SRY MODELLEZŐ FÓRUMA

Modellezés, technika, történelem
Pontos idő: 2024 ápr. 23. - 11:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Légcsavar
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 19. - 12:39 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 5
Dragon írta:
Sziasztok!

Egy ismerősöm kért meg egy "kis" szívességre. Kellene neki egy légcsavar. CNC marógépen meg tudja oldani az elkészítését, csak meg kéne rajzolni. A rajz az egyszerűbbik része a dolodnak. A probléma ott kezdődik hogy nem tudom hogy álljak neki. Milyen állásszög kellene? Mennyi a slipje egy légcsavarnak, vagy mennyivel kellene számolni? Egyáltalán milyen profilból kellene kiindulni. Gondolom valamelyest hasonlít valamelyik szárnyprofilra. A kérdés így elsőre nekem nem tűnik egyszerűnek. Főleg annak tudatában, hogy az amit tudok a dologról az az, hogy a légcsavarnak 800mm átmérőjűnek kell lennie és egy mocsárjáró szerű csónakon szeretné üzemeltetni. Előre is elnézést a sok és bonyolult kérdésért! :oops:


Na ez nem fog menni! A légcsavar készítés egy művészet! Leírások
nincsenek, szakirodalom nincs. Ehez nagyon kevesen értenek -na de
nem csak nálunk, hanem az egész világon-, akik viszont értenek hozzá
úgy ülnek az ismereteiken, mint a családi aranykészleten. Budaörsön van
egy légcsavar készítő, megpróbálom megkeresni az illető címét, őt
kellene felkeresni és elmondani, hogy milyen sebességhez, milyen
motorteljesítményhez, milyen légcsavar kellene. Nem lesz olcsó, de ha
valaki nekiáll saját szakálára kísérletezni, akkor sokszor többe fog
kerülni, és a végén még nem is lesz jó.

üdv.:SRY


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Légcsavar
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 19. - 13:16 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
sry írta:
Na ez nem fog menni! ....

üdv.:SRY


Szia Sry!

Nos, ettől a választól tartottam. Az illetőnek el fogom mondani amit írtál, aztán majd eldönti neki akar-e állni ennek ellenére. Köszön a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 05. - 17:10 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Segítségre lenne szükségem, mert nem vagyok járatos a 3D műveletekben. A kérdés az, hogy 3D-s pdf fájlból lehet-e nézeti és metszet rajzokat kinyerni valamilyen módszerrel?

Tetszik ez a szerkezet és ez lenne a kérdés tárgya is:

http://www.macduffshipdesign.com/tugs/d ... S_3d_M.pdf


KÖSZI A VÁLASZT!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára airfoil6205 2010 feb. 15. - 20:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 15. - 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
airfoil6205 írta:
Segítségre lenne szükségem, mert nem vagyok járatos a 3D műveletekben. A kérdés az, hogy 3D-s pdf fájlból lehet-e nézeti és metszet rajzokat kinyerni valamilyen módszerrel?

Tetszik ez a szerkezet és ez lenne a kérdés tárgya is:

http://www.macduffshipdesign.com/tugs/d ... S_3d_M.pdf


Szia!

Ne haragudj a késésért!
Legjobb tudomásom szerint 3D PDF-ből nem nyerhető vissza nézeti vagy bármilyen más rajz. :cry: 2D PDF-ből viszont igen, ha vonalas rajzról van szó. Van egy program ami képes átkonvertálni DXF formátumba ("Aide PDF to DXF" vagy "PDF to DXF JPG TIFF Converter"), de a méretei nem lesznek jók. Persze ezt egy tervezőprogrammal lehet orvosolni, arányos nyújtással ha egy méretet tudsz a rajzon, de sok vele az utómunka.
Ha a kát program közül kell valamelyik el tudom küldeni e-mailben. Az egyik 2,5 a másik 10 mega.
Amit linkeltél PDF-et azt valamiért nem tudom megnyitni. Mindig hibát ír ki.
Azért egy kísérletet még teszek Adobe Acrobattal...


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 29. - 7:32 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Egy nem éppen egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok. Nem igazán modellező téma, de részben kapcsolódik hozzá. A kérdésem egyszerűen megfogalmazva:
Hogyan lehet kiszámolni egy adott szárnyprofilon keletkező emelőerőt?
A szárnyprofil a Clark Y, a húrhossz és a szárnyfesztáv még nem tisztázott.
Egy kollégám kért meg, hogy ha már repkedek néha, világosítsam fel ezekről a dolgokról, de ehhez én kevés vagyok.
Egy vertikális lapátokkal ellátott szélenerátort szeretne gyártani. Ehhez kellene neki némi segítség a szárnyprofilokkal kapcsolatban.
Valahogy így nézne ki a kütyü: http://www.youtube.com/watch?v=p3n-O4iU ... re=related
Tudom nem egyszerű a kérdés, de sokat segítenétek némi infóval.
Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 19. - 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

Dragon írta:
Sziasztok!

Kép
http://csongrad.dragon.fotoalbum.hu/vie ... id/9267548
Ez még nagyon alap. A hajó 450mm hosszú és 176 széles lesz............


Én most kezdtem el ismerkedni a 3d világgal. A youtube-n rengeteg anyag van amivel el lehet kezdeni rajzolgatni. Eddig Corel-al rajzoltam, szeretem mert iszonyat egyszerű vele dolgozni és ismer egy csomó formátumot. Szeretem, hogy egy szkennelt képből is tudok tervet csinálni mert nagyon egyszerű lehet be importálgatni mindenféle képeket, pdf-eket meg még sok mindent. A kérdésem is ezzel kapcsolatos: hogy tudok pl. a solidwork-be ilyen elkövetni, mint a fenti idézetbe beszúrt képen. Jó volna 3D-be látni, hogy mit is csinálok. Sajnos sokszor építés közbe derül ki a hiba, vagy kimaradnak részek.......

A segítséget előre is köszönöm!


Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 22. - 9:47 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Szilárd!

A Solidworks sajnos nem annyira rugalmas, mint a Corel. A Csongrád modellje amit belinkeltél az jpg kép alapján készült. Van egy Sketch Picture nevű parancs. Alapbeállításban nincs kint az ikonja ha jól emlékszem. A Costoize beállításokban a Commands fülön van a sketch csoport, abban megtalálod az ikonját. A legutolsó ikon lesz az. Megfogod és kihúzod egy tetszés szerinti menübe.
Ez után valamelyik síkra (a kép nézetének megfelelően) megrajzolsz egy vonalat. Ez lyan hosszú legyen, mint az az él amit ismersz a rajzon. Ugyanis nem egy az egyben fogja beilleszteni a képet, hanem valamekkora méretben és ezt kell addig méretezgetni amíg a rajzolt vonallal meg nem egyezik az ismert él hosszúsága. A Csongrád esetében ez a hossz volt, amit a hajóregiszterből puskáztam. Ha ez megvan, körbe kell rajzolnod a kép alapján az elkészítendő testet és azt kihúzni. Röviden ennyi. Sajnos nem annyira egyszerű mint amilyennek hangzik. Ha Corelban mérethelyesen át tudod venni a kontúrt egy képről és ki tudod importálni dxf-be akkor az egy használhatóbb út lehet. (amennyiben a Corel nem készít spline-t a rajzba és nem lesz nyitott a kontúr, mert akkor többet fogsz vele kínlódni)


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 22. - 15:59 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdvözlet!

Köszönöm a segítséget. Közben már megtaláltam én is. Még a jpg formátumot sem lehet mindig megetetni vele. Kísérletezgettem vele, elsősorban a kép méretére érzékeny. Még nagyon szoknom kell. Próbáltam dxf- be exportálni a corel-ből, de attó mindig kiakadt a solid. Dwg-be is exportáltam, az egy fokkal jobb, azt beveszi rendesen csak kezelni nem tudom úgy mint amit ott rajzolok. Arra viszont elég, hogy körbe rajzoljam pontosan és utána már könnyebb alakítgatni.

Majd menetközben lehet, hogy még zaklatlak a bugyuta kérdéseimmel.



Üdvözlettel: Szilárdka!


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 22. - 16:15 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia!

Nekem eddig a jpg-t mindíg bevette. Ha túl nagy a kép, előfordulhat, hogy a vonalak elhalványulnak, ha kicsire méretezed. A képet átlátszóvá (transparens) lehet tenni. Úgy könnyebb körberajzolni.
A solid melyik verzióját használod?
Küldtem pü-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 22. - 22:21 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Csak egy tipp!
Egy ismerős ajánlotta (mindenféle CNC meg 2D és 3D marással, lézervágással foglalkoznak) a Vektor Magic programot. Jpg- be behívod ide és különböző lépésekkel és javításokkal ki lehet menteni azt hiszem EPS-t. Ezeket a beállításokat ki kell tapasztalni, van éles kontúr beállítás meg ilyenek. Ezt az EPS-t behívhatod Corelbe, onnan DWG-n keresztül bármilyen Cad-be. A baj az, hogy a vonalvastagságot nem egyenletesen érzékeli és a külső és belső kontúrt is átrajzolja. Tehát egy bitmap-es képből csinál egy vektorosat. Ha a behívott képben szemetek vannak, pl. szkennelt kép nem olyan tiszta, akkor a lapnak a felületi egyenletlenségeit is érzékeli halványabb vonalként. Így az átalakított rajz is szemetes lesz, azaz egy nagycsomó fölös vonal is megjelenik. Ebből kell hámozgatni azokat a pontokat és vonalakat, amik kellenek.
Remélem érthető volt. Bonyolult kontúrnál lehet, hogy érdemes próbálkozni, de ezt is javítani kell. Szerintem nincs jó megoldás ilyen digitalizálásra. A nyomtatott rajznál pl. hiába megy át viszonylag jól a kontúr, a rajzon szereplő méretezéssel nem fog egyezni. (tized és század mm-ről beszélünk) Ha meg méretarányosan kicsinyíted a másik mérete mehet el. Tehát az a vége, hogy ki kell szerkeszteni a megadott méretek alapján. :cry: Ezek a progik nem occók, uh. halandóknak nem való. Azért szóljatok, ha boldogultatok vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 22. - 23:37 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Ranti!

Ezt a progit még nem próbáltam, de azt hiszem meg fogom nézni. Köszönöm a tippet!
A fő gond az a soliddal, hogy ha nyitott a dxf kontúrja (2 vonal találkozásánál van 1-2 tized hézag) csak azt közli, hogy nyitott, de azt sajnos nem, hogy hol. :(
Sajnos a jpg beillesztése itt is csak támpontot ad. Minden fogóval arányosan nyújtja a képet, de a vonalvastagság miatt néha ez is pontatlan, de jó kiindulási alap, ha nincs meg minden méret.
Munkahelyemen egy ME10 (vagy más néven CoCreate Designe Drafting) nevű programot használunk dxf javításra. Ez a végpontokat is képes megjeleníteni és ha nyitott a kontúr akkor a 2 vonal végpontját más színnel jelöli, mint azokon a sarkokon amiken zárt. A nagy hátránya, hogy földi halandó nem fér hozzá. (én is csak munkahelyen) :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 23. - 10:24 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Szia Dragon,

próbáld ki, hátha boldogulsz. Számolj be a fejleményekről! Ha jó minőségű a rajz (JPG) elég jó lehet a végeredmény, nincs annyi fölös vonal. Azt hiszem, Ők olyasmikre használják, hogy ha valaki kulcstartóra vagy pohárra (sírkőre) akar képet gravíroztatni, azt a fényképről meg tudják csinálni (portré, címer, logó) ezzel a konvertálással. Nem kell kirajzolni, és a kisebb hibák (tized, század mm) itt nem érdekesek.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 22. - 7:43 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 0
Kép

Uploaded with ImageShack.us


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 01. - 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Üdv mindenkinek!
Miért nem próbáljátok az ART CAM. progit?


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 01. - 12:44 
Offline

Csatlakozott: 2016 márc. 06. - 18:14
Hozzászólások: 1
Dragon ment egy privát légyszíves nézd meg.
Üdv Tekercselő.


Vissza a tetejére
 Profil  
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség