SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 28. - 3:37

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 06. - 20:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Elsőként kénne fotó!!!

Másodszor nézz körül, mert lehet nyomás szabályzó kapcsolót kapni.

A többit a fotok alapján.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 07. - 22:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ez lenne az. A nyomásszabályozó fedele, ill annak 3 füle adta meg magát.
Az első képen ahogy ki kéne néznie odaillesztettem a füleket.
A belsejében nem tudom mit szolgál, hogy hat szögletű. Ide ebbe a részbe kerül egy rugó és egy műanyag gumigyűrűvel tömített dugattyú, amivel tulajdonképpen a nyomást lehet szabályozni. Van valami ötlet a pótlására? Olyan ratyi anyagból van, hogy az is csuda, hogy eddig bírta. :cry:
http://nyomasszabalyozo.ranti.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/18245612


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 08. - 10:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

1. Ki a gyártoja? Ha meg van esetleg,vagy Alsónémediben van egy olcsó gép forgalmazó.

2. Festo drága,de jó minőségü.

3.Valakivel megcsináltatod,ez nem gyors.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 14. - 9:27 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
ranti írta:
Ez lenne az. A nyomásszabályozó fedele, ill annak 3 füle adta meg magát.
Az első képen ahogy ki kéne néznie odaillesztettem a füleket.
A belsejében nem tudom mit szolgál, hogy hat szögletű. Ide ebbe a részbe kerül egy rugó és egy műanyag gumigyűrűvel tömített dugattyú, amivel tulajdonképpen a nyomást lehet szabályozni. Van valami ötlet a pótlására? Olyan ratyi anyagból van, hogy az is csuda, hogy eddig bírta. :cry:
http://nyomasszabalyozo.ranti.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/18245612


Szia!

"Megindult az agyam" és lenne kérdésem. Látom, hogy két menet is van rajta. A nagyobbik átmérőjű menetre kell ráhajtani valamit?
Amit én elképzeltem az egy olyan leszorító darab, ami a nagyméretű menet tövénél körül öleli az egész talpat, és pótolja a letört szemeket, sőt a negyediket is le kell szépen faragni. Azért a kérdés, hogy a nagyméretű menetnél be tudunk-e szorítani egy esetleg 1-2 mm vastag, jófajta anyagot.
Elkészíthető egy 1-2 mm vastag vaslemezből kivágva, középen a menetnek furat, és a négy sarkában is, valamint 4 darab ügyes kis távtartó segíthet.
Másik megoldás, hogy szintén jófajta anyagból, egy darabból kifaragni egy olyan "kupak" szerű képződményt, aminek a közepén ott a nagy lyuk és a 4 sarkában meg a 4 furat. Ebbe már bele is lehetne süllyeszteni a rögzítő csavarokat, amit ez előző, leszorító lemezes megoldásnál nem lehet. Ez utóbbi darabhoz már csak egy CNC maró kell, de szerencsére az van. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 31. - 7:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Tiszteletem a fórum tagjainak! Én most regisztráltam kb. egy évi olvasgatás után. A modellezésben kezdő vagyok, bár valamikor mechanikai alapokat is tanultunk tanműhelyi gyakorlatban. Ez persze már jó régi történet.
Látom, hogy a fórumon hatalmas elméleti tudás, tapasztalat halmozódott fel és ezt szívesen megosztjátok a hozzám hasonló kezdőkkel is.
Szeretnék beszerezni egy modellezésre alkalmas esztergát, de a jelenlegi árak miatt csak használt gép fér a költségvetésembe. Felajánlottak megvételre egy orosz Sztankokonsztukcija Universal 2 típusú gépet ami állítólag gyári új, még a konzerváló zsír is rajta van, bár régi beszerzésből való. Itt a fórumon az orosz (szovjet) gépekről általában jókat szoktatok írni, de ez a típus nem szerepelt eddig.
Kérem, aki ismeri ezt a gépet segítsen nekem a véleményével.

A segítséget előre is megköszönöm!

Üdvözlettel:

lor45


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára user_1746 2012 máj. 31. - 12:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 31. - 8:06 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Találtam képet is, talán segít az azonosításban. Sajnos kicsi, nem tudom, hogyan nagyítható.

Üdvözlettel:
lor45

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 31. - 21:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Légy üdvözölve lor45,

nem tudom hova tetted fel a képet , de általában engedi a nagyítást. Nem jó sort illesztettél be a hozzászólásodba , feltöltő helyről kell kimásolni a beillesztendő kép ilyen tartalmú címét [url=http://itt a tárolócím van/itt pedig a kép száma és kiterjesztése.jpg].

Ha nagyon nem sikerül küld át , és felteszem a képet.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 01. - 7:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves máv275!

Köszönöm, hogy válaszoltál és segítesz. Valóban nem vagyok egy PC-guru, de küzdök és tanulok. Nekifutok újra a képnek, előbb-utóbb sikerülnie kell.

Üdvözlettel:

lor45

Kép

Kép

Hurrááá!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 01. - 16:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Lor45!

Így már én is jobban látom a képeke! :lol:

Nos azt is látom, ezen a gépen is előszeretettel használták a szovjet "testvéreink" a Rúd jellegű ágyszerkezetet. Nos ez hosszabb távon kevésbé tartós mint egy öntött acél ágyszerkezet, több lehet a baj vele.
Az Apród.hu -n van is egy hirdetés egy ilyen gépre. De ott 150 eFt-ot kérnek érte. Szerintem azt nem szabad megvenni ennyi pénzért. Aki árulja az biztosan nem is ért hozzá...
Csak hogy tudd, egy öntöttacél ágyszerkezetű gép, igaz kínai, de 120-130 körül meg van újonnan. Ilyen például RGform barátunk AT125 típusú gépe, és az annyiból jobb, hogy kombinált gép, tehát van rajta maró feltét is.
Javaslom,hogy a Cruz.hu honlapon nézz körül. Sajnos most frissítik az árlistájukat. Ha a jövő hét elejéig nem teszik ki az új listát, akkor felhívom Őket....

Addig is kellemes 7végét!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 02. - 12:08 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Otako!

Egyetértek Veled az Általad elmondottakban. Azért tettem fel a kérdést, mert láttam ZF gépét és arról jókat olvastam itt a fórumon. Mivel igen vonzó áron kínálták az Univerzal 2-t, jónak láttam körüljárni minőség, teherbírás szempontjából. Persze lehet, hogy valamit én nem láttam jól az Univerzal 3. képein, és az egy más minőség. Közben ilyenre is befutott ajánlat jó áron.
Láttam rgform hsz-eit is, és nagyon szívesen vásárolnék AT125-öt, de mire felszerelem az is egy vagyon lesz és a nyugdíjammal ez nehezen fésülhető össze.

Nagyon érdekelne a véleményed az Univerzal 3-ról. Erősebb mint a -2-es? Fejlettebb?
Árakat nem szívesen írnék nyilvánosan,esetleg pü-ben, ha megengeded.

És amivel kezdeni illett volna: nagyom köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

Üdvözlettel:
lor45


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: UNIV2
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 02. - 19:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves lor45,

látom ZF , és általam használt gépek nagyobb testvéréről van szó.
Annyi különbséggel , hogy az UNIV3 nál fél ágy és cső kombinációja van.
Tisztelem otakó mester véleményét , de most kicsit másképp látom a dolgot , persze az általa használt gépek alapján más kategória az említett UNIV2 (ez nem cikizés csak a különbségek miatt).
Az a fő kérdés mire kívánod használni , hagyományos kis barkács , és modellező célra megfelel , viszont nagy , és sorozatmunkára nem ajánlott. Stabilitását jól szerkesztett felfogással jelentősen lehet növelni , bár olvasva a Kinaiakról az öntött ágy ellenére is rezeg ha nincs kellően lefogatva.
A fórumban keresd meg "Szerszámgép(ek) modellezőknek - eszterga, maró, fúró" topicot innen a 9-dik, azt végígolvasva jobban megtudod ítélni , hogy alkalmas e számodra a gép. Épen jó példa otakó által említett AT-125 mindenki másképp iítélte meg Rgform döntését , de bebizonyosodott , hogy ha arra használja amire való akkor ügyes kis segítőre tett szert.
Az árát nem említetted , de hogy legyen kiindúlási alapod én 120 ért vettem minden gyári tartozékával (függőleges suport , felfogó vinkli , lombfűrészadapter , gyalúadapter , suport , és köszörű adapterek , központfúrók , újjmarók , direktpatron 6 - 8 , késkészlet , még nem köszörűlt gyorsacélok , cserekerékkészlet , forgócsúcs , állócsúcs , gépsatu) , szinte új állapotban , az említett topicban megnézheted.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 03. - 8:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves máv275!

Tanácsodra ismét átolvastam a másik topikot, és visszaolvastam ezt is. Alaposabban összehasonlítottam az UNIV3 ésUNIV2 gépeket. Az elérhető adatok alapján úgy sejtem, hogy azonos kategóriájú gépek (csúcstáv: 200 mm) és talán az UNIV3 a fejlettebb. A félágy+csőágy méreteinél fogva stabilabbnak tűnik. Az UNIV2 nél még a késszán is csőágyon mozog.Kép
Gratulálok a szerencsés beszerzéshez, és sok sikert kívánok a kis gép használatához! Kép
Kérem a fórum tagjait írják meg véleményüket, tapasztalataikat e két gépről esetleg egymással összehasonlítva is!Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Dreha
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 03. - 12:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves lor45,

nem írtad vagy csak figyelmetlen voltam , a gép tulajdonod vagy csak megszeretnéd venni. Nem említed mire szeretnéd használni. a képekről megítélve stabilnak tűnik természetesen stabil ágyra helyezve , ezzel nagymértékben javítható Otakó által említett hiányosság. A cső ágy több odafigyelést kíván mert ha egyszer revés lesz az már nagyon nagy baj.Előnye ennek a gépnek , hogy különböző szögalatti marások könnyen elvégezhetők köszönhetően az állítható főorsó ágynak. Még vétel előtt esetleg ki lehetne mérőórázni a szánok , és főorsó pontosságát , ezzen mérésekkel ellehet dönteni alkalmas e a vételre vagy sem.

Még egy topic (4 ik) Tartalomjegyzék -> Műhelygyakorlatok ->Gépkönyv , ott találsz egy ilyen címet http://www.lathes.co.uk/russian/ mert ezt a gépet nyugaton is árulták az ottaniak megelégedésére. Volt , és van egy nagyon közkedvelt kis gép hasonló csöves megoldással ,

http://www.lathes.co.uk/unimat/ , itt olvashatsz róla innen a (10-ik) topic Tartalomjegyzék-> Szerszámgép(ek) modellezőknek - eszterga, maró, fúró , Rgform használta .

Tudom magamról milyen nehéz jó , és megfelelő gépet találni , példaként említem , sikerült vennem nagyon de nagyon jó áron egy ASSIST gépet 500mm cs.távval amire nekem kell ahhoz nagy ezért eladtam , és évek óta vadásztam ilyen jellegü gépre. Többször volt , hogy Kínait veszek de mindíg volt valami ami visszatartott nem azért mert Kínai hanem más szakmai megfontolások miatt. Hasonló kataegóriájú Kínai 39 - 40 kg , ez 60kg azért ez valamit jelent a stabilitásban. Másik fórumon is említették ilyen (UNIV3) gépet használt Schmidt Lajos bácsi aki nyugodtan tekinthető a modellgőzgépek pápájának , sajnos már nincs köztünk. Két gép közül az UNIV3 a jobb választás állapot , és felszereltség függvényében. Segítségként ennyi , döntened jól vagy rosszúl neked kell. Nem publikus dolgokat küld Pü. ben.

Üdv. máv275 :) (Imre)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 03. - 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves máv275!

Még csak keresem a GÉPet,Kép sajnos nincs a tulajdonomban.Nekem is jobban tetszik az UNIV3, mert a vastagabb cső + öntvény ágy merevebbnek tűnik. Hirdetésben ajánlanak is mindenkettőt, de az UNIV2 teljes bolti készlet, az UNIV3 sajnos hiányosabb, főleg a fogaskerekek készlete hiányzik.Kép Gondolom ezek nehezen pótolhatók.
Főleg modellezésre szeretném használni, ezért ez a kis méret megfelelő lesz. Van egy befejezés előtt álló Csíbor vitorlásom, és gőzgépeket is szeretnék készíteni főleg hajókba.

Élve a felhatalmazással Pü-ben küldök még infókat.Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: máv275
HozzászólásElküldve: 2012 jún. 04. - 7:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Imre!

Köszönettel vettem Pü-ben küldött véleményedet és a javaslatot.Kép Élni fogok vele. Valóban arról a gépről van szó, és ott van a másik is csak frissebb hirdetés.
Folytatom a keresést. Elkapkodni nem szeretném, de elhúzni sem lenne szerencsés.Kép Köszönöm a segítséget! Remélem lesz módom viszonozni.

Üdvözlettel:

Lőrinc Kép lor45


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség