SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 27. - 9:46

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 06. - 21:11 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Ugyan már kedves GYR :-) még megunknak is füllentünk a hobbink (hobbijaink) költségeit illetően :-) De amúgy is kerül amibe került az, hogy az ember jól érezze magát, alkosson valami szépet és jót minden pénzt megér.

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 06. - 22:31 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Sry igaza van, magunknak sem valjukbe mi mennyibe kerül. Az esztergával kapcsolatban olcsógéptől ne várj sokat, de nézd meg ezt a gépet http://www.optiweb.hu/esztergagep_optim ... (750w_230v)

ez a géphobby célú de már alkalmas kisipari munkák elvégzésére. Oktako gépét láttam,tapintottam és neki is jocskán kellet változtatni mirre használható lett. Egyszóval 200000.-bruttó ár alat ne is várj pontoságot,minőséget, hiába uj.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 13:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy idős modellező bácsi mondta nekem, hogy a mai válágban egy modellező valamilyen esztergálási leghetőség nélkül félkezűnek számít. A két kolléga -egyik vasútmodellező, másik szabadon repülős- ezekre a gépekre is évekig spóroltak, és a jövedelmi viszonyaik miat esély sem volt rá, hogy drága gépet vegyenek. Az At-125 a jó példa rá, hogy néhány éve akció nélkül házhoz szállítva százezer forint alatt a tiéd lehetett, most már becsületesen ennek másfélszereséért adják. A dübörgő gazdaságunk népet szívató folyamatait ismerve jó pár éve megfogalmaztam egy jelmondatot: Amit ma megvehetsz ne halaszd holnapra! A két kolléga is rám hallgatott, mert az asszonyok elől eltitkolt pénzük, és a gépek árai között egyre gyorsabban nyílt az olló. Eleve nem volt nagy igényük, hiszen tudták, hogy nem napi nyolc órában csapágyat fognak a gépekkel illeszteni, de azért az minimálisan elvárható egy olcsóbb géptől is, hogy a ferde szemű barátaink legeaább azt adják aminek látszik. Végül a leírt módon megoldódott a "gyárilag" beépített pontatlanság kérdése is.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 15:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Mivel az AT-125 többször is szóba került - érintettség okán - hadd szólaljak meg én is.

Ha hiszitek ha nem, személyre szóló árajánlat volt a kezemben anno a Quantum gépeket forgalmazó magyar cégtől. Miért nem Quantum lett a kiválasztott gép? Egyszerű és nem igazán műszaki a magyarázat. Egy eszterga + egy marógép vagy oszlopos fúrógép nem fért volna el ott ahol én dolgozni tudok. Ezeket a gépeket nem tudtam volna ölbe kapni, feltenni a konyhaasztal sarkára, majd egy óra múlva visszatenni a szekrény aljába. Pont, ennyi.... Az AT-125 egy súlyban van anyám varrógépével - ami békebeli szovjet öntöttvas - mindkettőt még meg tudom emelni és az asztalra tenni . 8) 8) 8)

Az AT-125 előtt rúdágyas EMCO-m volt, avval is lehetett dolgozni, mint az internet több ezer cikke tanúsítja.

Mit nem várok el az AT-125-től? Már kis szériás gyártást sem, tudomásul veszem, hogy főleg egyedi darabokra való, pont a már leírtak miatt. Lehet hogy szakmaiatlan, de ha egy dugattyú 13mm helyett 12,5mm-re sikerül, akkor az azt jelenti egy egyedi gép esetében, hogy a furatot is ennyire kell készíteni, oszt jónapot!

Persze bosszant engem is a dolog, és jártam úgy a géppel, hogy szó szerint az idegeimre ment. Már jártam úgy, hogy munka közben "tengelye körül elcsavarodott" ??!!?? a késtartó, kúpot/hordót esztergálva henger helyet. A legkülönbözőbb beállítócsavarok szisztematikus körbe húzogatása után ez megszünt, majd fél év múlva újra jelentkezett, akkor meg másik csavarokkal volt megszüntethető. Én is szívesen venném, ha valaki átnézné a gépemet, olyan aki találkozott a "beépített maffiákkal" és még orvosolni is tudná azokat. De addig így is eredményesen lehet vele dolgozni.

Vissza a Quantumra, főleg az új D140x250 varióra. Rájöttek arra, amire az AT-125 gyártója már régen, hogy ha a főorsó és a szegnyereg egyaránt MK1 akkor egyfajta szerszám jó mindkettőbe. Így ha külön esztergát vennék, akkor a jelenlegi szerszámaimnak a Quantum lenne jó. Álljunk meg egy szóra! Nem gyanús senkinek ez? Mi van ha nem a Quantum találta ki, csak egyszerűen hozzájut olyan fődarabokhoz, amik ilyenek (eddig az AT-125 höz gyártották :lol: :lol:) Nézzétek csak meg az állítható késtartóját, illetve a szegnyergét, lehet hogy valahonnét ismerős?

Egyelőre ennyi jutott eszembe...

Üdv, Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 19:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves Géza ,

nem gondoltam , hogy kisebb lavinát indítok el "a globális Orosz esztergával" , de sajnos az élet minden területén egyre több az ehhez hasonló eset. Az biztos , hogy a nyugati gépek alap alkatrészei 99% ban " China" eredeti gyártás szinte "0" a jobb gépeknél a gyárakban kiküldött ellenőrők vannak , és ha megfelel az előírásnak csak akkor kaphatja meg az eredeti védjegyet. Egyéb kategóriákon belül is vannak kategóriák ebből már következtethető a különböző fantázia nevek alatt található gépek árai , és minőségei között. Nem szorosan ide tartozik de jó példa a hires Német Carerra modellautópálya felirata szerint "Germany") valóságban Németországban csak egy irodájuk maradt. A többi gyártás is hasonló sorson van. Vagy a VW Audi konszern gyári alkatrészei készülnek eredetiben Török , Spanyol , Brazilia gyáraiban , és még ki tudja hol , nem akarok cégeket megnevezni szinte sufnituning szinten gyártják kis hazánkban az EU ban is vezető autógyártók kipufogó betétjeit. Te mint gyakorló rendelő Angliából tudhatod , hogy ott van a legtöbb cég aki közvetlenül szállít a "Chinai Tajwani" gyáraktól , most , hogy az EU limitálta az internetes rendeléseket harmadik országból (Max 22 €) nem marad más mint az általad közzétett beszerzési helyek használata.

Üdv. máv 275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 07. - 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
Üdv!

Egy informatikával és nagy értékű elektronikus berendezésekkel foglakozó barátom mondta:

Amikor szétszeded a gépet, nézd meg, hogy benne van e a "Made in China" (Made in PRC) felirat. Ha nincs akkor hamisítvány!


:lol: :lol:

Üdv, Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 08. - 18:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Igen ide jutottunk , és csodálkoznak a "nagyfejü eu" vezetők a munkanélküliség , és a gazdaság leszakadásról. Minden hogyan mink szívunk , de nekünk legalább a kis hobbynk valamit kompenzál mozgásban tartja kicsi agyunkat mert nem is volna jó ha minden autómata gépünk meglenne hova lenne az alkotás öröme.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: 3 vagy 4 nút
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 14. - 22:22 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Tisztelt kolegák , már régebben kérdeztem de nem kaptam választ , hogy körasztal vásárlásakor melyik az előnyösebb a 3 vagy 4 T nútos , illetve vizszintes/vertikális vagy a dönthető kivitelü.

http://www.ebay.de/itm/40240-RUNDTISCH- ... 0808618508

http://www.ebay.de/itm/RDGTOOLS-100MM-R ... 0807557063

Üdv. máv275 :?

airfoil6205 köszönöm a gyors választ , a gépeim méretei miatt kell 75 vagy 80mm nagyságban terveznem.

Végül ilyen mellett döntöttem , csak fix nem a dönthetö változat. Közepe MK2 , az áttétel 1:72 , ez egy jó kompromisszumnak tűnik a 86 font árral amiben a szállítás is benn van.

http://www.ebay.de/itm/RDGTOOLS-100MM-R ... 0807557063

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára máv275 2012 nov. 16. - 20:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 14. - 23:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Ha komoly terveid vannak amelyekhez feltétlenül szükséges a körasztal akkor ezt vagy hasonló minőségűt keress.

http://www.dolphincadcam.hu/Tools.php

A háromnútosnál könnyebb központosítani mint a négynútosnál, de ha az asztal közepén van morse kúp (mint az ajánlottnál) akkor ennek a kérdésnek már nincs jelentősége.
Szerintem fontos viszont a csigakerék áttétel (az ajánlotté 90:1, az általad belinkelt egyiknél 36:1) ez a pontosságot befolyásolja valamint a szögbe állított asztalnál a lógási hajlandóságot (kottyanás), vagyis terhelés alatt hol sikerül rögzíteni az asztalt a beállított értékhez képest vagy bármilyen helyzetben ha az asztal adja az előtolást milyen lesz a megmunkálási pontosság és fogásban ki bírja szusszal az előtolóerőt biztosítani :D .
Szerintem elegendő a vízszintesen és függőlegesen telepíthető asztal, a különböző értékekre állítható mindig macerásabb, magasabb és kell egy jó szögmérő mert annak hiszek inkább mint az asztalénak, valamint előbb utóbb az osztófej is napirendre kerül és ........... ezer érv a saját nézőpontom mellett, de a döntés a Tiéd.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Körasztal
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 23. - 17:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Ma végre megérkezett nem volt egy hét , hogy nem a csiga Posta hanem futár hozta. Még minden gyári olajban , holnap után kikonzerválom.
Adatai 100 mm átmérő 1:72 áttéttel.

Kép Kép Kép Kép

Lehet méretei miatt kritizálni , hogy játékszer de kis gépeseknek kis kiegészítők , rgform szavaival élve nem fogok elbujdokolni a vásárlás
miatt.

Itt a hely ahonnan származik:

http://www.rdgtools.co.uk/acatalog/Rota ... 00mm_.html

New 4" horiz/vertical Rotary Table
Ref: 9325
height 50mm
vertical centre height 75mm
resettable dial
one turn = 5 degrees ez fontos bár 1:90 jobb lenne
table graduated 360 degrees
nice smooth rotation
More... Kép

Price: £56.67

Free UK Mainland Postage
(£68.00 Including VAT at 20%) + £15 szállítás.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára máv275 2012 dec. 02. - 11:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Körasztal
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 23. - 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 3
máv275 írta:
Lehet méretei miatt kritizáln, hogy játékszer de kis gépeseknek kis kiegészítők , rgform szavaival élve nem fogok elbujdokolni a vásárlás miatt.

Üdv. máv275 :)


Üdv!

Köszönöm, szívet melengető érzés az "idézett klasszikusok" körébe tartozni... :lol: :lol: :lol:


Géza


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 24. - 12:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Használd egészséggel!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 24. - 19:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszönöm a jó kívánságokat.

Üdv. máv275 :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 25. - 10:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves MÁv 275!

Ha nem titok, HUF-ba átszámolva mibe kerül ez a kis szépség?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 25. - 16:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves Józsi,

nem titok akkori árfolyamon (86 Font) 31.000 Huf. , ami lehet sok de lehet jó vétel is. Több szállító kinálatából ez volt a leg kedvezőb.Lett volna jobb Amerikából de becsukták a kiskapukat az únió nagy fejü urai (a kisbetű nem véletlen) 22 € íg nincs semmilyen plusz költség felette 150 € íg csak Áfa , utánna már vám is. amerikából még Áfával is kevesebb lett volna de a különbség már nem éri meg. Nem volt egy hét pedig hétvége is benne volt , ja és futár hozta.

Üdv. Imre (máv275) :)

_________________
mik. ohne Ende Dampfroß = Gőzmozdonyok mindíg lesznek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség