességet. A gyakorlatban megrajzolom az alkatrészeket és kivágom őket. Mindegyik egyformán lesz kisebb.Itt 0,1-0,3 miliméterről van szó. Ez még mindig pontosabb mint a reszelés.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 22:40 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ok. Eddig értem!

És mi a színsorrend?

Átvariálok egy rajzot próbaképpen és átküldöm, hogy te mint hozzáértő mit szólsz hozzá. Legalább kielemezhetjük a hibákat.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 22:44 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Na elindítottam a Corel Draw 12-t. Rajta van a gépemen egy jó ideje, de még regsiztrálva sincs. Csináltam egy DXF-et a CAD progimmal és megnyitottam Corel-ben .... mit mondja jó sz@r lett. A vonalvastagságok össze-vissza vannak, a színek meg még véletlenül sem stimmelnek az eredeti TCW munkafájlal :? :? :? :? :? :? Lesz itt gond bőven, már előre látom :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 22:48 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Hoppp .... most bekapcsolatm valami funkciót és egész jó lett ..... már csak az a kérdés, hogy mit kapcsoltam be :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted:

Na ezzel el leszek egy darabig.....


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 25. - 23:33 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hajszálvékony beállítás az ok. Színek? vonaltipusok? Csak folytonos? Gondolom úgy lenne jó, ha a szerkesztett rajzról le lenne emelve a vágási út (akár külön fóliára) és az alkatrészek össze lennének forgatva szálirányt és anyagméretet figyelembe véve.
Mit jelent az, hogy az alkatrész ne mozduljon el? Nem úgy kell megrajzolni, hogy kis szakaszokon nem vágjuk át teljesen a körvonalat és így nem esik ki az alapanyag lemezéből? Ezt később szikével át lehet vágni, és nem olyan nagy a káosz sem, mintha ömlesztve lenne az alkatrész?
A munkaterület az ok, de az alapanyag az hogy van? Küldeni kell? Beszerzed? Milyen minőség? Csak modellező rétegelt lemez, vagy kommersz is vágható? A balza gondolom szabvány szélesség és max 630 mm hossz? Gondolom balzánál így kéne az alkatrészeket forgatni, igazítani.
A vágott felület könnyen ragasztható? Mivel? Vagy csiszolni kell egy kicsit?
A 0,1-0,3 mm-rel kell akkor foglalkozni, vagy inkább hagyjuk, mert belefér a tűrésbe? Ha csapolni kéne két alkatrészt merőlegesen (fészkekbe belebújnának a fülek) , akkor ott szűkebbre kell venni a kivágást, hogy ne lötyögjön majd benne a csatlakozó elem füle?
Bocs, de kérdezek még! Most egyelőre ennyi jutott eszembe. :D
Köszi a lehetőséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Régi Rubik Repülők
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 26. - 7:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Van kérdés bőven! Vegyük sorba.
A vonaltípus folytonos, mert a vonalakat vágja a lézer. Így ahol megszakítjuk a vonalat ott marad egy kis híd az alkatrész és az anyag között
és ezzel érjük el, hogy ne essen ki a darab.
Ha nem lenne kis híd és kivágnánk a körvonalat akkor el tudna mozdulni a darab és így a belső kivágások nem kerülnének a helyükre. Ezért kell először a belső vonalakat vágni.
Igen az a legjobb, ha az alkatrészek össze vannak forgatva anyag méret
és a szálirány figyelembe vételével. Anyagom van, de csak átlagos. Tehát, ha válogatott balsát szeretnél akkor azt küldeni kell. Az asztal 630 mm de inkább
600-ban kéne gondolkodni. Én az anyag szélén mindig hagyok egy 5 mm keretet és azon belül helyezem el ez alkatrészeket. Rétegeltből az ötrétegű szóba sem jöhet. A "kommersz" az jöhet.
A vágott felületet portalanítani kell. Egy csiszoló papírral kétszer megsimítod és lejön róla az égett por. Utána ragasztható a hagyományos ragasztókkal.
Szerintem ne foglalkozz a 0.1- 0,3 mm-rel. A csapolásoknál sem jelent ez nagy lötyögést. A vonal színeket a Corelben kell beállítani, hogy a szín összetétel megfeleljen, mert különben nem ismeri fel a gép. A szin sorrend a következő: fekete, piros, zöld, sárga, kék, és még 11 szín, de ez az 5 elég szokott lenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Régi Rubik Repülők
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 27. - 9:43 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
PGábor írta:
Rétegeltből az ötrétegű szóba sem jöhet. A "kommersz" az jöhet.


:shock: :shock: :shock:
Akkor a 2 mm-es repülős rétegelt lemez felejtős? 3 rétegűt nem használok, az nem jó semmire. (max tároló dobozokat szögelni belőle)

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Régi Rubik Repülők
HozzászólásElküldve: 2011 okt. 27. - 10:40 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
[/quote]Akkor a 2 mm-es repülős rétegelt lemez felejtős? 3 rétegűt nem használok, az nem jó semmire. (max tároló dobozokat szögelni belőle)/quote]
Az 5 rétegű felejtős. (Szerintem azért a 3 rétegűből is lehet építkezni.)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség