SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 28. - 22:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 03. - 18:54 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Szerintem minden benne van a fotosorozatban, ha mégsem szólj!

Üdv.: SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 03. - 19:01 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Benne ám! :) Lehet törölni, én pedig hálálkodom nagyon-nagyon! Bár 1 kérdés: a szárnyak ragasztásánál látom, hogy gyufásskatulya van alátéve, majd odateszel egy vonalzót, amin jelölés van.. az csak arra szolgál, hogy ugyanolyan magasra állitsd a másik oldalt is, vagy az egy adott centit jelöl?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 03. - 21:03 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Csak arra szolgál, hogy egyforma legyen a két oldal...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 09. - 17:17 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok! Hol is kezdjem.. kezd összeállni az én masinám is, bár küzdök vele rendesen. :) Ittvan 2 kép, a félkész állapotokról, és a jelenleg orvoslásra váró hibáról.

[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/121209/lomok_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/121209/lomok_005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 09. - 18:43 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Sikerült orra ejteni :-) ????

Semmi vész, vissza kell idomítani a lemezt, ez pont ezért ilyen, hogy ne törjön el.

A gumi meg nagyon kevés lesz rá, inkább szerezz be postásgumit, 9 db-al már bitangul fog repülni, ezzel a mennyiségű befőttesgummanccsal sokmindent nem fog csinálni.

Üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 09. - 19:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Háttőőő, az ugyvolt... :lol: ! Szóval, nem, nem igazán tettem orra, hanem én állat megprobáltam rátenni a postásgumit, és az roppantotta össze,... ugyibár nem egyet kéne ráfesziteni, hanem 3-at öszzefüzni, és ugy rátenni :oops: ! Mivel a motorhoz még nincsenek meg a légcsavarok, igy csak kézi dobás volt, zárt térben bátortalanul elengedve 2-4m -t megtesz, és kerékre érkezik :) . A befőttesgumi csak azért volt fent, hogy kiprobáljam, egyátalán forog-e. További fejleményekig Off!! :)

u.i.: nem akadna valami egyszerüsitett recikopter féle megoldás a légcsavarra?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 09. - 21:31 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
A RecyCopter légcsavarral az a baj, hogy mérethatáros. Kis méretben tökéletesen működik, ha megnöveled a méretein nem jó semmire. A légcsavar toll eldeformálódik az erőhatásoktól. elméletileg vastag faló hengeres műanyag flakonnal (mint a régi higítós flekonok, amik fehérek voltak, nem átlátszóak) meg lehetne csinálni nagyban is, de én még soha nem próbáltam. De egy kísérletet megérhet !!!! Sima üdítős PET plalackból megcsinálva biztosan nem jó, az kihajlik.

Üdv.: SRY

ui.: Egy darab postásgumit feszítettél rá a teljes kampóközre :shock: :shock: :shock: :shock: az öbnmagában nem semmi mutatvány :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 10. - 9:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Köszi Mester, akkor azzal a légcsavarral nem probálkozom szerintem..:) !
És igen..... egyet huztam rá full hoszban .. :D :D ! Lányos zavarában az ember csináll ilyesmit néha :)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 10. - 17:07 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Hali! Hamár a légcsavarnál tartunk.. kisakkoztam a motortartó lemez hajtási méreteit ugyahogy...(1cm->1,8cm->1,4cm->2,8cm->kb 5mm hulladék) lehet nem pontos, de képek alapján igyvalahogy alakult, DE! 2 kérdés jön a képbe:
1- a rajzon van egy "légcsavar készitő készülék" alaplemez-->nah ez mire jó? :oops:

2- az oké, hogy 3 fokos lehuzás, kell a motornak, de honnan nézve? mert az ugyebár nemmindegy, hogy a papirra a derékszögtől mennyire mérek visza ergo honnan inditom a 3 fokos szöget, (minél közelebb a farokhoz, annál nagyobb a szög az elején.. vagy nem jól mondom? ez sosem volt az erősségem.. :D

Am csak idebiggyesztem még eztis: hogy a pitlibe kell a 1,5 jobbrahuzást? Nagyon béna vagyok ám !

u.i.: találtam valamit a szekrényem mélyén a kamrában.. a gőzgépes topicban less majd rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség