SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 márc. 29. - 16:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 24. - 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Nagy részt magamtól,de nagyon nagy segitséget kaptam Dragontól is. Gyakorlatilag ö inditott el,ha megakadtam ujra lököt rajtam egyet.
Valamint sokat tanultam ebből a könyvből is: Műszaki Ábrázolás Geometriája. (Ideglenes tankönyv 1951)
Egyébbként ez az a progi amit haláláig tanul az ember és mindig lesz valami uj benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 28. - 8:18 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Egy ujabb probálkozás, még nem tökéletes. Van még meg oldandó probléma rajta. Profilja nem tökéletes ezzen dolgozni kell még.

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 28. - 14:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv

Akit érdekel a 3d modellezés érdemes egy kicsit el időzni:http://grabcad.com/library/category/architecture/software/solidworks/version/2010?page=6&per_page=20


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 06. - 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Ma voltam styromannál sajnos a világitó torony törzse nem megy habból átlett tervezve fára rajzok már készen vannak. Képek egy kicsit később.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 09. - 14:34 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Friss hús vagyok köztetek, így engedjetek meg, hogy röviden bemutatkozzak. (tudom nem itt kellene, de nem igazán találtam olyan topikot ahol ezt megtehetném :) ).

Tibinek hívnak, Békés megyében, Gádoroson élek. Orosházán születtem, ez előtt 22 évvel :). Kicsi korom óta foglalkozok saját készítésű mezőgazdasági makettek készítésével. Nézegettem a fórumotokat, nem találtam olyan témát, ahova fel tudnám tenni a régi, és új műveimet, elképzeléseimet illetve amiket eddig sikerült megvásárolnom.

Ezt a topikot azért választottam, mert a virtuális világ is közel áll hozzám. 2-3 éve kezdtem el barátaim és videók alapján elsajátítanom egy-kettő fogást. A 3D modelleket egy mezőgazdasági játékoz gyártom.

Pár kép az eredetiről és a virtuális "gépekről".

Gabona vágó asztal John Deere kombájnhoz ( R 622)

Kép
Kép

Horsch Pronto 6AS gabonavetőgép

Kép
Kép

Güttler prizma henger

Kép
Kép

Üdv nektek :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 09. - 15:14 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Kedves Tibcsi!

Gratulálok! Lenyűgöző minőség! Esetleg írhatnál pár sort a készülő játékról illetve rakhatnál fel képeket az elkészült makettekről.

Üdv. János.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 09. - 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv a csapatban.

Le a kalappal,nem semmi egy ilyet megrajzolni!!!!!!!!!!!
Milyen progival készült?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10. - 16:11 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

maga a modellek egy német mezőgazdasági játékhoz készítem, aminek a neve Farmer simulator 2011 illetve az új 2013.

Modellek ac3d és maya 2012 tervező program segítségével készítem el. notepad++-al meg az egyéb dokumentációt írom meg (script, funkció, vezérlés pl)

Igaz ezek nem saját készítésű dolgok meg nem is témához való, ezért elnézést kérek. Ezek 1:32-es méretarányú, többnyire fém alkatrészeket tartalmazó "ketyerék".
Kép
Kép
Kép

Régebb óta 1:16-os méretarányba dolgoztam, de sajnos egyrészt időhiány végett, másrészt meg a folyamatos cikizés miatt háttérbe szorult ez a "hobbi".

Ezért is jöttem ide hozzátok, mivel szükségem volt 1-2 tanácsra, ötletre legfőképp anyag felhasználás terén. Sajnos a fa amivel eddig dolgoztam, nem úgy vált be ahogy én azt elterveztem. Műanyag, vagy réz lappal lenne jó dolgozni, vagy ilyen profilos műanyag "zártszelvény" vagy műanyag "gömbvas" utánzattal. De itt Magyarországon nem találtam még olyan boltot ahol hozzá lehetne férni, csak külföldi oldalakon találtam ilyeneket.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10. - 16:52 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Müanyagból és rézből szelvényeket,csöveket ilyen kis méret arányban makett és vasut modell boltokba keres. A makettezők biztos használnak, huzott szál néven szokot futni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10. - 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
http://www.artisan32.com/category.php?id_category=22#

nem tudom, meg tudjátok-e nyitni. Valami ilyesmire gondoltam, mint profilos műanyag. Meg van a sima műanyag lap, vagy lemez.

Bár a kör keresztmetszet annyira nem érdekelne, mert vannak ezek a teleszkópos rádió antennák. Abból könnyen lehet hidraulikus munkahengert ábrázolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10. - 21:19 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Ilyennel találkoztam réggeben a bigboyban,sajnos a bolt bezárt,de probálj meg egy e-mail hátha még van belőle.

www.bigboy.hu

http://makettinfo.hu/index.php?jobb=bol ... tary&hash=


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 13. - 7:46 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
skeleton írta:
Üdv.

Egy ujabb probálkozás, még nem tökéletes. Van még meg oldandó probléma rajta. Profilja nem tökéletes ezzen dolgozni kell még.



Szia Skeleton!

Régen nem "beszéltünk"... :oops:
Tetszik a hajócsavarod, bár lenne itt két megjegyzésem. Noha nem tudok hajócsavart méretezni, de olyan érzésem van, hogy ha nem volna ilyen meredek az emelkedése, kisebb "gépteljesítményt" igényelne. A belépő élet én egy kicsit lekerekíteném, mert az a csücskös sarok, szerintem hamar elkezd kavitálni. Ha nem hajlanak egymás mögé a lapát szárnyai akkor 3D-ben meg is tudom munkálni neked. Ha viszont egymás mögé érnek akkor már 5 tengelyes gép kell hozzá. :roll:
A lapátok keresztmetszete végig azonos? Ezt nem tudom a modellfából kisilabizálni, mert nem látom a segéd síkok helyzetét.

Apropó neked ígértem egy excenter megmunkálást? Küldd el légyszíves még egyszer, mert "zavar támadt az erőben" és az adataimban. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jan. 24. - 11:20 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 9
Üdv.

Itt egy ujabb terv, ami lassan kivitelezésre kerül.

Ez egy mikro furógép állvány proxxon gravirozohoz. Nálam előfordul olyan feladat amikor 0,3-1mm furatot kell késziteni pontosan és merőlegesen az anyagba ami lehet acél is. A mozgatás M10 menetes szálból lesz megoldva aminek 1,25mm a emelkedése.

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség