SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 26. - 23:57

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 21. - 12:25 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Most hogy látom, hogy is tervezed a technikát, lenne ezen egy-két tanácsom.
Persze ha elfogadod. Mindenek előtt a test lezárását old meg valahogy meg bízhatóan, mert később sokk problémád lesz különben belőle.
Ha jól értem, akkor fix rendszerű merülő tartály szeretnéd használni. „mikor egy zárt tartályba beszivatyúzuk a vizet és ott túlnyomást képzünk, ami az ürítéskor elősegíti a kiürülést” Tudnod kel, hogy ehhez a rendszerhez szükséges egy mechanikus szelep, ami alaphelyzetbe lezárja a csövet, hogy ne folyón ki a víz belőle. Ez lehet úgy, hogy olyan pumpát használsz, ami tudja, vagy pedig egy servo segítségével kapcsolod. Mindenkép a beszerelés elött érdemes összealítani a merülő technikát, hogy ne legyen gond vele. Nagyon jó hogy kéttartályosra tervezted a hajót, mert könyebb lesz a kiegyensulyozás késöbb. A fix tartályról tudnod kel hogy egy nagyon meg bízható és stabil rendszer de viszont nagyon lassú.
A tengeralattjáró modellnél pont fordítva kel kezdeni az építést, mint a felszíni hajónál az-az a belső technika meg tervezésével kell kezdeni, és úgymond a köré kel a testet elgondolni. Mert lehet a világ legszebb hajója, ha nem működik ebbe az esetbe.

Szia KBT!
Eloszor is gratulalni szeretnek az U-boat-odhoz, szerinetm szuper lett. Lattam a te hajod hejszerkezete is 2 reszbol all. Te mit hasznaltal, hogy ezek tokeletesen zarjanak? Lehet kapni egesz apro kedereket (olyan amiket az autok ajtoinal hasznaltak regebben, aminek a belseje egy cso), en ilyenre gondoltam, ezeket akar 1mm-re is ossze lehet preselni es tehermentesen 8-10mm re kinyilnak. Mit szolsz hozza?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 21. - 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia
Mindenképp azt a szelep megoldást ajánlom ami az alsó képen volt amit mutattam . Mikor a servo közép állásba elszorítja a csövet ne izgulj nagyon sokára fog tönkre menni a cső sajnos a servo előbb. Ez egy be vált technika és a legegyszerűbb és olcsóbb. Úgy kel számolnod hogy a tartály űrtartalmának kB a felét tudod csak feltölteni vizel mert a többi sűrített levegő lesz. Az kB 1 liternél 5-6 deciliter lesz nem több. a tartályt célszerű meglevő műanyag doboz vagy üdítős palackból csinálni mert azok jóban bírják a nyomást. De késztetem már réz csőből amit le forrasztattam a két végén. Az első ilyen rendszeremet üdítős üvegből késztetem és nagyon meg felelt. fontos még hogy a két tartály között az y elágazó egyforma távolságra legyen hogy a víz azonos utat tegyen meg mert igy biztos hogy egyformán oszlik el. Ahogy láttam te úgy szereted volna lezárni a testet hogy a két felet , az alját és a tetejét összefogatod? Vagy pedig az alját lefeded és arra jönne a felső rész? Hogy tervezted? Igen ennél az u47 --nél van egy belső cső amibe van a technika és van a külső héj. Ez egy elfogatod technika biztosra megy mert kisebb a beázás és a meghibásodás lehetősége.De már építettem olyan hajót is ahol nem így van hanem csak le van zárva a test felűről :)
Ezért is kérdeztelek az elején hogy te is így akarod építeni? Mindenesetre ha nem tudod megoldani a mostani verziót akkor még így megoldhatod.

Üdv:
KBT


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 22. - 17:51 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia KBT!

A szelepet ugy oldom meg, ahogy az also foton mutattad s mar sikerult szerezzek nagyon puha szilikoncsovet is erre, szerintem ez nem fogja eroltetni a szervot. Ami egy picit kulonbozik a te elgondolasodtol, balaszttartalykent fix tartaly helyett 2 latex tartalyt hasznalok (ezek ures allapotban terheles nelkul fel literes urtartalmu 0.5mm-s falu "lufik") igy a nyomas nem a tartalyokban no meg, hanem az egesz hajo belsejeben megoszlik, ezaltal joval tobb vizet be tudok engedni viszonylag kicsi tartalyba. Nagyon remelem, hogy mukodni fog. A hajom ket reszbol all, es ezeket kell tokeletesen lezarjam, ami nem volna gond, ha nem kellene valahogy a rozettakat kikeruljem a hajo ket oldalan. Szerinted nem jo az a gumikederes otlet, amirol beszeltem a multkor?

Koszonettel!
Ristvan


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 22. - 19:09 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia

Szerintem jó megoldás a gumi féder amit írtál csak biztosan tud vízhatlanítani a testet. A gumi tartály hibája hogy ahogy írtad a testbe lesz a nyomás és ha nem tökéletes a szigetelés állandó problémád lesz a beázás. Nagyon nehéz úgy szigetelni hogy tökéletes legyen főleg egy ilyen bonyolult testet. Én azt tanácsolnám hogy próbáld részekre osztani a testet és ne a két felet szigeteled hanem az alsó rész egyes részeit egy-egy lappal fed le és így könnyeben végig tudod nézni és ellenőrizni .

KBT


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 22. - 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
[quote="KBT"]Szia

Szerintem jó megoldás a gumi féder amit írtál csak biztosan tud vízhatlanítani a testet. A gumi tartály hibája hogy ahogy írtad a testbe lesz a nyomás és ha nem tökéletes a szigetelés állandó problémád lesz a beázás. Nagyon nehéz úgy szigetelni hogy tökéletes legyen főleg egy ilyen bonyolult testet. Én azt tanácsolnám hogy próbáld részekre osztani a testet és ne a két felet szigeteled hanem az alsó rész egyes részeit egy-egy lappal fed le és így könnyeben végig tudod nézni és ellenőrizni .


Igazad van KBT! Egy gondom van ezzel a dologgal: kisse at kell alakitsam a hajom belsejet, de azt hiszem megeri. Az also resze amugyis 5 kamras, mindegyiknek teszek tetot gumival s emellett a felsejet is gumival zarom le az also testhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 23. - 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Egy kis fejlodes:

A rozetta koruli ablakocskakat ez a negy led vilagitja meg:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

a rozettak kamraja belulrol:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

a kamrak kivilagitva belulrol:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

also test felszerelt rozettakkal:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Lassan felvette a Nautilus alakjat, johet a kozmetikazas

:lol: :lol:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 8:41 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!!!

PVC alapu muanyagra (pontosabban komatexre) milyent tipusu gittet javasoltok?

Udv. Ristvan


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 19:56 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Az elzárásra lenne egy ötletem. Ha már infúziós zacskó van, nem lehetne a csöpögtető résznél lévő szabályzót is megszerezni hozzá? mert az is elszorítja a csövet, csak épp lineárisan mozog. a szervós mozgatása pofon egyszerű lenne, és elvileg olyan, hogy ahova állítod, ott marad(nem erölködik elvileg a szervo).


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 21:00 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Eppa hetvegen rendeztem valamit es talatam is 1 olyan szoritot . meglehetne probalni . A baj ott van hogy az csak 1 "iranyba " mukszik
. A szervoval meg 0 allapotba szorit ,balra meg jobbra nyit .A pompat is rakotnenk arra a szrvora es mindeggy hogy szivja a vizet vagy nyomja a "csap " nyillik.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
ristvan írta:
Sziasztok!!!

PVC alapu muanyagra (pontosabban komatexre) milyent tipusu gittet javasoltok?

Udv. Ristvan

Probald meg azzal amit adtam . Mast nem tom ha letezik pvc-re. barmit teszel a pvc-re eloszor jol lekell tisztitani aztan adni neki 1 alapozot s aztan barmit . En szerintem. Ha devedek akkor javitsatok ki


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 21:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Mz/x írta:
Az elzárásra lenne egy ötletem. Ha már infúziós zacskó van, nem lehetne a csöpögtető résznél lévő szabályzót is megszerezni hozzá? mert az is elszorítja a csövet, csak épp lineárisan mozog. a szervós mozgatása pofon egyszerű lenne, és elvileg olyan, hogy ahova állítod, ott marad(nem erölködik elvileg a szervo).


Szia Mz/x!

Latod ez az infuzios zacsko nem jutott eszembe. Pedig szuper otletnek tunik. En nagy "lufi"-kat szerelek be, ezek meg tagulnak miutan megtelnek, s mint szelep, egyszeruen megfojtom a taplalo csovet egy szervoval, ami ugyanakkor a pumpanak az iranyat is megadja. Mit szolsz hozza?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 24. - 23:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én csak attól félnék kicsit, hogy a szervó nem bírja.. Bár ha egy excenteres megoldással meg lehetne oldani, hogy lenne egy holtpont, ami önzáró lenne, nem terhelnéd folyamatosan a szervót. Azt' lehet, hogy csak én nem nézek ki sokat a szervókból :D


Gitt: Van külön maketteseknek való gitt, az jó lehet csak drága, bár szerintem meg kellene nézni autófestékesnél, hogy mik vannak. Hiszen nekik is kell műanyagot festeniük( és van pár műanyag, amit használ az autóipar). Amivel találkoztam az egy olyan adalék, amitől rugalmas maradt az egész(Anno az egyik autóm lökhárítóját kellett lefújni, ami egy gumi szerű műanyagból volt. A lényeg, hogy a festék (és a gitt) nem esett le, viszonylag nagy tekergetésnél sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 25. - 7:50 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Én belinkeltem a Baracudának az elkészítését. Ott lehet látni hogy van megoldva a szervóval való szilikoncső elszorítás excenter tárcsával. A servo egy multiplex mini servo, mely 2kg -ot tud.
Az a lényeg hogy az elszorítás pont középpen legyen, hogy a szervó be tudjon álni 0-a pontra, ne kercegjen, mert akkor leég!.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 27. - 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok,

A korábban körbejárt szegecs imitálásra találtam ötletet egy angol úrnál. Igaz, ez csak fára - pontosabban 0.8 mm-es rétegelt lemezre szól.
A lényeg röviden: kétoldalas ragasztóval rögzíts egy acél vagy réz darabot az oszlopos fúrógép asztalán. Fúrjál bele egy 1 mm átmérőjű lyukat. Most jön a trükk: fordítsd meg a fúrót (ha kónuszos a vége köszörüld síkba), majd állítsd be úgy a fúrásmélység határolást, hogy a "szegecselendő" anyag vastagságának a feléig lehessen csak lenyomni a szerszámot. Ezután (célszerűen egy vezetőléc mellett) lyuksajtolóvá előléptetett gépünkkel szép sorban kialakíthatók a szegecsfejek, természetesen a lemez másik oldaláról nézve! :D
Az elkészült - immár szegecselt - darab pedig felragasztható ahova szükséges, a homorulatokba jutó ragasztó majd megvédi a domborulatokat is.
Esetleg ki lehet próbálni, ha valakit érdekel.

Üdv / Feri


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 nov. 29. - 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok, egy kis visszalepes!!!

Amikor az ember sajatmaga tervezi a hajojat elobb utobb jonnek a nagy akadajok. Hogy a vevo, minel tavolabb legyen a hajto-motortol, a motrot (mint az a fenti kepeken latszik) teljesen a hajo hatso reszebe terveztem. A gond az, hogy ez kozel 300 gramm - igy most szinte az egesz belsejet at kellett alakitsam, hogy a motor a kozepso kamraba keruljon, nagyjabol a hajo kozepere. Igy nem kell nagy ellensulyokkal megterheljem kesobb a hajo orrat.
Dzsenci baratommal, miutan egy csomot tervezgettunk s szamolgattunk (a hajom elektronikajat o kesziti s igy rengeteget segit nekem), rajottunk, hogy ha a balaszt-pumpa ele egy szelepet rakok, amit egy szervo iranyit, nem tudok szinte semmilyen biztonsagi rendszert beepiteni (egy visszaszamolot, mely egysegnyi ido leteltevel elinditja a pumpat s az kinyomja a balasztvizet - igy barmilyen melysegrol a felszinre hozza a hajot, akkor is, ha nincs terero), mert az - igy a szervonak kellene adja a jelet es nem a pumpanak, igy megterhelve a vevot is. Mit tanacsoltok?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség