SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 2:30

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 03. - 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Az interneten megnézve a hasonlógépek kinálatát úgy döntöttem, hogy megrendelem az Einhell Bt-MR 550 fém-fúró és marógépet.
BÁR NE TETTEM VOLNA!
Mielőtt tovább folytatom javaslom az olvasónak, hogy Einhell márkájú gépet még véletlenül se vegyenek.
Az első meglepetés akkor ért mikor a forgalmazó közölte, hogy a gép ára nem az ami az interneten van, hanem kb. 10 %-al több.
Némi gondolkodás után és átnézve újra az internet kinálatát elfogadtam az árat. A forgalmazó honlapján több helyen szép nagy betükkel felajánlotta a házhoz szállítást. Később kiderült, hogy valahol apró betükkel le van írva az ingyen házhoz szállítás csak 30 kg-ig érvényes a gép meg 90 kg-
Többszöri telefonos alkudozás után összeakadtam a forgalmazó főnökével, aki megigérte az ingyen házhoz szállítást.
Nagy örömömre a gép megérkezett, megkezdődött a hely csinálás.
Ne feledjétek soha többet Einhell gépet!
Folytatás következik.

Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 04. - 16:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Némi csalódással, de nagy örömmel a régi satumat felfogtam a marógép asztalára, a fúrótokmányba, 15-ös új marót tettem és elkezdtem az első marós munkámat.
Az öröm nem tartott egy óránál tovább.
Egy érintő fogás közben, amit a finom beállítóval vettem az új maró rázuhant a munkadarabra és reccs, a motor forog, a maró áll.
Elő a garancia levelet, rajta a telefon szám, hívom a szervizt, elmondom a történteket és egy férfihang megnyugtat, hogy jegyzi a problémát, 3 munkanapon belül elszállíttatja a gépet garanciális javításra. A géphez mellékeljem a számlát, garanciajegyet, rövid leírást a hibáról.
A telefon beszélgetés egy pénteki napon, úgy 11 óra magaságába történt, úgy gondoltam egy szervizbe péntek délután, szombaton, vasárnap "a fű se nő" hétfőn elszállítják a gépet.
További telefonálgatás hatására sikerült a gépet elvitetni szerdán a késő délutáni órákban.
Megjelent egy fiatal ember láthatólag nálánál idősebb személy autóval, meglátta a becsomagolt gépet közölte, hogy ezt pedig szét kell szedni, mert nem fék a kocsiba. Hosszas alkudozásra szét szedés nélkül beraktuk a majd 100 kg-os gépet a személyautó csomag terébe.
Gondoltam a héten elkészül a javítás, a következő héten kijavítva megkapom.
Nagyot tévedtem.

Üdv. feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
Nekem is van ilyen! Nálam inkább szobadísz funkciót lát el. Kb 3 éve a sebességváltójával nagyobb sebességre kapcsoltam, és a múlthéten pedig visszaváltottam lassúra. Ezzel a sebváltója úgy érezte megtett már mindent és nyugdíjba is vonult, nem akar többet működni. Asszem a váltókar szabadon mozog, és nem mozgatja, amit kellene neki.

Szerintem szobadíszként, állványos fúrógépként jól használható.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Tisztelt mamut! Ha ezt az információt megosztod velünk biztósan nem ezt a márkát választom.

Egyrészt azért strapálom maga az írással, hogy a többi modellező társ ne sétáljon be ebbe az utcába, másrészt a tehetetlen dühömbe.

A hiba bejelentéstől számítva 2 hónapra, félig kijavítva megkaptam a gépet, nem tévedés, 2 hónap.

Mi is történt a két hónap alatt.
Először udvariasan érdeklődtem telefonon úgy két hét után mégis mikorra várható a gép garanciális kijavítása. Egy női hang közölte, hogy megrendeltük az alkatrészt, beérkezéstől számítva néhány napon belül kijavítjuk.
A többszöri telefonon történt érdeklődésemre még mindig ugynezt a választ kaptam, bár mit kérdeztem a válasz mindig úgyan az mintha egy magnóból jött volna.
Közbe a családi tanács úgy határozott ne csak telefonáljak legyen meg már a kérdésem írásba is. Igy emil is ment a szervizbe, melyre hasonló választ kaptam. Az alkatrész megrendelve, ha megérkezik néhány napon belül kijavítjuk.
Telt mult az idő egyre türelmetlenebb lettem, beültem kis autómban és Budapesten, Kőbányán, Mázsa téren felkerestem a szervizt.
A megadott cimen egy szemerkélő esős késő délelőttön legnagyobb meglepetésemre sorba állnak az emberek. Biztonság kedvéért megkérdeztem jó helyen járok e és beálltam a sorba negyediknek.
Mint kiderült sorbaálló emberek mind reklaamálni jöttek a legkülönbözöbb Enhell márkájú gépek meghibásodása miatt. Volt ott sarokcsiszoló, körfürész meg még ki tudja milyen gép. Ezek az emberek között én voltam a halkszavú, a többiek emelt hangon beszélgettek a szerviz vezetőivel.
A szerviz vezető mondanivalójának lényege az alkatrészt megrendeltük, ha beérkezik néhány napon belül kijavításra kerülnek a gépek.
Közben telefonáltam, emilt irtam, amire már nem is válaszoltak és még kétszer elmentem, így összesen háromszor.
Közben megkerestem a fogyasztó védőket, de azt majd folytatásba írom.
Ne feledjétek soha többet Einhell gépet.
Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 18:17 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Feribácsi engem már maximálisan meggyőztél! Messziről kerülni fogom ezt a márkát, márha egyáltalán márkának lehet ezt nevezni ezek után.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 05. - 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Feri Bácsi!

Ha jól sejtem a gépért hatjegyű összeget adtál ki, és 2-vel kezdődött. Tudom, hogy kicsit ózkodsz a SIEG termékektől, mert az esztegád ilyen, és azzal is akadt gond. Viszont azt tudni kell, hogy minden hasonló fajta hobbi esztega, asztali marógép a Shanghai SIEG Machinery Co., Ltd terméke. Csak éppen olyan színre festik, és olyan feliratokat raknak rá, amit a megrendelő kér. Van külön weboldal, ahol a mutációkat, és klónokat mutatják be. Például az USA piacra az a fránya előtét fogaskerék sem műanyag,-amivel ha jól tudom gondod akadt- hanem acél. Az Einhell egy gyártató cég, szerintem egy műhelye nincs. Van még pár hasonló: T.I.P, Budget -ez utóbbi tészta márkában is,- remélem, nem a gépipari soron készítik ezt is-, és még sok más. Vannak nevesebb márkák is, akik részben szintén ezen gépek alapjaira építik az ő termékeiket. Egyben megegyeznek: Az eredeti alap géphez képest pofátlanul drágán adják. Az eredeti forrásból elv alapján én két éve egy SIEG SX-2 maróval leptem meg magam. Agyonkíméltem, de azért az elektonika két hónap után megadta magát. Nem lehetett fordulatszámot szabályozni, csak a maximális volt. A kb 90 kg-os gépet vissza kellet vinni a forgalmazó telephelyére, de egy hét múlva mehettem érte. Szomaorúan tudtam meg, hogy ennek a "bele" is műanyag, így fel vagyok készülve egy tiedéhez hasonló balesetre. Pedig csak alumíniumot, és igen kis fogással marok vele, de az időzített bomba sajnos benne van a konstrukcióban. No és felháborodva tapasztalom, hogy a magyar forgalmazó az elmúlt két évben pofátlanul felemelte a SIEG gép árát is, hol ott a dollár árfolyama szinte egyet áll.
Várjuk az Einhell kalandod további részleteit!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 06. - 8:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 14
feco 1 írta:
Tisztelt mamut! Ha ezt az információt megosztod velünk biztósan nem ezt a márkát választom.


Nem értek a fémmegmunkáláshoz, ezért nem merek véleményt mondani a gépről.

Másrészt úgy láttam, hogy ebben az árkategóriában, méretben ez az egy kínai gép létezik, és ezt árulja több szerszámgyár, több márkanév alatt. Nemcsak Einhell név alatt forgalmazzák ezt a gépet!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 06. - 12:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Mamut!

Terebélyes hozzászólásomnak éppen ez volt a lényege: Egy gyártó van, de más márkanevek alatt forgalmazva, de keményebb piacra már igényesebb kivitelben. Sajnos Közép-Európa az " oda ez is jó" kategóriába van sorolva.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 06. - 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Ezt sajnos csak megerősiteni tudom! Mamut azért nem csak gyertya tartónak lesz jó, azokat az alkatrészeket ami tönkre ment le lehet gyártani (tatni) itthon is, bár ez némi befektetést igényel, visszont olcsóbb mint ujat venni. A fogaskerék gyártatás az igen macerás de nem lehetetlen.

Ez közép europa veszünk egy "olcsó gépet" majd addig pofozuk mig egy profi gépet nem kapunk! Időt és pénz nem kimélve. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 08. - 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Üdvözlet Mindenkinek!
Megtudtuk, hogy hasonló hobby gépek függetlenül attól, hogy milyen cimke van rajtuk Shanghai SIEG cégtől kerülnek ki.
Számomra a tanulság olyan forgalmazótól venni a gépet, aki mögött megbizható szervizhálózat áll.
Az biztos, hogy az Einhell nem ilyen.
Jóska írásából kiderül, hogy az ő gépét egy héten belül kijavították. Én is kiegyeztem volna hasonló időtartalmú javítási idővel. Jó volna megtudni a SIEG
SX-2 gépednek a forgalmazóját.
Egyszer már írtál róla, elfelejtettem.
Üdv. feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 08. - 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Feri Bácsi!

Itt vannak, de ha valamit lépni akarsz feléjük, akkor keressél meg e-mailben, vagy telefonon.

http://www.sieg.hu/nyitooldal.html


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 14. - 18:36 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Üdvözlet Mindenkinek!

Vártam hát ha akad még valaki aki megosztja velünk tapasztalatait, de egyenlőre nincsen vállalkozó.
Jóska a SIEG felé egyelőre nem akarok lépni, mert a gépem még garanciális.
Megtudom erősiteni a jó tapasztalatodat a SIEG szervizzel kapcsolatban. Az esztergapadom megvárta míg lejár a garancia és eltört benne egy műanyag fogaskerék.
Nagyon rendesek voltak, a rendeléstől számított egy hét múlva postán itt volt a fogaskerék.

Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 15. - 6:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ha szabad én csak hangosan gondolkozok itt.
Beirtam a googleba és ir ki német céget.
Einhell Bt-MR 550
nem Enhell ahogy a topik neve van hanem Einhell.
Lehet az hogy amit te vettél az egy kinai hamisitvány?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 15. - 9:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
A két cég 1 és ugyanaz csak nemet cégnek valamivel jobb minőséget gyárt


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 15. - 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 22
Üdvözlet!
Tisztelt Artur, elismerem, hogy elkövettem egy nagy hibát kihagytam "i" betüt, figyelmetlen voltam.
Tehát a helyes topic vim:
Einhell Bt-MR 550 fém-fúró és marógép.
Kérem a moderátort szíveskedjék kijavítani.
Persze amit leírtál az egy kicsit sántit, mert én is beírtam Google keresőbe Enhell szót és kijavítja Einhell-re.
Még van észrevételem: gyr kolléga hozzászólásában kifejti, hogy ezeket a gépeket nagy valószínűséggel a kinai SIEG gyár készíti és Európába különböző forgalmazók saját nevükön hozzák forgalomban. Ezeknek a forgalmazó céggeknek Magyarországon értékesítő hálozatuk van. A magyar törvények szerint szervizt is kell működtetni.
A topicba azt bizonygatom, hogy ez az Einhell szerviz nem áll a hivatása magaslatán, mert kihasználva a Magyarországi hiányos törvényeket megengedheti magának, hogy a néhány napos munkát kettő hónapig végezzen.
Tehát nem arra biztatom a modellező kollégákat, hogy ilyen fajta gépet ne vegyenek, hanem arra, hogy ilyen gépet Einhell márkanév alatt ne vegyenek, mert ilyen szervizük van.
Artur ha valamivel nem értesz egyet velem a messzi Californiában oszd meg velünk.
Üdv.feco 1


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség